UPADEK ELIT TRWA!? NIEMIECKI MINISTER POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO!

Aktywista Q Anon przekazujący różne wieści odnośnie walki na najwyższych szczytach ziemskiej władzy uważa, że właśnie teraz ma rozpocząć się eliminacja zbrodniczej elity rządzącej dotychczas światem. Mają trwać duże tarcia i walka pomiędzy jasną stroną a dotychczasową ciemną stroną. Po jasnej stronie jest Donald Trump, zaś po ciemnej struktury tzw deep state. Czyli struktury osadzone w mediach, sądach, urzędach, bankach, korporacjach, biznesie, mającej swoich aktorów politycznych (Clinton-Obama, elity Unii Europejskiej, a w Polsce PO, PSL, SLD).

Czy ta teoria jest możliwa? Teoretycznie jest. Ale to pewnie Ci niewiele mówi. Dlatego zadam inne pytanie: czy stoją za tym konkretne fakty? Jak się okazuje, jest ich coraz więcej.

Niemiecki minister finansów landu Hesja, Thomas Schaefer, popełnił samobójstwo w niedzielę, dnia 29 marca 2020 roku. Media podały, iż był w szoku z powodu tego, jak wielkie są deficyty i jak wielkie jest zapotrzebowanie na pomoc w związku z epidemią koronawirusa. Schaefer zmarł w wieku 54 lat. Od 10 lat był członkiem Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (coś w stylu naszej Platformy Obywatelskiej), od tego samego okresu był też ministrem finansów Hesji w Niemczech. Osierocił małe dzieci.

Czy ten tajemniczy zgon mógł mieć związek z tym, co mówi Q Anon? Cóż, nie był jakąś nic nie znaczącą płotką. To minister finansów niemieckiego landu, jedna z ważniejszych osób w Europie. Nie był też politycznym debiutantem, który dopiero co dorwał się do władzy, i teraz rzeczywiście przerażony nie wie co zrobić z natłokiem tajnych informacji o epidemii. Był wytrawnym graczem politycznym, znał na pewno wiele bankierskich i politycznych tajemnic. Zarówno tych niemieckich jak i europejskich. Niektórzy wspominają, że w swojej przeszłości był zamieszany w pedofilskie skandale. Pedofilia i satanistyczne doktryny i rytuały są ważne wśród elit deep state, które patrząc nieco ezoterycznie, są posłuszne rozkazom tego „złego” kolesia z tej drugiej, niematerialnej strony życia.

W poniższym artykułach o tym pisałem. Są tam zawarte informacje o aferze z udziałem Epsteina, pedofila który urządzał na pokładzie swojego samolotu pedofilskie schadzki dla przedstawicieli elit deep state. Tuż przed ważnym posiedzeniem sądu, na którym miał wyjawić wiele tajemnic, rzekomo popełnił samobójstwo w celi. Oczywiście, kamery miały akurat wtedy tak zwaną „awarię.” Pisałem tam też o adrenochromie, narkotyku elit, który jest pozyskiwany od poddawanych torturom ludzi:

Elity i pedofilia: to nie teoria spiskowa, a fakt!
Adrenochrom – tajny narkotyk elit NWO
Przerażające rytuały satanistyczne elit: zeznania dzieci

Nowe nagranie Michała który przedstawia wieści od Q Anona:

Twierdzi on, że jego misja dobiegła już końca:
https://youtu.be/DI-o_na3iC4

.

Corey Goode z „Kosmicznych Ujawnień” twierdzi, że akcja zdesantowania elit politycznych z deep state będzie przeprowadzona precyzyjnie, w ciągu 72 godzin. Nie będzie to akcja rozwleczona w czasie, ale krótkie, chirurgiczne cięcie. W sumie to logicznie jest uzasadnione – gdyż dłuższa akcja groziłaby wojną i zagładą. Ponieważ ci psychopaci, przyparci do muru, mogliby zechcieć pociągnąć cały świat na dno, razem z sobą.

Podczas tej akcji mamy nie mieć łączności internetowej jak i łączności przez telefonię komórkową. Będzie to trzydniowy shutdown, trzy dni cyfrowej ciemności. Jak będzie – zobaczymy.

Poniżej nagranie z NTV – czyściciele kontra NWO:

.

Unia Europejska upadnie?

Ciekawe jest też to, że Włosi rozważają wyjście z Unii Europejskiej po zakończeniu epidemii koronawirusa. Podobno Niemcy mocno nadepnęły Włochom na odcisk, grając nieczysto i blokując środki na pomoc w walce z epidemią. Z kolei Ukraina (i inne kraje też, swoją drogą), stoi już na skraju bankructwa.

Ponoć w kilku krajach Europy zaczyna się dyskusja nad tym, jaki jest sens. Wsparcie z UE jest jedynie teoretyczne w wypowiedziach członków Komisji Europejskiej, by kraje ścigały internatów za pisanie, że Unia nic nie pomaga krajom borykającym się z epidemią koronawirusa.

Transporty do Włoch z pomocą wysłały Chiny i Rosja, zaś do Polski Chiny. Pomocy od UE nie mamy. Za to elity UE rozpuściły fejka, że Unia dała Polsce miliardy Euro na pomoc, co jest nieprawdą.

.

.\

Mamy wsparcie duchowe?

Wspierają nas nasi duchowi bracia i siostry, ludzkość pomimo trwania nieludzkiego systemu nigdy nie była pozostawiona sama sobie – mówi gnostyk Roman Nacht. Mają nas wspierać na tyle, na ile są w stanie.

I małe przypomnienie dla nowych Czytelników:

Upadek systemu i teoria globalnej świadomości

Przez millenia system w którym żyliśmy ewoluował od formy zwierzęcej, ku formom coraz bardziej i bardziej humanitarnym, czyli można powiedzieć – „ludzkim.” Człowiek ma powinność wznieść się ponad zwierzęcość, ponad prymitywne instynkty i popędy. Cały rozwój ludzkości podążał od prehistorii jaskiniowego barbarzyństwa, ku coraz bardziej rozwiniętym i stopniowo, powoli, coraz bardziej humanitarnym formom zarządzania systemem.

Więc to nie jest tak, że jesteśmy skazani tylko na jeden, barbarzyński system. Rozwój jednostek jak i całych populacji jest faktem. Wciąż uczymy się na błędach, pomimo tego, że wielu uważa, że ludzki gatunek jest po prostu niereformowalny i felerny. Wg Junga ludzkość wciąż jest na poziomie dziecięcym, zaś wg pewnych doktryn mistycznych, system oparty jest o matrycę zwierzęcą. Oparta jest ona o walce o byt, poczuciu, że wszystkiego brakuje, rywalizacji, przemocy, ignorancji. Wg jeszcze innych interpretacji, które wcale nie muszą się wykluczać z poprzednimi, system ten oparty jest na nieświadomości.

Następny system, po jego radykalnym przedefiniowaniu, nie będzie oparty o nieświadomość zbiorową (wg nauk Junga), ale i świadomość zbiorową, czyli o globalną świadomość. Wiele doktryn ezoterycznych i gnostyckich, i wiele religii mówi o nastaniu nowego, szczęśliwego wieku dla ludzkości. Religia chrześcijańska mówi o królestwie bożym na Ziemi, zaś ezoterycy o globalnej świadomości. To w sumie jedno i to samo. Czas obecnego systemu opartego o nieświadomość zbiorową dobiega końca, bo jest zdezaktualizowany i przez rozwój technologii, stał się groźny dla całego ziemskiego życia. Nasza wiedza, a więc pole świadomości, nieustannie się rozszerzała, a teraz rozszerza się jeszcze bardziej. Globalny kryzys związany z epidemią koronawirusa otworzył oczy milionom ludzi. Nigdy nie było jeszcze czegoś takiego.

Istnieje teoria, wg której w momencie gdy pole świadomości osiągnie poziom krytyczny, to fala obudzenia i uświadomienia przejdzie przez cały ludzki rodzaj jak burza. Czyli nagle i skokowo. To właśnie wtedy ma nastąpić globalne przebudzenie ludzkości i zmiana systemu na system oparty o świadomość. Obecna elita musiałaby wtedy zostać usunięta, ponieważ mamy taką elitę, jacy sami jesteśmy. Jeśli jesteśmy nieświadomi, ignoranncy, źli, to mamy taką samą elitę rządzącą. Jeśli natomiast przejdziemy radykalnie przyspieszoną ewolucję mentalności, to aktualnie panująca elita straci rację bytu.

To tyle teorii. Mam nadzieję, że będzie to prawdą. Ja tam zachowuje chłodny, racjonalny osąd. Jestem takim duchowym racjonalistą, połączeniem sprzeczności. Ale nie wykluczam niczego, w tym tej teorii. Dlaczego? Bo „wiem, że nic nie wiem.” 😉

A poniżej założenia nowego systemu światowego:

-Pandemia koronawirusa będzie trwać dokładnie tyle, by zniszczyć światowy system ekonomiczny oparty o zadłużenie i wirtualny pieniądz.

-Wprowadzona zostanie jedna światowa waluta, a pensje i ceny produktów i usług w różnych krajach będą na podobnym poziomie. System będzie oparty o suwerenne państwa narodowe.

-System ekonomiczny oparty o władzę bankierów i finansistów związanych z deep state zostanie zniszczony i zresetowany. Rządowe, korporacyjne jak i prywatne długi zostaną wyzerowane.

-Otwarty zostanie dostęp do najnowszych, lecz ukrywanych dotąd, lub po prostu nieużywanych technologii. Ropa naftowa i gaz ziemny odejdą w niebyt. Przykład? Już około 2000 roku została opatentowana technologia baterii do telefonów komórkowych, która może wytrzymać na jednym ładowaniu przez bardzo długi okres czasu. Jednak korporacje jej po prostu nie wprowadziły, bo lepiej co dwa lata sprzedawać ludziom nowy telefon i na tym zarabiać, niż produkować trwały sprzęt (tzw spisek żarówkowy).

Jeśli nie wiesz, kim jest Q Anon i o co chodzi z odsunięciem skorumpowanej i zdemoralizowanej elity deep state (cabal) od władzy, to zapoznaj się proszę z poniższymi artykułami. Naprawdę warto, bo jest tam zawarta obszerna baza danych (tekstowych jak i filmowych) na ten temat:
Idzie wielki reset systemu NWO! Kulisy globalnej operacji
Czy upadek systemu zaczyna się teraz?
Czy koronawirus to pretekst do zniszczenia elit NWO?

Jeśli ciekawi Cię szokujące w swej wymowie przemówienie Trumpa, to wejdź w poniższy link:
Szokujące i ukrywane przemówienie Trumpa!

Cenzura internetu dobiegła końca z powodu działań jasnej strony!? Poniżej dowody:
Cenzura internetu ograniczona? Elity NWO się wycofują?
Dobra wiadomość: Google nie cenzuruje już internetu!

Autor: Jarek Kefir

Witaj. 🙂 Moja strona utrzymuje się z darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach, cudach niewidach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie oszukiwanie ludzi. Szerzę świadomość i wiedzę na tyle, na ile mogę, i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę, by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

14 myśli w temacie “UPADEK ELIT TRWA!? NIEMIECKI MINISTER POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO!

 1. Uważam że ta planeta mimo wszystko jest skazana na zniszczenie.
  Zmiany klimatu zaszły tak daleko że wszystko będzie się walić pod ciężarem sprzężeń zwrotnych.
  Od zawsze zachodzę w głowę .
  Dlaczego tak wysoko rozwinięty duch jak ja musiał trafić do tego świata pełnego wypaczeń, absurdów,błędów i niedorzecznośći ?
  Ja z tego świata nigfdy nie pochodziłęm nie pochodzę i nie będę pochodzić?

  Nie ma suwerennego państwa bez własnej waluty. Kto będzie emitował te pieniądze?
  Każdy kraj sam sobie podług własnego widzimisię? A co jak jakieś państwo się nie zgodzi?
  Śmierdzi mi to mocno planami NWO. Które mają na celu pozbyć się wszystkich walut i wprowadzić jedną. Każde szanujące się państwo posiada i emituje własną walutę.

  Co do technologi to byłbym bardzo sceptyczny. Wiele razy zapowiadano jakieś cudawianki nie z tej ziemi. A w rzeczywistości lwia część wyszła ledwo ze stadium prototypów.
  Te bardzo pojemne akumulatory to ile miały by mieć mhA/kg ? 200 ? 300 ? 500?
  Bo żeby umożliwić lot międzykontynentalny samolotem trzeba by dobrych 1900 mhA/kg
  Dzisiejsze samoloty elektryczne to żałosna farsa? 3 osoby na pokładzie i kilkaset kilometrów lotu

  O brakach surowców naturalnych nie wspomnę. Bez nich cywilizacja przemysłowa nie ma prawa istnieć. A ludzie zmarnotrawili je na robienie bezużytecznych smartfonów i innych dupereli
  Za mało Litu,Piasku,Krzemu,Złota,Kadmu,Miedzi, Wolframu,Neodymu, Et cetera.

  Ludzkość czeka zniszczenie i śmierć. A koronawirus to tylko zaczyn do postapokaliptycznej rzeczywistości. Świata rodem z The last of Us,
  Jak zabraknie prądu to zacznie się regres.

 2. „Wiele doktryn ezoterycznych i gnostyckich, i wiele religii mówi o nastaniu nowego, szczęśliwego wieku dla ludzkości” – taaa, mówią (a raczej pierdolą) o tym od wielu wieków i na mówieniu (pierdoleniu) się kończy;
  „Corey Goode z „Kosmicznych Ujawnień” twierdzi, że akcja zdesantowania elit politycznych z deep state będzie przeprowadzona precyzyjnie, w ciągu 72 godzin” – złóżmy się czym prędzej na kaftan bezpieczeństwa dla Corey’a Goode…;
  „Pandemia koronawirusa będzie trwać dokładnie tyle, by zniszczyć światowy system ekonomiczny oparty o zadłużenie i wirtualny pieniądz” – a moim zdaniem będzie trwać tak długo, dopóki ludzkość nie zrozumie, jak bardzo jest zależna od skurwysyńskich elit mających w swoich łapskach wszystkie zasoby finansowe, materialne i każde inne. A samobójstwo tego ministra, to nie jaskółka czyniąca wiosnę, ale wyjątek od reguły, albo zwykły przypadek (na przykład pedofilowi zaczęło się coraz bardziej palić pod dupą – choć nie twierdzę, że tak było);
  „Wprowadzona zostanie jedna światowa waluta, a pensje i ceny produktów i usług w różnych krajach będą na podobnym poziomie. System będzie oparty o suwerenne państwa narodowe” – nie ma dwóch zdań, że te dwa zdania nawzajem się wykluczają. Poza tym, już sama ta idea zawiera w sobie zarzewie niesprawiedliwości i konfliktu – na przykład gość, który zaciągnął kredyt na sto milionów i wykupił za to nieruchomości, po resecie będzie takim samym elitarnym skurwielem, jak ten którego właśnie obalono;
  Jeśli chodzi o baterie, to jestem sceptyczny. Po pierwsze „bardzo długi okres czasu”, to pojęcie wyjątkowo względne. Czas pracy baterii telefonu zależy od wielu czynników i może się rozciągać od pojedynczych godzin do wielu dni. Jeśli byłaby opracowana technologia, która umożliwiałaby pracę telefonu przez, na przykład, miesiąc, to OK – podwijam ogon. Ale z drugiej strony Boeing 787 Dreamliner używa tych samych baterii litowo – jonowych, których używa nowoczesny telefon, a które są, jak wiemy, tak samo pojemne, jak niebezpieczne. Dość powiedzieć, że flota dreamlinerów została przez nie uziemiona na wiele miesięcy, przynosząc boeingowi kolosalne straty. Gdyby rzeczywiście była opracowana ta technologia, o której pisze Jarek, to taki gigant na pewno by ją wprowadził, pozostawiając nam, frajerom, granaty, które trzymamy przy uchu.
  Ergo – po koronawirusie styl naszego życia na pewno się zmieni, ale niestety nie zmieni się ekonomiczne status quo 😦 , ale co ja, stary pierdoła sceptyk, mogę wiedzieć…
  ps.1 a jak Trump jest po jasnej stronie mocy, to ja jestem JB 007…
  ps.2 tak, jak napisałem w którymś z komentarzy, Tom Hanks rzeczywiście został zarażony przypadkowo, nie uciekał od odpowiedzialności pod opiekę koronawirusa i wrócił z żoną do USA, wcale nie do celi…

 3. Jarosławie, zaglądam tu okazjonalnie i właśnie odkryłem, że po raz kolejny popłynąłeś i zmieniłeś poglądy 🙂 To nic złego, zmiana jest związana z rozwojem, absolutnie nie krytykuję tego. Co do Q Annon niestety, masz kiepskie rozeznanie. To ściema, której korzenie sięgają już ponad 5 lat wstecz, narracja jest prowadzona przez zespół marketingowy Trumpa. Wilcock i C.Goode, główne tuby propagandowe, to showmani, produkujący serial o charakterze rozrywkowym, na którym natrzepali już parę baniek. Sam Wilcock jest w biznesie od ponad 20 lat, pamiętam jego początki i liczne metamorfozy, zapowiedzi lądowań ufo i końców świata. Nie będę Cie tutaj pouczał, ostatecznie to Twój blog, Ty masz tu być najmądrzejszy, zresztą te zawody nie byłyby uczciwe, bo masz pod ręką panel administratora z którego już kiedyś w moim przypadku skorzystałeś, spuszczając moje wysiłki w niebyt. Ok, siedzę, nudzę się, to i napiszę, nawet jak nie puścisz, to sobie przeczytasz:) Ta wolność w internecie bierze się z tego, że nic tak nie napędza spirali strachu, jak wolny,”spiskowy” internet. Potem zbanują Cię na amen, tak więc baw się, ile wlezie 🙂 Lepiej popatrz sobie na inne rzeczy, pandemia to punkt pierwszy( ćwiczono w 2009), zaraz będzie histeria związana z kometą ( ćwiczenia były też w 2011, nazywała się Elenin), spodziewać się należy wielu innych atrakcji. Trump to gość na syjonistycznej smyczy, najlepszy kumpel Benjamina Nachuyjebiu, całe szczęście, że nie udało mu się rozpętać 3 wojny w styczniu. Niewykluczone, że spróbują teraz, kwiecień/maj. Wyłączenie internetu? Możliwe, ale nie po to, aby łapać Deep State, oni mają swoje środki łączności, nie komunikują się przez facebooka. Jarku, jesteś za mądry, aby łykać ten bullshit. Ziemia to teraz wielki Park Rozrywki., czekaliśmy na to długo. Baw się dobrze i nie pękaj 🙂 Będzie dobrze.

 4. Szczerze mówiąc nie sądziłam że dożyje takich czasów i na własne oczy zobaczę upadek tego systemu. Wszystko wskazuje na to że ta operacja była zaplnowana w drobnych szczegółach już 20 lat temu. Radość w sercu jest nieopisana 😁. Pozdrawiam

 5. Zajmowanie się teoriami spiskowymi generuje tyle samo lęku co medialna szopka z k-wirusem. Tam gdzie jest lęk, nie ma racjonalnego myślenia.

  Nie jesteśmy w trakcie trwania końca życia na ziemi. To stary system się rozsypuje i wierzga na koniec jak norowny źróbek. I dzieje się to właśnie dlatego, że wystarczająca liczba ludzi wybrała miłość, pokój, radość, w miejsce lęku.

  Lidzie się podzielili na żyjącyh w lęku i pokoju.
  Było to przepowiadane. Niebo i piekło objawiają się na Ziemi jednocześnie i zostanie tylko niebo.
  Gdzieś tutaj widziałem świetny komentarz o tym chłopaka, którego mama widziała dwie ziemie. Jedni ludzie smutni, drudzy radośni. Też to widzę.
  A lekarstwem na lęk jest miłość. I wtedy ukazuje się zupełnie inny obraz tego co się tu dzieje.
  Tak Jarku, zawróciłeś ale z doświadczenia wiem, że czasem trzeba zrobić krok w tył, by po tym móc zrobić dziesięć w przód siedmiomilowych.
  Wierzę w Ciebie.

 6. Od ponad 20 lat jestem wegetarianinem z przyczyn etycznych, przemysłowe torturowanie i mordowanie zwierząt uważam za skrajne barbarzyństwo, niegodne istot ludzkich. Raczyłeś nazwać mnie z tego tytułu new eagowym oszołomem. Mam nadzieję, że tu też zmienisz swoje poglądy. Nie będę polemizował w razie czego, dla mnie jest to temat poza dyskusją.

  1. To, że jesteś wegetarianinem nie czyni Cię lepszym od innych. Wielu lewaków to także wegetarianie czy nawet weganie (jak niejaka Sylwia Spurek z eurokołchozowego parlamentu), a tyle w nich nienawiści do inaczej myślących że szkoda mówić. Wielu wegetarian i wegan podobnie właśnie myśli i zieje nienawiścią do jedzących mięso. Każdy ma swój czas, w którym osiąga pewien poziom świadomości i dokonuje zmian. Ja póki co ograniczyłem jedzenie mięsa, ale zupełnie z niego zrezygnować nie umiem. Jeśli mielibyśmy podchodzić do wszystkiego w kwestiach etycznych to w obecnym świecie nie dałoby się żyć. Przecież np. ubrania są barwione syntetycznymi barwnikami, a ścieki jakie z nich powstają są trujące. A ubrania robione są w biednych krajach, gdzie przepisy ochrony środowiska zwykle nie istnieją i zatruwane są tymi ściekami zbiorniki wodne, w których życie ginie. To jest etyczne? Zatem żeby być etycznym powinieneś zrezygnować z ubrań i zacząć się ubierać jak człowiek pierwotny. Ubrania z włókien konopnych mogłyby też być. Podobnie można podać wiele innych przykładów – samochody – nie jeździj samochodem, autobusem ani nie lataj nigdy samolotem. Wszystkie one są napędzane paliwem z ropy, której wydobycie niszczy planetę. Nie używaj smartfona, bo do jego produkcji potrzebne są rzadkie metale, których wydobywanie niszczy planetę. I można tak jeszcze długo wymieniać.

  2. Bez mięsa wytrzymałem trochę ponad 2 lata. W tym okresie zacząłem mieć problemy z mięśniami. Mozliwe, że nie dostarczałem w wystarczających ilosciach skladnikwo do organizmu, które są w mięsie. Za to mogłem biegać godzinami praktycznie bez zmęczenia. Zauważyłem też znaczące zmiany w psychice. Stała się ona ,,delikatna,,. Chęć walki odeszła, niczym u ludzi w Ameryce w latach 60 i 70-tych😅 Nie wiem czy tak u wszystkich się dzieje. Dla mnie w tamtym czasie nie było to dobre, bo świat póki co jest taki, że trzeba walczyć o swoje…

 7. Nie mogłem skończyć, bo pały mnie przegnały z mojej ulubionej ławki w parku i musiałem zmienić ją na inną. Nie będę już polemizował wcale, bo to wszystko już nieważne😁 Jestem w doskonałym nastroju, cieszę się błękitnym, wolnym od smug niebem, przepełnia mnie spokój. Dlatego sorry, już bez odbioru 🤭

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.