CZEGO UCZY NAS EPIDEMIA KORONAWIRUSA?

Koronawirus wreszcie pokazał nam.. normalność. Po latach życia w nieświadomości. Życia głupiego. Naiwnego. Bez zastanowienia, bez refleksji. W wiecznym pędzie, nie wiadomo już za czym. W ciągłej konsumpcji, która wtedy była religią.

-Okazało się, że mnóstwo ludzi może wygodnie pracować z domu, nie musi iść do szklanego biurowca;

-Armia urzędników (w Polsce 1,1 miliona) wcale nie jest tak potrzebna i niezbędna;

-Tak wiele spraw można teraz załatwić online lub przez telefon. Wcześniej w Polsce prawie nic nie dało się załatwić przez telefon. A dlaczego? BO NIE! Bo to Polska, kurde. A teraz da się.

-Konsumpcja już nie jest taką wartością, bardziej liczą się udane więzi rodzinne, szczęście, zdrowie;

-Podporą cywilizacji są teraz lekarze, pielęgniarki, robotnicy, kierowcy, sprzątacze, kasjerzy, kurierzy, kucharze, rolnicy. Ich będą zanosić do pracy choćby na noszach i z 40 stopni gorączki, bo bez nich w kilka dni nastąpiłaby anarchia i rzeź;

-Celebryci, gwiazdy sportu, lewaccy intelektualiści i działacze, gwiazdy instagrama są zbędni i niepotrzebni, są wręcz balastem, który teraz musi być utrzymywany przez państwo lub przez fanów;

-Wiele nieistotnych problemów, np to, czy chłopiec może być dziewczynką, lub jakie zaimki stosować wobec osób queer, teraz odeszło do lamusa, bo ważniejsze są realne problemy i wartości.

.

Epidemia koronawirusa pokazuje nam to, co jest naprawdę ważne, a co przez lata szamotaniny i codziennego zabiegania ignorowaliśmy lub nie zauważaliśmy. To, co się dzieje, jest dla nas niewątpliwie wstrząsem. System, który znaliśmy, rozpada się na naszych oczach. Króluje niepewność jutra, strach o siebie i o bliskich. To czas przemiany, także tej wewnętrznej. I to się dzieje. Świat zatrzymał szalony, kapitalistyczny pęd w przepaść. Ludzie zwolnili. Zaczęli zauważać to, co dotąd było ukryte. Zaczęli się zastanawiać. Zadawać pytania. Weryfikować swoje życie, swoją postawę, swoje wybory.

Zaczęli się.. przebudzać.

I to masowo. To czas wewnętrznego wglądu, introwersji, myślenia, zadawania pytań, weryfikacji, ujawnienia i objawienia tego, co naprawdę ważne. Znamienne jest to, że trzeba było dopiero epidemii wirusa, o którym wciąż mało wiemy, by zatrzymać świat i zmusić go do zmiany.

Zapraszam Cię też na inne artykuły w temacie epidemii koronawirusa i naszej szansy na przebudzenie:
Koronawirus to szansa na przebudzenie ludzkości
Epidemia która przebudzi ludzkość
Duchowość i wartości w czasach epidemii koronawirusa

Autor: Jarek Kefir

Witaj. 🙂 Moja strona utrzymuje się z darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach, cudach niewidach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie oszukiwanie ludzi. Szerzę świadomość i wiedzę na tyle, na ile mogę, i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę, by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

9 myśli w temacie “CZEGO UCZY NAS EPIDEMIA KORONAWIRUSA?

 1. Wierzę, że Zmartwychwstały Jezus Chrystus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana pomoże zbolałej, zgnębionej przez wirusa korony ludzkości uwolnić się spod wpływu tej choroby.

  Święta te będziemy obchodzili wszyscy razem i zarazem każdy z nas osobno.

  Tu chodzi nie tylko o nasze zdrowie i życie.

  Tu chodzi o przetrwanie całego społeczeństwa Polski, Europy i wszystkich ludzi na całym świecie.

  Ja też siedzę w domu sam. Towarzyszy mi tylko moja sunia Abisynia.

  Ona jedna nie boi się, że się zarazi.

  Co raz słyszę, że ten i ów obywatel RP ma w dupie swoje, ale i nasze zdrowie.

  Uważa, że jest nadczłowiekiem i żadna wirusowa choroba go nie ruszy. Lekceważy kwarantannę, lekceważy Twoje i moje zdrowie, jako że swoje własne ma pod piętą. Stąd te liczne, niestety, naruszenia kwarantanny.

  Inna rzecz, że wszystkie bez wyjątku środki masowego przekazu ciągle nas straszą. Robią psychozę, jak gdyby Polacy nie byli i tak dość przestraszeni. Panowie właściciele, wydawcy i dziennikarze.

  Przekazujcie relacje prawdziwe, ale nie przeginajcie. Bo cybernetyka uczy nas, że po jakimś czasie ludzie przestaną was czytać, słuchać i oglądać.

  Ludzie po prostu będą mieli was wszystkich dość.

  Ludzie są już dziś dostatecznie przerażeni.
  Ludzie dziś boją się oddychać.

  Ta choroba powinna cały naród polski skłonić do refleksji.

  Quo vadis Polonio?

  Quo vadis?

  A może idziemy do nowego renesansu?

  Ale na te pytania może Wam odpowiedzieć Pan Krzysztof J..

  Na pewno nie odpowie Wam na nie Erika Necker.

 2. Media nakręcają sztuczną panikę, kłamią i podają nieprawdziwe dane. Tak naprawdę to nie wiadomo jak ta cała epidemia wygląda i ile jest faktycznie zachorowań. Przykładowo pokazywane ostatnio w mediach i na Facebooku zdjęcie przedstawiające rzekome ofiary koronawirusa we Włoszech (trumny w kościele w Bergamo) jak wyśledzili dociekliwi internauci to oszustwo. To jest zdjęcie trumien niedoszłych uchodźców z Afryki, którzy utonęli próbując się dostać na Lampedusę w 2013 r. Podobnie np. Polsat kłamał na temat tego co się dzieje w Wielkiej Brytanii. Rzekomo oblężone tam szpitale są spokojne, nie ma tłoku ani żadnej gorączki. To wszystko kłamstwa. Zatem i to co mówią np. o Hiszpanii i Włoszech również może być kłamstwem. Nie należy wierzyć tym wszystkim TVNom, Polsatom, TVP. Do wszystkiego co podają należy zachować dystans i samemu poszukać i zweryfikować ile jest w tym prawdy.
  https://sprawdzam.afp.com/fotografia-przedstawia-trumny-zmarlych-migrantow-ktorzy-zgineli-u-wybrzezy-wloch-w-2013-roku

  Z drugiej strony media przemilczają pewne, ważne, straszne i niewygodne dane. Otóż w Chinach w ciągu ostatniego miesiąca liczba użytkowników telefonów komórkowych (po uwzględnieniu tego, że wiele osób ma 2 czy nawet 3 telefony) zmniejszyła się o ok.7 milionów osób. Tak wynika z danych operatorów sieci komórkowych. I te same informacje podają Benjamin Fulford i Witold Gadowski powołując się na swoje źródła. Fulford i Gadowski się nie znają, nie współpracują ze sobą, więc jeśli podają te same dane to ja im wierzę. Zatem ok. 7 milionów Chińczyków zmarło w czasie tej epidemii. Czy z powodu koronawirusa? A może z powodu 5G? W Wuhan jak twierdzi Fulford zainstalowano zanim wybuchła epidemia ok. 10.000 anten 5G. Po tym jak je uruchomiono ludzie zaczęli masowo chorować na syndorm promieniowania elektromagnetycznego. Wtedy nagle nastąpiła epidemia wirusa, który wywoływał niemal identyczne objawy jak 5G. Wg teorii Fulforda miało to na celu ukrycie przed światem niewygodnej prawdy o szkodliwości 5G. Czy tak jest nie wiem. Wiem natomiast że media głównego ścieku sieją panikę i nie mówią prawdy.

 3. Witajcie !!! bardzo ważna muzyka & słowa na te czasy. Zróbmy hałas, aby ten młody człowiek grał w każdym odtwarzaczu – ADRIAN SKOCZYLAS !!!

 4. Jarek, utwory Adriana można kolportować bez ograniczeń! Na prawdę polecam jego twórczość a w tematach naszego patriotyzmu, piosenki od 2017r. do dziś.

  Zróbmy hałas, aby ten młody człowiek grał w każdym odtwarzaczu!! dziękuję

 5. Pozwolisz Jarku, że będę wrzucać Tobie i gościom wybrane utwory Adrasa44 (Adriana Skoczylasa). dobrego czasu kochani !

 6. Taka myśl mi przyszła do głowy – czy jest coś symbolicznego w fakcie że wirus „robi” ludziom to co ludzie robią Ziemi: uszkadza płuca tak że nie można oddychać.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.