ELITY SĄ PEŁNE PEDOFILÓW I ZBRODNIARZY? NOWE DOWODY!

Jak donosi gazeta New York Times (ta sama, która doniosła o zastosowaniu witaminy C w leczeniu koronawirusa – ciekawa sprawa), Bill Gates, znany miliarder i tzw. „filantrop”, wielokrotnie spotykał się z innym miliarderem, Jeffreyem Epsteinem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Epstein był oskarżony o zbrodnie seksualne, jak i o to, że na pokładzie swojego samolotu organizował pedofilskie spotkania dla przedstawicieli elit. Epstein rzekomo popełnił samobójstwo tuż przed ważną rozprawą, gdy zgodził się złożyć kluczowe zeznania. Kamera w jego celi oczywiście w dziwny sposób dostała awarii, właśnie wtedy, gdy to rzekome samobójstwo popełniał. Lub też gdy to samobójstwo popełniono na nim.

Czy to możliwe, że elity polityczne są pełne morderców, zbrodniarzy, satanistów i pedofilów? Czy to możliwe, by członkowie tych elit, będący satanistami, dokonywali krwawych obrzędów rytualnych, jak i masowo gwałcili dzieci? Czy po zdobyciu bogactwa i władzy już tylko te zbrodnie dają im zastrzyk adrenaliny, bo wszystko już mają i wszystko ich nudzi, więc robią to, co najbardziej zakazane i odrażające, by poczuć emocje?

Dotychczas było to teorią spiskową. Jednak sprawa Epsteina pokazuje, że teoria spiskowa przestała nią być, a stała się faktem, dość niechętnie przytaczanym przez media, bo dotyczy elity NWO (zwanej jako cabal / deep state). Ten artykuł o jego spotkaniach z Billem Gatesem, który teraz inwestuje w szczepionki i chce zaczipować każdego obywatela Ziemi, po jego przymusowym zaszczepieniu, też wiele mówi. Przecież to wypisz wymaluj plan trwającego właśnie NWO – ludzie jako posłuszne bydło, sterowane elektronicznie.

Wracając do tematu: Epstein, jak zauważa New York Times, przyciągnął na pokład swojego samolotu wielu przedstawicieli elit. Wśród nich są miliarderzy (Leslie Wexner, Leon Black), politycy (Bill Clinton, Bill Richardson), nobliści (Murray Gell-Mann, Frank Wilczek), członkowie rodziny królewskiej (książę Andrzej).

Bill Gates spotykał się z Jeffreyem Epsteinem od 2011 roku. Gościł u niego wiele razy. Minimum trzy razy w jego kamienicy, i co najmniej raz zatrzymał się do późnej nocy. Wynika to ze śledztwa czasopisma Wall Street Journal. Rezydencja Epsteina była odwiedzana także, i to wielokrotnie, przez pracowników fundacji Billa Gatesa.

Epstein rozmawiał z fundacją Gatesa, i z bankiem JPMorgan Chase o założeniu funduszu charytatywnego opiewającego na wiele miliardów dolarów. Byłoby to porozumienie, które mogłoby wygenerować ogromne wpływy dla pana Epsteina. „Jego styl życia jest bardzo odmienny i intrygujący” – Te słowa powiedział Bill Gates do swoich kolegów po pierwszym spotkaniu z Epsteinem.

Bóg, albo raczej diabeł jeden raczy wiedzieć, czy podczas spotkań Billa Gatesa z Epsteinem dochodziło do gwałtów na dzieciach, tortur lub morderstw. Na razie tego po prostu nie wiadomo. Ale pewne jest to, że były to spotkania bardzo, ale to bardzo podejrzane. Na pewno powinna zająć się tym policja i FBI, bo sprawa śmierdzi na kilometr.

Materiał źródłowy po angielsku: Bill Gates Met With Jeffrey Epstein Many Times, Despite His Past

Przeczytaj o pedofilii, satanizmie i innych praktykach elit:

Elity i pedofilia: to nie teoria spiskowa, a fakt!
Adrenochrom – tajny narkotyk elit NWO
Przerażające rytuały satanistyczne elit: zeznania dzieci

Poruszę teraz kwestie o pedofilii, których liberalne media Ci nie powiedzą:

 1. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację LGBT. W tej deklaracji jest zapowiedź, że ma wejść do szkół wychowanie seksualne opracowane wg standardów WHO. W dokumencie tym ujęto:
  .
  -Dziecko w wieku 6-9 lat ma rozumieć pojęcie akceptowalne współżycie, akceptowalny seks czyli odbywany dobrowolnie za zgodą obu osób.
  -Dziecko w wieku 9-12 lat ma umieć negocjować w sprawie przyjemnego bezpiecznego seksu z partnerem.
  .
  Czy to nie są pedofilskie zapisy?
  .
 2. Pedofilia w islamie. Wraz z importem „inżynierów i lekarzy” z orientu, zaimportowano także typowe dla tych krajów problemy. Czyli ogromna plaga przemocy, gwałtów i pedofilii. Muzułmanie na ogół są bardziej agresywni niż europejscy mężczyźni, którzy są już cywilizowani. Muzułmanie mają też więcej pierwiastka męskiego w sobie. Popełniają więcej przestępstw, łączą się w gangi, nie chcą pracować tylko żyją na socjalu, nienawidzą swoich chlebodawców, czyli nas. Są dużo większymi rasistami niż nasi kibole.
  .
  Pedofilia w islamie jest całkowicie legalna, jest mnóstwo ślubów z małymi dziewczynkami. W Wielkiej Brytanii grasują islamskie gangi pedofilów – ta afera wybuchła niedawno. Ogólnie, lewactwo bardzo broni islamu, szczególnie feministki. Feministki nienawidzą białych mężczyzn, ale uwielbiają brutalnych i patriarchalnych islamskich macho. Freud by miał tu dużo do powiedzenia.
  .
 3. pedofilia wśród nauczycieli czy lekarzy? Czy po wykryciu pedofila lekarza lewica wrzeszczy na cały kraj, by zlikwidować Narodowy Fundusz Zdrowia? Co z pedofilią wśród biznesowego i celebryckiego półświatka? Ci ludzie są szczególnie zdemoralizowani. Przykład to pedofil, satanista i morderca swojej żony, czyli reżyser Roman Polański. Zwróćcie uwagę na to, że sądy różnych krajów wręcz stają na rzęsach, by tego zwyrodnialce chronić. On jest nietykalny. Pytanie dlaczego? Bo należy do światowej elity? Sama elita biznesu, korporacji, Wall Street, światowej polityki, jest umoczona w pedofilię po uszy.
  .

Kampania socjotechniczna dotycząca legalizacji pedofilii idzie dokładnie tym samym torem, co zaczęta w XX wieku kampania na rzecz legalizacji, tolerancji a potem promocji homoseksualizmu. Uważnie to obserwujcie. Postarajcie się zdjąć ideologiczne klapki z oczu, jeśli je macie, i bacznie obserwować to, co się dzieje. Porównajcie jak wiele jest podobieństw pomiędzy dzisiejszą kampanią na rzecz legalizacji pedofilii, a początkami kampanii na rzecz legalizacji homoseksualizmu. Podobieństwa są uderzające. We wczesnej fazie kampanii pro-homoseksualnej robiono to samo – czyli przedstawiano homoseksualne czyny w łagodniejszym świetle. „Zmiękczano” czyny homoseksualne, tak jak teraz „zmiękcza” się czyny pedofilskie.

Jednak prywatnie nic do homoseksualistów nie mam. Oni w ogromnej większości nikomu krzywdy nie robią. No i „mój dom, moja twierdza”. Prywatność i wolność to rzeczy święte, a co kto robi w swoim domu – to nie mój interes. No chyba że dochodzi tam do jakichś przestępstw. Porównując te dwie kampanie socjotechniczne nie mam na celu uderzania w homoseksualistów. Chcę tylko przedstawić Wam jak działa ten mechanizm. Ten mechanizm ma nawet swoją nazwę. Inżynierowie społeczni, czyli Ci, którzy mają władzę nad miliardami umysłów, nazwali go „Oknem Overtona„. Zasada ta opisuje, jak ideę absolutnie nieakceptowalną i niezgodną z aktualnymi normami społecznymi, uczynić akceptowalną i obowiązującą. Jest to zasada neutralna. Z zasady Okna Overtona korzystaliśmy również my, czyli przedstawiciele niezależnych mediów.

Poniżej artykuł promujący legalizację pedofilii z „Gazety Wyborczej”, wspierającej deep state:

UWAGA: aby powiększyć artykuł, musisz na niego kliknąć:

.

Źródło powyższej grafiki: „Moja najdroższa” Gabriela Tallenta, czyli perwersyjna powieść dla młodzieży. Czy pedofil może być seksowny?” w Gazecie Wyborczej. Jak widzisz, powolne przesuwanie granic w przypadku pedofilii naprawdę ma miejsce. I jak widzisz, to nie dzieje się „gdzieś daleko na zgniłym Zachodzie”. To się dzieje tu, w Polsce. To nie jest żadna teoria spiskowa ani wymysł prawicowych oszołomów. Powyższa grafika nie jest skanem artykułu, ale jest fotografią, wizją artystyczną, i jest umieszczona tutaj na bezpłatnej licencji.

I dziwny przypadek policjanta który odkrył pedofilską siatkę wśród liberalnych elit:

.

Poniżej wklejam mały fragment artykułu: „Media biją się w piersi za propagowanie pedofilii” z gazety „Rzeczpospolita”, na prawie cytatu. Traktuje on wprost o tym, że kampania ws. legalizacji pedofilii jest już bardzo zaawansowana i jest zakrojona na szeroką skalę:

Cytat: „Teksty o legalizacji pedofilii pojawiały się nie tylko w pismach lewicowych czy zbliżonych do ugrupowania Zielonych jak „Tageszeitung”, ale także w renomowanych tygodnikach jak „Der Spiegel” czy „Die Zeit”. Ślady ówczesnych apeli prowadzą do czasów współczesnych. Dyskusja zaczęła się w Niemczech od oskarżeń pojawiających się w mediach na temat Zielonych. Ugrupowania niegdysiejszych buntowników, którzy zmienili Niemcy nie do poznania, wytykając swym rodzicom grzech pierworodny nazizmu i oskarżając poprzednie pokolenie o udział w zbrodni wszech czasów, Holokauście. Walczyli o wolność dla każdego, także dla pedofilów.”

ŹRÓDŁO – CZYTAJ DALEJ: http://www.rp.pl/artykul/1075831-Media-bija-sie-w-piersi-za-propagowanie-pedofilii.html

Zmowa milczenia wokół pedofilii na szczytach władzy

Na początku lat 90-tych XX wieku, telewizja Discovery realizowała film „Conspiracy of silence” („Zmowa milczenia”). Film opowiadał o wielu przypadkach pedofilii wśród czołowych amerykańskich polityków. Dzieci z sierocińca „Boys Town” („Miasto chłopców”) były transportowane helikopterami na orgie do Waszyngtonu z udziałem polityków, takich jak Ronald Regan czy George W. Bush.  Film ten w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął na godzinę przed emisją, wraz ze wszystkimi kopiami. Zachowała się tylko jego ocenzurowana przez kongres USA wersja.

Akcją dowodził Lawrence King, konserwatywny, republikański polityk, który również był pedofilem. Afera ta nigdy nie doczekała się wyjaśnienia. Kosztowała ona życie 20 świadków i osób prowadzących dochodzenia, którzy zostali zamordowani przez służby specjalne USA, kryjące globalny pedofilski spisek. Sprawę tę badali tak znane osobistości jak były szef FBI, który zdemaskował wiele spisków władz – Ted Gunderson, czy też senator John De Camp.

.

Myślę, że materiały, które tutaj przedstawiłem, przekonały Ciebie do tezy z tytułu tego artykułu. To nie jest już teoria spiskowa, skoro zajęła się tym prokuratura i służby specjalne, a mówić o tym zaczęły najważniejsze media na świecie.

Takie jest prawdziwe oblicze elit demokratyczno-lewicowo-liberalnych, czyli tych promujących NWO – nowy porządek świata. Są oni nazywani także słowem cabal (klika) lub deep state (ukryta władza). Są zakamuflowani wszędzie – w mediach, polityce, na uniwersytetach, w nauce, wśród celebrytów, urzędników, prawników i tak dalej. Tę agendę finansują miliarderzy, banki i korporacje.

To klika zbrodniarzy, która, jak mam nadzieję, powoli jest odsuwana od władzy na świecie. Oni powinni być odsunięci od władzy, pozbawieni majątków, osądzeni i uwięzieni. Tam jest ich miejsce.

Autor: Jarek Kefir

Witaj. 🙂 Moja strona utrzymuje się z darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach, cudach niewidach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie oszukiwanie ludzi. Szerzę świadomość i wiedzę na tyle, na ile mogę, i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę, by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

15 myśli w temacie “ELITY SĄ PEŁNE PEDOFILÓW I ZBRODNIARZY? NOWE DOWODY!

   1. Skoro w społeczeństwie pedofile i zbrodniarze stanowią margines to wśród elit podobnie. Różnica może polegać na możliwości zrealizowania swoich zachcianek dzięki posiadanym wpływom i pieniądzom. Więc zgodzę się z tym że działania takich osób, których jednoczą chore zamiłowania mogą być wśród elit o wiele skuteczniejsze. Natomiast informacje o odkrytych siatkach, spiskach, praktykach są wykorzystywane przez ludzi do zwykłego nabijania kabzy w portfele tutaj też jest podobieństwo do popowych massmediów, zarabia się najlepiej na skandalach, krzywdzie i cierpieniu dlatego o tym się pisze. Myślę, że wśród elit też są ludzie wrażliwi i świadomi wykorzystujący swoje pieniądze w dobrym celu ale to mało medialne więc niewiele się o tym mówi a sami dobroczyńcy tez nie czują potrzeby aby się chwalić. Wolą działać bo świadomość efektów takich działań jest tysiąckroć cenniejsza od podziwu i pochwał gawiedzi. Czyli podsumowując jak na dole tak na górze 🙂 więc wśród elit też są prawdziwi, świadomi ludzie 🙂 podobnie jak w społeczeństwie stanowią oni jeszcze rzadkość.

 1. „Są zakamuflowani wszędzie – w mediach, polityce, na uniwersytetach, w nauce, wśród celebrytów, urzędników, prawników i tak dalej. Tę agendę finansują miliarderzy, banki i korporacje.
  To klika zbrodniarzy, która, jak mam nadzieję, powoli jest odsuwana od władzy na świecie. Oni powinni być odsunięci od władzy, pozbawieni majątków, osądzeni i uwięzieni. Tam jest ich miejsce.” – I kto niby ma zwalczyć taką bandę łotrów i zwyroli, jeśli opanowali praktycznie każdy sektor gospodarki, finansów, media itd; jeśli są finansowani przez miliarderów, banki, korporacje itp? Przez kogo ta klika jest odsuwana i w jaki sposób, bo tego się nie doczytałem. Zapowiadacie, że już ruszył walec, który to wszystko wyrówna, tylko nie podajecie z jakiego garażu wystartował. Jasne, że „powinni być odsunięci od władzy, pozbawieni majątków, osądzeni i uwięzieni”, ale wgryźli się w nasze życie, jak kleszcz – analogia nie w pełni trafiona, bo kleszcza możesz wykręcić kombinerkami, a tych skurwysynów nie zatłuczesz, bo im nowe głowy wyrastają, jak Hydrze. Uczciwi ludzie im za bardzo popuścili i teraz budzą się z ręką w nocniku. Najwyżej będzie jak z caratem i rewolucją październikową – zastąpiono dżumę cholerą i tak już zostało…

 2. Żadna akcja na zasadzie siłowego rozwiązania (z karabinami) nie ma racji bytu, głównie z tego powodu, że ani wróg, ani sprzymierzeńcy jasnej strony, nie są do końca dookreśleni – jakaś enigmatyczna deep state z jednej strony, z drugiej Trampek, jak rycerz nieskalany na czele wirtualnej armii – o co tu chodzi???… Zmiany, które się teraz dokonują, przypominają kamienną lawinę nie do zatrzymania, a my, szaraczki, stojąc z boku, możemy się tylko pilnować, by którymś z kamieni nie oberwać po łbie, choć to mało prawdopodobne, by nam się udało…

 3. Władcy i niewolnicy, schemat ten sam, niezmiennie od tysięcy lat. Władcy to oczywiście ludzie wolni, jedyni ludzie na planecie, którzy żyją pełnią życia i robią co tylko zechcą.
  Ale muszą udawać dobrych pasterzy i czasem pomachać do tłumu. I właśnie to im się znudziło. Nie chcą już udawać, bo wg nich tracą życie na to zarządzanie stadem. Stąd właśnie idea NWO.
  Chcą już po prostu być naczelnymi pasożytami, nawet bez całej fasady garniturów, garsonek i bali charytatywnych. Podejrzewam, że właśnie sztuczna inteligencja ma za nich robić robotę zarządcy, w końcu można ją zaprogramować wg upodobań. Oni chcą już tylko niekończącego się luksusu i spełniania każdej zachcianki.
  Przynajmniej moim zdaniem to jedyne sensowne wytłumaczenie na tworzenie NWO.

  1. „Oni chcą już tylko niekończącego się luksusu i spełniania każdej zachcianki.
   Przynajmniej moim zdaniem to jedyne sensowne wytłumaczenie na tworzenie NWO.” – trudno to lepiej ująć. Gromadzenie dolarów już im się znudziło, bo ileż można? Teraz chcą władzy niczym nieograniczonej, takiej, jaką ma kmiot nad psem uwiązanym łańcuchem do budy. Teraz TO ich kręci, a mają potężne narzędzie, by taką władzę osiągnąć – właśnie te dolary wylewające im się uszami, i nieważne – realne czy wirtualne. I tu właśnie można zapytać: w co naprawdę gra Donald Tramp sczepiony swoimi miliardami z bankami Rothschildów, jak pies z suką? Czy czasem nie jest tylko z jednym z pionków na żydowskiej szachownicy? Ja jestem przekonany, że TAK. Za mało mam wiedzy, by być do końca pewnym – jest to kwestia intuicji – tego BŁYSKU, o którym pisze Malcolm Gladwell w książce o tym właśnie tytule (polecam, jak zresztą jego pozostałe cztery, wydane przez „ZNAK”, i zapewniam – nie jestem ich akwizytorem). Jak jest naprawdę – pewnie się niedługo przekonamy – tak, czy inaczej – BOLEŚNIE.

  2. Powiedz co według Ciebie jest fajnego w niekończącym się luksusie i spełnianiu każdej zachcianki? Mi to się wydaje nudne, bardzo nudne :).

   1. @Tom73 – no jest to bardzo nudne. I ich to rzeczywiście nudzi. Więc tylko robienie najbardziej ohydnych i zbrodniczych rzeczy daje im teraz zastrzyk adrenaliny. Mają wszystko, luksus ich niemiłosiernie nudzi, więc robią to, co opisałem w artykule.

 4. Efekt JUDEOCHRZEŚCIJAŃSTWA?!
  Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.
  Ze stanowiska odszedł Jarosław Gowin nie odpowiadając na list z dnia 29 grudnia b.r. związany z DRAMATEM ŚMIERCI:
  Pan Jarosław Gowin
  Wiceprezes Rady Ministrów
  Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
  Proszę o stanowisko:
  1.Kto jest odpowiedzialnym za program,zakres i termin realizacji prac badawczych wykonywanych przez Zakłady Medycyny Sądowej Uniwersytetów Medycznych w kontekście DRAMATÓW ŚMIERCI opisanych przez Brunona Hołysta w „suicydologia”?!
  2.Jak można ocenić wydanie przez prokuraturę zgody na pochówek i dokonaną kremację przed otrzymaniem SPRAWOZDANIA z sekcji zwłok?!
  Zgon 2-VIII/2016 ; Pochówek 6-VIII/2016 ; Sprawozdanie UM we Wrocławiu 12.X/2016 Nr sekcji 487/16
  3.Czy w SPRAWOZDANIU nie powinien być zamieszczony dokument z medycznej akcji ratowniczej?!
  4.Skąd w sprawozdaniu : „na przedniej powierzchni przedramienia prawego,w 1/3 bliższej,punktowa rana podbiegnięta krwawo”?!Natomiast brak w opisie
  blizn : po operacji kręgosłupa 2015 rok i spodziectwa w dzieciństwie zaleczonego.
  5.Nie zbadano linii papilarnych i DNA,możliwości wystąpienia DEPRESJI jako choroby,oraz przyczyn doprowadzanych do łez bólów głowy?!
  6.Co z badaniem możliwości zastosowania środków obezwładniających?!
  7.Skąd wynik O,O zawartości alkoholu,skoro w sprawozdaniu „Z jamy brzusznej wyczuwa się woń przypominającą woń alkoholu”.Pracownik ZMS we Wrocławiu dr Paweł Szpot w rozmowie,jaką z nim przeprowadziłem wyznał,że nie były wykonywane tego typu badania laboratoryjne.
  8.Jeżeli śmierć przez samopowieszenie to co z medycznym ukierunkowaniem śledztwa na badanie,które może mieć związek z odpowiedzialnością karną w
  wyniku PODŻEGANIA?!To też w ramach udziału jak nie osób trzecich,to drugich.Nie chce tego uwzględnić i nie podejmuje stosownych działań prokuratura przy realizacji wniosku na WZNOWIENIE śledztwa,co uważam jest konsekwencją pominięcia tego problemu w sprawozdaniu z sekcji zwłok.
  Otrzymują :
  1.Adresat
  2.Polskie Towarzystwo Suicydologiczne w Warszawie.
  3.Instytut Pamięci Narodowej O/Wrocław w ślad za kierowanymi listami dotyczącymi dewastacji nagrobka moich Rodziców.
  4.Wnukowie Paweł i Piotr.

  Mieczysław S.Kazimierzak

 5. Jarek,
  Brawo. O to chodzi właśnie. teraz przedstawiasz postawe gościa który popiera swoje tezy twardymi logicznymi dowodami i zachęca do dalszego szperania.
  Podoba mi sie w tobie to, że jednak bierzesz do siebie porady, mimo że czasem mnie zjebiesz. ale o to właśnie chodzi. pryzjmujeszkonstruktywną krytyke, troche sie wkurzasz ale ogolnie dla Twojej strony robi to robote.
  pozdrawiam!

 6. Re.Wolkar Akurat carska Rosja-chociaż przecież nie idealna -była ostoją chrześcijańskiego porządku w Europie…porównywanie jej do bolszewickich ludobójców to nieporozumienie…
  Mieczysław Sylwester Kazimierczak Nazwa „judeo-chrześcijaństwo” to określenie wewnętrznie sprzeczne…wprowadzone przez zjudaizowany KK w celu czerpania korzyści z pośrednictwa miedzy Bogiem(albo:bożkiem) i człowiekiem…Prawdziwe i pełne chrześcijaństwo(czyli gnoza) nie ma i nie może mieć z judaizmem nic wspólnego…

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.