Koronawirus

JAK SOBIE RADZIĆ Z KWARANTANNĄ Z POWODU KORONAWIRUSA!?

Jak sobie radzić z kwarantanną podczas epidemii koronawirusa?

Jak radzić sobie ze stresem? Jak wytrzymać z bliskimi, których, jak się okazuje, prawie że nie znałeś?

Koronawirus i społeczna kwarantanna pokazują nam ukrytą dotychczas prawdę. Ukrytą pośród codziennej szarpaniny i szamotaniny życiowej, ukrytą pośród wyścigu szczurów.

Teraz świat zwolnił i bardziej to widać. I jest to na tyle bolesne, że miliony Polaków piją bardzo duże ilości alkoholu. Półki z piwem świecą pustkami. Robią to dlatego, by radzić sobie z lękiem, którego by nie znieśli na trzeźwo, i po to, by tej prawdy nie widzieć.


Cytat: „-Mistrzu, jak mogę sobie poradzić z izolacją?

-Oczyść swój dom. Do fundamentów. W każdym zakątku, pamiętając o rzeczy, których nigdy nie chciałeś i nie miałeś odwagi i cierpliwości dotykać. Utrzymaj dom jasny i zadbany. Eliminuje kurz, pajęczyny, zanieczyszczenia. Nawet najbardziej ukryte. Twój dom reprezentuje cię: jeśli się nim zajmiesz, zadbasz także o siebie.

-Mistrzu, ale czas jest długi! Jak już zadbałem o siebie w domu, jak mogę żyć w izolacji?

-Napraw to, co można naprawić i usuń to, czego już nie potrzebujesz. Poświęć się majsterkowaniu, klasyfikuj swoje faktury, eliminuj niepotrzebne e-maile, umieszczaj zdjęcia w albumach, zreperuj meble, naprawiaj wszystko, co warte jest naprawy. Resztę wyrzuć z wdzięcznością i świadomością, że cykl się skończył. Naprawianie i usuwanie poza sobą pozwala naprawić lub usunąć to, co w tobie.

-Mistrzu, a potem co? Co mogę zrobić z tym całym czasem w samotności ?

-Siej.. Nawet ziarno w wazonie. Zadbaj o roślinę, podlewaj ją codziennie, rozmawiaj z nią, nadaj jej nazwę, usuń suche liście i chwasty, które mogą ją udusić i pozwól się przeniknąć jej cenną energią witalną. To sposób na zadbanie o swoje wewnętrzne nasiona, pragnienia, intencje, ideały.

-Mistrzu, co jeśli pustka mnie odwiedzi? kiedy przyjdzie strach przed chorobą i śmiercią?

-Porozmawiaj z nimi. Przygotuj też dla nich stół, zarezerwuj miejsce dla każdego ze swoich lęków. Zaproś ich na kolację z tobą. Zapytaj ich, dlaczego doszli tak daleko do tego miejsca. Jaką wiadomość chcą ci przynieść? Co chcą ci przekazać?

-Mistrzu, nie sądzę, że mogę to zrobić..

-To nie izolacja,jest twoim problem, ale strach przed zmierzeniem się z twoimi wewnętrznymi smokami. Teraz nie możesz uciec. Spójrz im w oczy, posłuchaj ich, a przekonasz się, że przyciskają cię do muru. Izolowały cię, aby mogły z tobą porozmawiać. Jak nasiona, które mogą kiełkować tylko wtedy, gdy są same.”

Autor: Zen Toyo


Zapraszam Cię też na inne artykuły w temacie epidemii koronawirusa i naszej szansy na przebudzenie:

Czego uczy nas epidemia koronawirusa?
Koronawirus to szansa na przebudzenie ludzkości

Epidemia która przebudzi ludzkość
Duchowość i wartości w czasach epidemii koronawirusa

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.