Aktualności

POPIERASZ OBALENIE RZĄDU? LEPIEJ TO PRZECZYTAJ!

Z powodu ogromnego szoku z powodu epidemii koronawirusa ludzie przestali ufać władzy i zaczęli szukać informacji o tym, co się dzieje na własną rękę. Rozpoczęło się masowe przebudzenie ludzkości. To już jest faktem.

Ten proces jest bardzo burzliwy. Powstają coraz to nowe teorie spiskowe, nowe ich interpretacje, jak i zawiązują się ciągle nowe inicjatywy społeczne i polityczne. W tym wirze i chaosie z trudem i znojem wykuwa się nowa świadomość. Powstaje właśnie nowy mit zbiorowy, będący przeciwieństwem demokracji, liberalizmu, lewicowości, ateizmu i korporacyjnej nauki.

Ludzie przedstawiają nowe lub też state postulaty, np chęć obalenia rządu PiS. Prawo i Sprawiedliwość ma być ucieleśnieniem wszelkiego zła wyrządzanego Polsce i Polakom. W tej narracji przoduje Konfederacyja, która w internecie i w półświatku teorii spisowych jest bardzo aktywna. Ja konfederacyjnej wizji świata nie kupuję i w tym artykule postaram się pójść pod prąd. Oj, znielubią mnie zwolennicy Konfy i teoretycy spiskowi za ten artykuł. Ale wolę mówić niepopularną prawdę, niż chować głowę w piasek.

Jak rapował Magik:

„Powiem Ci że to fakt? Powiesz mi że to obciach? Pierdolę Cię, i tak rozejdzie się po łokciach! Bo ja jestem Bogiem, uświadom to sobie! Przeczytasz tu słowa od których włos jeży się na głowie!”

O tym, dlaczego nie popieram Konfederacji możesz przeczytać w poniższym artykule:

Nie popieram Konfederacji i nie głosuję na Bosaka!

Spore zamieszanie wywołały dwa protesty w Warszawie. Pod wodzą Tanajno zgromadzili się przedsiębiorcy, ale byli tam też przedstawiciele innych środowisk. Właściwie to była tam cała mieszanka, od przedsiębiorców, po KOD i Obywateli RP, aż do różnych grup i grupek ezoteryków i antysystemowców. Wybrali się tam również politycy i sympatycy Konfederacji. Oni wszyscy mieli różne postulaty, nawet skrajnie różne i wykluczające się. Ale przyświecał im jeden cel: chęć obalenia rządu PiS.

Wśród ich haseł były:

„-Wszyscy won”
„-Świnie precz od koryta”
„-Pogonić ich wszystkich”

I wiele innych, np bardzo ogólnikowe „Precz z politykami i polityką.”

No dobra, wykrzykujesz te popularne i tak naprawdę nic nie znaczące hasła, ale co konkretnie proponujesz w zamian? Jaką metodę rządzenia? Jak utrzymałbyś państwo w ryzach? Jak zorganizowałbyś porządek społeczny, by nie było anarchii, głodu, rzezi?

To tak, jak w poniższym kawale:

-Rozwalmy ten system! Koniec PiS! Kij ze spójną alternatywą, liczy się spontan!

-O nie! Co teraz! Nie mamy co jeść, państwo upadło! To wszystko wina PiS!

Obalić system. Jebać PiS. Tylko co dalej? Jaka wizja przyszłości? Jaka rama narracyjna? Jakie zarządzanie państwem?

Anarchia? Wojna domowa? Bieda i głód? Totalny rozpad znienawidzonego systemu?

Bunt dla buntu. Antysystemowcy bez wizji. Rozwalić system, a potem płakać i głodować za jego ruinach z kałachem w rękach, by bronić się przed uzbrojonymi bojówkami. Dobry przykład to Libia i Syria. Tam społeczeństwa zniszczyły system, którego nienawidzili, i teraz mają niekończącą się wojnę, głód, przemoc i anarchię. Takie zawsze są rezultaty upadku systemu. Uważam, że jako ludzkość nie dojrzeliśmy jeszcze do samorządności i samodzielnego zarządzania swoim losem. Potrzeba państwa, silnego lidera, spójnych zasad, prawa, policji i armii, bo w przeciwnym wypadku na tej planecie małp trwałaby nieustająca anarchia i rzeź. Jung mówił, że większość ludzi jest na poziomie mentalnego dziecka. Tacy ludzie potrzebują silnego prowadzenia, jasno określonych nakazów i zakazów.

W takim systemie muszą też istnieć ideologie polityczne, normy społeczne i religie, by utrzymać to wszystko w ryzach i by ludzie Ci wiedzieli, jak mają się zachowywać i myśleć. Bo nie mają oni wykształconej etyki, empatii i umiejętności samodzielnego myślenia. Więc trzeba im to narzucić, np poprzez kodeks karny, zasady współżycia w społeczeństwie czy doktryny.

Wiem, że wielu świadomych i przebudzonych ludzi chciałoby lepszego świata opartego na innych, wyższych programach. Ale musimy przyjąć fakty takimi, jakie one są i koncentrować się na tym, co jest tu i teraz, a nie czekać na przebudzenie reszty obywateli. Antysystemowcy i świadomi często uważają, że najpierw należy zmienić system, narzucić ulepszoną jego wersję wszystkim, i czekać na to, aż reszta do niego dojrzeje i się do niego dostosuje, przyjmując go jako swój i działającą podług tych nowych zasad. A to podstawowy błąd, bo bez przebudzenia większości ludzi to się po prostu nie uda. System się wtedy rozleci i nastąpi eksplozja przemocy.

Łatwo jest powiedzieć „zniszczmy ten system”, bardzo łatwo. Ale dużo trudniej jest czapki zaproponować coś, co się realnie sprawdzi. Coś, co jest dobre nie tylko w pięknej teorii, na papierze, ale co się sprawdzi w praktyce, w twardym życiu realnym. Było przecież w historii wiele ideologii o pięknych założeniach. Ale gdy zostały wprowadzone w życie i skonfrontowały się z realnością, to przyniosły niezmierzone morze cierpień i śmierć milionów ludzi. Także z historii wiemy, że wszelkie rewolucje nie wychodziły światu na dobre, a wręcz przyniosły skutki odwrotne do zamierzonych. To nie rewolucja zewnętrzna jest celem, ale nasza własna rewolucja wewnątrzna. Przemiana nas samych, każdego z osobna. Bez tego będzie po prostu powtórka np z bolszewizmu.

Chcesz zniszczyć ten system wyzysku i kajdan, ale co proponujesz w zamian? Utopię, która nie będzie działać? A wręcz da skutek odwrotny do zamierzanego? A może nic, jak większość antysystemowców? Łatwo powiedzieć, że system jest zły i trzeba go obalić. Trudniej zaproponować realną i działającą alternatywę.

W USA masowo protestują patriotyczni zwolennicy Trumpa, przeciwko ukrytej władzy deep state, czyli przeciw tym bankom, korporacjom, Sorosom itp. W Polsce zaś na ulice wychodzą zakamuflowani zwolennicy tego deep state, by obalić legalny, patriotyczny i mający mandat suwerena rząd.

Dodam, że wśród PiSowców są zarówno patrioci, jak i Ci, którym kieruje agenda deep state. Tak, jak w Ameryce i w każdym kraju. Niektóre kraje (Francja, Niemcy, Kanada) są wręcz jawnymi delegaturami tej ukrytej władzy. Inne już mniej, ale weźmy pod uwagę, że nasz rząd popiera politykę Trumpa, i działa generalnie przeciwko deep state, choć jest pod pręgierzem i nie jest łatwo mu lawirować.

Musimy sobie uświadomić, że na świecie jest cicha wojna o władze. Rządy narodowe powoli wybijają się na coraz większą suwerenność od deep state. Jest to zagadnienie wciąż mało znane, nawet wśród antysystemowców, a tak ważne. Bo uświadamia cały kontekst geopolitycznej sytuacji, w której obecnie jesteśmy. Potrzeba pełna mobilizacja, bo to jest wojna o wszystko, o naszą wolność i nasze przetrwanie.

I jeszcze o proteście przedsiębiorców..

Ogromna większość przedsiębiorców nie protestuje, tylko skupia się na dobrym wykorzystaniu tarczy antykryzysowej. Porównaj sobie pomoc w różnych krajach w dobie tych trudnych czasów. Polska pod tym względem pomaga jak może. A potem radzę przeanalizować, jakie osoby były na proteście, bo policja podała, że 70% zatrzymanych nie prowadzi działalności gospodarczej. Poza tym, zauważ, co motywowało tych ludzi. Czy aby nie ideologiczne interesy i chęć obalenia legalnego rządu mającego mandat suwerena. Na parkingach było widać wiele wypasionych fur, na które nikt nie kazał brać im leasingu. No i mówili cały czas, że tak działa wolny rynek, że za bramą czeka na Twoje stanowisko 10 chętnych, a teraz jak trwoga to do państwa.

Autor: Jarek Kefir

Ważna informacja: Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

Reklamy

46 odpowiedzi »

 1. Co Ty pierdolisz ?
  Na co ludzie mają czekać ?
  Na czipy ????? bez których nie bedą mogli funkcoonwać ??
  Na śmiercionośne szczepionki ?
  Przecież Szumowski to mason który daje się manipulować przez innego masona.
  Jak ludzie nie powstrzymają tego to to będzie koniec. Dostaniesz RFID pod skórę i twoje gadanie tutaj się skończy.

  • W każdej partii jest pierdolony mason.Brat stratega z Żoliborza też należał do tych faszystów… Trzaskowski też …. Jak na razie nie ma na kogo głosować.

  • TO CO PISZESZ TO KOMUNISTYCZNE PRANIE ŁBÓW,REWOLUCJA JEST POTRZEBNA A PÓŹNIEJ PRZEKAZANIE STERÓW MĄDRYM LUDZIOM KTÓRZY JUŻ W TYM MOMENCIE WIEDZĄ CO BĘDZIE DALEJ,PRZEDE WSZYSTKIM WSZYSCY ZDRAJCY NA CZELE Z DUDĄ POD ŚCIANĘ I UKAMIENOWAĆ A ŻYDZI WON Z POLSKI ZBOCZEŃCY DO KOPALŃ ,A KLER NA CHLEB NIECH ZBIERAJĄ ŻEBRANIEM

 2. W dobie kryzysu nie jest czas na podejmowanie
  zmian,a na skuoieniu sie o jego przetrwanie ….tez prawda ze obalenie rzadu moze dac pole do popisu najgorszej anarchii bo na pewno nie dopuszcza do koryta tych wolnych co dla nas ludzi chca dobrze …a to jaki by nie byl na dzien dzisiejszy jest rzad wybrany przez wolne wybory.
  Przeczekajmy!!!!

 3. Jarek czytam Cię od dłuższego czasu, od czasu do czasu wrzucam Ci jakaś darowiznę bo uważam, że piszesz wiele dobrych artykułów ale teraz się zaskoczyłem. Widziałem, że sympatyzujesz z PiS ale każdy ma swoje poglądy, to nie problem jednak z tym co piszesz teraz nie mogę się zgodzić. Zabierają nam wolność zdecydowanie szybciej niż myślimy. Jest 5g , niebo zamkną satelitami, chipy już oficjalnie szykują i to my Polachy być może pierwsi zostaniemy zaszczepieni i zaczipowani. Żydzi od setek lat chcą przejąć Polskę i Ukrainę które są dla nich ziemią obiecana. Na co czekać Jarku?? Za chwile będzie za późno i obudzimy się w nowej rzeczywistości. Wg mnie czas najwyższy spróbować odzyskać Polskę. Potężny słowiański ruch, nie tylko Polski to jedyny sposób żeby się obronić. Bo inaczej nie będzie okazji do przebudzenia i obudzimy się zaczipowni niewolnicy. Pozdrawiam Jarku i życzę wiele wartościowych przemyśleń w tym trudnym czasie.

 4. Jakie Teoria Spiskowe? Zarządza Polską pokoleniowa grupa indolentów rozwalająca Państwo przez nieudolność czy celowe działanie. Nie ma to żadnego znaczenia. Co tu rozważać, wymienić Rząd natychmiast.

 5. Potrzebujemy rozumnego buntu i świadomej alternatywy.
  Dla mnie świadomą społecznością jest moja szajka.
  Każdy świadomy i przytomny. Wszyscy wiedzący w czym biorą udział.
  Nawet anarchiści mają swoich liderów. Czyli potrzebują hierarchi.
  Każda grupa potrzebuje przywódcy.
  Coś musi ludzi łączyć w jedno. Przywódca to punkt orientacyjny dla reszty grupy.
  Teraz ten bunt to taki iby rozumny niby nierozumny.
  Ludzie się do końca nie ocucili. Żeby tylko się ocucili z tego letargu i powiedzieli weto.
  Ja uważam że NWO upadnie z wielkim hukiem a po nim nastanie anarchia.
  Wątpię by to miało rację bytu.
  Zniszczenia biosfery są horrenadalne a globalne ocieplenie osiąga zawrotne wartości.
  2,3 C temperatury ocenów to nie w kij dmuchał. To już są wartości takie że mogą wywoływać
  masowo huragany 5 kategorii, susze, megapożary, burze pyłowe równie łatwo co ja mogę pociągnąć za cyngiel swojego gnata.
  EROEI leci nos na kwintę i spada nieubłaganie.
  Liberalna agenda zrobiła wiele dla zniszczenia środowisa naturalnego.
  Wymordowali i wytruli tyle gatunków roślin i zwierząt , naprodukowali tyle syfu i śmieci że to doprowadzi do zapaści.

  Niedługo ludziom głod w oczy zajrzy. Straty są ogromne.
  To tak na marginesie co do tych przemian.
  Bo zmiany świadomości zmianami świadomości a zniszczenie środowiska i kataklizmy klimatyczne to drugie.
  A te procesy już myślę zaszły za daleko by uniknąć upadku.

  Wracając do grupy to :
  Każdy szuka podobnych do siebie i pragnie mieć przyjaciół takich jak on pod względem wyznawanych wartości, hierarchi owych wartości i ilorazu inteligencji.
  W grupie każdy czuje się potężniejszy. Zawsze można liczyć na cudze wsparcie.
  W grupie wszystko może niepomiernie łatwiej przychodzić.
  Efekt organizacyjny, Efekt Obronny, Efekt socjalizacyjny to nie tylko cechy szumowin.
  Państwo to też taka wielka mafia. Tylko że trwała i stabilna.
  Z efektami tak rozwiniętymi do takiego poziomu że nie musi kraść i jest w pełni samowystarczalna.
  Tzn może utrzymywać się wyłącznie z ‘’haraczy’’ i gospodarczej produkcji lub usług.
  Każdy wzrost liczebności grupy o 1 rząd wielkości to wzrost ewfektu organizacyjnego o 1,4 rzędzu wielkości.
  Bo mnóstwo rzeczy już jest na miejscu.
  Nie wazne czy chcesz gotować spaghetti na 1 osobę czy na 10 osób to tak czy siak musisz mieć garnek i źródło ognia.
  Czas trwania poszczególnych czynności jest odpowiednio krótszy.
  Wrzucenie 3000 gram makronu trwa tyle samo co 300 gram.
  Nie bez kozery ludzie zbierają się w grupy. Możliwie jak najlepiej zgrane i zorganizowane.
  Grupa daje siłę i dywersyfikuje ryzyko. Łatwiej odwrócić czyjąś uwagę w grupie niż w pojedynkę.
  Na więcej można się odważyć w grupie.
  Łatwiej skakać z wysokości do jeziora jak wiesz że są ludzie którzy cię ubezpieczają i pomoga jak sprawa się spierdzieli.
  Zawsze możesz na kogoś liczyć. To samo się tyczy zrzutek na sprzęt czy materiały.
  Zawsze łatwiej uzyskać lwią część rzeczy w grupie.
  Taka trywialna zrzuta na paliwo. A od dużych ilości są zniżki i to bardzo konkretne.
  Efekt skali . Rzędu 20-45% nawet zniżka może być.
  Jak idziemy w 38 hurtem do 1-go baru zawsze i bierzemy 23 pizze to dostajemy 40 % zniżki za całokształt.
  Łatwiej cokolwiek wynegocjować. Dla sprzedawcy większy zysk i koło zamachowe dla interesu a dla nas więcej pożywienia za tą samą cenę. No i to jest dobre.

  Tylko żeby to działało musi być zgrana grupa. To znaczy że muszą to być ludzie z którymi po dobrej woli chcemy przebywać i musi być ‘’klajster’’ w postaci wspólnych wartości i celów a przede wszystkim UCZCIWOŚĆ I POŚWIĘCENIE.
  Bez Uczciwości i poświecenia kazda grupa się rozpadnie.
  Każda grupa wymaga poświęcenia by funkcjonowała. Tylko z głową i świadomie.

 6. Ja popieram hasło WSZYSCY WON! Nie zgadzam się, że ludzie nie dorośli do tego, aby wziąć sprawy w swoje ręce. Następuje właśnie szybkie globalne przebudzenie i to oznacza, że właśnie jesteśmy albo niedługo będziemy zdolni do decydowania o sobie. Ja jestem za tym, aby obalić nie tyle rząd PiS, ale w ogóle obalić III RP. I nie jest prawdą, że PiS to legalny rząd. To jest rząd nielegalny tak jak i każdy inny od 1945 r. A jest tak dlatego, że konstytucja z kwietnia 1935 r. nie przestała obowiązywać, bo jej nie uchylono ani w konstytucji z 1952 r. ani tej z 1997 r. A ta z 1997 r. jest nielegalna, bo nie było w referendum frekwencji ponad 50% i nie uchwalono jej zgodnie z procedurą z konstytucji z 1935 r. Zatem skoro legalną konstytucją jest ta z 1935 r. i nie jest stosowana to III RP jest państwem nielegalnym, okupacyjnym, kontrolowanym przez syjonistów. Co więcej III RP nie jest w ogóle państwem tylko firmą zarejestrowaną w USA pod numerem 0000079312, a my jesteśmy niewolnikami tej korporacji. Rząd PiS czy jakikolwiek inny wykonuje tylko rozkazy właścicieli tej firmy co widać.To wszystko są rządy polskojęzyczne, a nie polskie. Widać to choćby po tym co robi i mówi Szumowski – wykonuje rozkazy WHO.
  Na chwilę obecną widzę to tak – okupacyjne władze III RP – WON, Jan Potocki jako legalny prezydent II RP obejmuje tymczasowo władzę na 3 miesiące zgodnie z konstytucją z 1935 r. Zawiera traktat pokojowy z Niemcami i Rosją i zarządza wybory zgodnie z konstytucją z 1935 r. W wyborach zostają wyłonione legalne władze będące kontynuacją II RP, które zostają zaprzysiężone na konstytucję z 1935 r. i odpowiadają za swoje czyny wg prawa II RP. Następnie w związku z obowiązywaniem dekretu z 2.12.1939 r. o nieważności prawa ustanowionego przez władze okupacyjne anuluje się wszystkie antypolskie ustawy. Dokonuje się przejęcia mediów, zwłaszcza publicznych, gdzie wreszcie mówi się prawdę. Ludzie z pokolenia 40+ są wciąż tak zaprogramowani, że wierzą we wszystko albo prawie wszystko co się im powie w TV. W ten sposób można dokonać bezkrwawej rewolucji.
  Długi III RP jako zrobione przez nielegalne państwo, niereprezentujące narodu polskiego zostają uznane za nieważne i nie będą spłacane.
  Po wybraniu legalnych władz należy jak najszybciej opracować nową konstytucję, wolnego i suwerennego narodu i państwa, która będzie dawała jak najwięcej władzy obywatelom. Do tego celu należy wprowadzić rozwiązania ze Szwajcarii (weto, inicjatywa, referendum), gdzie każdą ustawę naród może obalić w referendum i władze muszą to respektować. Do tego należy wprowadzić mechanizm pozwalający odwołać wyborcom posłów/senatorów działających wbrew interesom państwa także w referendum. Za zdradę stanu należy wprowadzić bardzo wysokie kary z dożywociem i karą śmierci włącznie.
  To wszystko można zrealizować przy odpowiedniej determinacji narodu. Milion osób jakie się zbierze w Warszawie i zażąda dymisji nielegalnych władz III RP i uzyskanie poparcia wojska przez Jana Potockiego (o co jak sam twierdz się stara) sprawi, że ten nierząd i Duda pójdą precz i będzie można zacząć realizować powyższy scenariusz. Uświadomienie narodu co do prawdy jest tu kluczem. Zjednoczony naród będzie w stanie osiągnąć to co chce. Przykład dała nam Islandia, która pogoniła banksterów.

  • Piszesz „Ludzie z pokolenia 40+ są wciąż tak zaprogramowani, że wierzą we wszystko albo prawie wszystko co się im powie w TV” i tutaj bym się nie zgodził -bo widać większe uzależnienie się młodego pokolenia od TV (ja mieszczę się w przedziale +40 i TV przestałem oglądać od początku marca – wszelka TV – bo zauważalne się stało na wszystkich kanałach istnienie „manipulacji podprogowej” – i raczej NIGDY do oglądania TV nie powrócę)
   Pozostałą część POPIERAM – ale czy się to powiedzie? raczej nie – bo ludzie w sile wieku tj. młodzi maja to wszystko gdzieś (oby net był i dostęp do gierek)
   Pozdrawiam z francuskich GÓR Masywu Centralnego.

   • „Widać większe uzależnienie się młodego pokolenia od TV” naprawdę? gdzie widać? wypadałoby przynajmniej zorientować się w temacie, mi to zajęło w przybliżeniu jedną minutę

    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Mlodzi-rezygnuja-z-klasycznej-telewizji-7682464.html
    https://gadzetomania.pl/57052,mlodzi-ludzie-pozbywaja-sie-telewizorow-w-szalonym-tempie
    https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/widzowie-linearnej-telewizji-sie-starzeja-mlodzi-odchodza-do-serwisow-vod

    Ludzie, błagam, nie wypisujcie durnot, bo poziom komentarzy spadnie do tych z WP lub Onetu. A tego przytyku do młodego pokolenia, że takie złe, kurła siedzo i w monitor patrzo tylko, to nawet nie będę komentował ^^

   • Z całym szacunkiem dla Pana Lcoyote, ale jeden przypadek to zdecydowanie zbyt mało liczna statystycznie próba aby można było wyciągać wnioski. W sumie niezbyt precyzyjnie się wyraziłem, bo chodziło mi nie o ludzi z przedziału wiekowego 41-50 lat, ale od 40 w górę (czyli np. 80-latków i starszych też), czyli gdzieś pewnie z połowę narodu. Ja mam niecałe 38 lat i mam telewizor ale mało TV oglądam i raczej przez ciekawość co tam za propagandę aktualnie sieją. Mógłbym spokojnie żyć bez telewizora (choć czasem mi by go brakowało jak są jakieś mecze np. mistrzostwa świata w siatkówce czy piłce nożnej). A nie zaprzeczy Pan chyba, że ludzie powyżej 50-ki to już telewizor traktują jak wyrocznię niemalże (oczywiście na pewno znajdą się tacy co są inni, ale jak to się mówi wyjątek potwierdza regułę).
    Czy to się powiedzie czy nie zależy od nas i od wojska – czy przejdzie na stronę narodu. Zawsze jest tak (przynajmniej dotąd było), że większość pozostaje bierną, milczącą większością. Mimo to zmiany zachodzą. Wszystkie rewolucje powiodły się dzięki dobrze zorganizowanej i zdeterminowanej mniejszości (która ewentualnie później pociągnęła za przynajmniej część z tej milczącej większości). Dobrze zorganizowana i zorientowana na cel odpowiednio liczna mniejszość zawsze przełamie i wygra z milczącą większością (tą mającą wszystko gdzieś czy tą zainteresowaną „aby net był i dostęp do gierek”. Nie jestem socjologiem, ale sądzę, że taka mniejszość która by to mogła zrobić to ok. 10% populacji, czyli jakieś niecałe 4 mln osób. W tej chwili osób, które się w jakimś stopniu obudziły i widzą w jak chorym systemie żyjemy (choć może nie znają szczegółów co do syjonistów, masonów, iluminatów, deep state, kabały itp.) powinno już tyle być. Problem póki co tkwi w tym że ta mniejszość nie jest zorganizowana tylko każdy siedzi przed kompem i narzeka jak to jest źle. Trzeba się zorganizować. Ktoś powinien tym pokierować. Najlepiej ktoś znany w środowisku alternatywnym, bo anonimowy Kowalski taki jak ja nawet jak spróbuje to nic z tego raczej nie wyjdzie. A osób chcących obalić III RP zorganizowanych w różne grupy jest wiele. Jedna to ludzie popierający Jana Zbigniewa Potockiego i jego powrót do II RP, inni organizują się na portalu Ariowie.com (ich pomysł to deklaracja suwerena II RP – podobno jest ich co najmniej kilkanaście tysięcy), sympatycy Konfederacji (a tych jest ponad 1,2 mln jeśli wierzyć oficjalnym wynikom wyborów z jesieni 2019 r.), do tego różne środowiska alternatywne jak choćby sympatycy Jerzego Zięby (będzie spokojnie z milion), widzowie NTV Janusza Zagórskiego, sympatycy Jabłonowskiego, zwolennicy odrodzenia słowiańszczyzny, Lechii itp. Jak to wszystko zebrać do kupy ok. 4 mln powinno się uzbierać.

    • Ja takich wyjątków 40+, 50+,60+ nawet 70+ znam wielu, żyjących zupełnie bez telewizji i mających bardzo ugruntowane poglądy, miłość do wolności wszelakiej oraz ogromną mądrość, kierujących się dobrem wszystkich istot i naszej planety, więc Twój komentarz jest stronniczy i nie mający absolutnie potwierdzenia w rzeczywistości.

     • No widzisz, a ja znam ludzi w przedziałach wiekowych, które wymieniasz i oni właśnie „myślą telewizorem”. Najlepszy przykład mój wujek – 64 lata, wiedzę czerpie z TVN i GW. Wszystko inne to kłamstwa i „pisowska propaganda” albo teorie spiskowe albo faszyzm. Nie jestem stronniczy tylko to co piszę wynika z moich obserwacji. Może akurat Twoje obserwacje są inne, ale to niewiele zmienia. 95% ludzi w Polsce ma telewizor, a około połówa ma co najmniej 2 w domu.

   • Krytykować jest łatwo. Co ten krytykant proponuje w zamian? Potocki ma papier na prezydenturę II RP. Nikt inny nie ma takiego papiera i tylko Potocki może dokonać usunięcia okupacyjnej władzy III RP pokojowo.

 7. Powiem tak, nie wszystko PIS robi idealnie, baa są nawet rzeczy dla mnie niezrozumiałe, ale to własnie przez te 4 lata to naprawdę Polska zaczęła żyć i nikt mi nie powie, że status Polaków się nie polepszył. Jasne są naciski „z zewnątrz” tak jak Jarek pisze, być może nawet szantaże naszych polityków ale obronili nas przed ciapatymi, przed wpływem Niemiec itp. Stawiają się Unii, chcą reformy sądownictwa. To oni zaprzestali złodziejskiej reprywatyzacji, to za ich rządów spółki skarbu Państwa zaczęły sobie radzić na plus, to oni polikwidowali mafie vatowskie a pieniądze dali ludziom. To oni odkupili banki, stocznie, uratowali LOT. I nie mówcie mi tu o POLINIE bo przypominam, że Tusk chciał sprzedać lasy Państwowe i pieniądze oddać żydom. Niestety żydzi mają takie wpływy, że mało kto jest się im postawić, bo inaczej pachnie wojenką. Aż strach pomyśleć, co by się działo teraz z gospodarką, gdy by rządziło PO-PSL „Pieniędzy nie ma i nie będzie”. A najbardziej denerwują mnie ludzie co plują jadem na PIS a po zasiłki i 500+ pierwsi wykładają ręce.

  • Dodam jeszcze, że obecnie chcą postawić się Sorosowi i przygotowują coś na wzór Węgierski aby organizacje pozarządowe (fundacje) musiały ujawniać swoje źródła finansowania (wiadomo, że Soros przelewa pieniądze na obalenie rządu). W dodatku chcą zmienić prawo, aby obcy kapitał nie wykupywał polskich spółek – już jest sprzeciw Brukseli. Ja nie mam wątpliwości czy PIS jest patriotyczny, co nie zmienia faktu, że Szumowskiego bym wydelegował

   • Oczywiście PiS robi też trochę dobrego. Nie da się zaprzeczyć. Choć nie jestem zwolennikiem socjalizmu to np. 500+ jednak w porównaniu z (nie)rządami PO jednak poprawiło byt wielu ludzi. PiS jest klientem USA, a że tam rządzi (oficjalnie) Trump, który za Sorosem delikatnie mówiąc nie przepada, to PiS może sobie pozwolić na takie rzeczy jak nakaz ujawniania źródeł finansowania przez NGOsy czy zmianę prawa tak, aby obcy kapitał nie wykupował polskich spółek. To należy im zaliczyć na plus. Z drugiej strony na siłę wprowadzaja 5G bez badań wpływu tej technologii na zdrowie czy oddają surowce (koncesje) w obce ręce za marne grosze. A to już zdecydowanie jest bardzo złe.

  • Ja po żadne zasiłki nie stoję w kolejce, niczego od PiS-u nie chcę, za to płacę uczciwie podatki i wszystkie nałożone na mnie haracze. PiS dał pieniądze ludziom, z czego? Zabierając innym, jedynie. Przeanalizuj sobie – doprowadził do kryzysu, nie stać tego rządu na oddanie już nawet złotówki, jednak na aktywach pewnych spółek ludzi z PiS-u kapitał zakładowy rośnie w tempie. Za chwilę wprowadzi prawo, że za głupi błąd zajmą Ci majątek, nawet się nie będziesz miał jak bronić. Każdy poprzedni rząd to samo – oni wszyscy PO, PSL, SLD i cała reszta zwyczajnie nas zwykłych ludzi okradali i okradają nadal, więc sorry ale zgodzić się nie mogę z tym co piszesz. Jedynie czego oczekuje od rządu to tego, by mi nie odbierał wolności, pozwolił żyć spokojnie, nie zabierał wolności słowa i wolnej woli oraz by mnie nie okradał. O to będę się upominać i walczyć. Chcę żyć w kraju i świecie poszanowania oraz miłości.

 8. No kurczę, a co z naszymi surowcami naturalnymi, kto w tej chwili sprzedaje licencję na ich wydobycie obcemu kapitałowi – hmm? Kto wspiera korporacje? Krasnoludki?

 9. „legalny, patriotyczny i mający mandat suwerena rząd” – PiS to mierna hybryda jak na razie, nie przepadam. Mogą zachodzić prawicowe przetasowania ale to bardzo długo czasu zajmuje. PiS w pewnych osobach reprezentowany wg mnie postawił na wolę lemingów krajowych bo by go zatłukli niektórzy (np. typowi pedanci) że nie nakazał maseczek. Co mieli zrobić, nawet niezależnie abstrahując od deep state. Należy pamiętać, że wiele deep state to także lemingi (obywatele oraz wyborcy). Władza zaczyna się od plebejuszy. Jeśli niewolnicy chcą kagańca dla siebie to wymagają go od innych plebejuszy przecież – bo taka „epidemiologia” i jest to wtedy (w tym teraz aktualnie) kodyfikowane i mandatowane. Podobno od takiego mandatu wersji administracyjnej nie można się odwołać – a na jakiej podstawie? Immunitet administracyjny? Od kiedy? Akt, artykuł/par., ustęp, punkt, podpunkt, tiret i zdanie proszę – tekstu ujednoliconego albo bez zmian obowiązującego.
  Nie należy zapominać że obowiązują zasady współżycia społecznego z kodeksu cywilnego krajowego. Ochroniarz nie ma (jakichkolwiek) rękawiczek gdy byłem w Biedronce – a czasem taki dotyka produktów, nie? – oraz ludzi nie tak mało tak samo choć z maseczkami — widocznie z prawa władzy nie może ona sobie rościć korzyści sadystycznych przeciwnych przyjętym regułom życia międzyludzkiego, zgodnie z pol. k.c. . Myję ręce dezynfekatorem sklepowym co go dali, dłużej, powoli to wykonuję. A w masce wracając można się dusić bo organizm potrzebuje utlenowania po wysiłku fizycznym – wtedy warunek rozporządzenia do ustawy jasno spełniony i nos po prostu odkrywam.

 10. O jarku jarku , jak zawsze państwo dostosowuje poziom do patologii , żeby lepiej kontrolować, przy tym wszystkim zagrywka, że to nasza wina, chyba lepiej edukować i rozwijać niż niewolic i oglupiac, ale to tylko teoria spiskowa 😉

 11. To, że uważają swoich wyborców za idiotów i nawet się z tym nie kryją jest wystarczającym powodem, aby na nich nie głosować.

 12. Protesty w USA czy Niemczech są autentyczne, w Polsce to zwykła warszawska ustawka, jeśli ktoś się na to nabrał zamiast zrobić sobie grilla czy iść do pracy to zmarnował swój czas, dał jedynie pożywkę grupce ludzi która puściła parę w gwizdek, no i mediom na usługach klanów, które nie mają co pokazać, a oglądalność drastycznie spada na rzecz niezależnych twórców. Jakoś nikt nie zauważa ile pandemia korona-wirusa dobrego zrobiła przez te kilka miesięcy, ludzie widzą tylko bakterie na maseczkach 😂 ludzie nie rozumieją tego że pandemia wiele rzeczy obnażyła i na tych gruzach zbudujemy nowy mit zbiorowy, nową idee, że ci którzy byli nisko czy poza systemem zbudują nowy alternatywny u podstaw, że reset jest bliski i że stary system próbuje się przepoczwarzyć wkraść niczym wirus i puścić parę w gwizdek, ale poinformowani wiedzą co kiedy, gdzie i jak więc szybciutko następuje samooczyszczenie, policja, wojsko, lekarze masowo przeszli na dobrą stronę mocy już jakiś czas temu, tylko nie wszyscy wyłapali ten moment 😏 o to chodziło, tylko głupiec szuka sobie wrogów tam gdzie ich nie ma, bo wmówiono im konflikty interesu grup zawodowych, etnicznych czy religijnych, a nasze środowiska łączy coś więcej i to spoiwo po ewentualnym resecie będzie miało największe znaczenie… oczywiście są jeszcze pewne wredne, chciwe i wpływowe środowiska, ale one też przejdą do lamusa i wylądują na śmietniku historii, po resecie wszystko będzie proste, jasne, klarowne, wszystko znajdzie się na swoim miejscu, trzeba tylko czekać, taktyka Jarka jest sensowna i polecam ją rozważyć a nie zużywać niezbędną i cenną energie życiową, tą energię można będzie w przyszłości świetnie wykorzystać, wrogiem jest ten kto sieje niepokój o przyszłość, to niepokój skłania do głupich decyzji oraz interakcji społecznych.

  • Święte słowa.
   Najgłupszy konflikt w jaki próbowano mnie wrobić to wojna kobiet z mężczyznami.
   Co za kretynizm.
   Mamy się tłu i napierdalać o to: Kto co ma między nogami?
   Różnice między kobietami i mężczyznami nie są ąz tak wielkie by toczyć wojny.

   Z bankami i korporacjami trzeba wojnę toczyć. Im trzeba wbijac szpilę.
   Ich trzeba tępić.
   Wiele wojen nie ma sensu. To zwykły kretynizm.
   Żeby tylko ludzie zaczęli rozumieć jak są oszukiwani. Żeby tylko się ocucili hurtem.
   Jak się ludzie obudzą to momentalnie wybuchnie bunt i system trzaśnie w jednej chwili.
   Ludzie jeszcze są do końca nie obudzeni. Jeszcze tak niemrawo i opieszale kontaktują.
   Ale w końcu wpadną w furię jak dowiedża się kto ich oszukał.
   W końcu staną masowo sztorcem. Na całym świecie będą ci bankierzy i korpoludki cienko piszczeć
   obdzierani ze skóry przez wściekłych ludzi.

 13. Artykuł dobry i dający do myślenia ale z pewnymi nie do ciągnieciami.
  Syria i może stała się krajem bez rządu… ale nie był to efekt ludzi a chęć innych państw by zagarnąć ropę… każdy przy zdrowych zmysłach to wie że Syria spotkała się z grabieżą …
  Ja mam pomysł na prowadzenie rządu i władzy w Polsce po jego obaleniu.
  Wiem że najbogatszym by się to niespodobało ani bankom ani też korporacjom.

  Twierdzisz że człowiek z doświadczeniami biedy nie był by w stanie prowadzić kraju?

  w mojej idei są też elementy komunizmu chodźby w postaci mieszkania wlasnosciowego dla każdego człowieka …
  A i jeśli będzie trzeba to gospodarstwa rolnego dla osób chcących je prowadzić..

  Ale mówię nie dla wyzysku banków i wynajemcow …korporacji czy władzy dla własnych korzyści.

  Podstawą do życia jest mieszkanie i jedzenie … a to co człowiek zapracuje może legalnie zapracować sobie na różne dobra i luxusy …jest tylko jedno ale.
  Każda praca również niezależnie od stanowiska była by równej płacy . Niezależnie czy to poseł czy prowadzący firmę czy zwykły pracownik na etacie czy nawet prezydent kraju.

  Do tego niepełnosprawni szkolenie na stanowiska urzędnicze co by wymienić te cholote i będzie więcej rąk do prac fizycznych…

  • Do mnie Pańskie pomysły jakoś nie przemawiają. Każdy miałby od Państwa dostać mieszkanie? To jak wysokie, przy obecnym systemie finansowym, musiałyby być podatki żeby to sfinansować? Ewentualnie inaczej: ile pieniędzy trzebaby dodrukować, aby móc zbudować te mieszkania i jak wzrośnie wtedy inflacja? Będzie hiperinflacja czy nie? Poza tym gdyby nawet jakimś cudem to zrealizować, to wywoła to postawę roszczeniową u wszystkich – skoro mieszkanie mi się należy to należy mi się jeszcze i samochód i telewizor i to i tamto. Zamiast tego trzeba wykorzystać zasoby w ziemi jakie mamy, a jakie są warte fortunę. Same złoża polimetali na Suwalszczyźnie ok. 1 bln $. Z tych bogactw, ich wydobycia i sprzedaży (najlepiej już gotowych towarów albo przynajmniej półproduktów) każdemu obywatelowi będzie przysługiwała co miesiąc spora kwota. I z tego można będzie finansować budowę domów/mieszkań.
   Żeby unieszkodliwić korporacje trzeba skończyć z wirtualnym światem finansowym i wrócić do parytetu złota, ale to musi zrobić cały świat, ale tylko u nas też mogłoby się udać być może.Trzebaby jakiegoś dobrze zorientowanego ekonomisty. Wtedy nie będzie wielkich długów, nie będzie ogromnych kredytów, bo banki nie będą mogły kreować pieniądza tak jak to ma miejsce teraz i nie będzie inflacji. Każdy papierek będzie musiał mieć pokrycie w złocie. Tak było jeszcze w latach 60-ych XX w. Powrót do parytetu złota rozwiąże wiele spraw, bo ilość złota na świecie jest dużo mniejsza niż liczba wirtualnych pieniędzy. Nadwyżka, którą dysponują dziś nie zwykli Kowalscy, ale korporacje i bogacze stanie się bezwartościowa. Nikt tych papierków (lub też cyferek w komputerze) nie będzie chciał i wtedy te biliony $, euro czy innej waluty będą niczym innym jak po prostu makulaturą. I to załatwi koncerny samo bez żadnych restrykcyjnych regulacji. Koncerny zaczęły rosnąć szybko w siłę gdy zniknął parytet złota i pojawił się wirtualny system finansowy. Gdy to się stanie ceny mieszkań spadną i to pewnie nawet wyraźnie. Dziś bowiem są sztucznie nakręcone. Developerzy budują i sprzedają za horrendalne pieniądze,a ludzie biorą wirtualne kredyty (z wirtualnych pieniędzy) i zakładają sobie pętle kredytową na szyje, bo nie mają wyjścia. Wykreowane przez banki wirtualne pieniądze bez pokrycia w złocie nakręcają ceny mieszkań. Przy normalnym pieniądzu banki nie mogą udzielać dużych kredytów a więc popyt na mieszkania szybko spadnie, co sprawi że cena musi znacznie spaść, żeby popyt wrócił. Wszystko rozwiązuje się samo. Wystarczy przywrócić normalność.
   Również rozwiązanie polegające na równości plac mi się bardzo nie podoba. Każdy powinien zarobić tyle, aby mu bez problemu starczyło na życie i to jest jak sądzę bezsporne. Jednak nie może być tak, że każdy zarabia tyle samo, bo to jest niesprawiedliwe i byłoby demotywujące! Powodowałoby też duże niezadowolenie społeczne. Przykładowo sprzątaczka czy woźna nie może zarabiać tyle co inżynier nadzorujący budowę mostów czy dróg albo je projektujący. Owa sprzątaczka ma raczej skończoną tylko podstawówkę lub ew. zawodówkę i jej odpowiedzialność w pracy jest niewielka. Inżynier musiał skończyć trudne studia, odbyć najpierw praktykę jako asystent projektanta, zdobyć uprawnienia projektowe itp. To wszystko wymagało od niego wielu lat nauki i praktyki. Jest oczywiste że ów inżynier musi zarobić znacznie więcej niż sprzątaczka, bo jego wiedza i odpowiedzialność są nieporównywalnie wyższe. Po równo dla wszystkich to chora socjalistyczna utopia.

 14. Zdajesz sobie sprawę że korporacje się na to za cholerę nie zgodzą.
  I taki Prezio-psychol prędzej umrze w wyniku buntu niż się zgodzi.
  Kto ma władżę ten się nią nie będzie chciał dzielić za cholerę

  Po 2-gie. Danie każdemu jednakowej pensji bez względu na jego starania i wysiłki doprowadzi do degeneracji. Po co mam robić lepiej więcej skoro będę miał tyle samo ?
  Chyba że gwarantowana jednakowa podstawa powiedzmy. dla każdego 4000 zł
  I resztę sobie dopracowujesz w zależności od pragnień i ambicji.

  Po 3-cie Ta hołota ze stanowisk urzędniczych ich za cholerę nie opuści po dobrej woli.
  Nikt nie będzie chciał brać kasać rękawów nawet nie licz na to.
  Chyba że z lufą naładowanego gnata przy głowie.

  Po 4-te. Niepełnosprawni na urzędników tak ?
  Wszystkich fuzycznie niepełnosprawnych weźmiesz na urzędasów nabudujesz tych podjazdów,wózków i innych usprawnień i każesz im administrować ?
  Urzędników jest za dużo to pewne.
  Reformy byś musiał przerobić gruntowne. Od zera pospisywać te ustawy,dyrektywu i inne procedury

  Doświadczenia biedy sam mam. Zaczynałem z samym nożem bez złamanego grosza przy dupie.
  Zanim na gangsterce dorobiłem się sporego stosu banknotów z wizerunkiem jagiełły i pierścionków czy łańcuchów, bransoletek złotych się musiałem sporo ” natrudzić”
  To nie jest wesoła sprawa.

  Bieda wyciska piętno na mentalności równe.
  Z reguły bieda prowadzi do 2 postaw/

  1-sza ta moja [ Pracuję nad jej zmianą na tą bardziej nastawioną na kooperację i spokój ducha]
  Z dobrym skutkiem bo kiedyś się nie rózniłem od zwykłego zwierzęcia rozszarpującego dla zabawy
  A teraz potrafię się ”kontrolować z gnębieniem innych”
  Dostrzegam te absurdy. Najchętniej bym nikogo nie skrzywdził.
  Ale jak ktoś mi zajdzie za skóre to nie okazuje litości..
  Nie pozbędę się ”pragnienia przemocy” i łatwości zadawania komuś ran bo wiem że w tym patologicznym świecie jest taka zasada.
  Nie krzywdzisz nikogo to jesteś słabą ofiarą i można ciebie gnoić.

  1 Agresja,frustracja i pogarda dla życia.
  Zrób co się da by się wyrwać. Jak ktoś ma coś czego chcesz to ukradnij i lub zabij.
  Żadnych hamulców moralnych przed krzywdzeniem innych.
  Pogarda dla życia u biednych bierze się z tego że skoro życie przynosi mi głód i nędże
  Skoro nie mam nic wartościowego to Za co mam je szanować ?
  Przemoc i rozlew krwi efektem tej pogardy. Mam za nic czy mnie zastrzelą i skończę na cmentarzu.
  Patrzenie na każdego który ma jakieś dobra materialne jak na wroga.
  Skrajna nienawiść i nietolerancją połączona z małostkowością i wybuchami gniewu.

  2-ga To ta charakterystyczna dla większości ludzi.
  Pokorne cierpliwe znoszenie złego losu.
  Wiara w karmę, poczucie winy,prawa ekonomi.
  Apatia i bierność na nędze. I brak jakiejkolwiek inicjatywy.

  Wyleczenie tych 2 stanów to zadanie arcytrudne. Ludzkość musi je zbiorowo przepracować i zrozumieć by skończył się ciąg głupiej gprzemocy.
  Ludzie oid wieków napadali się wzjaemnie i tyranizowali.

  ”Niewolnik nie chce byc wolny chce zostać panem innych niewolników”

  ”Ci którzy są bezwględni i mają odwagę by mordować w walce zdobędą świat i jego zasoby adekwatnie do swej walecznośći. Ci którzy zaś tej odwagi nie mają zostaną zamordowani lub staną się niewolnikami swych zdobywców”’

  ”Nie krzywdzisz nikogo nie ważne z jakiego powodu to jesteś słabą ofiarą i można ciebie gnoi”

  ”Zjedz lub bądź zjedzony, Zabij lub zostań zabity, zniszcz lub bądź zniszczony, wyzyskuj 2-giego człowieka lub bądź wyzyskiwany.”

  ” Ponieważ każdego ustalone odgórnie ustalone normy frustrują trzeba sobie znaleźć
  kozła ofiarnego co jakiś czas, My wiemy że nie wolno zabijać ale raz na jakiś czas uktrupimy kozła ofiarnego. ”

  Cięzko skomentować ta patologię od tysięcy lat trwającą?
  Znajomość tych zasad daje możliwość skończenia z tym. Tylko znać je musi cała społeczność.
  Na nic zda się moja chęć zmiany. To muszą być wszyscy.

  Mój zawód jak sam pseudonim wskazuje jest wyjątkowo stresogenny, niebezpieczny,
  frustrujący.
  W każdej chwili mogę zacząć wąchać fioletowe chryzantemy i białe róże od korzonków w parku sztywnych. Każda ”robota” może być ostatnią
  Zależy od tego jaki poziom umiejętności strzelemckich prezentuje policja i/lub konkurencja
  Już nie raz i nie dwa miałem okazję być pod ostrzałem antyterrorystów z broni automatycznej.
  I wiesz mi że ostrzał budzi lęk Najgorsza jest niepewność. Czy wystarczy szybkości, refleksu i zręczności ? Drugiego miejsca w strzelaninie nie ma. Są tylko żywi i zdolni do walki oraz ranni/,martwi.
  A antyterroryści się nie pierdzielą i walą ostro i dość celnie.
  Mój ” rekord bliskości ” pocisku od głowy to 1,2cm Tuż nad włosami mi przelaciała kula.
  W takich momentach jest się czego bać. I nieuchronność śmierci jest szczególnie wyczuwalna.
  To ”taniec z kostuchą która wymachuje ostrzem bez ostrzeżenia w niesłychanie szybkim tempie”
  To rzucenie tej kościstej pani wyzwania.
  W takich sytuacjach odczuwam spowolnienie czasu. Mam wrażenie że ”widzę” mknące kule z karabinu prędkością 800 m/s a za nią w ślad podąrza ostrze kostuchy gotowe mnie rozpłatać
  Przed kulą się nie uchylę. Jedyna nadzieja ruszać się szybciej niż przebiega proces celowania strzelca a to potrafi być arcy trudne na bliskim dystansie.
  Wymiana ognia powoduje u mnie ”sprężenie czasoprzestrzeni”
  Mam wrażenie że wszystkie czynności przeciwnicy robią szybciej a ja wolniej.
  Że w każdej chwili może być koniec. Każdy cudzy ostrzał dodaje mi tylko frustracji i pragnienia odwdzięczenia się tym samym. I więcej pocisków przeleci koło mnie tym w większą furię i zamroczenie gniewem wpadam.
  Ma się wrażenie ze cały świat chce cię pochłonąć i zniszczyć. Że nie ma niczego poza
  pociskami i fruwającymi kawałkami szkła i tym podobnymi.
  Że ktoś musi wylądować w kostnicy by ten horror się skończył.

  Nikomu tego nie życzę takego losu. Cięzko jest widzieć w każdym wroga który chce ciś zniszczyć.
  |Stres i presja dla psychiki jest potężna. Cięzko jest to znosić.

 15. A ja bym ciebie drogi bandyto wyleczyła z tych chęci samym przytulaniem myślę.
  Smutny ten twój los . Ten świat jest strasznie nieswetaśny i krwiożerczy.
  Żeby okazywali sobie więcej miłości i przytulali się zamiast się kłocić.

  Dlaczego ludzie nie mogą po prostu olać tej rywalizacji i wyścigu szczurów ?
  Czemu jest tutaj tak mało miłości, wyrozumiałości i czułości?
  Ewidentnie tego prawie wyszystkim brakuje
  Walka zbrojna z psychopatami to jedno. A niesienie zgody to drugie.
  A ja jako kobieca duszyczka najchętniej bym pojednała jakoś tych ludzi.
  Ile jest tego bezsensu.
  Wszystkich frustratów i ponuraków powinno się wspaniałomyślnie wyprzutalać
  Brak czułości zamienia rozmunych ludzi w bestie.
  Czemu współczucie musi być traktowane jako frajerstwo i wykorzystywane w tak podły sposób?
  Znieść tego nie mogę.

  Trzeba szerzyć rozumną zgodę, współczycie i wyrozumiałość. żeby nie przedobrzyć z tymi chęciami zemsty. Żeby nie zatoczyło to koła.
  Żeby chociaż skłóceni ludzie przestali się na próbę ze sobą żreć.
  Żeby spróbowali chociaż rozejmu ?

  Zemsta i nienawiść powinny być ograniczone do rzeczywistych sprawców cierpień.
  Chciałabym żeby się ludzie pojednali.

  • @RudaMałolata – częściowo się zgadzam. Dla dobrych ludzi dobro, dla zbłądzonych – widza i wsparcie, a dla psychopatycznych oprawców – lufa przy skroni i dół z wapnem.

 16. Przykro mi gdy słysze takie historię.
  Jak okrutnie ciebie musiało życie potraktować.
  Życzę ci żebyś ”zmienił zawód” i zaznał miłośći.
  Przemoc rodzi przemoc i nic więcej.

  Czemu ten świat musi stać na okrucieństwie ?

  • Nie do końca. Przemoc jest potrzebna, by walczyć z oprawcami, tylko trzeba ją właściwie kierować – ku oprawcom.

   Miłość do wszystkich jest takim samym błędem, jak nienawiść do wszystkich. Człowiek jest całością i zawiera w sobie oba te pierwiastki.

 17. Ja się zgodzę całkowicie i z tobą Autorze i z tą Rudąmałolatą.
  Od dołów z wapnem i egzekucji się zacząć musi.
  Oni predzej mrą niż się zmienią.

  Nie będzie miłości i czułości oraz wybaczenia bez pozbycia się takich którzy wykorzystują cudze współczucie do oszustwa.
  Nie można psychopatom okazywać miłosierdzia i dobra.
  Oni muszą skończyć z rozwaloną czaszką w dole z wapnem.
  Innych opcji nie ma. Są skurwielami i gnidami bez czci i honoru.
  To przez nich pracuję w tym ”zawodzie” i nie mam żadnej przyszłości.

 18. Ja nie potrafię krzywdzić innych ludzi.
  Nie mam takich poikłądów przemocy i nienawiści jak ”Tajemniczy Bandyta”
  Nie wyobrażam sobie z premedytacją pierwsza wziąć pistolet do ręki i zacząć strzelać do innych tak by wylądowali w kostnicy.
  Robię to do czego mam predyspozycję.
  Wiem że miłość do wszystkich to zwykła głupota i że taki psychopata się nie zawaha przed skrzywdzeniem mnie. .
  Przykro mi kiedy widze cudzą krzywdę.
  Lepiej zostaiw przemoc innym bardziej agresywny, od siebie.

  Na pewno nie będę czuć miłości do takich zwyrodnialców pokroju Billa Gatesa i innych psycholi.
  niech zdychają rozszarpani na strzępy przez kogo innego.
  Ja się do stosowania przemocy nadaję bardzo słabo.
  Wiem że jestem całością. W moim kobiecym jestestwie dominuje pierwiastek współczucia.
  Przemoc to dla mnie ostateczność której najchętniej bym wogóle nie używała.
  Wiesz do zabijania i stosowania przemocy trzeba mieć predyspozycje.

  Jak bedzie trzeba i będę pod ścianą to wykrzesam gniew z siebie.

 19. Ale brednie. Trzeba obalić starych komunistów!! Komunizmu nie ma w PL,, ale komuniści zostali w rządzie. Gdyby nie PIS to byłaby Anarchia i głód 😀 omg co za totalne głupoty !!! W Singapurze, z wioski rybackiej w ciągu 40lat czyli tyle ile rządzi PIS i reszta. (PIS i PO to to samo, to starzy komuniści) zbudowali takie miejsce, że Polska to teraz Afryka. I mają kare chłosty, chyba nawet śmierci dla urzędników, i zero,a le to zero korupcji!!! Ja osobiście nie zgadzam się z konfederacja, powinno się skazać PIS, PO, PSL i resztę dziadostwa na śmierć, zrobić porządek z policją….oni nas gazem, my ich głodem i ogniem!! Wtedy bedzie spokój…idzie kryzys, a oni przez 30lat rozwoju przejebali kase!! Za ro jest tylko jedna kara!!!

 20. Przeczytałam..

  Syria sama siebie nie zrujnowala, wkroczyło tam „inne panstwo”, które doprowadziło do destabilizacji.. Syria została rozkradziona przez inne panstwa (jak Polska za rozbiorów). Ostatecznie w Syrii jest wielka bieda, strach, pewnie nadal mordowanie ludzi w biały dzień.
  Czy ktoś chce tam zamieszkać?
  Chyba nikt.. bo tak to się kończy, gdy w politykę danego kraju mieszają/matacza inne.
  Więc uważam, że teraz jest czas na protest, bo jak mówił Pan Kononowicz „Nie będzie niczego”

  Zamiast przyjmować uchodźców do Europy, za te pieniądze (łącznie to spora suma) Europa powinna była pomóc w odbudowie Syrii. Ale nie rozdać pieniądze i nara
  „robta co chceta”.
  Metodą jak rodzic uczy dziecko chodzić, kiedyś dziecko podrośnie i samo pobiegnie… Pomoc Europy w odbudowie Syryjskiego rządu, sądu, policji.. jednym słowem naprawa.

  Przeczytałam coś tam natemat protestu, że były tam piękne leasingowe auta. Czyli jednak byli tam jacyś przedsiębiorcy? Jeżeli przedsiębiorca ma prawo odpisać od podatku auto w leasingu, to czego Pan im żałuje? ktoś stworzył taki przepis to korzystają..

  Jestem zwolennikiem odwołania każdego posła, w drozdze referendum. A także bardzo wysokie kary finansowe, oraz dożywotni zakaz bycia posłem/urzednikiem państwowym – za lamanie prawa wśród rządzących, za tworzenie ustaw na szkodę państwa.
  Nie powinno istnieć słowo „imunitet” posła. Każdy człowiek powinien być osadzony, jeżeli dopuścił się czynów nie zgodnych

  Czy TVP dla dobra narodu nie powinna wyjaśniać czym są testy na wirusa, kto je wymyślił i na jakich prawach uważa się je za miarodajne, skąd są, na czym polegają, poinformować o granicy błędu..
  jednym słowem uspokoić, a nie straszyć ilością zgonów. Dlaczego prawie 600 PLN jest za test?
  Dlaczego nie mówi się o osobach chorych, które wyzdrowialy?

  Dlaczego w TV nie mówi się o zdrowej żywności, o witaminach i mineralach, o aktywności fizycznej. Po co brać leki skoro można zapobiegać? Takie informacje powinny być zamiast reklam.

  • ” Dlaczego w TV nie mówi się o zdrowej żywności, o witaminach i mineralach, o aktywności fizycznej. Po co brać leki skoro można zapobiegać? Takie informacje powinny być zamiast reklam. ”

   I ktoś zrobi głupią reklamę informacyjną czy stronę internetową i przytuli ładną pule pieniędzy 😏 po co mają ci mówić w tv, radiu, gazecie czy na portalu jak masz żyć, co jest dobre a co złe, skoro sama wiesz co najlepsze.

  • TVP nie informuje o testach bo te testy to lipa – w 80% dają fałszywie pozytywne wyniki (test RT-PCR nie służy do wykrywania wirusów). Poza tym nie wyizolowano wirusa COVID-19 i nie ma dowodu na jego istnienie. Gdyby TVP to powiedziała, to od razu wszyscy zorientowaliby się że tzw. pandemia to oszustwo i doszłoby do rewolucji.
   Dlaczego w TV nie mówią o zdrowej żywności, witaminach, minerałach i aktywności fizycznej? Przepraszam, że tak ostro, ale chyba od wczoraj Pani nie żyje na tym świecie? Przecież na zdrowych ludziach nie da się zarobić, bo nie kupują tzw. leków. A na lekach koncerny zarabiają krocie. A co reklamują w TVP ( i nie tylko)? Leki. A zatem nie jest trudno wpaść na to, że telewizje są na usługach koncernów, które płacą im mnóstwo kasy za reklamy trującej chemii zwanej dla zmylenia przeciwnika lekami.

 21. Dodam też, że rząd nie ma własnych pieniędzy.

  Więc jeżeli rozdaje 500+, lub chcę pomagać przedsiębiorcom.. to te pieniądze odbierze w podatkach (VAT, cło, dochodowy) lub nowych podatkach, może także zwiększyć wiek emerytalny..

  Jednym słowem dając komuś, musi zabrać komuś innemu lub tym samym ludziom ale zabierając w innej postaci

  • To nie jest do końca prawda chociaż w zasadzie tak. Zamiast podnieść podatki rząd może się dogadać z bankiem centralnym i ten dodrukuje puste pieniądze (bez pokrycia w złocie, srebrze czy czymś innym wartościowym). Wtedy będzie kasa na 500+, ale wzrośnie mocno inflacja i 500 zł warte będzie tyle co np. 200 zł. Sprowadza się to do tego samego – ograbienia ludzi.

 22. I dlatego właśnie nie należy ufać rządowi i majątek trzymać w metalach szlachetnych lub towarach cennych w ciężkich czasach typu amunicja, rynsztunek i biały i palny, lekarstwa, przyprawy, sól, paliwo, gaz ziemny, zapalniczki et cetera.

  Jacy ludzie są durni. Żądają podwyżek a nie rozumieją tego że co im po podwyżce skoro wywindują ceny bardziej.
  Trzeba być głupcem by zaufać tej bandzie szwindlarzy.
  Mechanizm inflacji robi swoje.
  Jak można wierzyć w demokracje ? W każdej grupie są jakieś ”nieliczne decydujące głosy”
  Nowotworowy system wymuszający wzrost i niszczący środowisko naturalne.

  Oni okradają ludzi w majestacie ”prawa i sprawiedliwości”
  Dlatego ja tym prawem gardzę i mam je za nic.
  Jedyne przepisy jakie mam za świętość to ”rozporządzenia Szefuncia głownego i 2 pobocznych”
  Oraz nasz ”Rozbókjnicki Kodeks Honorowy” .na który przysięgał każdy członek nszej szajki.
  I mam w dupie ich rozporządzenia. Wolę śmierć niż przestrzeganie ich jebanych dyrektyw

  To przez nich nie można ”legalnie” nic wartościowego osiągnąć.
  Legalnie to możesz być tylko ich popychadłem.
  To przez nich legalnie nie da się zarobić.
  Dorobili się na wyzysku i skurwysyństwie.

 23. Gangsterze jeden. Pytań kilka do ciebie mam.
  No swój honor macie. Towar prima sort. Ilość i jakość jak w umowie.
  Co do 0,01 grama.
  Dotrzymanie danego słowa to oznaka honoru niezawodna.
  1- W ilu strzelaninach udział brałeś? 20 ? 40 ? a może 60+ ?
  2. Znałeś może tych 2-óch ‘’kolegów po fachu’’ którzy w Wiszni Małej robili włam do bankomatu ? Jeden poszedł na cmentarz bo się nie uchylił przed kulami antyterrorystów a drugi skończył za kratami.
  Tak z ciekawości pytam bo książkę piszę fabularną i mi brakuje opisu
  ‘’ przygotowań do rozboju’’
  Chcę wiernie opisać jak się czują sami sprawcy. Krok po kroku.
  Bo jest dużo kryminałów pisanych z perspektywy detektywów czy gliniarzy.
  A mało z perspektywy sprawcy.

  3 Ja się z twoim wywodem zgodzę że wiesz ‘’sprawcy krzywd’’ mogą być różni.
  Napisałeś że

  ”Nie krzywdzisz nikogo nie ważne z jakiego powodu to jesteś słabą ofiarą i można ciebie gnoić ”
  Coś w tym jest.

  Ja miałem swego czasu takiego kolegę w klasie. Marcin nazywał się .
  Mądry,spokojny, oczytany, przezorny chłopak. Nikomu nie robił krzywdy.
  Zachowywał neutralność .
  I to było tak. W łązience jakiegoś chłopca dręczyła banda łobuzów.
  Kozła ofiarnego szukali i znaleźli. Bo miał rude włosy i zielone oczy to jedyny powód.
  Marcin akurat tam wszedł umyć ręce.

  No i szef tej grupy ‘’darwinistycznych małp’’ powiedział do niego
  – Choć przywal temu rudemu pomiotowi szatana . Rude włosy oznaczają że jest dzieckiem samego diabła i złem wcielonym. On posługuje się czarnoksięską magią i zaklęcia złe rzuca stąd te zielone plugawe ślepia ?

  Marcin wziął odwrócił się popatrzył na tego nieszczęśnika i na jego 8 oprawców i spytał się:
  – Dlaczego uważacie że rude włosy mają związek z jego złym i podłym charakterem.
  to prostu rzadko wystepujący pigment nie miał wpływu na to jaki się urodził. ?
  Na jakiej podstawie twierdzicie że akurat istnieje jakaś czarnoksięska magia ?
  Jak by miały wyglądać te jego ‘’złe zaklęcia’’? Kogo skrzywdził ? Nie chcę mieszać się w ten konflikt ani donosić na kogokolwiek. Chcę jako neutralny świadek wiedzieć dlaczego.

  Odpowiedzią było spranie na kwaśne jabłko zarówno jego jak i tego rudego chłopca.
  Chciał zachować neutralność. Nie miał złych zamiarów.
  Nie używał przemocy. Został przez tą bandę prymitywów potraktowany jako ofiara.
  Bo nie chciał robić krzywdy komuś kto mu nie zawinił.
  Wszystko przez tych psychopatów na górze. Napuszczają ludzi na siebie nawzajem i premiują taką bandę prymitywów.
  Taka patologiczna dychotomia ‘’ofiara czy sprawca’’. Tworzona w każdym możliwym miejscu.
  Ta banda durni nie była winna sama w sobie. To też są ofiary. Ale cudzej manipulacji.
  I nieświadome tego . To są zwierzoludzie napuszczeni na kogoś innego.
  Szukanie odmieńców i traktowanie każdej odmienności jak wroga.
  Tworzą sztuczne konflikty i napuszczają na siebie ludzi o takie pierdoły.

  I weź bądź mądry i coś z tym zrób ?
  Wariant A. Stanąć w obronie ofiary i ich pobić ?
  Skutki będą takie że narobisz sobie wrogów i dasz siłę tej patologii.
  Wariant B. Stanąć po stronie sprawców ?
  Skutki takie jak w wariancie A.
  Wariant C . Rzeczowe tłumaczenie ?
  Jesteś ofiarą i masz przewalone.

  ALBO WSZYSCY POJMĄ TEN MECHANIZM I DOBROWOLNIE Z NIEGO ZREZYGNUJĄ WIDZĄC NEGATYWNE DŁUGOFALOWE KONSEKWENCJE ALBO TA PATOLOGIA BĘDZIE SIĘ CIĄGNĄĆ W NAJLEPSZE.
  I tu jedna osoba czy mały procent nie starczy. To musi być miażdżąca większość.

 24. Odp na 1. W 83 z czego 79 za granicą na ‘’rajdach’’ w Niemczech i we Francji.
  W Polsce wystarczy z reguły sama ‘’autoprezentacja’’ z zaskoczenia opcjonalnie jeden czy kilka strzałów w sufit.
  Zwykli gliniarze raczej nie będą chcieli nadstawiać gardła.
  A poza tym i tak nie strzelą bo im będą ‘’robić problemy proceduralne ’’ i w ogóle mało który umie dobrze strzelać.
  Kryminalni w przebraniu to różnie bywa ale zaskoczeni nie stawiają oporu.
  Antyterroryści i inni ‘’specjalsi’’ to już ostra jazda bez trzymanki.

  Obrabiamy ‘’niemieckiego wroga’’ i to co zawłaszczyli.
  Nie buchamy im kasy tylko przedmioty wysokowartościowe.
  Jak odpowiednio policjantów niemieckich sprowokujesz to cię ustrzelą na miejscu.
  Chyba że ich zmusisz do odwrotu ‘’ranami’’ lub ‘’ śmiercią.
  Tam codziennie islamskie gangi iluś gliniarzy posyłają do piachu.
  Tam to jest norma. Islamiści już walczą ze sobą sami a nie z niemcami tylko.
  To oznacza że są już ‘’bardzo silni’’ . Tam są całe regiony administracyjne gdzie
  rząd nie ma kontroli. A na ich pograniczu rozboje, gwałty, zabójstwa są chlebem powszednim i codziennością. Nawet ich nie zliczą a co dopiero złapią.

  Odp na 2. Coś tam mi się obiło o uszy. Goście spaprali robotę.
  Może raz ich widział jeden ‘’daleki znajomy ’’ Ale to obca bandyterka. Nie nasze szumowiny.
  Mam opisywać przygotowania do rozboju we 2-óch ?
  Dziwnie to pytanie. Po prostu w wielu kryminalnych powieściach jest schemat powszechny typu
  ‘’Sprawiedliwi i wspaniali policjanci złapali / zastrzelili złego i niegodziwego bandytę który sam wybrał swój los.’’
  Nikt przestępcom wyrozumienia nie okazuje z reguły.
  Tworzą wroga zwykłych ludzi. Medialnie piętnują i szykanują.

  Ten przykry los decydują się frustraci bez perspektyw na życie.
  Bo jak zostali odtrąceni przez ‘’ ogół ‘’’ to chcą się zemścić.
  Półswiatek to specyficzna rzecz.
  Zdziwiłbyś się ile różnych postaw może być wśród 1000 losowych złodziej.
  Zdarzają się szuje jak wszędzie gdzie oszukują. Ale wiesz.
  Co ma robić człowiek bez pracy i pieniędzy traktowany jak trędowaty przez innych ?
  Po prostu jak opisałeś. Zawsze ta patologia wyprodukuje ‘’frustratów zszarganych nerwami’’ jak ten Marcin czy rudy zielonooki.
  Tacy frustraci zbierają się w bandy by walczyć o swoje.
  Każda nawet największa mafia zaczynała od takiej grupki ‘’sfrustrowanych znajomych’’. Los Zetas, Sinoala, Yakuza, Kartel z Cali czy Medeli, MS-13.
  18th ave i inne.

  Ta początkowa grupka szukała podobnych ludzi.
  Zbierają z ulicy młodych chłopców bez perspektyw. Ludzi z problemami którzy się tułają bez celu, bezdomnych. Odrzuconych przez innych,
  Z reguły to wygląda tak że podchodzą do jakiegoś nieszczęśnika który
  piszczy z biedy i zagadują.
  Nawiązuje się pocieszająca rozmowa. Obiecują pomoc.
  A taki desperat który nie ma nic do stracenia idzie do kryjówki.
  A tam zostaje nakarmiony, dobrze ubrany, pocieszony.
  Oferuje mu się pomoc. Robią co mogą by się dobrze poczuł.
  A później oczekują wdzięczności za okazaną pomoc w postaci pomocy przy włamie czy innym przestępstwie I tworzy się taka ‘’przyjacielska wspólnota’’
  Spajana strachem przed światem zewnętrznym i czynami za które można wiadomo jak skończyć.
  Krzywdzenie innych jawne powoduje chęć zemsty.
  Przestępczości się nie da wytępić. Dopóki trwa ta patologia dopóty będę miał
  więcej ‘’kolegów po fachu’’ . Zabiją lub wsadzą jednych to pojawią się następni na ich miejsce.
  Trzeba by z tym skończyć. Zrozumieniem i świadomością.

 25. Akurat Konfederacja ma pomysł na każdą dziedzinę. Jako jedyna partia w każdej debacie itd. Odpowiada rzeczowo i bez ogolnikow

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.