NA CZYM NAPRAWDĘ POLEGA SAMODZIELNE MYŚLENIE?

Ostatnio na moim profilu jak i na tej stronie pojawiło się wiele opinii niewygodnych zarówno dla zwolenników wersji oficjalnych, jak i do do dla antysystemowców. Przeprowadziłem bowiem liczne prowokacje intelektualne. Wielu ludzi odlajkowało stronę Jarek Kefir Bez Cenzury, jak i usunęło mnie ze znajomych. Jest to reakcja najprostsza i najłatwiejsza, ponieważ nie wymusza myślenia.

Były wpisy o przedsiębiorcach, które zdenerwowały biznesmenów.

Były wpisy o rządzie PiS, które zdenerwowały zwolenników Konfederacji i innych antysystemowców, krzyczących nic nie mówiące jak hasła w stylu „wszyscy won.”

Był też poniższy wpis o maseczkach i empatii, który wkurzył tych, którzy myślą, że kawałek szmaty na twarzy odbierze im wolność. Co to za wolność, skoro może ja odebrać ledwie kawalątek tkaniny? To iluzja wolności. To pseudo wolność zależna od czynników zewnętrznych.

Był również wpis o antysystemowcach bez wizji i bez pomysłu na rządzenie, którzy uważają, że wystarczy obalić znienawidzony system wyzysku, a potem się zobaczy.

.

A teraz mam Ci do opowiedzenia pewną historyjkę..

Od bliskiej mi osoby słyszałem historię o staruszce w sklepie, która dosłownie trzęsła się ze strachu, bo stojący w kolejce antysystemowciec, myślący pewnie, że „kaganiec” odbierze mu wolność, nie miał maseczki na twarzy.

No właśnie, co z osobami, które naprawdę bardzo boją się koronawirusa i są przekonane, że maseczki na twarzach przed nim chronią?

Jest coś takiego jak EMPATIA, o czym wielu ludzi natychnionych alternatywnymi wizjami świata zapomina..

Poza tym, co to za „wolność”, skoro odbierze Ci ją nawet kawałek tkaniny na twarzy? To fałszywa wolność, bo tej prawdziwej wolności ducha nic człowiekowi nie odbierze. Oszmacenie twarzy nie jest problemem, problemem jest zeszmacenie umysłu i duszy. A to już kwestia tego, co ma się w głowie i w sercu.

Ku przemyśleniu. 🙂

.

Nie zrozum mnie źle. Nie popieram noszenia „kagańcow”, uważam że to głupi pomysł. Jednak staram się przestawiać Ci kontrowersyjne opinie po to, by poruszyć Twoje myślenie.

Kanon antysystemowy jest w podobny sposób sztywny, jak kanon „telewizyjny.” Też ma swoje prawdy jedyne, których podważać nie wolno. Także ma swoje granice, poza których wychodzenie jest niemile widziane. W konsekwencji wielu antysystemowców pisze to samo, na jedno kopyto. Ja takich sztucznych norm nie uznaję, ani tych oficjalnych, ani tych spiskowych. Staram się myśleć samodzielnie, jestem wolnym człowiekiem. Wolę pisać kontrowersyjną prawdę. Brzydką. Niechcianą. Nie lubianą. Bo uderza w ten sztywny kanon, bo podważa bezpieczny i stabilny światopogląd.

Konfrontuję Cię z różnymi doktrynami, ideologiami, poglądami nie po to, byś w nie ślepo wierzył bez ich zweryfikowania, ani nie po to, byś łykał każde moje słowo jak pelikan. Robię to dlatego, ponieważ chcę, byś poznał najróżniejsze punkty widzenia, i na tej podstawie wyrobił swoje własne, unikalne zdanie. To na tym polega samodzielne myślenie. Pelikan to określenie człowieka, który łyka każdą informację, bez zastanowienia się nad nią i bez jej weryfikacji. Pelikan systemowy łyka wszystko z telewizora. Pelikan antysystemowy zaś łyka wszystko, co alternatywne i spiskowe, często nawet najbardziej absurdalne i najgłupsze teorie, np o tym że Ziemia jest płaska.

.

Ja nie chcę, byś myślał tak samo, jak ja. Wolę byś myślał po swojemu, własnoręcznie sprawdzając różne informacje. Mówią, że prawdziwy mistrz nie tworzy uczniów i nie jest dla nich żadnym guru – on tworzy nowych mistrzów. Ja ani mistrzem ani guru nie jestem. Jestem zwykłym, prostym chłopakiem pracującym w fabryce, za typowo polską pensję, który przejrzał iluzje świata i fakt, że gra on z nami w kotka i myszkę. Ale postępuję podłóg tej powyższej zasady o mistrzu. Nie chcę tworzyć wyznawców, którzy kopiują moje wnioski i wierzą w każde moje słowo. To byłoby moją porażką.

Chciałbym, by ludzie po lekturze moich wpisów, po tej długiej tułaczce, odysei umysłu po najróżniejszych doktrynach, nauczyli się myśleć. Moja strona nie jest wyznacznikiem prawdy jedynie słusznej, której nie wolno podważać. Jest ona raczej narzędziem, które możesz wykorzystać (lub nie wykorzystać..), jest maszyną uczącą, podobnie jak cała nasza planeta, z jej mnóstwem narodów, idei, religii, postaw, poglądów, doświadczeń i wydarzeń. Świat także nie jest po to, byś się do jego elementów przywiązywał na ślepo, ale po to, byś zdobywał doświadczenia i na ich podstawie się uczył.

.

Jeśli wsiąkasz w ten świat bez reszty, w jego ideologie, religie, konwenanse społeczne i aktorstwo towarzyskie, to dajesz się złapać w sprytne sidła. Skonstruowane są one tak, by odebrać Ci niezależność jak i cały czas wolny, który teraz poświęcony jest na pracę na rzecz własnych dzieci, pracę na rzecz systemu czy na podtrzymywanie swojego wizerunku.

Ślizgaj się po liniach życia, manewruj, lawiruj. Nie daj się złapać w sieć. Bądź sprytny. Gdy ktoś, np ciotka czy wujek, mówi Ci, jak masz żyć, uśmiechnij się radośnie, pokiwaj głową, powiedz że coś w tym jest, a potem wróć do swoich zajęć i rób swoje. Badaj, smakuj różne doktryny polityczne, społeczne i mistyczne, ale nie wsiąkaj w nie, nie wyznawaj ich i nie daj im się podporządkować. Są to po pierwsze bardzo uproszczone mapy rzeczywistości, która jest z natury mnoga i bardzo skomplikowana. A po drugie, są to systemy mające spajać i kontrolować społeczność. Są konieczne i bardzo korzystne dla większości ludzi i dla społeczeństwa jako całości, ale niekoniecznie korzystne dla Ciebie.

.

Autor: Jarek Kefir

Ważna informacja: Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

9 myśli w temacie “NA CZYM NAPRAWDĘ POLEGA SAMODZIELNE MYŚLENIE?

 1. Piszesz „Co to za wolność, skoro może ja odebrać ledwie kawalątek tkaniny? To iluzja wolności” – tutaj nie chodzi o kawałek tkaniny, ale o to, że po całodziennym noszeniu czegokolwiek na twarzy zwiększy się zachorowalność na niewydolność górnych dróg oddechowych – a więc rządzący (władcy) robią powolną”depopulację”
  Bardzo często piszesz też o „płaskiej ziemi” – naprawdę spotkałeś się z kimś kto tak myśli?
  Ja nie należę ani do popleczników prawicy ani środka, ani lewicy – przestałem głosować jakieś 15 lat temu – bo przekonany jestem, że nie ma jakichkolwiek różnic pomiędzy politykami – wszyscy to jedna wielka SFOŁOCZ. Piszesz też w którymś ze swoich artykułów, jak to PiS stoi w szeregu jednym z praworządnym Donaldem Trompem (to też chodzący ideał – obym się mylił bo wielu twierdzi, że jest on z jasnej strony) – ja przestałem się bać czegokolwiek – bo i tak według mnie conajmniej 80% populacji jest przeznaczone przez władców na wyniszczenie. Cieszę się z każdego przeżytego dnia i dziękuję STWÓRCY (nie bogu choć dawniej byłem katolikiem – od wielu lat przejrzałem na oczy i twierdzę że watykan jest siedliskiem satanizmu) -pozostaną na tej Ziemi tylko i wyłącznie dzieci do 8-go roku (by stać się pokarmem, do rozrodu i do zniewolenia)
  Jedyne – na co jeszcze cicho liczę – to na to, że siły WYŻSZE JASNOŚCI zechcą pomóc ludzkości (zechcą)

  1. Nie bój się maseczki, to tylko nowa zabawa/moda, Bill Gates nikogo na siłę nie zaszczepi xD zdaj się na szczęśliwy los, nie musisz gryźć systemu żeby z nim wygrać, wszystko jest skonstrułowane tak żeby nam służyć, system jest kiepski i źle zarządzany ale dobra strona mocy wszystko koryguje, wszystkie wydarzenia i znaki czasu zawsze nam sprzyjały i teraz nie będzie innaczej, a to z czym dziś się mierzymy jako naród, ludzkość, grupa, osoba nie jest niczym szczególnym. Wystarczy tylko zająć się sprawami nieistotnymi, drugorzędnymi, małymi, cała reszta to hobby, zabawa intelektualna, ciekawostka.

   1. czy aby napewno nie będzie siłowych szczepień?
    od 16 maja mamy już w PL dostosowane do tego przepisy.

    1. Nie będzie, od zawsze schemat jest ten sam straszą katastrofami, apokalipsami, śmiercią, starością, asteroidami, dzikimi zwierzętami itd 😁

  2. Tak, Lcoyote, dostrzeżmy, że to nie człowiek (a zwłaszcza nie jego destruktywne oblicze) jest absolutem. Ostatecznie : ten świat powstał i jeszcze nie wpadł w czarną dziurę; ludzie statystycznie częściej mówią do siebie, a nie złorzeczą (tak, wiem, że to gruba statystyka, może nie działać w poszczególnych departamentach), a w każdym człowieku są pokłady światła (tak, zgadza się, wydobycie zależne od wielu czynników i nie zawsze następuje).
   Być może i tu JASNOŚCI w końcu dopomogą.

 2. W punkt!
  Lubie tu czasami wchodzić.
  Wchodziłem tu kilka lat temu kwestionując system, by to zostawić i wrócić do systemowego myślenia, i ponownie po kilku latach tułaczki wrócić tu z innym umysłem, który mimo że próbuje się przyklejać, to wie że już nie on tu rządzi, tylko jest coraz lepiej zarządzany !
  Dzięki! Good job.
  Rób swoje. Dobrze że Jesteś.

 3. Dzisiaj znalazłem ciekawe artykuły odnośnie początków ludzkości tzw. „zakazaną archeologię” -oto przykłady (linków nie podaję -nadmienię, że to „tajemniceswiata.pl”)
  „jest możliwość, że ludzie pojawili się na Ziemi znacznie wcześniej, niż się uważa, a dowodem tego może by odcisk „buta” z Antelope Springs w stanie Utah, a także metalowa waza z Dorchester w stanie Massachusetts z okresu prekambryjskiego, a to oznacza, że sprzed 505 milionów lat.
  Do tego dochodzą, pochodzące z RPA, idealnie okrągłe metalowe kule, a niektóre z nich mają po trzy wyżłobienia, które biegną wzdłuż obwodu. Ich wiek szacowany jest na 2,8 miliarda lat”

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.