ELITY SZYKUJĄ WOJNĘ RASOWĄ I DEPOPULACJĘ BIAŁYCH!

A więc stało się, proszę państwa. Oto w 2020 roku mamy wojnę cywilizacyjną i rasową. Jej ostrze jest wymierzone prosto w nas, białych ludzi.

W USA organizacja terrorystyczna Antifa, finansowana przez miliarderów i przez korporacje, podsyca zamieszki po zabójstwie czarnego gangstera przez policję. Możemy śmiało już powiedzieć, że mamy tam do czynienia z wojną domową. Oprócz znanych nam wszystkim aktów podpaleń i dewastacji mienia, ma także miejsce olbrzymia eksplozja przemocy jak i typowych działań dywersyjno-sabotażowych, takich jak precyzyjne ataki bronią palną na funkcjonariuszy policji. Atmosfera jest tam już bardzo napięta, biali mieszkańcy sami chwytają za broń i organizują paramilitarne milicje ludowe by chronić siebie i swojego mienia. Zamieszki te zaczynają eskalować także na inne kraje „ubogacone kulturowo”, np na Belgię, Holandię czy Wielką Brytanię.

W Polsce ma miejsce destabilizacja kraju przez opozycję. Struktury deep state finansują zarówno lewicę, centrum jak i skrajną prawicę, by podkopywać działania naszego rządu z każdej możliwej strony. Korzystają oni z dużej popularności teorii spiskowych i tworzą mnóstwo fejkow jak i propagandy, rzekomo prawicowej i wolnościowej, by nasz rząd walczący z deep state pogrążyć.

Jest coraz więcej krajów, które sprzeciwiają się elitom deep state tworzącym system NWO. Te kraje to np Polska, Węgry, USA, Czechy i Europa Środkowa, Włochy i inne. W każdym z tych krajów mamy teraz intensyfikację wrogości i nienawiści wobec ich rządów, jak i mamy też jawną już dywersję.

Poniżej: napis przy Moście Grunwaldzkim we Wrocławiu. Czy antifa chce mordować i okradać także Polaków!?

.

Poniżej zamierzam oddać głos samej liberalnej lewicy, czyli inaczej deep state. Jeszcze inaczej to globaliści, to międzynarodowi finansiści, bankierzy, szefowie korporacji, którym nie podoba się to, że mądrzy Europejczycy i Amerykanie chcą lepszego standardu życia. Więc chcą ono doprowadzić mądrą rasę białą do upadku, i rządzić podzielonym, skłóconym i głupszym społeczeństwem wielokulturowym.

Patrząc na to nieco hellingerowsko, to biała rasa straciła swoją pierwotną, barbarzyńską siłę męską. Bo staliśmy się bardziej mądrzy, empatyczni i wrażliwi. Ze stawiania na prymitywną siłę, postawiliśmy na intelekt, tolerancję i współpracę. Ale ta planeta tych wartości nie lubi, to planeta zwierząt, rządzona przez Demiurga / javhe / szatana. Mentalność cywilizowana do niej nie pasuje. No i to normalne, że człowiek empatycznych ma mniej agresji i przez to mniej prymitywnej siły. A w naturze osobnik lub gatunek za mało agresywny jest wpierany przez ten bardziej agresywny. To samo ma miejsce teraz w kontekście obecnej wojny rasowej. Cywilizacja, która utraciła swoje jaja, zostaje zastępowana przez inną, która je posiada. To odwieczne prawo natury, natury, która jest taką „matką Madzi z Sosnowca” i która premiuje egoizm, przemoc, walkę i zło.

Aby „iść i zaludniać ziemię” wg przykazania mamy natury, nie jest potrzebna zbytnia inteligencja ani tym bardziej zbyt wysoko rozwinięta empatia. Potrzeba tylko silnego popędu seksualnego i agresji, czyli jednym słowem buzującego testosteronu. A tego rasy kolorowe mają pod dostatkiem. No i jeszcze wystarczy minimalny spryt, który ja nazywam „sprytem wsiowego głupka”, takiego kutego na cztery nogi cwaniaczka, który zawsze sobie da radę, choć inteligencją nie grzeszy. Tyle ezoteryzmu. Zobacz na poniższe nagranie video. Tak powinno się postępować z lewicą – karabin i pięść. Widzisz ten buzujący testosteron tych białych prawicowców? Właśnie tego nam teraz najbardziej potrzeba.

.

I poniżej – niedawne cytaty samych lewicowców:

„Piętnowanie pedofilów (poprzez rejestrowanie ich) nie tylko narusza prawa tych osób, ale jednocześnie wywołuje niepotrzebny niepokój społeczny.”
(żydowski profesor Jan Hartman)

„Serial ,,Kółko i krzyżyk” oparty jest na książkach czarnoskórej pisarki, Malorie Blackman, a akcja tej fikcyjnej historii rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w którym – cytuję za wikipedią – „Murzyni przejęli władzę technologiczną i organizacyjną nad cywilizacją europejską, a przedstawiciele rasy białej służą mieszkańcom Afryki jako NIEWOLNICY”. Koniec cytatu. Jak twierdzi autorka tego rasistowskiego dzieła, pani Blackman: „To jest odpowiedni czas na ekranizację mojej powieści”.

,,Upadek tradycyjnego modelu rodziny powinien być witany z radością”.
(Brytyjski sędzia i autorytet prawniczy, sir James Munby)

„Specjalna więź pomiędzy kobietą a dzieckiem jest powszechnie znana. Ja jednak twierdzę, że natura tej więzi to nic więcej niż SYSTEM WZAJEMNEJ OPRESJI”.
(żydowska feministka Shulamith Feuerstein, wielki autorytet na lewicowych salonach)

„Walka o małżeństwa gejowskie zawiera w sobie kłamstwo na temat tego co zamierzamy zrobić z instytucją małżeństwa kiedy już ją dla siebie wywalczymy – bo kłamiemy mówiąc, że instytucja małżeństwa się przez to nie zmieni, to jest kłamstwo. Instytucja małżeństwa zostanie zmieniona, powinna być zmieniona, powiem więcej – uważam, że nie powinna istnieć”.
(urodzona w Moskwie żydowska aktywistka LGBT działająca głównie w USA – Masha Gessen)

„Atakujemy instytucję tradycyjnej rodziny, gdy odrzucamy żądania rodziców, by ożenić się i założyć rodzinę. Heteroseksualiści, którzy czują się przez nas zagrożeni, oskarżają nas o separatyzm – ale nasze rozumienie seksizmu wynika z idei, żeby w wolnym społeczeństwie WSZYSCY BYLI GEJAMI.”
(żydowskie autorytety światowej lewicy, profesor Karla Jay i Allen Young, autorzy książki o rewolucji LGBT)

„Do czego są potrzebni goje? Do pracy. Do orania. Do zbierania plonów. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść. Jak władcy. Oto cel, dla którego zostali stworzeni goje. Z gojami jest jak z każdym innym, kiedyś muszą umrzeć, ale Bóg daje im długie życie. Po co? Wyobraź sobie, że komuś zdechnie osioł. To będzie się dla właściciela wiązało z dodatkowymi kosztami. Bo ten osioł był jego sługą. Powinien żyć długo, żeby dobrze pracować dla tego Żyda. GOJE RODZĄ SIĘ TYLKO PO TO, ŻEBY NAM SŁUŻYĆ. Inaczej ich obecność nie ma żadnego sensu. Ich jedyną misją jest służba ludowi Izraela”
(Ovadia Yosef, wielki autorytet Izraela, jego nazwiskiem uhonorowano ulicę w Jerozolimie).

„Mężczyźni opętują kobiety jak Szatan, zarażając je swoimi dziwacznymi fantazjami. Dlatego kobieta, która uprawia seks z mężczyzną, czyni to wbrew swojej woli, nawet jeśli wydaje jej się, że nie jest do tego zmuszona. Nienawiść do mężczyzn jest potrzebna, wyzwalająca i produktywna”
(żydowska feministka Judith Levine – autorka książki ,,o zagrożeniach wynikających z ochrony dzieci przed seksem”)

„Małżeństwo to instytucja, która ewaluowała z gwałtu. (…) Nienawiść do kobiet to źródło seksualnej rozkoszy mężczyzn. Stosunek płciowy jest manifestacją tej pogardy w czystej postaci, w postaci seksualnej hierarchii – nie wymaga pasji ani uczucia, stanowi artykulację arogancji między tymi, którzy się pierdolą. Stosunek płciowy to czysta, wręcz sterylna forma ekspresji męskiej pogardy dla kobiet. (…) Instytucje kulturalne, które ucieleśniają i wymuszają te wzajemnie powiązane aberracje – na przykład prawo, sztuka, religia, państwa narodowe, rodzina, plemię – instytucje te są prawdziwym problemem i muszą zostać zniszczone”.
(żydowska feministka Andrea Dworkin)

„Kiedy kobieta osiąga orgazm z mężczyzną, to popełnia kolaborację z systemem patriarchatu, erotyzując swoje własne prześladowanie”.
(brytyjska feministka Sheila Jeffreys)

„Pedofile to nie są po prostu ludzie, którzy od czasu do czasu popełniają jakieś drobne seksualne wykroczenie, to raczej ludzie, którzy zmagają się z pewną postacią orientacji seksualnej, tak jak ktoś inny może zmagać się z homoseksualizmem lub HETEROSEKSUALIZMEM”
(profesor van Gijseghem, podczas debaty w kanadyjskim parlamencie)

„Nie jesteśmy tu po to, żeby się podobać – jesteśmy po to, żeby zniszczyć wasze społeczeństwo”.
(napis na tęczowej fladze środowisk LGBT).

„Nie jesteśmy jak nasi przodkowie. Rozpierdolimy was”
(napis trzymany przez czarnoskórą kobietę na antyrasistowskim (!!!) marszu w Krakowie sprzed kilku dni – na tym samym marszu pojawiały się również hasła LGBT).

Cytaty wziąłem z fan page na FB o nazwie „Raz prozą raz rymem walczymy z propagandowym reżimem.” (Polecam!)

.

W mojej opinii, to są po prostu zwyrodnialcy. Przestaję mieć już jakąkolwiek tolerancję dla liberałów i dla lewicy. Tych ludzi trzeba już nie tyle co leczyć (bo tu nawet na psychiatrę jest za późno), ale wręcz eliminować ze społeczeństwa, poprzez bezterminowe zamykanie ich w więzieniach. Oni robią się groźni dla bytu całej naszej cywilizacji.

A poprzez ściąganie islamistów i murzynów robią tu nam piekło na Ziemi. To są rasy prymitywne i agresywniejsze niż my. Nie są dostosowani do naszej, bardziej empatycznej mentalności. Tam już małym chłopcom wbija się do głowy agresję i instynkt walki. To urodzone maszyny do zabijania – do zabijania nas, białych ludzi. Na Zachodzie to miliony dodatkowych rozbojów, gwałtów, kradzieży, zabójstw. To miliony ludzi, ofiar przestępstw, z dożywotnią traumą, często trwale niepełnosprawnych (poprzez chorobę psychiczną, np stres pourazowy), muszących zażywać leki psychotropowe i uczęszczać do psychologa.

Uważam, że liberalna lewica powinna być zakazana pod ekstremalnie surowymi karami (domyśl się o jaką karę mi chodzi – a może być to tylko jedna kara.. Nie napiszę, bo mogę pójść za to do więzienia, ale wiem, że się domyślisz). Uważam też, że ci ludzie powinni zostać postawieni przed międzynarodowym trybunałem karnym (coś w stylu Norymbergi) i sądzeni za ludobójstwo białej rasy.

Jesteśmy na wojnie. Nie ma litości. Nie ma empatii. Nie ma przebaczenia. Ani grama, ani krzty. Oczywiście, tylko wobec nich, czyli lewicy. Tak, pisze to ten, kto ma prywatnie poglądy mieszane, kto kiedyś był tolerancyjny i pokojowy, i kto starał się dostrzegać argumenty obu stron.

Autor: Jarek Kefir

Ważna informacja: Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

20 myśli w temacie “ELITY SZYKUJĄ WOJNĘ RASOWĄ I DEPOPULACJĘ BIAŁYCH!

 1. Hymn ten traktuje o moim kraju,
  Gdzie jest mi dane pracować, żyć,
  Poznawać ludzi co mnie mijają,
  Śnią o potędze, codziennie tkwić.
  Bo to jest właśnie Moja Ojczyzna,
  Zielone łąki, lasy i wody, chaty i kwiaty,
  Każdy to przyzna że taka właśnie jest Moja Ojczyzna!
  Dlatego właśnie jestem tutaj,
  Tutaj chce umrzeć i tu żyć!
  Czerpać natchnienie z mej Ojczyzny,
  I ponad wszystko dumnym być!
  A kiedy przyjdzie taka chwila,
  Gdy wróg zapuka do jej drzwi.
  Karabin mocno w ręku trzymaj,
  W obronie kraju Ja i Ty!
  Podniebny widok raju, gajów,
  Morze Bałtyckie całuje brzeg.
  Góry sięgają obłoków nieba,
  Spowite płaszczem, biały śnieg.
  Urocze wioski i miasteczka.
  Jeziora Mazur zapierają dech,
  Wiekowe drzewa znają historię,
  Którą roznosi wiatru śpiew.
  Dlatego właśnie jestem tutaj,
  Tutaj chce umrzeć i tu żyć!
  Czerpać natchnienie z Mej Ojczyzny,
  I ponad wszystko dumnym być!
  A kiedy wróg swą pieśń zaśpiewa,
  I ściągnie swoje armie tu…
  Niechaj ten hymn głośno rozbrzmiewa,
  Melodią do utraty tchu!

 2. Nie bedzie zadnej wojny ,to raczej bedzie stopniowa apokalipsa .Nie dlugo ludzie wroca do pracy zapierdalac i zjedza reszte pozywienia i wyczerpia reszte zasobow ziemi i bedzie mala kilkutysieczna przerwa w szabrowaniu tej planety. Mozliwe ,ze kosmici juz przy tym pracuja. Chodzi o uratowanie kilku osobnikow przez nich wybranch na przedluzenie ludzkiego lancucha zycia. . .

 3. To, że biały człowiek ma jeszcze może z jedno, dwa pokolenia na ziemi, to jest już prawie pewne.
  Ale właśnie przez te komunistyczne rewolucje, które na ziemi się obecnie odbywają, to ja rodziny nie planuje zakładać. Co więcej, planuję świetnie się tutaj bawić, a kiedy mi się znudzi zabawa, to ….. . Tutaj nie mogę dokończyć, bo również nie chcę trafić za kratki.
  Do tego tylko przydaje mi się wiedza o tym, co dzieje się za kurtyną. Aby nie dać się wplątać w pułapkę systemu, czyli przywiązanie do rodziny (między innymi). W normalnym, nowoczesnym społeczeństwie to jest oczywista oczywistość. Ale w społeczeństwie szykowanym dla nas, to jest tylko słabość, przez którą bardzo często sami pracujemy nad unicestwieniem własnej rasy. Bo ta praca daje nam kasę, a kasa jest potrzebna na utrzymanie rodziny. Potem sprzedajemy się jeszcze bardziej, gdy widzimy jak daleko idą te zmiany i pracujemy nad niszczeniem cywilizacji, aby zapewnić lepszy start swoim dzieciom, i aby one również mogły potem pracować nad żydowskimi pomysłami stworzenia jakiegoś globalnego komunizmu, w którym biali będą (jeśli będą jeszcze) poddanymi. Albo to, albo ich dzieci same będą niewolnikami.
  W obecnej demokracji nie widzę zbyt dużych szans na wygranie strony konserwatywnej, bo lewica nic sobie nie robi z praw, nakazów, ustaw. Jeżeli jest im to wygodne, to łamią zasady i prawa i to usprawiedliwiają. A jeżeli jest im to niewygodne, to publicznie karcą za łamanie praw, które sami ustalili. To po prostu farsa i parodia sprawiedliwości. Do tego strona konserwatywna nie zacznie walczyć dopóki już nie będzie u kresu wytrzymałości, a wtedy może być już za późno.
  Ja na pewno nie zgodzę się na demonizowanie mnie jako białego mężczyzny. Mam swoje specyficzne sposoby, na ustalanie karmy dla ludzi, którzy mi szkodzą. I nie jest to jakieś tam zrządzenie losu, tylko skrupulatnie zaplanowana akcja.
  Zgadzam się w 100%, że obecną lewicę należy ****** , czyli wysłać na Białoruś, bo to jedyny kraj w Europie, który taką karę przewiduję.

  1. Jesteś polglowek. Ja tez lekko mogę przygotować karmę dla Ciebie. Zobaczymy czyja karma lepsza, debilu

 4. Dziwne jest to jak ludzie siedzą w fabryce po 8 godzin i im szajba nie odbija po powrocie bo teoretycznie powinni już zmałpieć (jakby miał taki kulturę psychiczną bo woli być robocikiem) ale po to chyba dla nich wyprodukowano smartfony żeby tego nie było. Zanim człowiek znudzi się życiem to ma też ciągi ajurwedy, buddy i inne niepraktyczne pierdoły w które wiara napędza go do przeżycia. Jakby człowiek poważnie zastanowił się nad śmiercią to by takich głupot nie robił… . Tylko jedna religia może być prawdziwa z wielu… a {chrześcijaństwo a praca 8h do emerytury/renty} to taki sam nonsens jak {pozytywne myślenie o świecie a napływ wojsk, imigrantów, obostrzeń i sprzeczności za panowania PiS i jego masona maltańskiego}. Chrześcijaństwo uznaję jako christian rapture, to jest niemożliwe aby Bóg dla nas Ziemię normalnie odnowił bo zawsze w Piśmie była kara w takich przypadkach a nie Królestwo Boże. Zmałpowany katolicyzm tylko bredzi poniekąd inaczej, galimatias tzw. polskich proroków z których się wyzwalam po wyzwoleniu pierw ze złej interpretacji kościelnej. W KRK wszystko jest „poniekąd” – jedynie katolicyzm apostolski się od tej mieszaniny odcina co nie znaczy że człowiek może publicznie czynić cuda bo nikt takich rzeczy już nie przyjmie w dobie przed saletyńskimi karami, nawet na oczy – bo w dobie konsumpcjonizmu wszystko tylko błyszczy. Tzw. Polska królestwo wielkie, naród Jana Pawła 2 – oto słowotok kompletnych idiotów co Biblii nie czytają i nie myślą krytycznie. Proszę modernokatolików o krytykę, chętnie ich uświadomię. Może jehowych powinienem wezwać bo rozumem (nie „zjadłem” litery „i”) można coś osiągnąć?

 5. Jarku dlaczego Ty tak straszysz? Jak dajesz radę żyć cały czas w świecie tych tak zwanych „teorii spiskowych” jeśli rozumiesz co mam na myśli.

 6. ” Polacy odnotowują bandyckie poczyniania PiSu w tej sprawie czyli to, że najpierw już przebierali nogami żeby Ukraińcy mogli już pracować w Polsce, teraz oto już przylatują czarterowe samoloty z Ukraińcami z długimi umowami bo tak życzy sobie rząd ukraiński (dosłownie), który akceptuje dla swych obywateli tylko długoterminowe umowy. W sytuacji gdy kilka milionów Polaków straciło i straci pracę, w innych przypadkach jest przecież mniejsze zapotrzebowanie, jest to bandycka bezczelność.
  Ale cóż Polacy słabo protestują póki co a ściśle mają małą tego świadomość ( bo nie chodzi mi o żadne protesty na ulicy) i jakby zrobić uczciwą sondę wyborczą co do wyborów prezydenckich to śladowo by się znalazło, że ktoś nie zagłosuję na Dudę ze względu na to, że zwiększyło się bezrobocie a oni sprowadzają Ukraińców i jeszcze im wygadzają.
  Przy tych samolotach czarterowych to nie jest wszystko ponieważ ci Ukraińcy zostali zwolnieni z kwarantanny poprzez testy a za testy zapłaci polski podatnik. Tak to są rzeczy w które trudno uwierzyć, ale to są oficjalne informacje. Zapytano ministra rolnictwa Ardanowskiego czy to jest w porządku, że my mamy płacić za te testy i ten kryptożyd czy raczej jawnożyd? (biorąc pod uwagę wygląd i brodę, jak się nosi) powiedział, coś w tym rodzaju, że dzięki temu iż oni będą pracować to nauczyciel będzie miał pieniądze.”

  Źródło:
  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2020/06/1-vi-2020-ii-dzien-zesania-ducha.html

 7. I właśnie dlatego tak odrzucane przez większość, demonizowane NWO jest potrzebne, bo ludziom już w dupach doszczętnie się poprzewracało od lewicowania, prawicowania, religii takiej czy innej, tyrania za grosze lub „odpału” gdy kasy za dużo – zryte głowy w każdym temacie, który by się wrzuciło na tapetę…odbijając od religii, New Age’owców itp. jedynym i sensownym wytłumaczeniem tego „świata” jest jednak, że człowiek jest częścią i zarazem całością wszystkiego co nas otacza tylko faktycznie o tym zapomniał…a co do depopulacji to nie ukrywajmy, że kolokwialnie mówiąc niektórzy nie są w stanie się odmulić od takiego myślenia, podejścia do życia itd. Biorąc pod uwagę to, że jesteśmy tu fizycznie faktycznie przez chwilę, by zaraz tu wrócić i tak w kółeczko:) to zmiana myślenia i powrót do korzeni, źródła czy jak tam to sobie chcemy nazywać może w niektórych przypadkach nastąpić tylko w taki sposób…Pzdr

 8. Wyjąłeś mi to dosłownie z ust. Też tak powoli zaczynam o tej personie myśleć. Albo to jakiś eksperyment socjotechniczny na blogu Jarka albo kolo zeświruje do reszty jak niejaki podlecki.

 9. NWO pochodzi pośrednio z grzechu ludzkiego, nawet można się uśmiać z tych maseczek i płynów antybakteryjnych w sklepach przed wejściami „wewnętrznymi” – nie wiadomo czy są antywirusowe, na urządzeniu nie było wypisanego składu ani działania. Białe czy czarne kapelusze ale kapelusze |:-)

 10. za tym wszystkim stoją ci co nie jedzą świń ale nie noszą turbanów. Jako próba wywarcia presji na niepopieranie dążeń Palestyńczyków do obrony swych ziem.

 11. Info, zobacz, koment Tajemniczego bandziora wcieło. Nie dziwi Cie? Jarku, a możesz mi wytłumaczyć to zjawisko? Bo nasze komentarze są tu co najmniej bezzasadne. O co tu biega?

   1. Ależ oczywiście, to przecież wiem doskonale. Twój blog, Twój dom, wszystko jasne. Dlatego właśnie z tego powodu, a znając chyba już trochę Twoje poglądy i troskę o polityczną poprawność, głównie w obawie przed „tymi”, co tu wpadają węszyć byłem zdziwiony, że w ogóle od razu nie masz obaw do publikacji wpisów tego gościa. Podawanie przez niego takich szczegółów o paleniu anten 5G przez jego ziomów, planowaniu różnych akcji rozbójniczych, jakieś wciąganie 14-latki do gangu w Łodzi, opisy handlu bronią, narkotykami, ksywy gangsterów, przecież to jest ogromne ryzyko i ściąganie uwagi właśnie na Twój blog, przyciąganie parszywych służb. Pozdrawiam Cię.

 12. A ja wam mówię wojna wybuchnie o orzeszki ziemne solone z biedronki za cztery dwadzieścia dziewięć za kilogram 😀

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.