DUCHOWOŚĆ INACZEJ: CZYM JEST PAKT Z DIABŁEM?

Pakt z diabłem to inaczej otrzymanie czegoś, co daje duże profity, małym lub żadnym kosztem, ale co później przyniesie duże straty.

Człowiek dąży do przyjemności. Jest to podstawowa, chyba największa ludzka motywacja do jakiegokolwiek działania.

Aby zdobyć przyjemność, można działać na dwa sposoby.

Pierwszy wymaga

włożenia często dużego wysiłku. Nie przynosi to efektów od razu. Ale te efekty są zazwyczaj bardzo trwałe. Ta droga siłą rzeczy jest najmniej popularna. Wymaga nierzadko pracy nad sobą, pokonywania różnych życiowych trudności, i czasami także wyrzeczeń.

Drugi sposób na osiągnięcie przyjemności działa od razu, nie wymaga dużego nakładu pracy, i daje nietrwałe efekty. Ten sposób to np alkohol, narkotyk, kradzież, przygodny seks, internet, hazard i tak dalej. Polega on na mechanizmie uzależnienia i szybkiego działania układu nagrody w mózgu (głównie dopamina).

To jest właśnie ten symboliczny pakt z diabłem. Podobnie jest z czarną magią czy z umowami zawieranymi z tajnymi stowarzyszeniami. Efekt jest od razu, jest on duży i nie wymaga wielkiego nakładu sił i zbyt dużej pracy. Wypijasz alkohol i masz od razu efekt. Krótki, szybki, prosty do osiągnięcia i zakończony porannym kacem.

Cały świat to test inteligencji. Na ile przemożesz samego siebie, na ile pokonasz trudności, ile będziesz pracował nad sobą i swoimi słabymi stronami. Ci, którzy to robią, są nagradzani przez mechanizmy tego świata. Zaś Ci, którzy idą na łatwiznę i zamiast rozwijać się, stoją w miejscu, są kopani i karani. Ich życie staje się coraz cięższe. W tym matrixie nie masz wyboru. Musisz być skrzyżowaniem sportowca codziennie pokonującego samego siebie z robotnikiem wstającym o 04:15 rano. Nie możesz za bardzo być skrzyżowaniem medytującego Buddy i luzackiego uczestnika festiwalu muzycznego. Bo zaraz dostaniesz zamaszystego kopa w zad.

Świadomość i rozwój to nic innego, jak pokonanie wzorców zaszczepionych nam przez rodziców, rodzinę, nauczycieli, społeczeństwo, religię, polityków.

Chodzi o te wzorce, które nie tylko nam nie służą, ale też nie służą całemu społeczeństwu, choć nierzadko są one otaczane boskim kultem.

Autor: Gwiezdny Wędrowiec, Jarek Kefir Bez Cenzury (praca wspólna)

⚠️ WAŻNA INFORMACJA: Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.