Medycyna akademicka

UWAŻAJ! KAWA BARDZO SZKODZI ZDROWIU!

Zapraszam Cię teraz do przeczytania artykułu o toksyczności kofeiny i kawy. Warto dodać, że kawa paradoksalnie jest bardziej szkodliwa od czystej kofeiny, zawartej np w napojach energetycznych (o ironio).

Dlaczego?

Dzieje się tak dlatego, ponieważ kawa, oprócz samej kofeiny, zawiera około tysiąca różnych substancji, które modulują jej działanie, jak i negatywnie wpływają na organizm. Powoduje ona np pogorszenie pracy jelit, sprawiając, że zaczynają one być nieszczelne i przeciekać. Działanie wielu tych substancji do dziś do dziś jest nieznane, gdyż brak jest wykonanych badań.

Trzeba też dodać, że wszelkie badania naukowe na temat pozytywnego wpływu kawy na organizm były wykonywane z kawą parzoną w ekspresie. Nie dotyczą one najpopularniejszej metody parzenia kawy, którą posługujemy się w naszych domach, czyli tzw kawy sypanej.

Co mogę radzić osobom przewlekle uzależnionym od kofeiny, którzy nie są w stanie odstawić kawy z powodu objawów odstawiennych? Zrezygnuj z kawy, herbaty, coli, energy drinków itp. itd. Przerzuć się na tabletki z czystą kofeiną. Bierz od 80 mg do 200 mg kofeiny z tabletek dziennie, najlepiej rano. Unikaj ich zażywania po godzinie 15:00.

Nie bierz więcej niż 200 mg dziennie! Maksymalna bezpieczna dawka kofeiny to 400 mg na dzień. Jednak dawka 400 mg kofeiny może u wielu osób powodować objawy przedawkowania, w tym ciężkie, np u dzieci, kobiet, wychudzonych, wyniszczonych, osób przewlekle chorych na serce, z niedoborami itp.

Tabletek z kofeiną nie wolno łączyć z innymi źródłami kofeiny!

Cytat: „11 mało znanych faktów na temat kawy

 1. Kofeina jest alkaloidem używanym przez kawowiec do zabijania owadów, które zjadają jej nasiona. Kawowiec wykorzystuje również kofeinę, aby zabić otaczające rośliny, dzięki czemu może uzyskać więcej światła słonecznego i bardziej urosnąć. Kofeina jest pestycydem, który powoduje śmierć żywych komórek, które mają z nią kontakt.
 2. Zdjęcia MRI (rezonansu magnetycznego) wykonane przed i po filiżance kawy wykazały zmniejszenie przepływu krwi do mózgu o 45%. Kiedy dokładniej zmierzono przepływ krwi, w rzeczywistości było to o 52% mniej dopływu krwi do mózgu po zaledwie jednej małej filiżance kawy. ( http://abcn.ws/2ipmLj7 )

 3. Badania obrazowe mózgu (pozytonowa tomografia emisyjna) osób pijących kawę wykazały ten sam stopień degradacji mózgu, co u przewlekle pijących alkohol, palaczy papierosów, pacjentów z chorobą Parkinsona i zażywających silne leki psychotropowe. ( http://dailym.ai/1qjSqi0 )

 4. Kawa może wywoływać chęć wypróżnienia się, ponieważ jest to jeden ze sposobów, w jaki organizm próbuje usunąć truciznę z organizmu. Nagła potrzeba parcia na oddanie kału po wypiciu kawy jest jednym z mechanizmów obronnych organizmu przed zatruciem.

 5. Kawa zwiększa energię poprzez reakcję stresową typu „Walcz lub uciekaj”, ponieważ organizm boi się trucizny w postaci kofeiny. Kawa nie dodaje energii, tylko tak naprawdę usuwa ją z organizmu. Energia, którą człowiek odczuwa, kiedy pije kawę, to stan, w którym ciało zaczyna „uciekać”, ponieważ kofeina jest trucizną, a wszystkie trucizny aktywują uwalnianie tego typu stresu w organizmie – walka lub ucieczka. Kawa usuwa energię z organizmu, pozostawiając człowieka z każdym kolejnym dniem coraz bardziej wyczerpanym, powodując tym samym najniebezpieczniejsze na świecie uzależnienie od stymulacji energetycznej.

 6. Kiedy w organizmie wyzwalana jest reakcja stresowa walki lub ucieczki, zmniejsza się wydolność mózgu, a także aktywowane są systemy hormonalne kontrolujące agresję, przemoc, irracjonalne i nielogiczne podejmowanie decyzji, zazdrość, wściekłość, złość, strach i paranoję. Kawa tworzy funkcjonowanie psychiczne na niższych poziomach, z różnorakimi negatywnymi reakcjami emocjonalnymi.

 7. Podczas pomiaru jedna kawa aktywowała reakcję stresową walki i ucieczki przez 3 kolejne tygodnie, mimo że po tej jednej filiżance kawy nie została wypita kolejna jej porcja. Jedna filiżanka kawy zatruwa organizm przez 3 kolejne tygodnie. Podobnie dzieje się z alkoholem etylowym – negatywny wpływ jednej porcji na mózg utrzymuje się przez 40 kolejnych dni.

 8. Kiedy spożywana jest kawa, limbiczna część mózgu jest nadmiernie aktywowana, a wyższe ośrodki uczenia się są zahamowane. Limbiczna część mózgu zajmuje się tylko seksem, rozmnażaniem, ochroną terytorium, zdobywaniem pożywienia i bezpieczeństwem osobistym. Limbiczna część mózgu jest jedną z najmniej rozwiniętych jego części. Kiedy chcesz sprytnie zdominować inną osobę, najlepiej jest aktywować jej układ limbiczny, ponieważ doprowadza to do stanu psychicznego równego stanu dziecięcemu.

 9. Pigułka antykoncepcyjna hamuje usuwanie kofeiny z organizmu. Ten efekt jest znacznie zwiększony przez używanie alkoholu lub środków przeciwbólowych, powodując wiele przypadków zatrucia kofeiną, które po dotarciu do szpitala są traktowane jako objawy innych chorób, przez co chory może nie otrzymać odpowiedniej pomocy.

 10. Udowodniono, że kawa powoduje powiększenie prostaty, wzrost lęku, bezsenność, depresję, wady wrodzone, zespoły bólowe, nienaturalny oddech, uszkodzenie mózgu, nadpobudliwość, zaburzenia uczenia się (spowodowane uszkodzeniem mózgu), zaburzenia zachowania, zmęczenie, niektóre rodzaje raka , zespół Crohna, IBS (zespół jelita nadwrażliwego), zapalenie okrężnicy, cieśń nadgarstka, wrzody, niskie stężenie żelaza, choroby serca, bóle głowy, PMS, zwiększa częstość występowania urazów mięśni i ścięgien, bóle stawów, zawał serca, udar, TIA (mini udary).. i wiele innych.

 11. Kawa powoduje przyrost tkanki tłuszczowej i cellulit, ponieważ wyzwala system ucieczki lub walki organizmu (co powoduje każda trucizna lub zagrożenie). To ostatecznie zmienia podstawowe zapotrzebowanie organizmu na paliwo na tłuszcz. Kiedy organizm jest zagrożony, woli tłuszcz jako główne źródło paliwa, a nie cukier czy białko. Stała aktywacja systemu walki lub ucieczki organizmu (poprzez codzienne spożywanie trucizny – kofeiny) powoduje zmiany metaboliczne w magazynowaniu tłuszczu, ponieważ organizm preferuje tłuszcz jako źródło paliwa podczas walki z jakimkolwiek intruzem, także z trucizną jaką jest kofeina. Ponieważ tłuszcz zawiera 9 kalorii na gram, w przeciwieństwie do 4 kalorii na gram w cukrze i białku. Witamy w krainie kawy (kofeiny) gdzie jest przyrost tkanki tłuszczowej, nadwaga i cellulit. Kawa niszczy również mięśnie, ponieważ organizm celowo zmniejsza ilość tkanki mięśniowej, gdy jest zatruty, aby ułatwić dodatkowe magazynowanie tłuszczu.

 12. Kawa (kofeina) blokuje wchłanianie żelaza, powodując ogromną większość anemii. ( http://bit.ly/2qKSqwh ).” Koniec cytatu.

To tylko mały skrót tych informacji. Dużo więcej przeczytasz w poniższych artykułach:

Artykuły te zawierają bogate kompendium wiedzy na temat szkodliwości kawy i kofeiny. Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy umieją myśleć samodzielnie i chcą poszerzyć wiedzę:

Czy kawa jest niezdrowa? Badania: tak! (kwiecień 2019)

Kawa jest niezdrowa! Badania: przynosi przedwczesną śmierć (luty 2019) (VIDEO)

Czy kawa jest niezdrowa? Badania: to zabójcza dla zdrowia trucizna (sierpień 2018) (NAJWIĘCEJ INFO)

Czy kawa szkodzi? Szokująca prawda jest ukrywana! (kwiecień 2017)

Kawa i kofeina zabijają nas na raty i szkodzą zdrowiu?! (lipiec 2015)

⚠️ WAŻNA INFORMACJA: Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

4 odpowiedzi »

 1. Mi kawa i fluor nie szkodzi tylko pomaga, a bodźce energetyczne hmm nie są złe, przecież organizm ma co spalać i wydzielać energie, nawet jeśli stymuluje się jej dopływ to chyba nie jest to tak szkodliwe jak opowiadasz.

  Bardziej bym postulował 38 lub 35 godzinny tydzien pracy i ekstra płatne nadgodziny, albo wieksze pieniadze, albo wiecej czasu na odpoczynek, regeneracje, sen i prywatne sprawy, samą pracą człowiek nie żyje, gospodarka jest dla ludzi nie czlowiek dla gospodarki.

 2. Fluor jest truciznâ nerwòw i neuronòw w mòzgu! Hitlerowcy w obozach zaglady jak w Oswiêcimiu (Auschwitz) i innych obozach zaglady dla ludnosci polskiej i zydowskiej do wody pitnej dodawali fluor w celu redukcji ludzkosci powodujâc bezplodnosc oraz sklerozê mòzgu (Demens) = zanik komòrek pamiêciowych (Memory cells). Tak wiêc poczytaj sobie niezalezne badania naukowe a nie propagandê i ocenzurowanê. To jest jeden z elementòw ludobòjstwa zgodnie z ich planami z NWO = New Worlds Order = Nowy PorzâdekSwiata.

 3. Przemyślałem to sobie i w sumie masz rację czemu by kawy nie ograniczyć, w moim przypadku to minimum kilkanaście filiżanek dziennie i na pewno wpływa mocno taka dieta na percepcje, na pewno całkowicie z kawy nie zrezygnuje ale czemu by nie podjąć takiego challengu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.