KIEDY ZŁO ZNIKNIE NA ZIEMI?

Bardzo popularne są teraz dwa ogólnikowe slogany. Pierwszy z nich głosi, by nie skupiać się na tym, co jest złe, ponieważ takie skupianie się jest niepotrzebne i zasila to zło. Drugi, znacznie bardziej szkodliwy, który wielokrotnie już obaliłem, głosi, że każde zło można usprawiedliwić.

Gdyż taka jest karma lub wola duszy czy też wola wyższej jaźni, a w ogóle to każde złe wydarzenie służy jakiejś nauce, bo dzięki nim się rozwijamy. To, że często jest to bzdurą i że jest to opacznie rozumiane, pisałem w swoich poprzednich felietonach, do których linki zamieszczam poniżej.

Prawda tymczasem jest taka, że zło będzie trwało dopóty, dopóki nie nazwiemy go i nie zaczniemy z nim walczyć. Zarówno na polu jednostki, jak i na polu prawa, społeczeństwa, państwa itp. Kłopot polega na tym, że wciąż wielu ludzi ma mentalność ofiary, która daje na to zło zezwolenie.

I nie ma to żadnego związku z karmą, umowami dusz, planem duszy na dane wcielenie, ani z tym, czy to służy jakiejś nauce czy też nie. Prosta sprawa: jeśli jednostkowo i ogólnoludzko mamy mentalność ofiary, jeśli o wielu kwestiach nie wiemy, nie zdajemy sobie z nich sprawy, jeśli jakiegoś obszaru zła nie jesteśmy świadomi – to będzie się ono wydarzać. To takie proste, i żadne teorie new age’owskie ani ezoteryczne nie mają nic do tego.

Lubimy usprawiedliwiać zło, także tłumacząc je teoriami ezoterycznymi. A jest ich bardzo dużo i szczególnie w internecie są bardzo popularne. Ale jest to kolejna część głęboko zakorzenionej w ludziach mentalności ofiary.

Dopóki nieświadomość zła z jednej strony, jak i jego usprawiedliwianie (także teoriami ezoterycznymi) z drugiej strony będą popularne, dopóty częste będą złe wydarzenia i złe czyny. Tylko stanowcza tama postawiona złu może je powstrzymać. O tym uczy naprawdę dojrzała duchowość.

Cytat: „Nie patrząc na zło, zasilasz ignorancję i wtedy zło wzrasta. Ignorując negatywność sprawiasz, że wystąpi jej więcej. To ignorancji poświęcasz swoją uwagę, o nią się wtedy troszczysz, na tym spędzasz swój czas, na tym zatrzymujesz uwagę.”

Cytat: „Poprzez nazywanie zła po imieniu zabierzemy mu swoją moc.” (Rudolf Steiner)

Polecam serdecznie poniższe artykuły, w których dużo szerzej poruszałem te i inne kwestie:

 1. Kochają zwierzęta ale nienawidzą ludzi. Dlaczego? ➡️ https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/2020/02/23/kochaja-zwierzeta-ale-nienawidza-ludzi-dlaczego/
 2. Czy świat jest projekcją Twoich myśli? ➡️ https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/2020/09/23/czy-swiat-jest-projekcja-twoich-mysli/

 3. Zło, które nie ma żadnego sensu: ➡️ https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/2020/09/21/duchowosc-inaczej-zlo-ktore-nie-ma-zadnego-sensu/

 4. Jakie jest znaczenie paktu z diabłem? ➡️ https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/2020/09/15/duchowosc-inaczej-czym-jest-pakt-z-diablem/

 5. Ezoteryka czy psychoterapia? ➡️ https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/2020/09/14/duchowosc-inaczej-ezoteryka-czy-psychoterapia/

 6. Czy Bóg odpowiada za zło? ➡️ https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/2020/09/28/absurdy-duchowosci-ezoterycznej-nie-wszystko-jest-po-cos/

 7. Absurdy duchowości ezoterycznej: nie wszystko jest po coś: ➡️ https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/2020/09/28/absurdy-duchowosci-ezoterycznej-nie-wszystko-jest-po-cos/

Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury

❤️ WAŻNA INFORMACJA: Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

Jedna myśl w temacie “KIEDY ZŁO ZNIKNIE NA ZIEMI?

 1. Całkowicie nie na temat ale chciałem się podzielić czymś co może komuś pomóc.

  „Układ współczulny i przywspółczulny stanowią dwie części autonomicznego układu nerwowego, który jest spleciony ze wszystkimi innymi układami i pomaga regulować funkcjonowanie każdego z nich. Aktywność umysłowa wywiera wpływ na autonomiczny układ nerwowy. Na przykład, myśląc o nieprzyjemnych doświadczeniach z przeszłości lub wyobrażając sobie martwiąc się o sytuacje przyszłe pobudzamy układ współczulny. Dla naszego mózgu nie ma znaczenia czy zagrożenie jest wyimaginowane, czy rzeczywiste! Negatywne wyobrażanie sobie uruchamia reakcję stresową.
  Jeśli natomiast pobudzamy przywspółczulną część autonomicznego układu nerwowego, nasze ciało, mózg i umysł przenikają spokój, ukojenie i uzdrowienie. Jak możemy to wykorzystać w praktyce i w jaki sposób praktykować spokój? Tak, praktykować spokój, by nasz mózg zbudował nowe mapy, które pozwolą ciału doświadczać rozluźnienia zamiast stresu”

  Całkowicie to potwierdzam. Skupiając się ciągle na negatywnych rzeczach czułem depresję i miewałem myśli samobójcze. Od kiedy zacząłem programować mój mózg pozytywnymi rzeczami, przestałem je mieć i moje samopoczucie znacznie się poprawiło. Aż sam byłem zaskoczony.

  Źródło: http://neuroedukacja.com.pl/zasada-2-mozg-w-stresie/
  Podtytuł: Gaszenie pożaru

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.