CZY TWOJA DUSZA NA PEWNO O CIEBIE DBA!?

  1. Dusza jest nośnikiem Twojej nieśmiertelnej świadomości, która na bazie doświadczeń przez wiele, wiele wcieleń, buduje swoją „bazę danych”, i tak się rozwija.
  2. Dusza doświadcza. Duszy zupełnie obojętne jest to, jakie doświadczenia przeżywasz – czy dobre czy złe, czy pozytywne czy też katastrofalne. Każde jest dla niej dobre. Obojętnie czy radujesz się czy cierpisz, czy jesteś w zdrowiu czy chorobie, w dostatku czy biedzie, ona wzrasta i uczy się.

  3. Bóg, Stwórca wszechświata? Jemu tym bardziej jest to obojętne, poza tym, że stworzył jakieś prawa i ma jakiś plan, nad którym czuwają pomniejsze istoty. On tak samo jak ludzka dusza, doświadcza życia poprzez nas. Każdy ma w sobie małą cząstkę Boga, przez którą sam Bóg może doświadczać samego siebie, najrozmaitszych form życia. A Bóg lubi eksperymentować z najróżniejszymi formami życia – bogaczami i biedakami, prawymi i złoczyńcami, zdrowymi i cherlakami, i tak dalej.

  4. Kto dba o jakość doświadczeń? Oprócz pomniejszych tzw „duchów opiekuńczych”, każdy jest wyposażony w umysł i ego. Ideolodzy ezoteryzmu internetowego i nurtu new age wieszają psy na tych tworach. Spotwarzają umysł i mówią, że należy wyzbyć się ego. Tymczasem to umysł i ego ma nas chronić poprzez asertywność i stawianie granic przed innymi. Ma stawiać nam cele, spełniać marzenia, nadawać naszemu życiu sens i cel. Bez ego i umysłu dusza jest „niesterowna” i płynie od portu do portu, od radości do katastrofy, od szczęścia do traumy. Zaś umysł i ego jest po to, by chronić Cię i od katastrof, i od traum. Oczywiście dopiero wtedy, gdy się je odpowiednio i mądrze przepracuje, metodami psychologicznymi i duchowymi.

Nie lekceważmy potęgi naszego umysłu i ego. One też są ważne, dzięki nim żyjemy, one nas chronią, to dzięki nim nasze życie ma barwę, esencję, sens i cel. Bez nich życie byłoby nie tylko bezbarwne, ale też niemożliwe. Nie dajcie sobie wmówić źle rozumianych doktryn new age, że ego trzeba się wyzbyć. Owszem, u wielu ludzi, jeśli nie u wszystkich, powinno ono zostać utemperowane i przepracowane, i temu służy psychologia, duchowość, jak i przede wszystkim srogie lekcje życiowe. Ale to dzięki nim możemy doświadczać i wyrażać się w świecie realnym. 🙂

Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury

❤️ WAŻNA INFORMACJA: Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

3 myśli w temacie “CZY TWOJA DUSZA NA PEWNO O CIEBIE DBA!?

  1. EGO ZAWSZE CHCE TO CZEGO NIE MA. To nie Twoja dusza, to ego. A ego się ujarzmia, uczy się z nim współpracować, ucisza się. Wszystkie Twoje myśli to ego, nie dusza. Dusza jest na Ziemi, by tu doświadczać i ona odczuwa wszystko na to co Ty pozwalasz.

    Ja kocham życie, bo niczego nie oczekuję od niego – ani radości, ani wolności, ani zdrowia, ani szczęścia, ani chorób, ani negatywnych wydarzeń, niczego. Musi być równowaga między dobrem a złem. Za dużo dobra jest bardzo źle. Za dużo zła też źle i obie te rzeczy wciągają jednakowo.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.