WADY i MINUSY POSIADANIA ZIEMSKIEGO CIAŁA FIZYCZNEGO

Ludzkie ciało nie jest zbyt doskonałe. Właściwie to do doskonałości to my bardzo daleko, tak jak do doskonałości daleko jest światu. Opiszę swoje spostrzeżenia:

  1. Starość, choroby i śmierć. Ciało ludzkie szybko, a właściwie bardzo szybko starzeje się i umiera. Dzieje się to stanowczo za szybko. W wieku 35, 40 lat kończy się dzieciństwo i zaczyna dojrzałość. W wieku 70, 80 lat człowiek nabywa doświadczenie i mądrość. Ale co mu po niej, skoro zaraz potem umiera? To jest niesprawiedliwe. Być może dawniej, w realiach Edenu żyliśmy dużo dłużej i to doświadczenie wykorzystywaliśmy do szczęśliwego, długiego życia. Teraz, w realiach piekła na Ziemi (czyli Kali Yugi) bardzo szybko umieramy i nie przekazujemy tego naszym dzieciom.

  1. Ciało jest kruche, podatne na choroby i słabe. Jest około 10.000 znanych chorób i bardzo łatwo któraś złapać. Nawet ten okres 120 lat życia człowieka dziś jest pełen przeszkód i przeciwności.
  2. Ciało ma bardzo ograniczone zdolności regeneracji. Ręka czy noga, która została ucięta, nie odrośnie. Wątroba nie zregeneruje się. Serce też nie. Mózg po 80 latach dozna Alzheimera. I tak dalej.

  3. Ciało trzeba stale odżywiać, trzeba stale dostarczać mu pokarmu. Dzień w dzień. To bardzo obciążające. Trzeba cały bać dostarczać mu składników budulcowych, ze względu na jego przemianę materii i wydalanie. Nie da się go zbudować w jakimś czasie, jak maszyny, by potem naoliwiac ją co kilka miesięcy. Jeść i pić musisz codziennie. Leki brać musisz codziennie. To ogromne marnotrastwo i ogromne obciążenie, bo wymaga stałej aktywności przy jego pielęgnacji.

  4. Ciało nie jest przystosowane do warunków ziemskich. Zwracają uwagę na to zwolennicy teorii spiskowych. Nasz kręgosłup nie wyrabia w pozycji wyprostowanej. Musimy chronić się zarówno przed mrozem, jak i przed deszczem, jak i przed upałem i słońcem. Zwierzęta chroni np futro, my tej ochrony w ogóle nie mamy. Musimy polegać np na tkaninach, a to duże utrudnienie.

  5. Jesteśmy podatni na ciągłe balansowanie pomiędzy niedoborami a nadmiarami. Niedobór potasu oznacza często nadmiar jego antagonisty, czyli sodu. Bardzo łatwo spowodować niedobór czegoś w diecie lub niedobór jakiegoś składnika, np płytek krwi, także łatwo spowodować nadmiar czegoś. Biologia człowieka to ciągłe balansowanie pomiędzy niedoborem a nadmiarem. Ten, kto choruje na jakąś chorobę przewlekłą i często robi badania laboratoryjne, ten wie o co chodzi.

  6. Psychika człowieka. Podświadomość, umysł i ego i ewidentnie spieprzona konstrukcja. Nie dość, że dziedziczymy po rodzicach lęki, kompleksy, traumy, wirusy mentalne, to przez Czas naszego życia jesteśmy podatni na neurozy i choroby psychiczne. Ludzka psychika to jedna wielka rozpacz, z którą człowiek bardzo często musi zmagać się całe swoje życie.

Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury

❤️ WAŻNA INFORMACJA: Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

4 myśli w temacie “WADY i MINUSY POSIADANIA ZIEMSKIEGO CIAŁA FIZYCZNEGO

  1. Ten przemijający świat jest szatański…a więc wszystko co jest z nim związane jest złe…także materialne ciało,które jest jego składnikiem.Odbywamy tutaj ciężką karę…ale jednocześnie-uczymy się i rozwijamy duchowo…po to,aby już więcej nie wcielać się już na tym „padole łez”…tylko-na miarę postępu-w „lepszych światach”

  2. Ciało to „więzienie” i „grób” dla duszy.tak uważali: Arystokles(zwany „Platonem”=”o szerokich plecach””) i gnostycy…a ja się z nimi w pełni zgadzam…

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.