DLACZEGO LUDZIE SĄ TAK SKŁONNI DO UZALEŻNIEŃ!?

Zacznijmy od początku: bazową formą ludzkiej świadomości jest bezruch, który można nazwać także.. trzeźwością. A trzeźwość sprawia, że czujemy rozpaczliwą pustkę naszej egzystencji. Więc ogrom naszego życiowego wysiłku to ruch, czyli wypełnienie tego bezruchu, tej trzeźwości, by nie odczuwać pustki i bezsensu bytu.

Są trzy płaszczyzny tego ruchu ku wypełnieniu tej dojmujacej próżni, od najmniej szkodliwych, do najbardziej szkodliwych sposobów.

  1. Kultura, sztuka, muzyka, film, taniec, haftowanie, gotowanie, sport, czytanie, wszelkie hobby i pasje, seks, rozmowa i tak dalej.
  2. Narkotyki, w tym alkohol i tytoń. Tu sprawa jest prostsza niż w przypadku punktu pierwszego. Gdyż wystarczy tylko coś wypić lub zażyć, i efekt wypełnienia tej dziury jest. Nie trzeba specjalnie się starać, wysilać się, po prostu bierzesz coś i masz bardzo szybki efekt. Dlatego jest to tak bardzo popularne.

  1. Najbardziej szkodliwy sposób to walki ideologiczne, polityczne i religijne, przestępczość, impulsywne i niebezpieczne, zachowania, hazard, wojny, ludobójstwa. Też są popularne wśród ludzi, bo dostarczają ekstremalnych emocji i dają wyjątkowo silny efekt redukcji życiowej wyrwy.

Dlatego warto korzystać z tych sposobów, które nie szkodą, bo to, co przynosi szybki efekt, można porównać do.. paktu z diabłem. Otrzymujesz coś na szybko, niskim kosztem, ale dużą cenę tego zapłacisz za jakiś czas.

Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury

❤️ WAŻNA INFORMACJA: Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal:
Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

6 myśli w temacie “DLACZEGO LUDZIE SĄ TAK SKŁONNI DO UZALEŻNIEŃ!?

  1. Bo są głupim, upartym i zarozumiałym bydłem, które dostaje i dostanie to na co zasługuje. Stado automatów. Najciekawsze dopiero przed nami. Piszę to bez emocji. Stwierdzam po prostu fakt. Pełna akceptacja i obserwacja cyrku z Loży Szyderców. To moja perspektywa. Każdy, który tutaj nie pasuje, musi znaleźć swoją perspektywę, bo nie twierdzę, że moja jest jedyna słuszna. Obserwacje mamy w dużej części zbieżne, duża część wniosków też jest zgodna, a o detale nie ma co się spierać. Szkoda czasu i energii. Obserwujmy świadomie ten cyrk, bez wkręcania się w walki między troglodytami różnych flag i barw, walczącymi każdy z każdym. Góra musi mieć niezły ubaw. Bo ja bym miał, będąc na ich miejscu.

    1. Wiadomo że taka jest większość a wybijają się tylko jednostki. Najciekawsze, czyli co? Triumf NWO i potem jego upadek? Reforma systemu? Jakieś przebudzenie i odsiew niedostosowanych? Masz jakieś info? Pozdrawiam.

  2. Jarek mam ogromną prośbę do Ciebie. Określ co dla Ciebie znaczy na początku. Podam przykład z własnego ogródka, moje na początku to pierwsze zapamiętane zdarzenie jakie pamiętam z tego świata. To jest moje indywidualne „na początku”. Dokładnie jest to oświetlona blaskiem palącego się zimnego ognia uśmiechnięta twarz Matki i odczucie pełnej akceptacji i miłości :). A co jest Twoim „na początku”?

  3. Z trzech opcji, które wymieniłeś przychylam się do pierwszej. Mówi się, że to rodzina i środowisko kształtuje dziecko, które nabyte wzorce przenosi w swój dorosły świat. Jest powiedzonko : Niedaleko pada jabłko od jabłoni, albo : Kto z kim przestaje takim się staje. Nie jest to jednak moja prawda. To co powinnam wynieść z domu rodzinnego oraz z środowiska,w którym dorastałam nijak się do tego ma. Dorastałam w komunie i w komunistycznej rodzinie gdzie wóda, papierochy i robota były najważniejsze. Pesymizm, neurotyczność, nieodpowiedzialność. Zero informacji jakichkolwiek, które by mi pokazały co to świat, życie, człowiek. Zero pasji, krzewienia kultury, zachęcania do czytania, nauki czy rozwoju osobistego. Nie istniałam dla nikogo. To czym powinnam zostać? Alkoholiczką z horyzontami wąskimi jak dziecięce sznurówki. A jednak nie. Zbudowałam sobie wszystko sama od podstaw, wyznaczyłam cele, wytyczyłam do nich drogę, skonkretyzowałam pasje, odkryłam talenty, Jestem zadowolona i codziennie czuję pełną satysfakcję z życia. Po kim to mam ? Dlaczego jestem jaka jestem dorastając w tak niesprzyjającym dobremu życiu klimacie ? Kłania się zawziętość, wytrwałość i ciężka praca nad sobą. Piszę tą moją historyjkę po to by pokazać, że zawsze jest wybór i że tłumaczenie się, że – ojciec pił no to ja też – albo – Matka była ignorantką, trudno bym ja nie była – to wykręt. Rodzina i środowisko jeśli ma się silny charakter nie mają wpływu na to co ze sobą będziesz robić. Wtedy też naturalnym odruchem jest wybór punktu pierwszego. Punkt drugi i trzeci jest dla tych drugich i trzecich. Cóż, w świecie zwierząt też istnieją mordercy i żuki gnojowniki.

  4. A cóż znaczy słaby charakter? Straszny banał, ale od czegoś trzeba zacząć: jesteś ważny/ważna i z uznaniem tego konsekwentnie zmieniaj co możesz. Nie chodzi o popadnięcie w pychę dla przeciwwagi, tylko jeśli nie ma w nas poczucia podmiotowości, to po co cokolwiek zmieniać. Można się naczytac plujących na tych maluczkich faworytach systemu i chcieć sobie palnąć w łeb, ale zanim się człek pogrąży w depresji, to po to jest to ego, żeby się podźwignąć. A potem dalej rozważać jego zasadność, ale to po kolei.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.