WIZJA PRZYSZŁOŚCI – MIX IDIOKRACJI, ELIZJUM I FILMU „GATTACA”

Idiokracja to film o czasach naszych potomków, w których ludzie mają znacznie mniejszy poziom inteligencji niż teraz. Nauka i edukacja leżą, jedynym celem życia jest konsumpcja. Wszystko jest maksymalnie zamerykanizowane, króluje rozrywka bardzo niskich lotów, ludzie mają problemy nawet z podstawowym słownictwem, infrastruktura miast zaczyna powoli się rozpadać, a prezydent to dziwna mieszanka rapera i zawodnika MMA.

Elizjum i Gattaca – szok przyszłości opowiadają o zamkniętych kręgach elit, które są całkowicie odizolowane od reszty społeczeństwa, żyjącego w straszliwej głupcocie i biedzie. Aby dostać się do Gattaci czy do Elizjum, potrzeba jest spełnić szereg wymogów. Jest to klub tylko dla wybranych, byle kto się tam nie dostanie.

Dziś czytałem o tym, jak znany polski YouTuber tworzący niskiej jakości treści dla nastolatków, w porozumieniu z producentem lodów, wypuścił serię mrożonych przysmaków w cenie poniżej dwóch złotych za sztukę. Obecnie sprzedają je dwie sieci dyskontów. Codziennie już o 5.30 rano tworzą się przed nimi kolejki złożone z nastolatków, którzy punkt 6 rano z dzikim szałem w oczach rzucają się na lodówki, by jak zwierzęta walczyć o mrożoną wodę o smaku gumy balonowej. Rozum i godność człowieka jest tutaj na poziomie poniżej zera. Ten, kto nie jest zainteresowany tymi lodami, wypada z młodzieżowego towarzystwa – takie opinie czytałem. W internecie sprzedawane są papierki po tych lodach w cenie nawet kilkuset złotych.

Taki jest poziom przeciętnego człowieka. Konsumpcjonizm, owczy pęd, myślenie stadne, podwyższanie poczucia swojej wartości markowymi rzeczami, czy kult idoli, którzy nic pozytywnego nie wnoszą, poza głupkowatym treściami. Nastolatkowie zawsze tacy byli, jednak teraz przez media społecznościowe, coraz głupszą popkulturę, kult egoizmu i indywidualizmu i szereg innych zjawisk, jest to szczególnie nasilone.

Tyle odnośnie idiokracji. Duża część tych dzieciaków to pokolenie stracone. Wróćmy teraz Gattaci i Elizjum. W przyszłości może być tak, że elita, i tak już oderwana od realiów życia zwykłych ludzi, odseparuje się od nich już totalnie. To samo będzie dotyczyło wychowywania potomstwa. Dzieci polityków, biznesmenów, specjalistów, prezesów korporacji, miliarderów, wolnomularzy i tak dalej, w ogóle nie będą miały styczności z dziećmi pospólstwa, ani tym bardziej z treściami, jakimi państwowa, a być może wtedy już globalna propaganda będzie je karmić.

Tę wychuchane dzieci bogaczy nie będą oglądały głupkowatych YouTuberow, nie zaznają styczności z demoralizującą i degenerującą popkulturą, nie dostaną pozwolenia na bunt w postaci chodzenia na imprezy, picie alkoholu i zażywanie narkotyków. Nie zostanie im przekazany program, że życie ma być pasmem taniej rozrywki niskich lotów, nieustającej konsumpcji, a jego sensem ma być seks. Za to będą uczone dyscypliny i konsekwencji, poznają wszelkie arkana wiedzy, zdobędą potrzebne umiejętności, podczas gdy ich plebejscy rówieśnicy spędza ten czas na imprezach.

Potomstwo ludzi biednych będzie ogłupiane pustą rozrywką, propagandą ideologiczną, dążeniem do błahych przyjemności, alkoholem i innymi środkami odurzającymi. Z kolei pociechy elit będą totalnie od tego odizolowane, tak, jakby żyły zupełnie na innej planecie. Wyrosną więc na tych, na których wyróść mieli – na ludzi rządzących światem.

A dzieci biedoty czeka w większości marny los. Nie jest prawdą powiedzenie, że „dobrego karczma nie zepsuje, a złego to i kościół nie naprawi.” Bo większość ludzi nie jest ani dobra, ani zła. Jest taka przecietna, byle jaka, czyli nic ich nie obchodzi, byle tylko mieli święty spokój. I tacy ludzie są już podatni na zepsucie, np przez popkulturę, bo nie mają swojego kręgosłupa moralnego, swojego systemu wartości. Więc co by taki rodzic nie zrobił, ile by się nie namęczył, to często takie dziecko przyszłości z klasy ubogiej i tak się zdegeneruje pod wpływem popkultury, rówieśników, wzorców z portali społecznościowych czy od traum nabytych w takiej dżungli. Bo taka dżunglę będzie przypominał ich świat.

Elity bardzo dobrze o tych zależnościach i procesach wiedzą. To po części dzieje się już teraz, od początku lat 90. Ale od ostatnich 10 lat to bardzo przyspieszyło. Kto obserwuje obecne dzieci i młodzież ten wie, co mam na myśli.

Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury

❤️ WAŻNA INFORMACJA: Prowadzę stronę jarek-kefir.com już od 2011 roku. Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

4 myśli w temacie “WIZJA PRZYSZŁOŚCI – MIX IDIOKRACJI, ELIZJUM I FILMU „GATTACA”

  1. Co to znaczy będzie zmanipulowane, będzie degenerowane? Tak jakby człowiek był rzeczą, którą można wodzić za nos i ów człowiek nic na to nie może poradzić. Nie jeden i nie jedna dali się wmanewrować w bzdury i prędzej czy później wyszli, nie ma co ludzi skreślać. Prowokujesz Jarku, kolejna czarno biała wizja i nic pomiędzy. Bogaci elita, biedota bez jakichkolwiek oznak rozumu. Wywodzisz się może z tak zwanej elity (jak mnie drażni to określenie, bo taki twór istnieje tylko dzięki temu, że ktoś to kultywuje i dyga na widok innego człowika – syndrom ofiary w dalszym ciągu?), skoro zgłębiłeś tajniki wiedzy wszelakiej, tej mniej i bardziej przyziemnej? Bo tak troche wygląda, jakbyś przejrzał wszystko na wylot i stanął między motłochem bardziej czy mniej zasobnym w dobra materialne i z pogardą dywagował pomiędzy. Zajawki na to czy tamto istnieją, bo ktoś się godzi kupować, wystarczy zadać sobie pytanie po co mi to. A co do tych wychowujących nowe pokolenia, w słowniku ich pojęć nie umieszczać niczego, co dałoby małemu człowiekowi do zrozumienia, że jest mniej wartościowy niż jakaś grupa majętnych. Cyrk, ciągły cyrk nagonki podsycany przez tych zdawałoby się rozumnych.

  2. europa (i nie tylko europa) dwóch prędkości? (angela m.)
    osią podziału, o którym wspominasz jest WIEDZA.

    ogólnie zgadzam się z tą prowokacją, tylko zapomniałeś wspomnieć ostro o jednym — to jest świadomomie zaplanowane i realizowane. Można to wyczytać m. liniami, ale, jak pokazuje post powyżej — nie każdy to zauważy.

    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.