DLACZEGO W TYM ROKU JEST TAK ZIMNO!?

Czemu jeszcze pod koniec maja chodziliśmy w zimowych kurtkach? Czy to jest w ogóle normalne?

Wczoraj wychodzimy do auta. W domu sprawdziłem temperaturę i pokazywało 21 stopni w cieniu. Ale na dworze okazało się, że bez bluzy z długim rękawem jest po prostu strasznie zimno. To nowe zjawisko po ekstremalnie zimnym marcu, kwietniu i maju, że termometr pokazuje powyżej 20 stopni w cieniu, Ty wychodzisz na dwór w krótkiej koszulce i zwyczajnie marzniesz.

Dotychczas, jeszcze w latach 90, już pod koniec marca dni były cieplejsze, można było zdjąć zimowe kurtki chodzić w lżejszych ubraniach. Dzieci często miały WF już na zewnątrz, na boiskach szkolnych. Typowa listopadowa, depresyjna szaruga była może 2 miesiące w roku (listopad,  marzec), potem była piękna biała, śnieżna i mroźna zima. Lato trwało od maja do połowy września i było prawdziwym latem.

Od 10 lat jest tak, że zimno jest jeszcze w kwietniu. Lato zaczyna się nagle, z dnia na dzień, i bywa tak, że lata są dużo mniej słoneczne, niż dawniej. W okresie 2015 – 2018 podczas pogodowej wielkiej smuty ilość dni słonecznych była tak mała, że wymyśliłem własne określenie na taką pogodę – „chujoza”. Dalej: od tych 10 lat praktycznie nie ma białych, mroźnych zim. Jest za to nawet 8 miesięcy obrzydliwej, szaro-burej, listopadowej aury. Całkiem możliwe, że ta zmiana pogody odpowiada przynajmniej w małej części za wzrost liczby samobójstw w Polsce od 2013 roku. Kolejną zmianą jest to, że zarówno wrzesień jak i październik są ciepłe i suche (długoletnia susza od 2013 roku to zupełnie inny temat, opady deszczu są częste, ale ledwie wystarczą).

Jednak od jesieni 2020 sytuacja drastycznie się odmieniła. Pamiętam jeszcze październik 2019, letni i słoneczny. Jednak już październik 2020 był wyjątkowo zimny i pochmurny. Myślałem, że to wyjątek od reguły i przeczekam do końca marca 2021, i już w kwietniu będziemy świętować ciepłe przedwiośnie, a może nawet lato. Ale nic z tego. Cały kwiecień temperatura wahała się od 1 do 4 stopni, zaś w nocy notowano często przymrozki. W maju niewiele lepiej – poza kilkoma lekko ciepłymi dniami, było od 3 do 11 stopni. Czyli w praktyce, razem z ciągłym porywistym wiatrem oznaczało to, że kurtki zimowe schowaliśmy pod sam koniec tego miesiąca.

A teraz przyszedł czerwiec i.. No właśnie. I też nie jest jakoś specjalnie lepiej. Często wychodzę na dwór, niby jest te 22 stopnie, ale bez bluzy z długim rękawem się marznie. Jeszcze 2,5 miesiąca do końca sierpnia i po lecie. Człowiek to wie, i już nawet tym okresem wakacyjnym się nie cieszy.

Prognozuję, że lato nie będzie zbyt, że tak powiem, spektakularne. Wrzesień 2021 – temperatury tak, jak w maju (3 – 11 stopni z kilkoma cieplejszymi dniami). Październik 2021 – tak, jak w kwietniu, czyli 1 do 4 stopni. Na początku listopada pierwsze mrozy i opady śniegu.

Dlaczego tak się dzieje?

Ponad 50 krajów świata manipuluje pogodą. Rosja i USA mają swój plan, by manipulacjami pogodowymi spowodować globalną odwilż. Gra toczy się o olbrzymie tereny, które są albo zupełnie bezludne (Antarktyda), albo bardzo słabo zamieszkałe (Syberia, północ Skandynawii, Grenlandia, większość terytoriów Kanady, Alaska).

Chodzi o to, by diametralnie podnieść temperaturę na Ziemi, rozmrozić czapy lodowe na biegunach, jak i wieczną zmarzlinę w rejonach, które wymieniłem powyżej. Na północy Syberii, na Grenlandii i na Antarktydzie odkryto ogromne złoża surowców. Ze względu na wieczna zmarzlinę, zimę trwająca praktycznie cały czas, ekstremalne temperatury, problemy transportowe i lód, ich wydobycie jest obecnie niemożliwe.

Dzięki osłabieniu Golfsztromu w wyniku katastrofy na platformie wiertniczej Deepwater Horizon w 2010 roku, możliwe jest teraz spychanie gorących mas powietrza w kierunku Syberii, Arktyki i biegunów. Z kolei bardzo zimne masy powietrza zstępują na południe, w kierunku środka Ziemi. To jest przyczyna zimnego października 2020 jak i ekstremalnie zimnych miesięcy wiosennych w tym, 2021 roku.

Dalej:

-USA od dawna podejmuje starania, by kupić od Danii ogromną Grenlandię. Ta wielka wyspa jest dziś skuta czapą lodową, ale po globalnej odwilży może być krainą mlekiem i miodem płynącą. Podobnie Syberia, po jej ociepleniu może być domem dla milionów ludzi.

-Biden wyraża zgodę na Nord Stream II, a to oznacza, że Rosja dobija targu z Europą Zachodnią, w zamian za oddanie Grenlandii USA. Tak więc Ukraina z obszarem postsowieckim, jak i Polska z całym projektem Międzymorze zostały przehandlowane.

Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury. Po więcej zapraszam na swoją stronę: ➡️ https://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/

❤️ WAŻNA INFORMACJA: Prowadzę stronę jarek-kefir.com już od 2011 roku. Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

5 myśli w temacie “DLACZEGO W TYM ROKU JEST TAK ZIMNO!?

  1. Po prostu nad Polską utrzymywał się zimny front, równie dobrze we wrześniu i październiku mogą być upały bo napłynie powietrze zwrotnikowe więc nie wiem skąd te Twoje proroctwa na temat pogody Jarku się biorą ; )

    Ja osobiście nie potrzebuje lata polegającego na tym że na dworze mamy 35-40 stopni a słońce wali w czambuł 24/7, kiedyś (w latach 90tych i dwutysięcznych) powyżej 28 stopni to były upały, dziś jak nie ma 28 stopni na termometrze to wszystkim jest zimno i uważają że to jesień lub zima jeszcze, ostatnie 5 lat najbardziej upalny okres w nowożytnej historii Polski a Tobie mało słońca i zimno, eh 😀

  2. To fakt co pisze Saaamoolub. Ja pamietamw latach 90tych lata byly naprawde chlodne. Wychodzilam do pracy wczesnie i zawsze cieplo ubrana, wlaczajac rajstopy ale juz w ciagu dnia zdejmowalo sie z siebie warstwy odziezy. I jak napisano pozyzej w komentarzu, 28 stopni to byl upal, ja nawet uwazam, ze mniej, …jakies 25 stopni. Wtedy Chmurka czy Wicherek prezentujacy pogode w wiadomosciach mowili o goracym lecie. No i zimy to byly fantastyczne, teraz sa suche, bezsniegowe i niezbyt zimne. P.S. Antarktydy to raczej nikt nie zaludni, bo jest pilnie strzezona…..

  3. Bardzo ciekawe spekulacje wymyślasz. Najlepsze jest to że coraz śmielej zaczynają się potwierdzać. Do końca wieku może to się udać jeśli dopną swoich interesów.

  4. Szkoda że Cię nie ma u mnie w mieście. Pisałeś o ch….e , no mnie to zaraz ch…. strzeli z tym upałem. Odliczam do zimy… 😥

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.