CZY WIESZ, ŻE WIĘKSZOŚCI LUDZI NIE STAĆ NA ŻYCIE?

Zdecydowaną większość ludzi nie stać nawet na zwykłe życie. Przywykliśmy do tego tak bardzo, nie zauważamy tej kwestii do tego stopnia, że aż w tym odrętwieniu i letargu przechodzimy nad tym do porządku dziennego. Ale przyjrzyjmy się sytuacji głębiej.

Mój znajomy przedsiębiorca napisał, że aby facet zasłużył sobie na miano „Prawdziwego Mężczyzny”, to musi zarabiać 60.000 do nawet 100.000 złotych miesięcznie. Tak, napisał dobrze – od sześćdziesiąt tysięcy złotych. Czy to jest absurd? Przecież możesz powiedzieć, że dobrze sobie radzisz zarabiając 3.000, 6.000, 15.000 i 20.000 złotych. Zadajmy więc pytanie pomocnicze. Czy jesteś osobą bezpieczną zarabiając te 20.000 złotych miesięcznie, już nawet nie wspominając o kwotach mniejszych, takich jak 3.000 zł?

Popatrzmy:

1️⃣ Jesteś młodą osobą i chcesz zamieszkać razem ze swoją partnerką, być może nawet założyć rodzinę. Potrzebujecie mieszkania. Budownictwa socjalnego, finansowanego przez państwo nie ma. Jest wolny rynek. A tam musisz wydać od 400.000 za malutkie mieszkanko, do nawet miliona i więcej złotych, jeśli chcesz wybudować dom jednorodzinny. Czy stać Cię na to? Nie. Jedyne wyjście to kredyt, który jest dostępny tylko dla tych, którzy zarabiają więcej, niż przeciętna mediana wynagrodzeń w Polsce. A takich osób jest mało. Spłacisz ten kredyt, lub nie, na dwoje babka wróżyła. Przyszłość jest niepewna i niekoniecznie w Twoich rękach. Stres ciągle jest obecny, lęk stale się tli. Zżera od środka niczym rak. A cała reszta? Albo ma mieszkanie po rodzicach, albo dalej mieszka z nimi, albo buja się po wynajmie. Czyli ogromną większość ludzi nie stać na coś tak podstawowego do przeżycia, jak mieszkanie.

2️⃣ Samochód z salonu to koszt 40, 50, czasami 60 tysięcy złotych. Domek nad jeziorem to dziesiątki tysięcy lub więcej złotych. Nie, zarabiając nawet 20.000 złotych miesięcznie nie masz tyle.

3️⃣ Jeśli chcesz wstawić sobie nowe zęby (wszystkie) – wydajesz fortunę. Jeśli ciężko zachoruje Twoje zwierzę i potrzebna jest seria badań i operacji, to ceny w prywatnej weterynarii zaczynają się od 4.000 – 5.000 zł w górę. Adwokaci też mają srogi cennik. Jak pójdziesz do mechanika samochodowego, to za jedną część możesz zapłacić więcej, niż płaciłeś za całe auto (jeśli kupowałeś używane). I tak dalej.

4️⃣ I najważniejszy punkt programu. Wysiada Ci serce, lub stwierdzają Ci ekstremalnie rzadką chorobę genetyczną, o nazwie, której niemal nie sposób zapamiętać. W ciągu kilku dni musisz wpłacić 89.000 zł na operację lub lekarstwo. I nie ma żadnych negocjacji i kompromisów. Kilka dni to kilka dni, może jeden, dwa dni uda się Ci pociągnąć w gronie żywych. Może. Ale wcale nie jest to pewne, więc musisz się bardzo spieszyć. Kredyt w Twoim banku? Może przy Twoich zarobkach dadzą Ci 50.000? Ale co z resztą? Zostały jeszcze dwa dni. Załatwisz czy nie? Przeżyjesz, czy nie?

Więc odpowiedź na powyższe pytanie pomocnicze: Czy zarabiając nawet te 20.000 zł miesięcznie (o niższych zarobkach nawet nie wspominając) jesteś bezpieczny? NIE, nie jesteś.

To, co napisałem w tych pięciu podpunktach, to nie jest nic specjalnego. To są rzeczy, które są podstawowymi potrzebami, niezbędnymi do biologicznego przeżycia. A co z dobrami luksusowymi, z bogactwem, przepychem? Tutaj jest już w ogóle kicha.

Dlaczego ludzi nie stać na rzeczy pierwszej potrzeby? Ponieważ cały ziemski system, od wirusów, po rośliny, zwierzęta i ludzi, jest skonstruowany pod jednostki alfa. Czyli te najsilniejsze, najbardziej agresywne, śmiałe i bezwzględne. Chcesz żyć na tej planecie? W porządku, ale musisz być jednostką alfa. Cała reszta to tylko biomasa, która musi umrzeć i nie może przekazać swoich genów dalej. U ludzi jednostka alfa – silna, przebiegła, cwana, inteligentna, agresywna, przedsiębiorcza – częściej będzie zarabiać te 60 do 100 tysięcy złotych. I ją będzie na to życie stać. Cennik różnych dóbr i usług w ludzkiej ekonomii jakże dobrze, niemal mistycznie oddaje to złowrogie, demiurgiczne, naturalne prawo.

Zwykła, neurotypowa osoba może powiedzieć, że oszalałem, że przecież są kredyty, człowiek idzie do banku, bierze, kupuje i spłaca, i co ja się czepiam. Dobra dobra – odpowie gnostyk. Kredyty niszczą ekonomię, stabilność psychiczną kredytobiorcy jak i cały ład społeczny. Powodują też olbrzymią ilość innych patologii. W normalnym świecie, tworzonym przez zdrowych psychicznie ludzi, sytuacja, że młodzi ludzie, by zdobyć mieszkanie, muszą się zapożyczać na 30 lat, zwyczajnie by się nie wydarzyła.

Ale jesteśmy już tak zakręceni, że aż tego nie zauważamy.

🔥 Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury

❤️ WAŻNA INFORMACJA: Prowadzę stronę jarek-kefir.com już od 2011 roku. Strona utrzymuje się z dobrowolnych darowizn czytelników. Nie organizuję szemranych warsztatów, na których mówi się o czarach-marach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę mówić prawdę prosto z mostu, często prawdę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal: Kliknij poniższy link: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

10 myśli w temacie “CZY WIESZ, ŻE WIĘKSZOŚCI LUDZI NIE STAĆ NA ŻYCIE?

 1. No, ale patrząc z drugiej strony to i tak żyjemy w najlepszych i najbezpieczniejszych czasach jakie kiedykolwiek ludzkość znała. Nie ma co dramatyzować.

 2. Mateusz – chyba Cie po po po po… Czlowieku w co Ty wierzysz? bo o wiedzy to nie ma mowy. Byly czasy bez pieniedzy, byly czasy dobrobytu i technologii dla czlowieka, a nie przeciw niemu. To co jest teraz to jest jedna wielka paranoja.
  Chwilo masz co jesc i w co sie ubrac i myslisz, ze jest fajnie. Ku…a. Otepienie ludzi jest niemierzalne juz!

  Jarku – tak jak piszesz. Tylko jest jeszcze jedna rzecz. Ten system jest pod jednostki, ktore nie pracuja tylko sa handlarzami i pasterzami niewolnikow. Tylko tacy naprawde korzystaja z tego systemu. Co Ci po 150kzl miesiecznie jesli bedziesz za tym ganial 12h na dobe. Ale juz 3mln miesiecznie bo kilkadziesiat / kilkaset etc. niewolnikow za Ciebie gania – aaaa no wlasnie. Tacy zyja tutaj w tym systemie jak chca.

 3. ,, Chwilo masz co jesc i w co sie ubrac i myslisz, ze jest fajnie. Ku…a.”

  Ciekawe, ciekawe … czyjeś tu tęsknoty przemawiają … mieć więcej i więcej, i jeszcze więcej. Ba, frustrować się tym, że inni mają więcej niż ja.
  Jakby nie patrzeć, nasz prozaiczny byt ogranicza się do chwili, do tu i teraz.

  Ogólnie – każdy niewolnik marzy o tym, by być panem.
  Wolny człowiek, nie zawraca sobie tym głowy …

  1. Niebieska – to, ze jest mi materialnie „dobrze” chwilowo nie oznacza, ze w jakis bardziej ograniczony sposob przestalem odczuwac nedze tego swiata. Krzywde zadawana codziennie. Szczegolnie najkochanszym dzieciom. Denerwuja mnie ludzie, ktorzy pisza, ze zyjemy w najlepszych czasach jakie kiedykolwiek ludzkosc zaznala. To jest tak zjebane stwierdzenie, ze trzeba byc kompletnym ignorantem, zeby w ogole byc w stanie cos takiego pomyslec, a co dopiero wysylac w przestrzen.
   Ja nie potrzebuje miec wiecej niz ktos inny, nie przeszkadza mi czyis sukces, wrecz przeciwnie – ciesze sie, ze sie komus cos udalo. Tylko nie ciesze sie, jesli to bylo kosztem niewolnictwa innych.

   1. Zawsze coś jest kosztem czegoś, lub kogoś (globalnie). Nie da się tego przeskoczyć, jakkolwiek bardzo by się chciało. Tym bardziej boli Cię, ponieważ widzisz, masz świadomość, zachowałeś człowieczeństwo …
    Od tysiącleci mędrcy poszukują ,, złotego środka”, i jak dotąd nikomu to się nie udało. Były myśli piękne i wzniosłe, tylko nijak nie dały się przełożyć na życie ogółu. Może trzeba by się cofnąć do kultur pierwotnych ? Tam było każdemu wedle zasług. Kto wie, czy świat nie zmierza w kierunku resetu ?
    Może nawet powinien …

    1. Kto chce resetu? Kto prowadzi akcje zakrojone globalnie, zeby doprowadzic do jakiejs wielkiej katastrofy? Przeciez nie chce resetu uczciwy czlowiek wychowujacy dzieci, pragnacy pokoju i empatyczny. Taki czlowiek nie chce redukowac ludnosc do 500mln.
     Kto ma interes i zysk w tym cierpieniu tak wielu ludzi?…
     Czy powinien byc reset – tak powinien. Wsrod tej kasty ciagnacej za sznurki. Powinni nagle przestac istniec na wszystkich planach. Razem ze swoimi slugusami oddanymi im za kase i poczucie wladzy. Taki reset przynioslby naprawde wielka zmiane.

     1. Reset to reset … wszystkich skosi. I tych uczciwych i wszystkich innych. Każda kultura osiągała szczyt swoich możliwości, a potem ginęła … dlaczego tym razem miałoby być inaczej ?
      Empatia w naszych czasach – wyjątek. Są wyjątki, ale one tylko
      potwierdzają regułę. Żeby reguła mogła zaistnieć, musi najpierw zaistnieć wyjątek.

      W 2013 r amerykańska firma zajmująca się genetyką, chciała opatentować, hmm … Człowieka. Orzeczenie sądu było odmowne. Uznano, że człowiek jest ,, tworem natury”, ale gdyby obecne ludzkie DNA, odbiegało od pierwowzoru, to się da …
      Wszyscy, których DNA zostanie zmienione ( zmodyfikowane ), przestaną według definicji być ludźmi, a wszystkie prawa dotyczące człowieka przestaną obowiązywać …
      Większość patentów na żywe istoty posiada firma Bayer, coś o niej cicho ostatnio …

 4. Powinniśmy zadowolić się rozsądnym minimum…a nadwyżkami podzielić się z potrzebującymi…bo to wzbogaca naszą duszę…i jest-w przeciwieństwie do przemijających dóbr doczesnych-jedynie wartościowe(bo wieczne).Takie było też sedno nauki Jezusa Chrystusa…(Mt,6,19-24,Mt,16,26,1J2,15-17)

 5. SEMPERPARATUS – a skad wiesz? Znowu prawdy objawione i jedynie sluszne. Czytales ta katolska specifikacje w calosci, od dechy do dechy? Nie zapalila sie zadna czerwona lampka?

  Powinnismy pomagac ludziom, ktorzy o pomoc prosza BO jej potrzebuja. Nie wolno dawac owocow swojej pracy ludziom, ktorym sie nie chce nic robic. To jest zuo. Moje nadwyzki moge przeznaczyc na co chce i dac komu chce. Nie bedzie dobre, jesli dam je pasozytom.

 6. Cieszmy się z każdej chwili Życia, z tego co mamy, z najmniejszych rzeczy. Dziwne ? – nie. Proste w działaniu i założeniach w Tu i Teraz ? – tak. Życie jest piękne i proste w Swej naturze, a komplikujemy Je żyjąc życiem Innych, a nie Swoim. Spowodowane jest to wręcz despotycznym pędem za dobrami materialnymi, tylko po to aby Mieć i być Kimś. Czuję to tak – żałosne. Pozdrawiam Świadomych Braci i Siostry.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.