UWAGA! CHCĄ ZLIKWIDOWAĆ CENTRUM ADOPCYJNE DLA ZWIERZĄT!

Centrum Adopcyjnemu „Ada” z Przemyśla grozi likwidacja, gdyż naraziło się ono lokalnym mieszkańcom jak i szefom innych fundacji prozwierzęcych, którzy są wkurzeni, że dla nich nie zostaje już tak dużo kasy.

Przybliżę teraz Ci sprawę, Czytelniku.

Centrum to nie jest typowym schroniskiem. Wolontariuszom zależy na tym by zapewnić różnym zwierzętom możliwość swobodnego wybiegu. Nie trzymają ich w ciasnych klatkach. Jest to ewenement ma skalę Polski i warto poznać ich historię. Mają oni niezliczone sukcesy w ratowaniu zwierząt różnych gatunków, zarówno udomowionych, jak i dzikich. Nierzadko bywało tak, że psy czy koty trafiały do nich w naprawdę strasznym stanie, i były doprowadzane do bardzo dobrego stanu.

➡️ LINK DO ICH STRONY – ZAPRASZAM: https://www.facebook.com/centrumadopcyjne

Niestety, ale nad tymi dobrymi ludźmi, którzy robią to wszystko wolontaryjnie i z ogromnym poświęceniem, zawisły czarne chmury. Otóż centrum Ada grozi likwidacja. Dlaczego? Ponieważ na zielonym i przez lata niezamieszkałym terenie, gdzie jest siedziba centrum, wybudowali się bogaci ludzie, którym wszystko przeszkadza. W tym także wadzi im szczekanie piesków lub klekotanie leczonego w Adzie bociana.

Państwo z tych willi chcą mieć święty spokój, i wystosowali do władz Przemyśla list z żądaniem całkowitej likwidacji tego miejsca. Oczywiście nie mieli oni odwagi, by list ten sygnować swoim imieniem i nazwiskiem. Ci „bohaterowie” walki o spokój przenajświętszy i własny interes pozostali anonimowi. Tak na marginesie, dopiero teraz, nagle się o tym dowiedzieli? Mentalność ludzi, którzy wybudowali sobie domy, lub mieszkają na nowych, zamkniętych osiedlach deweloperskich, bywa naprawdę egoistyczna, zaściankowa i paskudna. Zapieprzyć wszystko betonem, zalać asfaltem, wyciąć wszystkie drzewa. Jak ogródek, to trawa ścięta niziutko przy ziemi i jak z katalogu z wczesnych lat ’90. I wszędzie płoty i szlabany. Wszędzie grodzenie, wręcz kradzież przestrzeni publicznej. Przez takie ogrodzone osiedle dziś spóźniłem się na pociąg, bo musiałem je obejść na około.

Znam przypadek, gdy jeden z drugim pobudowali się obok ogromnej cementowni, która dawała pracę kilkunastu okolicznym wioskom, plus ludziom z pobliskiego miasta powiatowego. I jakimś dziwnym trafem, nagle zaczęła im ona przeszkadzać, więc wykorzystali swoje znajomości i wpływy w gminie, by ujajić właściciela tego zakładu i w konsekwencji go zamknąć, pozbawiając pracy około 350 robotników i pracowników biurowych. I tak bardzo mnie zastanawia: czy oni na serio nie widzieli tych ogromnych jak drapacze chmur kominów i wież cementowni, jeżdżących traków, czy nie słyszeli donośnego na 1,7 km hałasu? Zauważyli to dopiero po całkowitym ukończeniu wszelkich prac w willi i na działce, i po wprowadzeniu się? Czy wcześniej jakaś dziwna mutacja wirusa filipińskiej pomroczności jasnej uśpiła ich zmysły?

DZIAŁAJMY ‼️ POMÓŻMY CENTRUM ADOPCYJNEMU ADA:

🔥 Proponuję napisać list polecony w formie papierowej do Prezydenta miasta Przemyśla ze słowami wsparcia dla Centrum Ada, jak i do innych instytucji z tego miasta. Petycję drogą elektroniczną nie mają mocy prawnej, zaś z e-mailami wysyłanymi do instytucji w Polsce to na dwoje babka wróżyła.

🔥 Możesz też wspomóc ich działalność darowizną:

➡️ Pomagam.pl: https://pomagam.pl/psiawioska

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych ul. Zamoyskiego 15 37-700 Przemyśl

➡️ DotPay: https://ssl.dotpay.pl/?id=36478&opis=Pomoc

➡️ Na konto bankowe:
Santander Bank Polska S.A: 27 1500 1634 1216 3005 4390 0000
W tytule: Pomoc

➡️ Przelewy z zagranicy:
Swift: WBKPPLPP
IBAN: PL27150016341216300543900000

Źródło zdjęcia użytego w tym wpisie: fan page Centrum Adopcyjne Ada (mam nadzieję że się nie obrażą że go użyłem 😉 )

Autor tego wpisu: Jarosław Adam Kasperski vel Jarek Kefir Bez Cenzury, właściciel fan page o tej nazwie, jak i strony jarek-kefir.com

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.