„JEDYNA UCZCIWA PRACA TO PRACA WŁASNYCH RĄK.”ZGADZASZ SIĘ!?

Brudne ręce u mężczyzny po pracy nie budzą dziś zachwytu ani szacunku, ale wręcz przeciwnie.

Jednak są one oznaką czysto zarobionych pieniędzy i przede wszystkim czystego sumienia. A przynajmniej są gwarantem dobrej formy fizycznej, dużego poziomu testosteronu (niebieska tabletka nie jest wtedy potrzebna) i odpowiedniej ilości zadowolenia. O ile oczywiście dany facet umie o siebie zadbać, i po pracy nie pije po 6 piw dzień w dzień, przed telewizorem. Ale to nomen omen grubszy ( 😀 ) temat.

Dla prawdziwego antysystemowca tam, gdzie jest biuro, tam jest biurokracja. Tam, gdzie jest polityka, jest korupcja. Gdzie są korporacje i biznes – tam jest wyzysk i żerowanie (bogacenie się) na nisko wynagradzanej pracy innych. Tam, gdzie są banki i giełdy, tam jest spekulacja i okradanie całych narodów. Gdzie są celebryci – jest mentalna prostytucja.

Już dawno temu, przed dwoma tysiącami lat, wzniesiony oświecony mistrz zauważył, że, cytuję:

„Jedyna uczciwa praca to praca własnych rąk.”

I umieścił tę myśl w jednej z Ewangelii. Ma to pewien sens w tym świecie. To, co zrobisz pracą fizyczną, jest dobrem „twardym”, realnym, zostało stworzone przez Ciebie. Wszystko inne, począwszy od pracy biurowej, aż do międzynarodowych bankierów rządzących światem, jest mniejsza lub większą spekulacją. Czyli w mniejszym lub większym stopniu są to pieniądze odebrane tym, którzy tworzą te powyższe „twarde”, realne dobra, pracując fizycznie.

Jeszcze inaczej – pracownicy fizyczni opierają się tylko na swojej pracy. Zaś np biznesmeni opierają się na pracy innych i na tym, co tym innym odbiorą, dając im w zamian tylko niewielką część w formie małej pensji. Tak więc biznesmeni, pracownicy korporacji, bankierzy i tak dalej, mają w sobie pierwiastek drapieżności (odbierania owoców pracy tym, którzy tworzą „twarde” dobra), dlatego są darzeni szacunkiem i społeczną estymą. Bo społeczeństwo kocha i poważa bezwzględnych i silnych.

Dobrze to wyjaśniłem?  Czy zgadzasz się z tym tokiem rozumowania?  Zapraszam do dyskusji. Wyraź swoją opinię w komentarzu.

Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury

HEJ, MAM PYTANIE! 🙂 Lubisz treści które publikuję na Jarek Kefir Bez Cenzury (na Facebooku) i na stronie jarek-kefir.com (na WordPressie)? Uważasz, że są wartościowe?

Możesz wesprzeć funkcjonowanie mojej strony na serwerze WordPress. Dzięki darowiznom jestem niezależny od różnych grup nacisku i wpływu.

Mogę dostarczać Ci kontrowersyjnych, zakazanych i niewygodnych dla systemu treści. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia!

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal:
Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

2 myśli w temacie “„JEDYNA UCZCIWA PRACA TO PRACA WŁASNYCH RĄK.”ZGADZASZ SIĘ!?

  1. Nawet jak tworzysz najmniejszą z rzeczy własnymi rękoma, nie na siłę, to radość Życia i zarazem skromność. Pozdrawiam 👍.

  2. Na tym szatańskim,materialnym świecie-z definicji-wszystko jest złem=przeciwieństwem dobra…To znaczy,że trzeba zabijać,żeby żyć…i że zli mają lepiej niż dobrzy…ponieważ nie muszą przestrzegać i nie przestrzegają żadnych(pozytywnych) norm moralnych.To jest ta Chrystusowa „szeroka droga”…prowadząca „na zatracenie”…ponieważ daje złudne powodzenie(mało warte,bo przemijające…Mt,7,13-14). To jest droga „ziemska”…czy „według ciała”.
    Natomiast „wąską drogą”…o której mówił Chrystus jest doskonalenie swojego ducha…poprzez bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi…szczególnie temu słabszemu od nas…i zdobywanie wartościowej wiedzy(Mt,6,19-24,Mt,16,26). Droga ta pozwala nam wznieść się ponad złudne wartości tego przemijającego materialnego świata i zbliżyć się do Prawdziwego Boga(nie mylić z jahwe=szatanem). To jest droga duchowa…prowadząca nas do doskonałości=nirwany=zbawienia.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.