LEPIEJ BYĆ DULSKIM CZY WYJEKURWABANYM LUZAKIEM?

Dulszczyzna i sztywne hołdowanie normom społecznym 🙊 🙉 🙈

VS:

Wyjekurwabane życie na waleta 😎 🧠 😈

🔥 Jak myślisz, co zwycięży w tym pojedynku!? Zaczynamy! Jazda będzie mega mocna, zapnij pasy!

➡️ Wg której z tych dwóch skrajności warto żyć? Czy zasadne jest kierowanie się którąkolwiek z nich? Sama nazwa – skrajność – sugeruje nam, że nie są one dobre, jeśli występują w nadmiarze.

Z doświadczenia wiem, że zbyt sztywne przestrzeganie norm i kodeksów społecznych zwyczajnie się nie opłaca.

1️⃣ Po pierwsze, nawet jeśli jesteś 101,73% neurotypowym, życiowym wygą, z żelazną precyzją pani Dulskiej wpisującą się w kanon społecznej hipokryzji, to pomyśl co by się stało, gdybyś przeniósł się w czasie do epoki 18-wiecznych dam i dżentelmenów. Nawet ze swoimi nienagannymi i ekstremalnie wyrobionymi jak na 21 wiek manierami, w tamtych, wcale nie tak odległych czasach, zostałbyś uznany za skończonego chama i prostaka. Skończyłbyś spoliczkowany, z obitą mordą, a niejeden oburzony dżentelmen wyzwałby Cię na rewolwerowy pojedynek.

Normy społeczne zawsze się zmieniają i są po prostu fantasmagorią danej epoki jak i wolą aktualnej grupy trzymającej kasę i władzę. Przeczytaj książkę Philipa Dicka „Oko na Niebie”, gdzie po wypadku w Bewatronie kilka osób trafiło do alternatywnych wszechświatów, których zasady były inne, niż znane nam powszechnie.

2️⃣ Po drugie, gros naszego krociótkiego pobytu na tym łez padole przeżywamy w lęku przed opinią innych jak i w chęci przypodobania się tym innym. I na tym właśnie skonstruowane są normy społeczne. Na marginesie, my pracujemy za 3.500, a oni inkasują 6.000.000.000.000.000 i za nic nie odpowiadają. Tak powiedziałby taki aspołeczny socjopata jak ja (żart of kors).

Tracimy na to nerwy, czas, pieniądze, bogacze się bogacą, my biedniejemy… A tymczasem wszelkie wielkomiejskie, powiatowe lub wsiowe wścibskie ku.rwy czy sku.rwysyny poplotkują na Twój temat, zwyzywają Cię, obrzucą pełnym oburzenia spojrzeniem, nazwą Cię de.bilkiem lub dziwnym wa.riatem.. A chwilę potem wrócą do swych codziennych zajęć. Najczęściej zajęć trywialnych, małostkowych, nierozwojowych, głupkowatych czy wręcz destrukcyjnych. Bo takie właśnie jest życie ludzi tego typu. Nie ma w nim zbyt wielu jakościowych treści, więc muszą interesować się życiem innych, w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Zapamiętaj te lekcje:

➡️Wielu ludzi to głupkowate trepy zdolne przejechać po Twoim trupie, byle tylko nie przepuścić Cię na przejściu dla pieszych lub szybciej zająć miejsce parkingowe.

➡️ Wielu ludzi jest niewartych Twojego zainteresowania z tego powodu, że nie ma w nich wewnętrznej głębi, samorefleksji, umiejętności szerszego spojrzenia na rzeczywistość, czy choćby zwykłej życiowej wiedzy. Po co Ci zabieganie o jakąkolwiek opinię takich osób?

3️⃣ Z trzeciej strony, zbytnia aspołeczność pozbawi Cię wsparcia, pozytywnych relacji, przeżyć i emocji. Twoje życie będzie po prostu płaskie i pozbawione pozytywnej treści. Człowiek nie jest samotną wyspą. Oprócz stawiania granic i obrony siebie przed bezduszną hydrą społeczeństwa, tymi owcami Panurego, życie jest pełne wtedy, gdy pomagamy innym.

Złapanie balansu pomiędzy tymi dwiema skrajnościami jest jedną z podstawowych umiejętności sztuki życia. I jednocześnie najtrudniejszą.

Bo społeczeństwo i jego dulskość chce Cię całkowicie pochłonąć, by zawłaszczyć cały Twój czas, energię i pieniądze. Zaś ego z jego psychopatycznością i nieokiełznaną żarłocznością chce Cię odseparować od innych lub bezlitosnie ich wykorzystać, nic nie dając w zamian.

➡️ Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury

UWAGA! 🙂 Publikuję dla Ciebie niezależne materiały już od 2009 roku, zaś na stronie na WordPressie już od 2011 roku. Zawsze starałem się być na czasie, by zdążyć że sworzni świeżymi aktualizacjami tych wiadomości, które są nie w smak rządom, korporacjom i elitom.

Rozważ proszę wsparcie finansowe strony jarek-kefir.com na serwerze WordPress, bo sytuacja jest teraz naprawdę trudna. Znajduje się tam kopia artykułów z tego fan page i inne, niecenzurowane treści. W razie awarii FB będziemy mogli się tam spotkać, dlatego warto za to płacić.

Jestem niezależny od grup nacisku i wpływu, dlatego muszę radzić sobie sam z wyzwaniami tego świata, a pensja pracownika fizycznego nie zawsze na to starcza. Dzięki Waszej pomocy mogę utrzymać portal jarek-kefir.com na serwerze i dostarczać Ci ciekawych i ukrywanych informacji.

Możliwości wsparcia moich publikacji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal:
Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

2 myśli w temacie “LEPIEJ BYĆ DULSKIM CZY WYJEKURWABANYM LUZAKIEM?

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.