CZY SZPRYCA CHRONI PRZED ZGONEM!?

Poniżej zamieszczam ciekawą analizę, znalezioną niedawno w internecie:

Cytat: „Pewna dyskusja zainspirowała mnie do sprawdzenia, na ile prawdziwa jest teza, że tam, gdzie większy % zaszczprycowanych, tam mniej osób zmarłych (na 1 mln). Polscy medycy zgodnie twierdzą, że tak dużo zmarłych osób to wynik niedostatecznego % szpryc. Co do zasady się zgadzam, ALE to nie wszystko i nie tylko to. Twierdzenie, że za wysoką śmiertelność odpowiada WYŁĄCZNIE zbyt mało szpryc (oraz „antyszprycowcy”, bo to ich wina !) jest delikatnie mówiąc nieuczciwe i pokazuje na brak wzięcia odpowiedzialności za własne błędy i niekompetencje.

Jak wynika z prezentowanego zestawienia, powszechnie lansowana teza, że im więcej zaszprycowanych, tym mniej zmarłych – (póki co) się nie „broni”. Np. pokazuje, że w takich krajach jak Słowacja, Rumunia, więcej jest zmarłych na 1 mln., ALE nie jest to proporcjonalne do różnic w wyszprycowaniu. Z kolei Izrael czy Palestyna w porównaniu do np. UK pokazują, że tu korelacji pomiędzy % pełnego zaszprycowania, a śmiertelnością nie sposób się dopatrzeć. MUSZĄ odgrywać rolę inne czynniki jeszcze (oprócz szpryc). O nich wspomina prof. Kuna (jako jeden z nielicznych).

W tym zestawieniu szczególnie odznaczają się Izrael (który też wcale nie ma rewelacyjnego % zaszprycowanych – „gorzej” niż UK i wiele krajów UE!). Palestyna czy Rosja. Z kolei Polska wychodzi podobnie do USA, choć „lepiej” od UK i Czech! Zaskakuje Rumunia i Słowacja, gdzie liczba zmarłych na 1 mln teoretycznie powinna być wyższa – gdyby przyjąć za pewnik wyżej wspomnianą tezę.

Zacytuję tutaj opinię prof. Kuny z wywiadu, który linkowałem (26 listopada):

„W pulmonologii wobec pacjentów z niewydolnością oddechową od zawsze obowiązywała złota zasada: za wszelką cenę nie intubować i nie podłączać do respiratora. To często prowadzi bowiem do bakteryjnego szpitalnego zapalenia płuc, sepsy i zgonu. Niestety dokładnie to widzimy w zakażeniu robalem KA-666. Stosowało się wszelkie możliwe metody leczenia, np. nieinwazyjną wentylację mechaniczną, bo wiedzieliśmy, że jak taki pacjent trafi na OIOM i pod respirator, to umrze. A teraz, gdy stan pacjenta z KA-666 się pogarsza, jest natychmiast alarm, że trzeba na OIOM i szuka się anestezjologów, aby podłączyli respirator. To jest przerzucanie odpowiedzialności za prowadzenie ciężko chorego człowieka na innych. Uważa się, że jak pacjent zginie na OIOM, to nie będzie kłopotu, a jak umrze u nas, to mogą być zarzuty.”

Poniżej w % podaję oficjalne dane % populacji po pełnym zaszprycowaniu, a później liczba zmarłych na KA-666 na 1 mln w tych samych krajach (dane za worldometer):

Izrael: 62,7% ; zmarłych na 1 mln: 879
Palestyna: 28,4% ; zmarłych na 1 mln: 862

Polska 53,9% ; zmarłych na 1 mln: 2,240
USA 59,4 %; – zmarłych na 1 mln: 2,412
Czechy 59,6% ;zmarłych na 1 mln: 3,103

UK 69,%; zmarłych na 1 mln: 2,865

Rumunia 37,6% ; zmarłych na 1 mln: 2,975
Słowacja: 43%; zmarłych na 1 mln: 2,673
Słowenia 54,8 %; ;zmarłych na 1 mln: 2,527
Szwecja: 69%; zmarłych na 1 mln: 1,485
Rosja 39,6% ; zmarłych na 1 mln: 1,901

[Źródło nieznane]

UWAGA: Prowadzę tę stronę jarek-kefir.com od 10 lat. Utrzymuję ją z darowizn. Jeśli lubisz moje artykuły, to możesz dorzucić swoją cegiełkę na budowę lepszego świata: 🙂

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal:
Kliknij poniższy link: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.