BIEDNA WOLNOŚĆ CZY BOGATA NIEWOLA?

Ostatnio przeglądając portal społecznościowy zajrzałem na profil dawnego kolegi że szkolnej ławy. Jakie życie wiedzie? Ma duże mieszkanie, materialnie mu się powodzi, jest żonaty i ma dzieci. Jest neurotypowy i ekstrawertyczny z natury. Towarzyski i ma tzw gadkę szmatkę. Spelnia wszystkie kanony tego, co społeczeństwo uznaje za pożądane.

Jednak wiem, że dość mocno przytył, jest zarobiony, lata temu mówił mi o swojej jeszcze narzeczonej jako o „tej babie”. Twierdził też wtedy, że musi wziąć ślub, bo wypada się ustatkować. Musiał zrezygnować z pasji, jakim były dla niego motocykle, gdyż tak nakazała mu żona. Wiedzie życie typu praca – dom – sen.

Ja z kolei mam wolność i czas dla siebie. Jednak po pierwsze muszę liczyć każdy grosz, gdyż jak się pracuje fizycznie to tak jest. Gdy masz pieniądze, to nie masz czasu. Gdy masz czas, to nie masz pieniędzy. Pick one. Muszę też liczyć się ze zdaniem partnerki co do wyborów życiowych. Mam też ograniczenia zdrowotne.

Mogę realizować swoje pasje (fotografia natury i miasta, długie marsze po lasach i bezdrożach, filozofia i duchowość, pisanie artykułów, filmy SF i psychologiczne).

Czy w życiu zawsze jest tak, że coś jest za coś? Chyba niewielu jest szczęśliwców, którzy mają pracę zdalną, którą mogą wykonywać wszędzie, dużo na niej zarabiają i jeszcze do tego masę czasu wolnego. To ułamek procenta ludzi.

A Ty? Która z tych dwóch skrajności bardziej Ci odpowiada?

Jarek Kefir Bez Cenzury

UWAGA: Prowadzę tę stronę jarek-kefir.com od 10 lat. Utrzymuję ją z darowizn. Jeśli lubisz moje artykuły, to możesz dorzucić swoją cegiełkę na budowę lepszego świata: 🙂

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal:
Kliknij poniższy link: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

4 myśli w temacie “BIEDNA WOLNOŚĆ CZY BOGATA NIEWOLA?

  1. Można mieć wszystko, miłość, wolność, ukochaną lub ukochanego, dzieci, pracę, pasje itd. Już to raz pisałem bardzo pomocna jest „neurologika” Timothego Learego 🙂 Buziaki.

    Ps no i oczywiście świetną formę 🙂

  2. Mogę realizować swoje pasje (fotografia natury i miasta, długie marsze po lasach i bezdrożach, filozofia i duchowość, pisanie artykułów, filmy SF i psychologiczne).
    TO TAK JAK JA – pozdrawiam…

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.