OTO DLACZEGO NIE LUBISZ ŚWIĄT!

Modne ciuchy, iPhone, iPady, tablety, laptopy i inne rzeczy warte setki lub tysiące złotych. Na prezenty musi być wszystko markowe i drogie, bo koleżanki i koledzy w szkole wyśmieją.

Podobnie jest z posyłaniem dziecka do pierwszej komunii. Często powtarza się schemat, że rodzic nie chce mieć nic wspólnego z Kościołem, ale prowadzi pociechę do tej uroczystości, by nie zazdrościło rówieśnikom prezentów i nie czuło się smutne.

12 potraw. Musi koniecznie być, a nawet dużo więcej. I oczywiście mięso – dużo mięsa. A potem wiele z tych rzeczy nie zostanie zjedzonych nawet do sylwestra i się zepsuje. Bo tradycja, bo trzeba się pokazać, bo sami nie wiemy już po co.

Zaprosić lub zwizytować trzeba wszystkich – także tych, których nie znosimy. Bo wypada, bo trzeba się pochwalić prezentami, potrawami, wystrojem lub niedawnym remontem mieszkania (tudzież jego zakupem), futrem, nową pracą itp.

I przy tym zachowywać trzeba się jak najgrzeczniej i jak najbardziej neurotypowo, by nie wyjść źle przed ludźmi. A kozła ofiarnego zawsze się znajdzie przy takiej nasiadówce, gdzie jest wiele nie lubiących się osób. Wyborca PiS, wegetarianin, kobieta lub facet bez dzieci, choć już czas, lub inna osoba, która odstaje w jakikolwiek sposób.

A wszystko to poprzedzone nerwami, staniem w korkach, domowymi awanturami. Później co druga osoba mówi, że nie znosi świąt. Czemu?

Sami to sobie robimy. Jesteśmy odpowiedzialni za swoje wybory. Warto tak sobie ustawić życie, by zasiadać do świątecznego stołu z tymi ludźmi, z którymi naprawdę chcemy. Mi się to udało, Tobie też tego życzę. Cieszę się, że te święta nadchodzą i zima mi nie straszna.

🔥 Jarek Kefir Bez Cenzury

🔥 UWAGA: Prowadzę stronę jarek-kefir.com od 10 lat. Utrzymuję ją z darowizn. Jeśli lubisz moje artykuły, to możesz dorzucić swoją cegiełkę na budowę lepszego świata:

1️⃣ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

2️⃣ Dla wpłacających z zagranicy:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

3️⃣ Na Pay Pal:
Kliknij poniższy link: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

2 myśli w temacie “OTO DLACZEGO NIE LUBISZ ŚWIĄT!

  1. W czasach prehistorycznych brak malpowania prymitywnych zachowan spolecznosci oznaczalo zamykanie sie na relacje z ludzmi co oslabialo grupe a to skutkowalo odrzucenie w spolecznosci, ewentualnie mogl sie zalapac na stanowiska doradcy dla wodza grupy jak utrzymac wladze. W pozniejszych czasach takim „fobikom spolecznym” zostawaly klasztory i seminaria, biblioteki, tam mogli uciec jesli unikneli woja lub oferty pracy dla sluzb, a teraz maja internet w pakiecie z aspergerem lub autyzmem od psychologa.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.