ŻYCIA SENS W LESIE CIEMNYM I GŁĘBOKIM..

Wchodząc głęboko w duży las, 🌲 🌳 szukając różnych mniej uczęszczanych przejść i ścieżek, często nawigując tylko na podstawie kierunków świata, bo GPS głupieje..
.. Wchodzisz do głębin podświadomości, zarówno Twojej jak i zbiorowej.

Las i ogólnie sama natura (jeziora, łąki, pola, rzeki i strumienie, morze, plaża, rośliny, zwierzęta, grzyby, zioła), działa na ludzi kojąco i każe zastanowić się nad sobą i światem.

To dlatego tak wielu ludzi, gdy idzie w tzw „plener”, włącza jakieś radio (najczęściej syfiaste RMF lub ZET), zakłada słuchawki z playlistą, której codziennie słucha w drodze do pracy. Oni chcą w ten sposób zagłuszyć ten wewnętrzny głos, jak i wołanie natury.

Maszerowanie po dalekich rubieżach terenów nie zmienionych przez człowieka, z dużą ilością natury, może być hobby, medytacją, ale także wyzwaniem i sprawdzeniem się. Bo w takim odludnym i mało uczęszczanym terenie jesteś zdany na siebie, ewentualnie na Twoich towarzyszy, np partnera, jak i na swój GPS czy kompas (które często zawodzą), internetowe radary burzowe, i na swój ekwipunek, który dźwigasz w plecaku. Czyli żywność, napoje, cieplejsza odzież na wszelki wypadek, powerbank czy latarki, gdyby zastała Was za szybko ciemność.

To jest pasja, której ludzie często nie jarzą. Dla części z nich każdy tak teren jest taki sam. Las, czyli po prostu drzewa i krzaki, co w tym fajnego? Łąki i pola to krzaki i trawy, a jezioro jak jezioro, dobrze gdyby była plaża, miejsce na rozpalenie grilla i postawienie radia. No i do jego jeszcze mam łazić z Tobą na swoich nogach przez 18 kilometrów!? No w życiu.

Tak więc na tą stosunkowo tanią i przyjemną formę spędzania czasu wolnego sypią się gromy. Zaś na osoby, które jeżdżą do Grecji leżeć na plaży 5 razy w roku nie. Tylko różnica jest taka, że oni mają „wakacje” 5 razy w roku po 2 tygodnie, a Ty możesz mieć je nawet po pracy, gdy jest lato i słońce zachodzi późno.

Od Ciebie zależy decyzja, czy będziesz widział piękno wszędzie, także w wydawałoby się zwyczajnej wędrówce przez pola i knieje. 🙂

Źródło obrazka z cytatem: Akademia Ducha

Poniżej:

Moje zdjęcia z wędrówki po pobliskim lesie:

.

.

.

.

.

.

.

.

I dalej:

Zdjęcia, które zrobiłem podczas postoju w Wejherowie:

Jest to tzw. niebieska godzina – jakiś czas po zachodzie słońca, gdy niebo nie jest jeszcze całkowicie ciemne, ale ma magiczny ciemnoniebieski kolor.

Niebieska godzina, tak samo jak złota godzina występująca pewien czas przed zachodem słońca, również jest rajem dla tych, którzy chcą zrobić dobre zdjęcie.

Ciekawy efekt jest też rano, tuż przed wschodem słońca (niebieska godzina 2), potem w czasie jego trwania, a następnie tuż po nim.

.

.

.

.

.

.

.

.

🔥 Autor tekstu i zdjęć: Jarek Kefir Bez Cenzury. Więcej na stronie: jarek kefir com [Wpisz w wyszukiwarkę]

SERDECZNA PROŚBA! 🙂 Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz skomplikowany i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

1️⃣ Na konto bankowe:
Numer konta: 16102047950000910201396282

2️⃣ Dla wpłacających z zagranicy:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

3️⃣ Na Pay Pal:
Kliknij poniższy link: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

8 myśli w temacie “ŻYCIA SENS W LESIE CIEMNYM I GŁĘBOKIM..

 1. Mały miś, do lasu bał się iść.

  Raz niedźwiadki małe co za heca
  Czarownicę wsadziły do pieca
  Trzeba dalej nieść tę wieść
  Już nie będzie Baba Jaga dzieci jeść.

  Tyle dawniej popularna piosenka. Tę piosenkę przypomniał mi Evie z miasteczka na SE Polski.
  Filozofia ciemnego boru, lasu w którym wciąż grasują wilki i niedźwiedzie i polują na bezbronną zwierzynę jest realizmem.
  Realnością.
  Rzeczywistością.
  Jaką rzeczywistością?
  Obiektywną?
  Czy względnie obiektywną?

  Dziś tworzone są inne światy nierealne.
  Realne wówczas kiedy w nich przebywamy.
  Świat bajek i opowieści.
  Świat książek i komiksów.
  Świat filmu na białym, a obecnie na srebrnym płaskim ekranie telewizora, lub monitora.
  Wreszcie światy gier cyfrowych, gdzie gracz często zapomina o Bożym świecie.
  Wkrótce powstaną dla mas realności cyfrowe.
  Ludzie będą się mogli do nich podłączać. Nawet sztuczne ciała będą chodziły naszymi realnymi ulicami. Polecam film ,, Surogaci „.

  Kto wie dziś co zostanie wynalezione jutro?

  I tu chcę wszystkich ludzi przestrzec. Ludzie zachowajcie rozsądek. Bo inaczej?
  Nie jestem panem K. Jackowskim i niewiadoma jest mi daleka przyszłość. Ale nawet ja ostrzegam Was wszystkich ludzi. Wspomnijcie na Atlantydę.
  Zniknęła w ciągu jednej nocy pogrążając się w falach oceanu.
  Oby nas nie spotkał jej los.

  1. Jackowski jest szachrajem – zarabia na swoim darze. Jak zarabia – to traci dar i musi szachrajstwa wymyślać. Trudno powiedzieć, co nas czeka dokładnie. Jest jednak coraz bardziej pewne, że ucisk się zbliża – wirtualnie stworzone zagrożenie „covid-19” filmowe posiedzenia parlamentów, politycy/aktorzy/gangsterzy/kryminaliści i dalej programowanie plandemii i cały światowy cyrk/teatr. Nie istnieją jakiekolwiek przepisy sanitaryzmu – tylko wirtualnie/medialnie – a prawie cały świat stanął od marca 2020 na głowie i dalej będzie stał. Wielkie jaja z wielkiego koronawirusa. Surogatów oglądałem (dawniej jak jeszcze oglądałem) – to prawdopodobnie przyszłość realna – wielu twierdzi, że wszystkie filmy science-fiction to filmy dokumentalne – opisujące co było lub co będzie.

 2. Marzy mi się 5-6 milionowy kraj od Bugu do Odry w 80% pokryty lasem, rezerwat do którego trzeba mieć specjalną przepustkę.

  1. I co myślicie że prądu, ekspresówek, jedzenia nie będzie albo że trzeba by było więcej pracować żeby mieć te podstawy egzystencjonalne i parę bajerów z epoki postindustrialnej? 😊

 3. Te niebieskie godziny to formalnie rzecz biorąc czas między brzaskiem a świtem oraz zachodem i zmierzchem 🙂 Dopiero niedawno używając (Garmina) dowiedziałem się, że tak to się nazywa. Między tymi określeniami występuje właśnie około godzina czasu. Wieczorem Słońca już nie ma ale jeszcze jasno i rano Słońca jeszcze nie ma ale już robinsię jasno/widno 🙂

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.