CZY ANTYSYSTEMOWCY SĄ WOLNI? NIEKONIECZNIE

To dla mnie wielka zagadka, że ludzie dalej wierzą w niejakiego Q, lub w to, że na Ukrainie żadnej wojny nie ma. Teoretycznie, gdy wyznawana mapa rzeczywistości przestaje pasować do FAKTÓW, to powinno się ją skorygować lub zmienić.

➡️ W tym przypadku to nie następuje. Przecież Trump ma nadal w ukryciu rządzić w USA i ratować świat, a Biden to tylko tymczasowa kukiełka. A te setki tysięcy filmików, nagrań lub zdjęć, robionych przez zwykłych ludzi (tak, na Ukrainie też każdy ma smartfon), to przecież zwykłe fejki, a na Ukrainie nie ma żadnej wojny.

Tylko bohater Putin wszedł tam tak leciuteńko ze swoimi wojskami, w przyjaźni i pokoju. A jego armia jest witana przez ukraińskich Rosjan kwiatami (bo w tym kraju są TYLKO dwie grupy: uciskani Rosjanie i banderowcy chcący podbić Polskę). No i celem jego misji pokoju są tylko labo biologiczne i fermy adrenochromu.

No proszę Was. 🙂 Jakiś tam zdrowy rozsądek jednak wypada mieć, szczególnie po 2019 roku. Niektórzy tak się wznieśli w podnoszeniu wibracji, w czytaniu opowieści dziwnej treści, i w otwieraniu ćakry serca, że chyba mózg im wypadł.


➡️ Wiara w alternatywne wersje rzeczywistości (antysystemowość, ezoteryka, teorie spiskowe), może być takim samym fanatyzmem zaślepiającym umysł, jak każda ideologia polityczna lub religia. Widać to w komentarzach, jeśli tylko zamieści się jakiś wpis niezgodny z obowiązującym, antysystemowym kanonem. Kanon ten zresztą bywał często tworzony i modyfikowany przez Moskwę lub Pekin. Jest on tak samo sztywny i nie znoszący sprzeciwu, co kanon polityczny bądź wyznaniowy.

Jeśli człowiek nie ma własnej refleksji i umiejętności weryfikowania informacji, to łyknie każdą treść. A im ta treść dziwniejsza i bardziej sprzeczna z FAKTAMI, tym atrakcyjniejsza i tym zacieklej broniona. Czasami są one tak dziwne, że na serio zastanawiam się, czy pisały je wywiady obcych państw, lub osoby delikatnie mówiąc nie mające już kontaktu z rzeczywistością.


🔥 Poniżej kolejny genialny cytat mojego znajomego:

➡️ Cytat: „Ślepa wiara w teorie spiskowe jest największym wrogiem rozumu, bo sprawia, że nawet inteligentni ludzie głupieją do reszty. Co widać, odkąd Putin napadł na Ukrainę, by osadzić w Kijowie własny, promoskiewski rząd w celu kontynuowania imperialnej polityki rosyjskiej.

A nie, przepraszam, narracja spiskowa jest przecież następująca:

Po tym jak „zbawca ludzkości” Trump przegrał sfa.łszowane przez de.mokratów wybory, trzeba było znaleźć nowego lidera „wolnego świata”. Jeśli jeszcze nie wiecie – jest nim Putin!! Ten wspaniały fan demokracji, zadeklarowany miłośnik wolności i swobód obywatelskich postanowił ruszyć z pomocą Ukrainie, która jest ciemiężona przez Żymów, oligarchów, tajną globalistyczną siatkę pe.dofilską.

Ukrainie, która jest globalna pralnią pieniędzy dla skorumpowanych, światowych elit. Putin uosabia teraz wszystkie siły wolnego i sprawiedliwego nowego świata, który nastanie, gdy lud obali zepsute elity, neon.azistów ukraińskich, i zainstaluje w Kijowie prezydenta Janukowycza. Amen!”

(Koniec cytatu. Autor: Grzegorz)

AUTOR: Jarek Kefir Bez Cenzury. Więcej artykułów na mojej stronie Jarek Kefir kropka Com [Wpisz w wyszukiwarkę]. Są tam treści niedostępne i niemożliwe do opublikowania tutaj!

SERDECZNA PROŚBA! 🙂 Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać moją stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz skomplikowany i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

🟢 Na konto:
Nr konta: 16102047950000910201396282

🟢 Dla wpłacających spoza Polski:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

🟢 Na Pay Pal – link niżej: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

18 myśli w temacie “CZY ANTYSYSTEMOWCY SĄ WOLNI? NIEKONIECZNIE

 1. Heloł Panie Kefir,

  Każdy twój wpis to prowokacja, bardzo słaba prowokacja i słaby odzew …
  Zastanawiam się, po co to robisz ? Taka sztuka dla sztuki, czy co ? Eksperyment socjologiczny ? Czy sposób ,,na”
  Aby zabawa była …

   1. Zły dla kogo i dlaczego ? Inny nie znaczy zły.
    Jaka jest prawda ? Jakie są fakty ? Kto to wie ? Już nie można ufać swoim oczom. Jak mawiał Mały Książę – ,,Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem”
    Nie walcz, płyń z falą … prawda sama wypłynie (co prawda często po fakcie). Ceń Prawdę i szukaj, to cecha ludzi inteligentnych. Pisz.
    Pozwól ludziom mówić, może wiedzą więcej ? Może widzą inaczej ? Może historia kołem się toczy ? Możemy rozmawiać … Nie krytykuję i nie pouczam. Czasem coś napiszę.
    Lubię tu wracać.
    Pozdrawiam

    1. Księga Jeremiasza 17.9 „. (9) Podstępne jest serce, bardziej niż wszystko inne, i zepsute, któż może je poznać?”. Rozpoznanie w duchu plus rozum jest najwazniejszy, pozniej dopiero serce, aczkolwiek sa sytuacje, ze sie nie kalkuluje.
     Ci co rozgrywaja ludzi jak pionki, dzialaja metodycznie, wciskaja guzik i czlowiek zachowuje sie przewidywalnie. Czy to singiel, czy w malzenstwie, czy samolub czy altruista, czy slucha U2- Stuck in a moment czy Paktofonika – Chwile Ulotne, czy jezdzi superautem Autobahnem czy nabitym autobusem raz na dzien na wies, to sa operacje psychologiczne oparte o prawidla duchowe, sztuczne adopcje, te same imiona i nazwiska, sobowtory, rozdzielone blizniaki, po to by ukazac kogos w zlym swietle, ich nie interesuje moralnosc, oni sprawdzaja tylko potencjalne koszty prawne i duchowe, nie moralne. To sa black psyop, satanic ritual abuse, wazne slowa klucze do wyszukania to Douglas Dietrich, Michael Aquino, Bohemian Grove, Cathy O’Brien, Jay Parker, Pizza Gate, Fundacja imienia Dobrego Pasterza, Pawel Bednarz walka z handlem dziecmi. To sa rzeczy realne. Roman Polanski w 1968 nakrecil „Dziecko Rosemary” czyli ponad 50 lat po tym jak wybuchla afera Jeffreya Epsteina z ksieciem Andrzejem. Sprawy wyszly w 1980 roku ale autorytety kneblem wlasnych tytulow naukowych zablokowaly sprawe np ta publikacja . Pizzagate 1.0 The Satanic Ritual Abuse Panic of the 1980s Amanda Pursell University at Buffalo. Na stronie UWM Digital Commons, a service of the University of Wisconsin-Milwaukee Libraries.

   2. To sa marionetkowe rzady, czy Ukraina czy Polska to kraje hybrydy zachodnio-wschodnie, nie niepodlegle kraje, mimo flag, hymnow i wlasnego jezyka sa odbijane miedzy Rosja a USA i UE. Prezydent manekin Zelenski to zachodnia psychologiczna operacja na Ukrainie albo juz kpina z narodu ukrainskiego, komediant, fan Monty Pythona, ktory z rekami do gory gral na penisie na pianinie. Zrodlo w The Times „Yes, Zelensky was a comedian who played the president in a sitcom, yes he voiced Paddington Bear, yes he once won the Ukrainian version of Strictly . . . and yes, there is viral video online of him pretending to play the piano with his massive penis. All of this is true.”.
    Takze zrodlo na bbc.co.uk „All the polls suggest that Zelensky – a 41-year-old Monty Python fan – is going to defeat the incumbent, Petro Poroshenko, and easily win Sunday’s presidential election run-off.”

    1. Ciekawe jak Zelensky ma być operacją zachodnią na Ukrainie jak on sam krytykuje rządy państw zachodnich nie tylko za postawę i spóźnione sankcje wobec Rosji, w innych sprawach też wyrażał się negatywnie szczególnie o ekipie trzymającej obecnie władzę w Niemczech, Francji, USA

     1. Psychologiczne operacje maja to do siebie, ze sterowany o tym nie wie. A nawet jesli wie to on musi teraz krzyczec bo go zostawili zamiast ewakuowac, a co ma robic. Kazdy w jego sytuacji by krzyczal.

 2. Zapewne przeczytaliście sensacyjną wiadomość, że wyciekły supertajne plany Putlera o tym jak to on zagarnie Ukrainę, na co przeznacza sobie aż 15 dni. Czy jest ktoś, kto da się nabrać na taki fejk? Ruskie podrzucają dokumenty mające utwierdzić swoją opinię publiczną, że wszystko idzie planowo i mają jeszcze kupę czasu, by zamordować Ukrainę (na oczach podziwiającej Ją publiki z Zachodu). Wcale nie guzdrzą się gubiąc pojazdy gdzieś na bezdrożach, bo każdy ma ściśle określone zadanie i właśnie je wypełnia! Przewidziane w tych planach są oczywiście braki paliwa, pozorne dezercje, ale i mikroskopijne straty. A na poważnie – Rosja pokazała swoją prawdziwą mordę, jak ta małpa z pokrzywy.
  Tak obrzydliwej mordy ja sam się nie spodziewałem podejrzewając Rosję o jakieś przynajmniej szczątkowe człowieczeństwo. Moja naiwność została ukarana i nie pozostaje mi nic innego, jak zwiesić łeb ze wstydem…

 3. Panie Jarku, ruskich troli w rodzaju „Niebieska” wywala się, a nie podejmuje z nimi dyskusje lub wręcz się usprawiedliwia i tłumaczy. Ale taktyka prowadzenia Pańskiego bloga, to przecież nie moja broszka…

 4. Wreszcie coś na czym znam się chociaż odrobinę, bo wojsko, bo wojna to nie moja działka. Nigdy się tymi rzeczami nie interesowałem.
  Życie jest zbyt krótkie, aby zajmować się polityką, w tym rozmaitymi wojnami.
  Antysystemowiec to bardzo obszerny temat.
  Zaliczamy do ASc na przykład Świadków Jehowy. Ludzie Ci nigdy nie chodzili na żadne wybory, nigdy nie służyli w wojsku, gdy taka służba była obowiązkowa.
  Nawiasem mówiąc ja też nie byłem wojakiem.
  Ja również nie chodzę na wybory.
  Nie podpisuję żadnych list wyborczych.
  Nikomu nie udzielam też rad, czy ma iść na głosowanie.
  Nie oglądam żadnej telewizorni, ani nie słucham żadnej radiolni. Te przekaziory dla mnie nie istnieją. Chociaż opłacam haracz w postaci tak zwanego abonamentu.
  Tak ogólnie to Polacy w całej swej masie ludowej pozwalają na obdzieranie ich z godności ludzkiej.
  Każdy myśli, że to rząd tak robi. Nie bronię rządu, ale tu mam na myśli wszystkie markety. Ot przykład. Każą Ci pakować towary do toreb z nadrukiem sklepu, a do tego za te torby płacić.
  Posłuszni klienci tak robią. Czy Wy Polacy w ogóle siebie nie cenicie? Nie tylko tymi torbami z nadrukiem reklamujecie sieć handlową, ale w dodatku sami za te reklamy płacicie.
  Albo godzicie się na zapychanie Wam skrzynek pocztowych rozmaitymi gazetkami.
  Czy sklep Was, kurwa, pytał Was o zgodę na taki proceder?
  Niech te moje przykłady otworzą Wam Polacy Wasze oczy. Zacznijcie wreszcie, malwa, myśleć.
  Przestańcie robić za pożytecznych idiotów.
  Wszak Polacy są najmądrzejszym narodem świata. Kiedy zostaną również najrozsądniejsi?

 5. Ukraina nie jest w łatwym położeniu, choć utrzymuje nadal kluczowe miasta takie jak Kijów oraz Charków to jednak bez przeprowadzenia kontrataków na tyłach wroga czy próby odbicia niektórych ważnych dróg jak np. Żytomierz-Kijów stolicy grozi odcięcie, ale armia rosyjska będzie próbowała przejąć jedynie główne drogi i pomniejsze kluczowe miejscowości na szlakach komunikacyjnych, wojsko rosyjskie nie posiada na Ukrainie dużych sił żandarmerii aby obsadzić i kontrolować całego terytorium, obsadzanie dużych miast wojskiem będzie dla nich zbędne, będą czekać na kapitulację, walk w miastach należy unikać ze względu na ewentualne zniszczenia infrastruktury cywilnej, Rosjanie nie będą chcieli narazić się na duże straty w walkach ulicznych, w tak dużym państwie taktyka wojny zaczepnej/partyzanckiej oraz użycie małych sił do dręczenia punktów kontrolnych wroga sprawiłoby że Rosja wraz z nałożonymi sankcjami nie byłaby w stanie kontrolować na dłuższą metę nawet połowy terytorium Ukrainy co sprzyjałoby dochodzeniu do kompromisu w którym Ukraina zachowałaby swoje granice z wyłączeniem Krymu, rząd w Kijowie jest w stanie zapewnić ludności rosyjskie, ukraińskiej rosyjskojęzycznej czy mniejszościom dobre warunki do funkcjonowania w ramach tego państwa z możliwością tworzenia własnych szkół czy autonomią regionalną w Doniecku, Odessie. Ogromnym minusem tej wojny będą straty ekonomiczne dla państwa Ukraińskiego, sytuacja w której RUS-UKR jest w konflikcie jest niekorzystna dla rozwoju regionów po obu stronach granicy, Putin wliczył straty ekonomiczne już nie mówię o stratach ludzkich w kalkulacje wojenną uznając że priorytetem Rosji jest terytorializm, nie ulega wątpliwości że w tym przypadku powiększona Rosja o Krym, ewentualnie Donbas czy część Noworosji będzie państwem dużo słabszym ekonomicznie niż przed konfliktem.
  Plusem dla Ukrainy, Polski czy Estonii jest to że jeśli uda się zniszczyć dużą część nowoczesnego sprzętu rosyjskiego oraz logistyki to Rosja na kilka lat straci potencjał zdolny do działań na dużą skalę, przy obecnych sankcjach możemy uzyskać dekadę spokoju i czasu na modernizację oraz organizację, doposażenie, dofinansowanie, rozszerzenie obrony terytorialnej, szczególnie w województwach wschodnich, centralnych i północnych (lubelskie, podkarpackie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie, mazowieckie, świętokrzyskie, małopolskie, kujawsko-pomorskie) oprócz tego organizacja podstawowego przeszkolenia z obyciem do broni dla chętnych min raz na dwa lata + organizowanie niezależnych kanałów komunikacji, stworzenia rezerwy dla WOT oraz WP na wypadek konfliktu bo umówmy się że wszyscy na co dzień musimy pracować. To byłyby działania odstraszające przed ewentualną okupacją czy próbą wejścia na terytorium Polski zależna tylko od naszego kraju, nie możemy opierać bezpieczeństwa tylko na sojusznikach z zachodu.
  Kwestia gospodarki też jest bardzo ważna oraz zabezpieczenia logistycznego bo brakuje nadal dróg, kolei czy infrastruktury na osi północ-południe szczególnie w Polsce Wschodniej w kierunku Słowacji, Litwy. Oczywiście Polska powinna zrobić wszystko aby zapewnić możliwość tymczasowej pracy w naszym kraju tym którzy w wyniku konfliktu oraz destabilizacji regionu stracili pracę. A uchodźcom wojennym z terenów bezpośrednio objętych działaniami wojennymi musimy zapewnić bezpieczny pobyt na terenie kraju, tymczasową pomoc z możliwością rozwoju, nie możemy dopuścić też do sytuacji takiej w których granica polsko-ukraińska zostanie zamknięta dla osób przebywających po zachodniej stronie Bugu, większość Ukraińców planuje życie w swoim kraju pracując tymczasowo za granicami w celu poprawy bytu swojego oraz rodziny która została na miejscu, ci ludzie realnie pomagają swoim rodzinom oraz państwu ukraińskiemu pracując poza granicami kraju, wysyłając pieniądze. Polska musi prowadzić elastyczną politykę migracyjną wobec naszego sąsiada spoza UE to znaczy że o oprócz przyjęcia uchodźców musi być jasny przejrzysty system pozwoleń czasowych na pracę/pobyt z możliwością ich przedłużania.

 6. 21 lat temu byla operacja falszywej flagi od ktorej zaczely sie ataki na Irak i Afganistan jako czesc planu podboju Azji, bylo to 11 wrzesnia 2001 roku, jedna z teorii mowi o samolotach hologramach, te teorie przedstawil RIchard D. Hall z kanalu richplanet kropka tv „No Planes on 9/11 „, nasuwa sie pytanie to jaka maja teraz technologie. Na kanale Project Camelot Kerry Cassidy jest opisana ta teoria po angielsku, wystarczy wpisac w wyszukiwarke „John Lear : Holograms Used in 911”

  1. No to taką podręcznikową operację fałszywej flagi przeprowadziła tydzień temu Rosja 😀

   Możesz starać się wybielać działania Moskwy źle prowadzoną polityką amerykańską, ale nawet gdybyś miał rację nie zmienia to faktu że władz na Kremlu nie interesuje życie przeciętnego Ukraińca czy Rosjanina na ich pograniczu. Nie wiem jak ty uważasz ale moim zdaniem anglosaska kultura i porządek światowy na niej oparty daje wielu ludziom na całym świecie największe możliwości rozwoju, ja jako zachodni Słowianin, Polak… nie mylić z Lechitami uważam że są pewne środowiska watykańskie i rodzimowiercze które zajmują się namiętnie od dziesiątek a nawet setek lat zniekształcaniem i fałszowaniem historii tego kraju. Muszą podważać prawdę obiektywną by na obiektywnym fałszu wprowadzać ludzików w błąd.

   1. Anglia skompromitowala sie na swiecie tym ze lamia prawa czlowieka torturujac Juliana Assange’a, ujawnia to Nils Melzer sprawozdawca ds. tortur ONZ, na kazdym etapie lamali jego prawa. Polecam kanal Nilsa Melzera na Twitterze. Druga sprawa to afera ksiecia Andrzeja z Epsteinem i proba zamiecienia sprawy pod dywan. Nastepna sprawa to afera Jimmiego Savilla, ktora wyszla dopiero po jego smierci, policjanci wiedzieli co sie dzieje ale sie bali powiedziec. Wielka Brytania to wyspa kultu Baala, ofiary z czlowieka, Lauri Love hacker ktory cudem uniknal ekstradycji powiedzial ze Assange zostal zlozony w ofierze. Minister Jeremy Hunt dal tace z palacu Buckingham prezydentowi Ekwadoru, zrodlo na DeclassifiedUK „Same minister gave Ecuador’s president a plate from Buckingham Palace gift shop to ‘say thank you’ for handing over Assange”. Operacje psychologiczne na dzieciach, ludziach, klonowanie w bazach wojskowych itp.

 7. Jarek Kefir.
  Widzę, że moja ostatnia wypowiedź jest Ci nie w smak. Masz prawo sam wybierać takie wypowiedzi, jakie Tobie Jarek pasują. To Twoje Jarek podwórko. Napisałem mój osobisty pogląd o Polakach, o ludziach wśród których mieszkam. Ja sam mimo narodowości niemieckiej czuję się Polakiem. Ale coraz mniej myślę o tym, o czym chcą moi gnębiciele abym myślał.
  Jakich to metod nie stosowano, aby mnie, psychicznie uwięzić. Ogłupić. Otumanić.
  W imię Boga i Ojczyzny. W imię humanizmu.
  Jesteś potrzebny Polsce. Obyła się i nadal będzie obywać się beze mnie.
  Nie zamierzałem pracować dla żadnej instytucji krajowej, czy zagranicznej. Dla żadnego kraju.
  Postanowiłem zatem dać Tobie i Twoim Czytelnikom święty spokój. Nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. Chcę pokazać Tobie Jarek, że to co napisałem o braku godności Polaków jest niestety prawdą.
  Za jedno mi, co o tym myślicie.
  Z poważaniem.

 8. Jak dobrze wiecie, jest to co jest.
  Wielu z Was uważa że nie mam nic innego do roboty, do myślenia i pisania, jak tylko o tym wydarzeniu.
  Otóż ja mam swoje życie, ja mam swoje sprawy i te sprawy, te rzeczy które mi codziennie wciskają publikatory, te sprawy mnie nie interesują.
  Wczoraj na ulicy zaczepił mnie jeden gość w masce na trzy czwarte twarzy i wielkich ciemnych okularach na oczach.
  – Dobrze robisz, że cicho siedzisz. Siedź dalej cicho jak mysz pod miotłą, to damy Tobie Erika żyć w spokoju. A nie chcesz tu mieszkać, to wypierdalaj do RFN, czy do Ryżej Dupy, do Twojej Natalki. Akurat się rozwiodła po raz trzeci. Jej matka czarownica akurat trafiła do psychiatryka. – powiedział mi gościówa.
  Wstrząsnęło mnie. Szczególnie to, że mimo pobytu w psychiatryku, mimo końskich dawek chemikaliów, Mama Natalie, moja była świekra potrafiła doprowadzić do trzeciego rozwodu córki Natalie. Do tego dwóch facetów zmarło dziwną śmiercią. Podobno przedawkowali Viagrę, a nie zgłosili tego w szpitalu. Tak mi tłumaczył kolega Misio – lekarz medycyny.
  Cóż takiego robiła w RD Madame Marie? – moja teściowa.
  Potrafiła z młodego faceta zrobić kompletnego impotenta. Nawet sildenafil, główny składnik Viagra niewiele pomagał.
  Madame Marie jako wiedźma nie wzięła pod uwagę istnienia Stwórcy. Chciała czarami sterować mój i mojej / dziś eks-żony Natalie / popęd seksualny, abyśmy tylko spłodzili dziecko. Pan jednak jak w ST zamknął łono mojej małżonki / dziś już niestety ex / i do tej pory Natalie nie może mieć dzieci.
  Nie zamierzam wyjeżdżać do Niemiec, bo tam nadal mieszka moja ex konkubina — też dobra wiedźma i czarownica.
  Owszem pomogła mi, gdy się dowiedziała, jak jestem gnębiony już za samo zapytanie o możliwości założenia polskiej firmy informatycznej tu w tym kraju. Pisałem już o tym u Jarek. Poszła do Pięknej Anieli i przekonała Ją, aby zadzwoniła do …… …… w RP. No i dano mi spokój.
  Potem miałem problem po darowiźnie, tak wielki problem, że osobiście musiałem jechać do dużego miasta w Polsce i tłumaczyć się z tej darowizny urzędnikowi z I Urzędu Skarbowego. Detale pomijam.
  Mam dla Ciebie Jarek pewną propozycję. Jestem gotów napisać dla Ciebie Jarek powiedzmy co miesiąc opowiadanie o moim sensacyjnym życiu w świecie parapsychologii. Powieść w odcinkach. Wysyłałbym to na Twój Jarek email lub na wskazany przez Ciebie Jarek. Mój email masz. Ten bez come. Adres z come, to jakiś błąd. A Ty Jarek wysyłał byś te odcinki tym, którzy by wpłacali Tobie Jarek darowiznę. Byłaby to dla nich jakaś forma rekompensaty. Nie wiem, jak ten pomysł przyjmiesz. Zrób to tak jak będzie Twoim zdaniem najlepiej. Ten wpis możesz usunąć, jeśli chcesz. Nie będę miał pretensji ani żalu.
  Z poważaniem.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.