NIEWOLA SYSTEMU: DLACZEGO JESTEŚMY NIESZCZĘŚLIWI!?

Jeszcze zadajesz to pytanie? Z grubsza wygląda to tak:

1️⃣ Bierzesz ślub, potem kredyt mieszkaniowy na 35 lat, kredyt na auto, i potem na jeszcze jedno.

2️⃣ Płodzisz dzieci, wychowujesz je w typowo Polski, na maxa sztywniacki sposób, w postaci archetypu surowej ciotki Grażyny ze ściętymi na krótko włosami.

3️⃣ Pracujesz nie tam, gdzie lubisz. Jak 80% lub więcej ludzi wykonujesz pracę, którą możnaby uznać za zło konieczne, za przymus. Nie lubisz jej, a po 20 latach wręcz nienawidzisz. Ale stawiasz ją jako priorytet, jesteś pracowity podwójnie. Bierzesz nadgodziny by więcej zarobić. Wstajesz wcześnie, późno wracasz do domu.

4️⃣ Nie masz za dużo czasu wolnego dla siebie. Wolałbyś być np w Zakopanem, ale jest środa i do piątku jesteś niewolnikiem etatu lub własnego biznesu. A po narodzeniu się dzieci nie masz już w ogóle czasu dla siebie, bo pracujesz już na 3 etaty po 8 godzin każdy.
Miałeś marzenia, hobby, pasje, ideały. A zostało z nich niespełnienie, frustracja i uciążliwy kierat życia codziennego i powszedniego.

5️⃣ Po iluś tam latach takiego tyrania, kieratu, śmierci marzeń i ideałów, człowiek osiąga już pewne stadium nie tylko degeneracji i rozkładu istoty człowieczeństwa, ale wręcz pewien stopień zdebilenia czy też zidiocenia. Budzik, irytujący korek (każdy w swoim aucie, 3 auta na rodzinę), bo pojechać trzy razy szybciej te 4 przystanki tramwajem to siara przed współpracownikami, irytująca praca której nie znosi. Poganianie millenialsów, którzy wolą jednak oprócz pracy trochę pożyć, potem znowu korek, schabowe z ziemniakami, rodzinna kłótnia, rozmowy o dzieciach i duperelach (panie), lub o piłce, samochodach i kobietach (panowie). Głupkowata telenowela (panie), lub mecz ligowy na poziomie Republiki Kurganistanu i 8 piw (panowie). Potem prysznic i spać (od lat bez seksu, w osobnych łóżkach).


🔥 Jeszcze pytasz, dlaczego ludzie nie są szczęśliwi? Bo system nie tylko w tym przeszkadza. Ale wręcz to celowo uniemożliwia i tego nie chce. Dlaczego? Powód to neuroanatomia i biochemia ludzkiego mózgu. Nowoczesne metody neuro-obrazowania (spektroskopia MRI, pozytonowa tomografia emisyjna, fMRI) dają wręcz kosmiczną wiedzę na temat człowieka, wartości, społeczeństwa. Dla gnostyka to kopalnia wiedzy o tym dystopijnym świecie.

Osoba szczęśliwa (serotonina, GABA), ma mniejsze zapotrzebowanie na skoki dopaminy. To dopamina, testosteron i budowane przez nie ciągłe braki emocjonalne spowodowały powstanie cywilizacji. A człowiek szczęśliwy idzie na zieloną trawkę i medytuje, odchodząc potem z tego świata bezpotomnie. Człowiek autentycznie spełniony jest mało produktywny dla systemu. To niespełnienie, frustracja i gorące pragnienia doładowań dopaminowych są lokomotywą cywilizacji.

To takie proste a jednocześnie trudne do pojęcia. Gdyż, wg słów Architekta z filmu Truman Show – „Bierzemy to, co zastajemy na świecie za dobrą monetę. To takie proste.”

A tymczasem to nie jest moneta, i nie jest dobra, ale to karta Joker z wrednie uśmiechniętą twarzą finansisty, bankiera czy polityka.

Gdy się to odkryje, to zauważa się również, że nie ma za bardzo z kim się tym podzielić. To jest zbyt logiczne i oczywiste, by ludzie na to w większości wpadli. Więc ich nieszczęście buduje system. Także drogi, mosty, fabryki, biznesy z których też korzystasz. Dlatego, gdy o tym mówisz, spotykają Cię wrogość i kpiny. Bo z jednej strony, oni tyrają ponad siły, a Ty nie. Oni pracują, pracują, pracują, a Ty pracujesz, ale też żyjesz, żyjesz. A to boli.

➡️ AUTOR: Jarek Kefir Bez Cenzury

➡️ SERDECZNA PROŚBA! 🙂 Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać moją stronę (Jarek Kefir Com), jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz skomplikowany i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

🟢 Na konto:
Nr konta: 16102047950000910201396282

🟢 Dla wpłacających spoza Polski:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

🟢 Pay Pal – link niżej: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

3 myśli w temacie “NIEWOLA SYSTEMU: DLACZEGO JESTEŚMY NIESZCZĘŚLIWI!?

  1. Artykul na poziomie, ale w swoich artykulach pomijasz jeden wazny aspekt.
    Kazdy kraj ma specjalna komorke, ktora planuje model zarzadzania spoleczenstwem, to oni rozdzielaja etaty, blokuja, pomagaja, kojarza zwiazki, malzenstwa, nawet taki show jak „Randka w ciemno” z lat 90 byla na amerykanskiej licencji tworcy ktory pracowal dla CIA (In his first autobiography, Confessions of a Dangerous Mind (1988), Chuck Barris claimed that The Dating Game was a cover for his CIA activities, and was promoted by the CIA.), ale to jest skrywana wiedza. To oni pozwalaja kogos wyslac za granice a pozniej sciagaja, to oni decyduja co dostajemu poprzez pozwalanie zeby komus sie stalo cos zlego lub dobrego. To sa niewidzialne sily. Nawet zwykly producent keczupu czy majonezu wie, ze nie moze zaczac robic lepszego bo gdy wyjdzie ponad przyznana role w branzy to go moga wyeliminowac, to sa niepisane reguly. Problemem jest brak wiedzy na temat inzynierii spolecznej, ukrytych komorek sluzb odpowiedzialnych za zarzadzanie panstwem, a reszcie opowiada sie glupoty o tym, ze jest wiekszy cel w teoretycznej wiedzy szkolnej, ze tak juz ma byc, ze to jest dojrzalosc, ze pan Bog, ze ludzie uczeni lepiej wiedza itp. Ze w negatywnych doswiadczeniach jest cel. Nie, to klamstwo. W polityce dziurawe ustawy lub te pisane pod dowolnosc interpretacji to nie glupota, a tak mialo byc zeby jednemu moc dac a drugiemu moc nie dac. Reszcie zostaja legendy o bohaterach wojennych, apoteoza Jana Pawla II, Lecha Walesy itp.

  2. Szczęście i nieszczęście zostało wymyślone po to żeby egoiści i inni ludzi o podobnych intencjach mieli z tego się tłumaczyć…

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.