CZYM JEST EFEKT MANDELI? LOGICZNA PRÓBA WYJAŚNIENIA

Czym jest efekt mandeli?

Wszechświat jest statyczną (stacjonarną) symulacją, w której zarówno przeszłość, od wielkiego wybuchu, jak i przyszłość, aż po kres wszystkiego, jest już zapisana. Stacjonarnie, niczym na płycie CD. Tylko uczestnik gry ma wrażenie ruchu czasu, w rzeczywistości obiektywnej (obserwator) zarówno to, co było, to, co jest teraz i to, co będzie, już się wydarzyło. A właściwie to wszystko, cały ten „bieg czasu” wydarza się w teraz.

Skoro wszystko już było, jak i wszystko to, co będzie jest zapisane jak na dysku CD rom, to co z innymi wersjami rzeczywistości? Przecież różne wydarzenia historyczne, rodzinne czy te związane z wyborem szkoły czy pracy, mogły potoczyć się inaczej, lub wręcz zupełnie odmiennie. Mogło ich też nie być, lub mogły zdarzyć się więcej razy, w innych okolicznościach i tak dalej.


➡️ Więc co z zapisem alternatywnych wersji rzeczywistości? Czy też są już nagrane na ten nasz „wszechświatowy CD rom?”

Tuż obok wersji dziejów, które miały realnie miejsce, funkcjonuje nieskończenie wiele innych możliwości zarówno przeszłości, jak i przyszłości. Są to tzw światy równolegle, ale na co dzień uznajemy raczej to, co naprawdę kiedyś zaistniało. Rzadko rozwodzimy się nad tym, jak mogłoby być, gdybyśmy postąpili inaczej.

Nasza realna teraźniejszość i to, co było dawniej, wydaje się być najbardziej prawdopodobną wersją wydarzeń. Dlatego stało się tak, a nie inaczej – bo dany upływ czasu miał największe prawdopodobieństwo zaistnienia. Teoretycznie istnieją światy, gdzie są latające jednorożce, jeden z ulubionych symboli pewnej młodocianej opcji politycznej. Jednak na Ziemi takich stworów nie ma, bo nie było sprzyjających warunków na to, by powstały.


➡️ Czasami, z niewyjaśnionych przyczyn, jakaś inny, mniej prawdopodobny świat równoległy, miesza się z tym nam znanym. Linie czasowe ulegają wtedy zaburzeniu tam, gdzie się stykają, a potem modyfikacji. To pomieszanie dwóch realiów powoduje, że przeszłość się zmienia.

Część ludzi z lepszą pamięcią wzrokową obserwuje to jako słynny Efekt Mandeli. Z również nieznanych przyczyn, te modyfikacje nie mają zbyt dużej skali. Inny jest jakiś detal, a nie cała linia czasowa.

Po co tego typu grzebanie w czasoprzestrzeni? Możliwe, że po to, by wspomóc teraźniejsze wysiłki ludzi mające wpłynąć na nadchodzącą przyszłość.

➡️ AUTOR: Jarek Kefir Bez Cenzury

➡️ SERDECZNA PROŚBA! Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać moją stronę (Jarek Kefir Com), jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz skomplikowany i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

🟢 Na konto:
Nr konta: 16102047950000910201396282

🟢 Dla wpłacających spoza Polski:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

🟢 Pay Pal – link niżej: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

2 myśli w temacie “CZYM JEST EFEKT MANDELI? LOGICZNA PRÓBA WYJAŚNIENIA

  1. U mnie ten efekt Mandeli wystąpił z huraganem Katrina. Jestem pewna, że był w kwietniu 2005. Pamiętam jak robiłam album do szkoły o tym huraganie, bardzo obszerny i pocieszałam się myślą, że to już ostatnia praca szkolna i za chwilę wakacje. W tej rzeczywistości był w tym samym roku ale w sierpniu/wrześniu… No i oczywiście ludzik z Monopoly. Sto procent, że miał monokl.

  2. „To pomieszanie dwóch realiów powoduje, że przeszłość się zmienia.”
    O jakich „dwóch realiach” tu mówimy? O jakiej „przeszłości, która może się zmieniać”?
    Sorry, ale ten „efekt Mandeli” to jakiś wydumany pic na wodę i naprawdę szkoda na takie bzdety czasu, który realnie upływa…

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.