CZY PRZEZNACZENIE NAPRAWDĘ ISTNIEJE?

Jeden z Czytelników zarzucił mi, że opisując możliwą wersję przyszłości tak naprawdę ją popieram. Jak to jest naprawdę?

Uważam, że nasz świat to nie tylko trzeba więzienie materii, czyli demiurgiczny świat natury i jego złowrogie zasady.

Ten system to także klatka czasowa (a ściślej, czasoprzestrzenna), w której zaplanowane kluczowe wydarzenia (węzły czasowe), i tak muszą się wydarzyć. Tak lub inaczej, ale będą miały miejsce. Pozytywnie, neutralnie lub negatywnie, ale i tak się staną.

➡️ Dla przykładu: po epoce starożytnej było średniowiecze, czyli czas nieco bardziej cywilizowany. W 19 i 20 wieku natomiast tworzyła się świadomość narodowa i związane z nią nacjonalizmy. Wcześniej szlachta lub inna elita danego państwa uważała się za przedstawicieli narodu, patriotów, zaś cała reszta społeczeństwa (chłopi, rzemieślnicy, robotnicy, mieszczanie, pospólstwo), uważali się za „tutejszych.” Nie mieli oni poczucia przynależności do kraju, w którym żyli. Ich samookreślanie ograniczało się do ich wsi, kilku okolicznych wiosek i pobliskiego miasteczka, grodu.

Potem to się zmieniło, czego rezultatem były dwie wojny światowe, trzy wielkie totalitaryzmy i ogromna ilość ofiar. Następnie próbowano nigdy nie dopuścić do powtórki, i poprzez doktryny liberalne wyrugowano poczucie wspólnoty narodowej, jak i inne przynależności. Teraz liberałowie dostają amoku na punkcie tra.n.sfobii, którą widzą wszędzie, bo chcą unicestwić identyfikację płciową jednostki. A człowiek bez poczucia jedności z czymkolwiek i kimkolwiek jest jeszcze bardziej uzależniony od woli elity.

Dziś mówi się, że ludzkość powinna się zjednoczyć jako członkowie jednej, planetarnej cywilizacji. Ma to być kolejny etap w naszym rozwoju, i jeśli go nie zaliczymy, to nie będzie następnych. I właśnie to jest realizowane. Skoro i tak jest to konieczne, to obecnie rządząca elita wykorzystuje to po swojemu, gdyż nie widzi zbyt dużego oporu ze strony obywateli.

➡️ Istnieją pewne zaplanowane węzły czasowe, czy też kamienie milowe. Podobnie jak w rozwoju pojedynczego człowieka – np po podstawówce idzie się do liceum, a nie od razu na studia. W samej podstawówce nie zostaje się też dłużej, niż jest to przewidziane. Jest osiem klas, dziewiątej już nie ma, nawet gdyby się bardzo tego chciało. W rozwoju cywilizacji ta prawidłowość ma także występować.

Jednak poprzez to, że realia są jakie są, że rządzą nami od wieków źli ludzie, że od tysiącleci zło ma dużo więcej do powiedzenia, niż dobro, to te etapy nie są wykonywane po naszej myśli. Nie mają one zbyt wiele pozytywów dla szarego człowieka. Jak był wyzyskiwany i uciskany, tak jest dalej.

AUTOR: Jarek Kefir Bez Cenzury. Publikuję na niezależne tematy prawie nieprzerwanie od 2009 roku. Potrzebuję Twojej pomocy w finansowaniu tej strony na serwerze. Jeśli chcesz wspomóc pracę niezależnych mediów, możesz skorzystać z poniższych opcji:

🟢 Na konto:
Nr konta: 16102047950000910201396282

🟢 Dla wpłacających spoza Polski:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

🟢 Na Pay Pal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

7 myśli w temacie “CZY PRZEZNACZENIE NAPRAWDĘ ISTNIEJE?

 1. Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza – jednym jesteś ty (sam).
  Serio polecam przeczytanie Sagi Sapkowskiego, kwestie przeznaczenia są tam bardzo ciekawie poruszane.

 2. Przeznaczenie jest scisle zwiazane z brakiem wiedzy, gdyby ludzie wiedzieli 20 lat temu to co teraz, to mogliby cos zmienic, ale maja nie wiedziec po to by pewne wydarzenia sie wydarzyly, inna sprawa, ze wiedza to jedno, a narzedzia to drugie, wielu ludzi ma wiedze, ale sa blokowani. Dlatego oglupiajaca szkola jest blokada nie tylko systemowa, ale wrecz duchowa.

 3. Nie byłem tym czytelnikiem ale tamten czytelnik w moim odczuciu oraz z doświadczenia ma rację że podsuwasz złym ludziom amunicji i tłumaczysz co mogą bezkarnie robić oraz utrwalasz bierność, spróbuj uświadamiać takich że czegoś złego nie mogą wprowadzić bo zaraz będzie bunt albo ich załatwią jak Causescu, albo postrasz kryminalistę 100% wykrywaniem, szybkim procesem, srogim więzieniem i pracochłonną resocjalizacją.

  I nie opowiadaj dyrdymałów że jest 8 klas podstawówki i 9 nie będzie choćby ktoś chciał bo na świecie jest kilkadziesiąt różnych modeli edukacyjnych a w Polsce historycznie było ich wiele więc to nie jest tak że to są chłopie jakieś prawidła kosmiczne bo technika są czymś ala mini studia zawodowe i liceum w jednym po podstawówce, a w ogóle to były niedawno gimnazja i nie było 7 klasy podstawówki a teraz jest 8 więc słaba ta argumentacja.

  Nie ma prawidłowości w cyklach cywilizacji a nawet jest inne rozumienie czym jest cywilizacja i do jakiego kręgu należymy oraz do czego się odwołujemy.

  Kamienie milowe? xD pha pha pha jedni stawiają jedni wymyślają, inni ciosają wdrażają lub obalają, jak widzisz dużo zabawy. Kefir oczywiście jak wielu jego kompanów i kompanek zamiast odpisać szast prast tu tu tam, tak tak nie nie, wrzuci temat ludzie puszczą parę w gwizdek i oni będą glówkować tak minimum z miesiąc po kryjomu.

  1. A z czym tu polemizować? Normalność do nienormalność. Nienormalność to normalność. Czepiasz się szczegółów i nie rozumiesz idei jaka przyświecała wywodom autora. Jaka różnica, czy mamy 7 klas podstawówki (tak było kiedyś), 8, czy 9. Podstawówka, to podstawówka. Z 9 klasy hipotetycznej podstawówki nie wskoczysz na studia trzeciego stopnia, ani nawet na studia pierwszego stopnia. Choćbyś klaskał uszami i tańczył na rzęsach. Kumasz? Nawet tzw. cudowne dzieci mają swoje granice dystansu przeskoku między szczeblami edukacji. To autor miał na myśli. Jeśli tego nie zrozumiałeś, to nie jesteś tak inteligentny, za jakiego się uważasz, a ja na miejscu autora też nie traciłbym czasu na odpisywanie na takie komentarze. Ja na swoje też nie oczekuję odpowiedzi, wrzucam jedynie garść faktów do przemyślenia. I tak już za dużo poświęciłem swojego cennego czasu, aby komentować ten wpis, więc znikam.

   To ja też wrzucę coś powiązanego z tematem: https://luxintertenebris.wordpress.com

   Tylko nie połam sobie główki. 😉 Bez odbioru.

   PS.
   Popraw interpunkcję.

 4. Pomimo, ze to projekt, to jednym z niewielu ludzi z autorytetem, ktory bezposrednio zaatakowal aktualny model edukacji nazywajac bezposrednio uczniow szczurami korporacyjnymi, jest byly wiceprezes NBP prof. Krzysztof Rybinski, wyklad na youtube „Prof. Krzysztof Rybiński – o szansach dla młodych w Polsce”. Wyklad z 2014 roku na Uczelni Vistula w Warszawie.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.