SZOKUJĄCE SŁOWA TUSKA: CO NAPRAWDĘ ZNACZĄ!?

Takie słowa powiedział Tusk, myśląc, że kamera jest wyłączona:

➡️ W Niemczech jest kilka partii, ale jedna jedyna doktryna geopolityczna. Obojętnie czy rządzą chadecy, socjaliści, czy liberałowie – wobec ich wrogów (Polski, Ukrainy, Wielkiej Brytanii itp), każda z nich realizuje niemiecką rację stanu.

A jedną z głównych racji stanu jest ścisła współpraca ze swoim największym sojusznikiem (czyli Rosją), podzielona i słaba ekonomicznie jak i militarnie Europa Środkowo-Wschodnia (w tym Polska i Ukraina), i wspólne rządzenie EuroAzją z Rosją i Francją.

Biedna i słaba Polska jest filarem niemieckiej racji stanu. Po to Balcerowicz realizował plan Sachsa, by tak się stało. Mamy być tylko strefą buforową bez przemysłu, armii itp, za to z wieloma halami magazynowymi z pensjami w wysokości 800 miesięcznie.

➡️ Z kolei w Polsce różne partie polityczne realizują agendy różnych globalnych stronnictw:

1️⃣ Platforma Obywatelska, PSL, Lewica – są proniemieckie.

2️⃣ Konfederacja – jest prochińska i życzliwa względem Rosji.

3️⃣ Zjednoczona Prawica zaś proponuje Sojusz Międzymorza od Finlandii i Szwecji, po Polskę i Ukrainę jako siły przewodnie, aż po Grecję na południu, z dobrymi stosunkami z USA i Wielką Brytanią. Byłby to klin między naszymi odwiecznymi wrogami – Niemcami i Rosją, a taki sojusz miałby podmiotowość „imperialną” na arenie międzynarodowej.

➡️ Tak więc w wyborach 2023 miej świadomość, na jaką opcję głosujesz.

AUTOR: Jarek Kefir Bez Cenzury. Publikuję na niezależne tematy prawie nieprzerwanie od 2009 roku. Potrzebuję Twojej pomocy w finansowaniu tej strony na serwerze. Jeśli chcesz wspomóc pracę niezależnych mediów, możesz skorzystać z poniższych opcji:

🟢 Na konto:
Nr konta: 16102047950000910201396282

🟢 Dla wpłacających spoza Polski:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

🟢 Na Pay Pal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

Jedna myśl w temacie “SZOKUJĄCE SŁOWA TUSKA: CO NAPRAWDĘ ZNACZĄ!?

  1. Trochę mnie zastanawia ta otwartość Niemiec na Rosję. Nie wiem czy oni sobie zdają sprawę że po przejęciu Ukrainy i osłabieniu Polski+ krajów bałtyckich jest duża szansa że zdominują Niemcy i Francję politycznie i gospodarcza po przez uzależnienie od surowców i przekupstwo, zastraszanie, korupcję. A sądzę ze w jakiejś tam przyszłości i tak wszyscy byliby podporządkowani Chinom. Chyba że Rosja dzięki temu sojuszowi z Niemcami mocno by się gospodarczo rozwinęła.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.