JAK ZOSTAĆ SZAMANEM!? EZOTERYKA i OSZUSTWA

Ciekawa informacja już jakiś czas temu zawojowała polski internet. Otóż niestety, ale nie zostaniesz szamanem!

Artykuł, który kopiuję dla Ciebie poniżej, potwierdza to, co ja sam wiem o tzw. „internetowej ezoteryce.” Siostro, bracie, to jeden wielki śmietnik, taki psychiatryk pomieszany z jakąś ilością rekinów biznesu. Którzy na sprzedawaniu nadziei i nieistniejących bytów (usług), robią dość spory biznes.

Pal licho, jeśli jakaś uczciwa firma sprzedaje magiczne orgonity czy inne tego typu przedmioty. Często są one wykonane ze szczególną starannością i mogą być ciekawą ozdobą Twojego domu.

Gorzej, jeśli jakiś ezoteryk obiecuje Ci, że jego metoda wyleczy Twoje lęki lub oczyści Ci aurę z pozostałości po byłych partnerach seksualnych. Bo jest to oszustwo (skutecznie leczy lęki tylko psychiatra i psychoterapeuta), lub jest to sprzedawanie czegoś w stylu worka ze świętym powietrzem z Wadowic.

A może zamiast opisywania tego, co ja uważam za prawdę, powinienem dawać Wam złudną nadzieję, poklepać po pełnej strachu główce, lub napisać książkę o cudownej metodzie duchowej, która uczyni Cię oświeconym, lewitującym miliarderem?

Ja uważam ten świat za szambo i piekło, niezbyt go lubię, lecz w stosunku do swoich odbiorców staram się pisać kawa na ławę.

Ezoterycy zaś mówią, że ten świat jest piękny, a w stosunku do swoich odbiorców są jak cwana przekupka na bazarze.

No cóż. Jedni starają się w różny sposób dotrzeć do prawdy, i miotają się przy tym jak gówno w przeręblu. A w tym samym czasie inni po prostu robią biznes i zarabiają konkretne szekle.

Więc jeśli doceniasz moje artykuły, możesz wesprzeć moją stronę. Bo co jak co, ale tego typu wiadomości, że nie tylko jesteśmy w dupie, ale wręcz zaczynamy się w niej urządzać, są dotowane hmm, różnie. 😜

Zapraszam do lektury:


Nie zostaniesz szamanem – iluzje ezoteryki:

Cytuję: „Ha! wczoraj potwierdziło mi się to czego dowiedziałem się od Indian w Ameryce Środkowej. Tak zwane warsztaty szamańskie to jedno wielkie kłamstwo i bzdura sprzedawana za ciężkie pieniądze naiwnym dziewczynkom i chłopcom.

Dr. M. P. z Polskiej Akademii Nauk, znawca szamanizmu, który na chwilę przyjechał z Syberii i Azji centralnej po realizacji kolejnego projektu, przez kilka godzin uświadamiał mnie jak to jest z tymi szamanami i ewentualnym uczeniu się czegoś od szamanów w Azji.

Jego wnioski są bardzo proste i dobitne:

1️⃣ Żaden szaman nie pobiera pieniędzy za swoje usługi, jeśli je pobiera to oszust

Człowiek z zachodu nie może zostać szamanem, ani być nauczanym szamanizmu przez szamana

2️⃣ Prawdziwi szamani prawie w ogóle nie kontaktują się z przyjezdnymi a jeśli nawet się kontaktują to ich nie nauczają, ani nie inicjują w praktyki szamańskiej bo to niemożliwe. Niechętnie opowiadają o części swoich doświadczeń po dłuższej znajomości, ze względu na złe doświadczenia z przyjezdnymi. Zwykły przyjezdny nie ma szans na skontaktowanie się z prawdziwymi szamanami. Nawet dla badacza jest to trudne.

3️⃣ Szamanizm jest dziedziczny, nie można się go nauczyć, dziedziczy go się przeważnie w 3 pokoleniu, najczęściej po ciotecznym dziadku, czyli bracie babci. Co ciekawe potwierdza to genetyka.

4️⃣ Prawdziwych szamanów jest garstka na przykład w Jakucji jest de facto jeden. Ci co podają się na Syberii i w Azji Centralnej za szamanów to naprawdę:

a. „Kostoprawi” intuicyjni masażyści, posiadający jak szamani mówią duchowy fragmencik umiejętności pozwalający im na prawidłowy masaż. Część z nich nie jest oszustami ale ich umiejętności dotyczą jedynie masażu zdrowotnego i kręgarstwa.

b. „zielarze i znachorzy”, posiadający wiedzę na temat leczenia ziołami, poza oszustami niewielka część z nich ma dziedziczne zdolności duchowe pozwalające leczyć niektóre choroby, posiadają wiedzę na temat ziół. Nie kamłają.

c. tak zwani „ekstrasensi” – Największa grupa. Regularni oszuści i różnej proweniencji oszołomi, podający się za szamanów, swoją wiedzę wynieśli z lokalnych opowieści o szamanach i z zachodnich książek na temat szamanizmu. Ich opowieści są barwne i bogate w szczegóły. Chętnie nauczają, początkowo tworzą pozory niedostępności i tajemniczości. Wszyscy podają się za prawdziwych szamanów. Sprawdzanie wymaga badań genealogicznych. Kamłają, walą w bębny, noszą tradycyjne stroje. Kompatybilni pod każdym względem z europejską wizją „prawdziwego szamana.”

d. „Absah” – czyli szamani, którym nie udała się próba szamańska, mimo że ją przeżyli i zostali żywi, są opętani przez duchy, nad którymi nie panują jak prawdziwy szaman. Z punktu widzenia szamanów opanowani przez ciemne moce duchowe. Z punktu widzenia medycyny europejskiej chorzy psychicznie. Nie prowadzą praktyk szamańskich ze względu na swój obłęd.

5️⃣ Nie można stosować samych praktyk szamańskich odzielnie bo:

a. część praktyk jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia fizycznego, a nawet może zabić.

b. wykonane przez osobę nie będącą szamanem są nieskuteczne i dają złudne efekty.

c. w większości przypadków są szkodliwe dla zdrowia psychicznego, mogą także bardzo negatywnie zmieniać osobowość.

6️⃣ Badania naukowe potwierdzają, że szamańskie praktyki powodują stany podobne do osiąganych przez podanie substancji psychodelicznych. Na przykład oddychanie holotropowe i inne techniki transowe, co w konsekwencji prowadzi do zmian w mózgu. W prawdziwym szamanizmie jest wiedza, że proces tych zmian musi być kontrolowany przez wiele lat by mogły być one korzystne. Dlatego takie techniki mogą być stosowane tylko przez szamana, a nie przez osobę leczoną!

Osoba która jest predysponowana do zostania szamanem jest widziana jako naznaczona szczególnym nieszczęściem, piętnem bo może ją czekać zły los, obłęd, śmierć, a zostanie szamanem to nie przywilej tylko brzemię.

7️⃣ Wielu miejscowych opowiada różne dziwne historie, będące przekształceniem opowieści wtórnie zaszczepionych z zachodu, będące zapożyczeniem z przesądów chrześcijańskich i innych. Na przykład w o miejscu nawiedzanym przez duchy gdzie znajdują się tajemnicze napisy „runy”, które okazały się odręcznym banalnym napisem łacińskim pozostawionym przez dziewiętnastowieczną ekspedycję europejską. Co nie przeszkodziło naiwnym Europejczykom w uwierzenie, że istnieje takie tajemne miejsce z napisami runicznymi.

Regiony odwiedzane szczególnie chętnie przez przybyszów z zachodu e celu skontaktowania się z „prawdziwymi szamanami” są całkowicie opanowane przez „pseudo–szamanów” i oszustów, w szczególności rejon Bajkału i okolice. Tzw szamanizm z wyspy Olchon to całkowicie sfałszowany komercyjny produkt dla turystów.


➡️ WNIOSKI: To co oferowane jest w Polsce i innych krajach zachodu jako szamanizm, techniki szamańskie, warsztaty szamańskie, szamańskie techniki duchowe, podróże szamańskie i jak je tam jeszcze zwą to wielkie szkodliwe kłamstwo mające na celu jedynie wzbogacenie prowadzących takie zajęcia i praktyki. Pod przykrywką i naklejką tajemniczych metod szamanów sprzedaję się naiwnym, równie naiwne pomieszane pomysły rodem z innych kultur, pseudonauki, pseudopsychologii, pseudomedycyny i pseudoduchowości.

➡️ Adresatami tych przedsięwzięć są ludzie z middle class, głównie kobiety zainteresowani ezoteryką, albo tak zwanym rozwojem osobistym nie posiadający zwykle nawet podstawowej wiedzy na te tematy i nawet nie chcący zweryfikować praktyk i informacji, które są im przekazywane. Sprzyja temu prawie całkowity brak popularnych opracowań pokazujących prawdę na ten temat, a także zalew publikacji powtarzających kłamstwa i nonsensy.

➡️ Polski internet i media społecznościowe są także opanowane całkowicie przez publikacje i strony wtłaczające fałszywe opinie i fałszywą wiedzę. Tę sytuację dodatkowo wspierają stowarzyszenia i tak zwane ośrodki warsztatowe, którym zależy na funkcjonowaniu tego rynku pseudo szamańskiego i ezoterycznego wartego w Polsce już ponad miliard zł rocznie.”

[Koniec cytatu]

Autor: Jacek Kotela

Źródło: https://www.facebook.com/100000029451227/posts/pfbid02gj7uigBsPrtBjcFGUhFhCxspUVa7Qx2dG127zKpwkvK33UAsShMuTRCaWpmmYRQel/

Jarek Kefir Bez Cenzury. Publikuję na niezależne tematy prawie nieprzerwanie od 2009 roku. Potrzebuję Twojej pomocy w finansowaniu tej strony na serwerze. Jeśli chcesz wspomóc pracę niezależnych mediów, możesz skorzystać z poniższych opcji:

🟢 Na konto:
Nr konta: 16102047950000910201396282

🟢 Dla wpłacających spoza Polski:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

🟢 Na Pay Pal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

3 myśli w temacie “JAK ZOSTAĆ SZAMANEM!? EZOTERYKA i OSZUSTWA

  1. Byl juz taki ktory sprzedal tajemnice wschodu zachodowi, mial na imie Bruce Lee i zle skonczyl. Ciekawe jakby wygladal podczas walki w UFC, czy byloby spektakularnie, czy skutecznie. Chyba jeydny z bokserow na topie ktory nie trzymal normalnej gardy to bokser Roy Jones Jr. a byl niesamowicie skuteczny, mial swietne wyczucie dystansu.
    W jednym z odcinkow serialu „Kryminalni” byla scena jak guru sekty jest przesluchiwany przez policje i opowiada o wiecznosci, a aktor Zakoscielny sarkastycznie mowi mu, ze dostanie 25 lat ale przeciez to nic w porownaniu do wiecznosci. Po jakims czasie guru sekty sprzedal innych.

  2. Kiedys Trekhlebov, rosyjski duchowny podwazyl slowa Jezusa o wierze, mowiac, ze nawet gdyby wszyscy wierzacy uwierzyli w to, zeby ziemia sie zatrzymala to ona i tak sie bedzie krecila. Mozna i to, podwazyc, ze ludzkosc jest ulomna ma za mala wiare, ale skoro jest to tak odlegle, to jaki byl sens o tym mowic.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.