TAJEMNICE DUCHOWOŚCI: CZY WSZYSTKO JEST DOZWOLONE?

➡️ „Gdyby to było złe, to Bóg by inaczej świat stworzył.”

➡️ Te słynne słowa Krzysztofa Bosaka z Konfederacji dotyczyły oczywiście kwestii uboju rytualnego, praktykowanego przez mu.zu.łmanów i x.yd.ów. Podczas takiego rodzaju mordowania zwierząt, krew powoli wypływa z gardła i zwierzę to bardzo się męczy.

Bosak palnąl ogromną głupotę. I chyba nawet nie był tego świadomy. Bo skoro okrutne zabicie zwierzęcia jest możliwe, czyli nie zaprzecza ono jakimś regułom fizycznym, matematycznym i tak dalej, a po jego wykonaniu nie spada na ludzi grom z jasnego nieba, tylko sobie dalej spokojnie żyją..

.. To co np z aborcją?

Przecież aborcja też jest technicznie wykonywalna, więc nie zaprzecza prawom fizyki, chemii, biologii lub dla przykładu nie spowoduje nagłej anihilacji całego kosmosu. Ludzi, którzy ją wykonują (zarówno kobieta, jak i lekarz ginekolog), nie spotkają po niej żadne boskie kary. Bóg nie zapobiegł możliwości wykonania aborcji, więc na nią zezwolił?

Powstają tutaj dwie kwestie sporne.

Otóż ezoterycy mogą powiedzieć, że po aborcji zadziała prawo karmy (osoba taka będzie miała dużo gorszą karmę), lub że zadziałają wtedy negatywnie prawa Hellingera. Jednak póki co, to są tylko teorie, hipotezy, o ile nie wręcz bajki religijne dla dorosłych. Nie potwierdzono tego doświadczalnie (naukowo), a ludzie po aborcji wciąż sobie spokojnie żyją i mają się na ogół dobrze. A często nawet lepiej, gdyby mieli doprowadzić do końca niechcianą ciążę.

Z kolei wyznawcy tradycyjnych religii mogą stwierdzić, że Bóg owszem to umożliwił, lecz pewne rzeczy są dozwolone, a inne zabronione. I które są które zostało nam przez tego Boga oznajmione w przykazaniach danej religii. Tylko tego również nie potwierdzono metodami naukowymi, i mogą to być zwykłe bajki tworzone po to, by mieć kontrolę nad ludźmi.

No i tworzenie świata, w którym niektóre rzeczy są technicznie wykonywalne, ale Stwórca uważa je za niedozwolone, jest logicznie bez sensu. Gdyż skoro Bóg umożliwił ich wykonanie, ale wydał luźne zalecenie, by ich nie robić, to sam jest sobie winny. Sam wystawił swoje dupsko do zerżnięcia. To tak, jakby nad drzwiami umieścić napis: „Nie okradać mojego domu”, lecz zostawić jego drzwi zupełnie otwarte, na oścież.

Dobra, a co z innymi rzeczami zakazanymi przez bóstwa, np zabójstwem, kradzieżą, nękaniem, kłamstwem, obżarstwem itp? Według tej logiki, nie tylko zresztą wyznawanej przez Bosaka, wszystkie te złe uczynki są możliwe, gdyż Bóg nie zablokował możliwości ich wykonania.

Jednak jest jeszcze coś. Wiele potężnych tyranów na przestrzeni historii kończyło swój żywot w tragiczny sposób. Ludzie, którzy są wredni i notorycznie gnębią swoich bliźnich, w końcu np chorują. Osoby psychopatyczne, znane nam z biznesu, polityki, mediów, po jakimś długim czasie też mają różne złe wydarzenia. Prawo przyczyny i skutku wydaje się więc działać z opóźnieniem i jest niczym bardzo powolny walec drogowy, jednak w końcu się ono pojawia.

Siły chaosu (zła) wydają się mieć władzę nad światem. Jednak istnieją również siły porządku (dobra), które mają mniejszą siłę działania, jednak są ciągle obecne.

Jarek Kefir Bez Cenzury. Dużo więcej artykułów na mojej stronie: Jarek Kefir Com – Są tam treści niedostępne na Facebooku! Publikuję od 2009 roku. Potrzebuję Twojej pomocy w finansowaniu strony na serwerze. Jeśli chcesz wspomóc pracę niezależnych mediów, możesz skorzystać z poniższych opcji:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal – poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

3 myśli w temacie “TAJEMNICE DUCHOWOŚCI: CZY WSZYSTKO JEST DOZWOLONE?

  1. Ta cała karma, to jeden wielki pic na wodę, a ludzie z mózgami, których zwoje nie są z papieru toaletowego, nie powinni się nią w ogóle interesować. Weźmy takiego superzwyrola jakim był „doktor ” Mengele. Dopuszczał się niewyobrażalnych zbrodni NA DZIECIACH, a potem żył sobie w spokoju, luksusie, otoczony miłością bliskich, aż do samej śmierci, pod słońcem Ameryki Południowej. A Bóg miał to w dupie…

  2. Załóżmy że od czasów wygnania ludzi z Eden realnie, hipotetycznie czy alegorycznie wybierz jak ci pasuje człowiek miał żyć na własną rękę, z własnej pracy się żywić itd. więc teza o tym jakoby Bóg 24/7 kontrolował to co dzieje się na Ziemi jest wzięta z sufitu i sprzeczna z tym co czytamy w Pierwszej Księdze Rodzaju gdzie jest jasno wręcz mowa o wygnaniu z takiego miejsca.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.