GDY NADCHODZI JESIEŃ, CZAS PODSUMOWAŃ..

➡️ Są takie sytuacje w życiu, które naprawiają jakąś dziwną grozą. Tak, jak ten widok pustej plaży, bez opalających się i kąpiących ludzi, z sinym morskim wiatrem, wiejącym Ci w oczy.

➡️ To już po sezonie, jesień zbliża się wielkimi krokami.

➡️ Wrzesień to czas plonów, zbiorów i symbolicznego podsumowania kończącego się roku w mistyce. Po 31 października / 1 listopada przyroda zapadnie w głęboki zimowy sen, w stan przypominający śmierć. Zastój.

Przypomina to o przemijaniu naszego życia, krótkiego, pełnego trudów i znoju. Daje nam to odczuć nieubłagany przepływ czasu, który jak czeba dziura pochłania kolejne i kolejne pokolenia.

Choć z punktu widzenia programu, jaki jest nam wyświetlany jako tzw życie, czas i tak jest fikcją, bo całe dzieje (czyli zmienność położenia wzajemnego położenia cząstek materii raz po razie) i tak są już „zapisane”, niczym zapis filmu, od początku, przez środek aż do końca, na płycie DVD. Gdy wyciągasz tę płytę i trzymasz ją w ręku, masz zapis całego czasu jego trwania w formie statycznej. Czas dla domu tego filmu się zatrzymuje, a Ty zyskujesz postawę obserwatora.

➡️ W mowie końcowej jednego z filmów, które ostatnio oglądałem…

… Kosmita wziął głównego bohatera i zadał mu arcy-gnostyckie pytanie:

-„Czym tak naprawdę jest życie człowieka, Wasz byt tu, na Ziemi? Zastanów się. Tylko na to popatrz: jest to stopniowe przyzwyczajanie się do bólu, jaki zadaje mu życie.”

➡️ I jesień ma nam pokazać po prostu fakt przemijania i każe zastanowić się: -A co ja robię tu, na tym świecie?

Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury

Witaj. Publikuję na Jarek Kefir Bez Cenzury (Facebook) i na stronie Jarek Kefir Com (Witryna internetowa) od około 2011 roku. Nie organizuję warsztatów, na których mówi się o dziwnych rzeczach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę pisać prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie zarabianie na słabych, choć przyjemnych materiałach.

Ale utrzymanie strony internetowej (Jarek Kefir Com) na serwerze jak i nawet sama chęć publikacji wiąże się z różnymi wyzwaniami. Np z kosztami, które czasami mnie przerastają. Jeśli cenisz moją pracę, uważasz, że moje publikacje wniosły coś dobrego do Twojego życia, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo.

Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę Jarek Kefir Com, która jest obszernym magazynem artykułów z wielu lat, jak i docierać z ukrywaną wiedzą do wielu ludzi. Teraz od dobrej woli Czytelników zależy istnienie wolnych mediów:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal – poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

Jedna myśl w temacie “GDY NADCHODZI JESIEŃ, CZAS PODSUMOWAŃ..

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.