LOKDAŁN 2022? MYŚLISZ, ŻE MOŻESZ SPAĆ SPOKOJNIE!?

Czy to inwazja Rosji na Ukrainę po porozumieniu w tej sprawie między Moskwą, Berlinem i Paryżem, jest przyczyną inflacji, drożyzny, groźby marznięcia w zimę i ogólnie całej złej sytuacji na świecie?

Nie. Wojna jak i wcześniej zaraza są tylko pretekstem do dokręcania śruby przez różnego rodzaju spekulantów na giełdach i przez tych, którzy mają wykupione akcje większości dużych firm. To ta niewybieralna burżuazja chce mieć wielką planetę tylko dla siebie i dla swoich niewolników.

Dochodzą do nas informacje, że kraje Zachodu, na czele – a jakże – z Niemcami, szykują się do wprowadzenia drastycznych nakazów ograniczenia zużycia prądu, wody, energii do ogrzewania domów czy gazu.

Schemat jest już przećwiczony i sprawdzony – jest nim bezprawie. Czyli: rozporządzenie, nie będące ustawą, i gigantyczne kary za jego łamanie, ściągane od razu z konta. Owszem, sąd Ci potem przyzna rację, ale po kilku latach walki i minus 30.000 na koncie. Więc nic nie jedz przez te lata i się z nimi sądź. A bo co zrobisz silniejszemu, czyli państwu? W ten nowo odkryty sposób mogą sobie wprowadzić takie prawo, jakie tylko chcą.

A znany już robal z labo może też zacząć serfować na kolejnej już fali. Nadeszła jesień, więc już pewnie zauważyłeś lekki wzrost ilości informacji w mediach o tym? No właśnie.

Owszem, nie zaczęły nagle w ekstremalnie szybkim tempie topnieć lądolody (oczywiście, przez przypadek, tyle tych przypadków ostatnio..), lecz możemy mieć lokdałn inflacyjno-energetyczny, połączony w dodatku z tym zarazkowym. Załóż więc ściereczkę, marznij, nie gotuj posiłków (kanapkami też się najesz), kąp się w zimnej wodzie, siedź po ciemku.

A z lądolodami jeszcze się okaże, przecież miała być jeszcze blokada kli.matyczna. 😉

➡️ Witaj. Publikuję na Jarek Kefir Bez Cenzury (Facebook) i na stronie Jarek Kefir Com (Witryna internetowa), od około 2011 roku. Nie organizuję warsztatów, na których mówi się o dziwnych rzeczach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę pisać prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie zarabianie na słabych, choć przyjemnych materiałach.

Ale utrzymanie strony internetowej (Jarek Kefir Com) na serwerze jak i nawet sama chęć publikacji wiąże się z różnymi wyzwaniami. Np z kosztami, które czasami mnie przerastają. Jeśli cenisz moją pracę, uważasz, że moje publikacje wniosły coś dobrego do Twojego życia, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo.

Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę Jarek Kefir Com, która jest obszernym magazynem artykułów z wielu lat, jak i docierać z ukrywaną wiedzą do wielu ludzi. Teraz od dobrej woli Czytelników zależy istnienie wolnych mediów:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal – poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

2 myśli w temacie “LOKDAŁN 2022? MYŚLISZ, ŻE MOŻESZ SPAĆ SPOKOJNIE!?

  1. JAREK NIE WDAJ SIĘ Z TYMI poPIERDOLONYMI WARJATAMI W POLSCE CO TAK BEZMÔZGOWO NISZCZĄ POLSKI JĘZYK. SKĄD ZNOWU WZIĄŁEŚ TO SŁOWO ANGIELSKIE ( LOCKDOWN) PO CHIŃSKO/TURECKU.  PATRZĄC ZA OCEANU OCZAMI KTÔRZY WALCZYLI O NIEPODLEGŁOŚC KAJU I CZYSTY POLSKI JĘZYK CHCE SIĘ TAM POJECHAĆ I KOMUŚ WPIERDOLIĆ DOBRZE W ŁEB Z MINISTERSTWA SZKOLNICTWA, NAUKI I KULTURY TAK JAK TY MYŠMY DZIŚIAJ JUŻ NIEDOŁĘŻNI, SPARALIŻOWANI DOSTAWALI PODCZAS WOJNY ZE SZWABEM, MOSKALEM I KOMUNĄ . SERDECZNIE CIEBIE POZDRAWIAM, MAJĄC ZBLIŻAJĄCĄ SIĘ SETKE BARDZO LUBIE CZYTAĆ TWOJE JAK ROZUMIE PRAWDZIWE I SZCZERE FELJETONY. 18, 09 FLORIDA. 

    Sent from Yahoo Mail on Android

  2. @ LOVELY BUKOWSKI – Po pierwsze wyłącz Caps Lock, bo tego tekstu nie da się czytać – po drugie niektóre słowa z innych języków są coraz częściej używane i coraz śmielej spolszczane – na tym między innymi polega słowotwórstwo. Czy w polskim tekście napiszesz dżojstik czy joystick, dżentelmen czy gentelman, dżinsy czy jeansy, finisz czy finish? Przykłady można mnożyć w nieskończoność… Ja już bez żenady piszę łikend zamiast weekend – i jestem przekonany, że to wcześniej czy później się przyjmie, bo trudno jest wymyśleć jakieś sensowne polskie słowo (kiedyś proponowano „popiątek”, ale ten pomysł na szczęście umarł zanim się narodził). Życzę Ci Lovely (Miły) Bukowski więcej wyrozumiałości dla nowych trendów w naszym języku – oczywiście nie dla wszystkich pomysłów (ja na przykład nie znoszę tego okropnego MEGA – dlaczego nie GIGA albo TERA? – przyklejanego do każdego przymiotnika).
    Jarek – TAK TRZYMAĆ…

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.