NIEDOBORY ENERGII i PALIW: APOKALIPSA ’22 / ’23!

Wiele wskazuje na to, że znane nam wszystkim hasło: „zostań w domu” będzie nam towarzyszyło także tej jesieni, zimy i wiosny. I to nie z powodu zarazków, lecz ze zgoła innej przyczyny..

➡️ Jakie niespodzianki mogą nas czekać w tym roku?

1️⃣ Limit 2000 kWh prądu, za który koszt częściowo zrefunduje państwo. Gdy się przekroczy, to cena będzie tak zaporowo wysoka, że będziesz siedzieć przy świeczkach.

2️⃣ Gdy temperatura w salach szkolnych spadnie poniżej 19 stopni, będą lekcje zdalne. O ile mnie pamięć nie myli, to w poprzednich latach zamykali szkoły chyba przy 14 stopniach. Dlaczego teraz wzięło się aż 19? By jak najwięcej uczniów było na zdalnym i siedziało w równie zimnych domach? Jakoś nie widzę tu nawet elementarnej logiki.

3️⃣ Opóźnienie sezonu grzewczego. Mała ilość ciepła dostarczanego przez wspólnoty mieszkaniowe do kaloryferów. Drogi węgiel i gaz, refundowany przez państwo do jakiejś kwoty (tzw dodatek węglowy), a powyżej tego limitu cena zaporowa.

4️⃣ Wyrywkowe kontrole temperatury w domach, zużycia paliwa, gazu, prądu. Kary za ich przekroczenie na mocy bezprawnego i sprzecznego z innymi aktami prawnymi rozporządzenia. Uaktywnienie różnego rodzaju konfidentów i „życzliwych.”

5️⃣ Branże energochłonne w przemyśle ograniczą produkcję lub staną. Oznaczać to będzie niedobory wielu potrzebnych towarów, np nawozów produkowanych w zakładach chemicznych. Ale także zwolnienia z pracy, pobyt na postojowym, dalszy wzrost inflacji i cen.

6️⃣ Możliwe, że w chwilach zaostrzenia tego kryzysu będzie zamykany cały kraj. Czyli coś podobnego do lokdałnów z czasów zarazkowych. Kina, restauracje, teatry, galerie handlowe, filharmonie, kluby, dyskoteki, siłownie i tak dalej – mogą być okresowo nieczynne z powodu dużego zużycia ciepła, prądu i paliw, lub z powodu ich niedoborów. Mniejsza ilość środków transportu publicznego, np autobusów, tramwajów, busów, pociągów. Ciemne latarnie w miastach, na ulicach i drogach. I cały ten teatrzyk znany i przećwiczony już wcześniej.

7️⃣ Lokdałn zarazkowy, teraz energetyczny, a co w przyszłości? Niech zgadnę: lokdałn klimatyczny z powodu nagłego i niespodziewanego przyspieszenia topnienia lądolodów na biegunach?

➡️ Witaj. Publikuję na Jarek Kefir Bez Cenzury (Facebook) i na stronie Jarek Kefir Com (Witryna internetowa), od około 2011 roku. Nie organizuję warsztatów, na których mówi się o dziwnych rzeczach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę pisać prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie zarabianie na słabych, choć przyjemnych materiałach.

Ale utrzymanie strony internetowej (Jarek Kefir Com) na serwerze jak i nawet sama chęć publikacji wiąże się z różnymi wyzwaniami. Np z kosztami, które czasami mnie przerastają. Jeśli cenisz moją pracę, uważasz, że moje publikacje wniosły coś dobrego do Twojego życia, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo.

Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę Jarek Kefir Com, która jest obszernym magazynem artykułów z wielu lat, jak i docierać z ukrywaną wiedzą do wielu ludzi. Teraz od dobrej woli Czytelników zależy istnienie wolnych mediów:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal – poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

2 myśli w temacie “NIEDOBORY ENERGII i PALIW: APOKALIPSA ’22 / ’23!

 1. Kto to powiedział?
  „Ale ludzi nie można karmić drukowanymi dolarami i euro. Nie da się nakarmić tymi kawałkami papieru i nie da się ogrzać domu wirtualną, zawyżoną kapitalizacją zachodnich sieci społecznościowych.”
  „Co chcę podkreślić? Są wszelkie powody, by sądzić, że zachodnie elity nie będą szukać konstruktywnych sposobów wyjścia z globalnego kryzysu żywnościowego i energetycznego, który powstał z ich winy, właśnie z ich winy, w wyniku ich wieloletniej polityki na długo przed naszą specjalną operacją wojskową na Ukrainie, w Donbasie. Nie zamierzają rozwiązywać problemów niesprawiedliwości i nierówności.”
  „I tu warto przypomnieć, że Zachód wyszedł z sprzeczności początku XX wieku poprzez I wojnę światową. Zyski z II wojny światowej pozwoliły Stanom Zjednoczonym ostatecznie przezwyciężyć skutki Wielkiego Kryzysu i stać się największą gospodarką świata, narzucić planecie potęgę dolara jako globalnej waluty rezerwowej.”
  „Teraz, aby wyrwać się z kolejnej plątaniny sprzeczności, muszą rozbić Rosję i inne państwa, które za wszelką cenę wybierają suwerenną ścieżkę rozwoju, aby jeszcze bardziej rabować cudze bogactwa i tym kosztem zamykać, zatykać swoje dziury. Jeśli tak się nie stanie, nie wykluczam, że będą próbowali całkowicie doprowadzić system do załamania”
  link do blogu agentury usunięty

 2. Swoją drogą to co robisz/piszesz to jest nakręcanie ceny na energonośnikach, to samo robi Papa Glapa i Klaudia Jachira tylko działają na różnych odcinkach poprzez bardzo dziwne komunikaty do Polek i Polaków, ale wkrótce i nimi zajmie się drużyna Mieszka i Dobrawy.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.