UWAGA! JODEK POTASU: BRAĆ CZY NIE!?

➡️ Jodek potasu jest substancją, która ma dostarczyć jod do organizmu człowieka, głównie do tarczycy. W małych dawkach jest nieszkodliwy.

W preparatach rozprowadzanych w polskich punktach (np straż pożarna) są dostępne tabletki z aż 65 mg jodku potasu, co oznacza aż 50 miligramów jodu. Dla dorosłych osób są zalecane dwie tabletki, czyli łącznie 100 mg jodu

Co ciekawe, w suplementach diety jak i w preparacie Jodid stosowanych przy niedoczynności tarczycy, jest zaledwie 0,1 – 0,2 mg jodu. Nawet w płynie Lugola stężenie jodu w zazwyczaj stosowanych dawkach to kilka, kilkanaście miligramów.

‼️ 1️⃣ Trzeba pamiętać, że na rynku występuje płyn Lugola w różnych stężeniach, także tych bardzo wysokich (12%). Najlepiej kupić płyn Lugola o najniższym dostępnym stężeniu.

Przedawkowanie jodu jest bardzo szkodliwe i może nieodwracalnie uszkodzić tarczycę.

‼️ 2️⃣ Ponadto stosowanie nawet małych, terapeutycznych dawek jodu (w dawce kilka miligramów dziennie) przez dłuższy czas przy Hashimoto może spowodować oddziaływanie na nadnercza (oś przysadka – podwzgórze – tarczyca – nadnercza), i w konsekwencji znaczny wzrost poziomu hormonu stresu, kortyzolu. A to oznacza pogorszenie samopoczucia.

Unormowanie tej osi w chorobach autoimmunologicznych, takich jak Hashimoto, wcale nie jest takie proste, i picie kilku kropelek Lugola nie jest żadnym cudownym lekiem. To byłoby zbyt proste, by mogło być prawdziwe.

‼️ 3️⃣ Pod żadnym pozorem nie pić jodyny! Jodyna to co innego niż płyn Lugola czy jodek potasu.

Jodyna zawiera ekstremalnie wysokie stężenie jodu, i niezwykle łatwo wywołać nią ciężkie przedawkowanie.

➡️ 4️⃣ Płyn Lugola lub jodek potasu należy przyjmować tylko na zlecenie lekarza lub odpowiednich służb sanitarnych. Biorąc go na własną rękę, nie znając się na stężeniach, ilościach, składzie preparatu, można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Wiem przecież, jaki jest stan wiedzy o chemii w Polsce. Jeśli chodzi o chemię jako naukę, to jesteśmy jako ogół jeszcze na drzewach.

➡️ 5️⃣ CZY BRAĆ JODEK POTASU / PŁYN LUGOLA?

Jod NIEradioaktywny podawany jest wtedy, gdy istnieje ryzyko napływu chmury zawierającej radioaktywną formę jodu. Jednak podczas katastrof reaktorów atomowych, jak i przy próbach jądrowych różnych izotopów radioaktywnych jest bardzo dużo. Nie tylko radioaktywny jod, lecz np cez i tak dalej.

Jodek potasu lub płyn Lugola nie chronią przed tymi innymi radioaktywnymi pierwiastkami.

Ponadto, jodek potasu lub płyn Lugola mają działanie ochronne tylko i wyłącznie wtedy, gdy są podane na kilka dni PRZED napływem skażenia. Gdy chmura już przyleci nad Polskę, to będzie „po ptokach” i nie należy w ogóle zażywać jodu, bo można sobie jeszcze bardziej pogorszyć zdrowie.

To, co było podczas Czarnobyla, gdy podano płyn Lugola już po tym, gdy chmura była nawet w Japonii, nie powinno w ogóle mieć miejsca!

➡️ 6️⃣ PODSUMOWUJĄC: Podawanie jodu przy skażeniu radioaktywnym ma wymiar niemal wyłącznie psychologiczny. Gdyż nie chroni przed innymi niż jod radioizotopami.

A władze zrobią to po to, by zapobiec wybuchowi paniki, by pokazać, że coś tam robią, uspokoić ludzi i nie dać pola do popisu opozycji.

Nie doszukuję się tu ani skutecznego ratunku, ani jakichś teorii spiskowych. Po prostu jest to pokazywanie ludziom, że panuje się nad sytuacją.

➡️ Witaj. Publikuję na Jarek Kefir Bez Cenzury (Facebook) i na stronie Jarek Kefir Com (Witryna internetowa), od około 2011 roku. Nie organizuję warsztatów, na których mówi się o dziwnych rzeczach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę pisać prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie zarabianie na słabych, choć przyjemnych materiałach.

Ale utrzymanie strony internetowej (Jarek Kefir Com) na serwerze jak i nawet sama chęć publikacji wiąże się z różnymi wyzwaniami. Np z kosztami, które czasami mnie przerastają. Jeśli cenisz moją pracę, uważasz, że moje publikacje wniosły coś dobrego do Twojego życia, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo.

Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę Jarek Kefir Com, która jest obszernym magazynem artykułów z wielu lat, jak i docierać z ukrywaną wiedzą do wielu ludzi. Teraz od dobrej woli Czytelników zależy istnienie wolnych mediów:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal – poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.