DO 30% POLAKÓW CHORUJE NA ZABURZENIA LĘKOWE

Czyli po prostu na nerwicę.

➡️ Ta sytuacja zaskakuje nawet specjalistów zdrowia psychicznego. Warto też wspomnieć, że do tej statystyki należy dodać też różnorakie inne zaburzenia i choroby psyche.

Szczególnie jest to widoczne w młodym pokoleniu, czyli dzieci, nastolatków i młodych dorosłych. Gdy ja chodziłem do szkoły średniej, to na całą szkołę było być może tylko kilka osób, po których widać było, że są nieneurotypowe. Teraz co drugie dziecko czy nastolatek na jakieś problemy.

Nastąpiła eksplozja zachorowań na te rozpoznania, spowodowana lokdałnem, kiszeniem się w domu, pracą i nauką zdalną czy w końcu zachorowaniem na wypuszczonego vir’a z labo.

➡️ Płeć męska jest tutaj wg mnie w trudniejszej sytuacji. Będąc mężczyzną np z Aspergerem jesteś z automatu nie tylko wykluczony z życia społecznego, lecz zostajesz także „spatologizowany.” Czyli zostaję Ci przypisana wina za zachorowanie, z jednoznacznym potępieniem Twojej osoby.

To przecież tylko Twoja „zasługa”, że zachorowałeś, pracowałeś nad tym wytrwale przez całe życie. Więc zgodnie z tą logiką, należy Cię za to ukarać, skreślić, napiętnować.

Poza tym jesteś mężczyzną, więc wymagania wobec Ciebie z automatu są większe, niż w przypadku kobiet. Aby „zasłużyć” na miano prawdziwego mężczyzny, najprawdziwszego z prawdziwych, trzeba dokonać bardzo dużego wysiłku, pracy nad sobą, no i oczywiście trzeba mieć odpowiednio silny charakter, psychikę, motywację i geny.

➡️ Będąc zaburzonym psychicznie mężczyzną jesteś z automatu postrzegany na poziomie panów pijących piwo pod sklepem, lub jeszcze niżej. Przecież to nie złe geny, skopane neuroprzekaźnictwo, błędy w wychowywaniu Ciebie czy traumatyczne sytuacje to spowodowały, lecz Ty sam. Mogłeś wcześniej wstawać, więcej się ruszać, być bardziej pracowitym, zmotywowanym i tak dalej. To takie proste! Wystarczy tylko chcieć! Nie masz 150 zł na 45 minut psychoterapii dwa razy w tygodniu przez kilka lat? To także Twoja wina! Znam przecież biznesmena, który potrzebował uporządkować kilka spraw, poszedł na terapię i dał radę!

Lecz nie myślmy, że lekarstwa czy psychoterapia są jedynym remedium. Gdyż wtedy znika nam bardzo ważny temat – głupoty, przemocy, biedy, braku perspektyw, i innych nieludzkich warunków życia na tej planecie. Ten argument jest bardzo rzadko podnoszony w debacie publicznej.

Więc dobrym lekarstwem byłyby przede wszystkim: dobra pensja, czuła i kochająca kobieta, mało agresywne warunki rozwoju, następnie leki, na kolejnym miejscu psychoterapia i medycyna naturalna, i dopiero potem różne zabiegi w stylu: „weź sobie pobiegaj, to nie będziesz o tym myślał.”

➡️ Jednak będąc mężczyzną np z Aspergerem czy PTSD szanse na to są w zasadzie żadne (iloczyn szans w granicach błędu statystycznego lub niżej). Tylko około 1,5% mężczyzn z wysoko funkcjonującym Aspergerem jest w związku damsko męskim. W drugą, kobiecą stronę takiej presji i negacji nie ma. Jesteś facetem więc musisz być silny jak stal.

A kto tego pilnuje? Oczywiście, na straży tego stoi nie kto inny, jak kobiety. Tam, gdzie stereotypy patriarchalne są dla nich korzystne, tam nie ustąpią ani na milimetr. Gdyby tylko kobiety chciały, to faceci zamiast na okropna siłownię, chodziliby do księgarni czy do bibliotek. No i zamiast stawać się okropnymi dupkami, rozwijaliby wrażliwość. Jednak na to nie ma zgody.

Więc cierp sam. W końcu to wszystko Twoja wina!

➡️ Witaj. Publikuję na Jarek Kefir Bez Cenzury (Facebook) i na stronie Jarek Kefir Com (Witryna internetowa), od około 2011 roku. Nie organizuję warsztatów, na których mówi się o dziwnych rzeczach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę pisać prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie zarabianie na słabych, choć przyjemnych materiałach.

Ale utrzymanie strony internetowej (Jarek Kefir Com) na serwerze jak i nawet sama chęć publikacji wiąże się z różnymi wyzwaniami. Np z kosztami, które czasami mnie przerastają. Jeśli cenisz moją pracę, uważasz, że moje publikacje wniosły coś dobrego do Twojego życia, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo.

Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę Jarek Kefir Com, która jest obszernym magazynem artykułów z wielu lat, jak i docierać z ukrywaną wiedzą do wielu ludzi. Teraz od dobrej woli Czytelników zależy istnienie wolnych mediów:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal – poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

3 myśli w temacie “DO 30% POLAKÓW CHORUJE NA ZABURZENIA LĘKOWE

 1. Wielka tajemnica olei jadalnych

  Kurs Zmiana Month Rok Data

  Olej Rzepakowy 906.20 9.40 1.05% 9.30% -7.84% 2022-10-26

  Olej rzepakowy 637.25 0.25 0.04% 5.72% -7.81% 2022-10-26

  Olej słonecznikowy 1,390.00 47.00 3.50% 9.45% -2.46% 2022-10-25

  https://pl.tradingeconomics.com/commodities

  W stosunku do cen sprzed roku, olej rzepakowy jest tańszy ok. 7%

  1 USD – średni kurs dolar
  Średni kurs: 4,7538 zł
  Data początkowa: 2021-10-25
  Data końcowa: 2022-10-25
  Zmiana: 22,55%

  https://www.bankier.pl/waluty/kursy-walut/nbp/USD

  W ciągu roku dolar podrożał o 22,55%

  22.55 − 7 = 15.55
  Czy w związku z tym olej rzepakowy w sklepach jest dzisiaj droższy o 15.55% niż przed rokiem?

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.