ŚWIATOWY GŁÓD PRZY PEŁNYCH MAGAZYNACH i ELEWATORACH!?

Pewnie zastanawiałeś się nad szalejącym wzrostem cen i nad tym, co się dzieje na świecie od 2019 roku. Niektórzy mówią, że mamy do czynienia z pewnym planem, którego następną częścią – po za.razie, wojnie i inflacji, jest właśnie głód.

Ale przecież nie mamy żadnych niedoborów żywności. Silosy, magazyny i elewatory są pełne.

Więc jak to w ogóle jest możliwe?

1️⃣ Manipulacje na giełdach, dokonywane przez finansistów (bardzo bogatych i niemoralnych ludzi), którzy wykupując jak i sprzedając aktywa i instrumenty finansowe związane z paliwami, energią, surowcami, żywnością, doprowadzają do drastycznego wzrostu cen. Co z tego, że zboża mamy w Polsce pod dostatkiem, a nawet jeszcze więcej, skoro obowiązuje cena z giełdy np w Amsterdamie.

2️⃣ Dziwne podwyżki cen dokonywane przez pośredników, którzy magazynują żywność i sprzedają ja do sklepów. Przykład? Grzybów było w tym roku niezmiernie dużo, więc powinny być tanie jak barszcz. Jednak w punktach skupu za kilogram borowika płacono 5 złotych, zaś cena w sklepach osiągnęła horrendalny wymiar 80 złotych i więcej. Ta sprawa nie dotyczy zresztą tylko grzybów, lecz także innych rodzajów żywności.

3️⃣ Manipulacje agend typu UE, np z wyceną prądu. Dlaczego prąd tak zdrożał? Gdyż u pośredników obowiązuje cena prądu oparta o najdroższy surowiec do jego wytwarzania w elektrowniach, np gaz. A gaz jest teraz bardzo drogi. Co z tego, że produkcja prądu w siłowniach jądrowych z uranu jest dość tania, a w elektrowniach węglowych jest na średnim poziomie. Skoro obowiązuje wycena prądu oparta o bardzo drogie elektrownie gazowe.

4️⃣ Wszelkiego rodzaju opłaty klimatyczne, podatki, kwoty emisji ceo dwa, i tak dalej. Do tego jeszcze marże pośredników.

5️⃣ Wykupywanie na potęgę żywności np przez Chiny i inne kraje, co podwyższa ceny.

6️⃣ Nieuzasadnione podwyżki dokonywane przez wszelkich przedsiębiorców. Rozumiem, że jest inflacja i trzeba trochę podnosić ceny towarów i usług, by nie zbankrutować. Jednak udowodniono, że część podwyżek jest zbyt wysoka i nie ma związku z realną sytuacją na rynku.

Jarek Kefir Bez Cenzury

➡️ Jeśli uważasz, że moje artykuły są wartościowe, i wnoszą coś pozytywnego do Twojego życia i do świata, to możesz wesprzeć mnie darowizną. Twoja pomoc to moja motywacja do dalszej pracy i publikowania ukrywanych, przemilczanych treści. Daje mi też wytchnienie w obecnej sytuacji finansowej. To miejsce nie jest bardzo popularne, a darczyńców nie jest dużo. Dlatego ważna dla mnie jest każda pomoc, nawet w drobnych kwotach. Za każde wsparcie serdecznie dziękuję.

Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.