O mnie

Kim jest Jarek Kefir?

Moja nazwisko to Jarek Adam Kasperski. Występuję na portalu Facebook pod swoim nazwiskiem, nie ukrywam się. Urodziłem się w 1985 roku, mam 34 lata. Osobowość INFJ. Mieszkam w Szczecinie. Kocham Gdańsk, Wrocław, Kraków. Jestem tam, gdzie są kontrowersje i tabu. Kij, który wkładam w mrowisko, jest często obecny w mojej dłoni.

Moje aktualne foto (grudzień 2019):

Jarek Kefir kim jest

.

Uwielbiam pisać już od podstawówki. Popełniłem mnóstwo kontrowersyjnych jak i wzruszających opowiadań. Na swojej stronie nie boję się żadnego tabu. Piszę o tajemnicach i ukrywanych faktach, pomijanych solidarnie przez wszystkich aktorów debaty publicznej.

Poruszam te tematy, które szokują obie strony sceny politycznej. Nie uznaję poprawności politycznej ani z lewa, ani z prawa. Mam poglądy mieszane i nie jestem sługą żadnej doktryny politycznej, ideologicznej czy religijnej.

Nie należę do pokolenia TVN i TVP. Rozumiem dobrze bolączki młodych Polaków. Rozumiem też, jak wiele teorii naukowych, społecznych, duchowych i innych nie działa. Publikuję niezależne materiały od 2009 roku. Na tej stronie od 15 kwietnia 2011 roku.

Interesuje się: chodzeniem po lasach i fotografowaniem cudów natury, psychologią, filozofią, medycyną, farmacją, zdrowiem, wojskowością i polityką. Lubię obejrzeć ambitne kino, ale lubię też pierwsze, legendarne już odcinki „Świata wg Kiepskich.”

W dzieciństwie interesowałem się ogrodnictwem i chemią (jako dziedziną nauki). Są to moje dwie niezrealizowane pasje. Ale kto wie, co przyniesie przyszłość. 😉 Chciałem wtedy też zwiedzić kraje i regiony polarne (Islandia, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Grenlandia, Kanada, Alaska), zobaczyć te bezgraniczne, wolne przestrzenie.

Celem mojej strony jest demaskowanie i ujawnianie różnych przekrętów i rozmaitych ukrywanych faktów. Chciałbym by Polska i nasza cywilizacja europejska wzrastały. By ludzie posiadali wiedzę. By wiedzieli, że zasługują na szczęście, miłość, bogactwo. By się nie bali, by wyszli z mentalności ofiary.

Jakiej muzyki słucham:

-Polski rock i pop (1950 – 2010).

-Pop i disco-dance lat ’90 i pierwszej połowy ’00.

-Muzyka typu „new age”: Enigma, Vangelis, Enya, Tangerine Dream, Era, Schiller, Asura, Mike Oldfield.

-Muzyka elektroniczna: emotional trance, hard trance, hard house, early hardstyle, power stomp, goa trance, hard techno, power noise.

-Piosenkarki: Dido, Sandra, Dune, Alice Deejay, Kate Ryan, Alizee, Cyndi Lauper, i inne.

-Muzyka niezależna (Indie), neofolk, neo-classical, totalitarian ambient.

-Ekstremalne formy metalu (power metal i szczególnie trash metal), muzyka typu industrial, będąca zmodyfikowanym przez syntezator zestawem dźwięków z maszynowni i hal fabrycznych.

Poglądy polityczne:

-Uważam, że polityka powinna służyć ludzkości, a nie zgubnemu konfliktowi lewica kontra prawica. Podział prawica vs lewica był dobry w XIX (19) wieku, czyli wtedy gdy powstał. Dziś zupełnie nie odpowiada realiom i szkodzi.

-Wybieram drogę środka, łączącą pozytywne cechy różnych doktryn. Ideologie są potrzebne zbiorowości i trzymają w ryzach system. Dają jakąś tam mapę rzeczywistości, działają jak tabletki uspokające dla tych, którzy nie potrafią myśleć samodzielnie.

-Studium globalnego upadku systemowego. Odchodzący już system jest jak maszyna z uszkodzonym wałem napędowym, która jedzie na ostatnich oparach paliwa. Jestem obserwatorem przemian społecznych, politycznych i technologicznych.

Poglądy religijne:

-Piszę o oszustwie „wiedzy ukrywanej,” czy też „wiedzy tajemnej.” Zdaję sobie sprawę, jak wielkim oszustwem jest wiele doktryn nurtu new age.

-Jestem też takim racjonalistą-sceptykiem wewnątrz półświatka duchowego. Jest to paradoksalne, ale przecież jedno nie musi wykluczać drugiego.

Poglądy ekonomiczne:

-Zdecydowanie neguję neoliberalizm, który drenuje kapitał i inne zasoby z całej Ziemi ku garstce najbogatszych. Dla mnie Tusk, Schetyna, Balcerowicz, Pawlak, Petru, czy Palikot grają w tej samej drużynie – drużynie neoliberałów. Nie daję sobie wmawiać ich filozofii biedy i filozofii ofiary.

-Mówią nam, że tak działa wolny rynek, że takie są prawa ekonomii. Że jest kryzys i pracodawcy muszą ciąć koszta. Że to problemy transformacji roku 1989. Że to przez niską wydajność i brak kwalifikacji. Te wszystkie „filozofie biedy” mają za zadanie usprawiedliwić to, że elita się bogaci, a my zarabiamy grosze.

Stosunek do teorii spiskowych:

-Wiem, że wiele tych teorii jest albo wymysłem nudzących się ludzi (delikatnie mówiąc 😉 ), albo czyjąś manipulacją.

-Czytając dużo takich teorii, można popaść w czarną rozpacz lub wręcz w pełnoobjawową psychozę. Wtedy człowiek lęka się wszystkiego, nawet własnego cienia. Uważa, że „oni” są wszędzie, że kontrolują i mogą wszystko. Jest przybity, bierny i traci siły. Czy na tym to całe „przebudzenie” ma polegać? Na byciu bojącym się wszystkiego cieniem człowieka?

-Prawdą jest to, że manipulują nami na wszelkie możliwe sposoby. W reklamie, na wiecu partyjnym, w szkole, na uczelni, w kościele, w systemie prawnym.. Codziennie masz do czynienia z manipulacją kilkadziesiąt lub nawet kilkaset razy.

-Zadam Ci jednak pytanie.. Czy coś z tym robisz? Czy poznajesz wiedzę o psychologii, socjotechnice, NLP, cybernetyce? Czy rozpracowujesz swoje lęki, kompleksy, traumy? Robisz cokolwiek, poza narzekaniem, że media i politycy kłamią?

Stosunek do konserwatyzmu jak i liberalizmu obyczajowego:

-Ambiwalentny i łączący cechy obu tych światopoglądów. Chciałbym po prostu normalności, a nie ekscesów skrajnej prawicy czy terroru skrajnego lewactwa.

-Uważam że każdy ma prawo żyć po swojemu, nie niepokojony i nie nagabywany, o ile szanuje innych i nie krzywdzi innych. Jednak jestem dumny z tego, że jestem mężczyzną, Polakiem, Słowianinem, Europejczykiem. Nie wstydzę się tego i nie przepraszam za to.

-Uważam, że sprowadzanie do nas is.lamistów jest ogromnym zagrożeniem dla naszych cywilizowanych wartości. Celem tego jest podmiana populacji, ponieważ elity chcą mieć tu ludzi mniej wymagających od życia, którymi łatwiej da się manipulować.

-Inny wielki błąd to lewicowa poprawność polityczna, czyli niszczenie ludzi za inność, w imię, o ironio, tolerancji.

-Uważam, że armia i policja powinny być silne, liczne i dobrze wyposażone. „Chcesz pokoju, to szykuj się do wojny”. Popieram dekomunizację, reformę sądownictwa. Chciałbym by Polska była niezależna od korporacji, od Niemiec i Rosji, od elit Unii Europejskiej.

Ogólnie to nie chcę byś myślał dokładnie tak samo, jak ja.

Ale chciałbym, byś po prostu myślał. Samodzielnie i krytycznie. Ciągle weryfikuję i poszerzam swoje postrzeganie świata. Celem ludzkości jak i celem każdego człowieka jest rozwój i postęp, a nie zacietrzewianie się w swoich poglądach i zadowalanie tym, co jest.

Pozdrawiam i zapraszam, Jarek Adam Kasperski vel Jarek Kefir