Regulamin dyskusji

Regulamin dyskusji dotyczący wszystkich Czytelników i Komentatorów stron:

 1. Strony internetowej o adresie: https://jarek-kefir.com/ (jesteś na niej)
 2. Fan Page na Facebooku: „Jarek Kefir Bez Cenzury
 3. Fan Page na Facebooku: „Ciekawe i niesamowite: zdrowie, wiedza, duchowość, psychologia
 4. Grupy na Facebooku: „Tajemnice, zagadki, ciekawostki, szokujące fakty

Czytelnik i komentator jest u mnie gościem, a ja jestem gospodarzem. Jeśli ktoś uważa, że tylko i wyłącznie on zna prawdę, a wszyscy inni się mylą, to najlepiej by to głosił na swojej stronie. W komentarzach, będąc gościem u kogoś, może być ciężko, bo Admin jak i inni Czytelnicy mają swoje poglądy.

Moja strona nie jest dla wszystkich, tak jak np dana telewizja czy dany rodzaj muzyki nie są dla wszystkich. To jest oczywiste, bo każdy lubi co innego. Blogów i stron internetowych jest w Polsce ponad 10 milionów. Aktywnych jest kilkaset tysięcy. Zaś blogów i stron alternatywnych są tysiące. Wybieraj tak, jak wybierasz restaurację. Przecież nie chodzisz na upartego tam, gdzie jedzenie Ci nie smakuje, i nie mówisz właścicielowi, że takie niedobre, prawda? 😉

I. Zachowania bezwzględnie zabronione:

 1. Narażanie na szwank dobrego imienia mojego i mojej strony, sugerowanie złej woli, fejkowych newsów itp.
 2. Działanie na szkodę moją i mojej strony, jak i na szkodę moich Czytelników i Komentatorów. Na przykład: agresja i przemoc, mobbing, stalking, hacking, groźby, nękanie, zastraszanie, szantażowanie, psychomanipulacja, ujawnianie wszelkich danych osobowych. A także najróżniejsze inne przejawy złej woli wobec mnie, jak i wobec moich Czytelników i Komentatorów. Takie zachowania mogą zostać zgłoszone przeze mnie do organów ścigania i / lub do organizacji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy, i / lub do mediów.
 3. Nakazywanie lub zabranianie mi, jakie treści mam publikować a jakich nie.
 4. Krytykanctwo doprawione złą wolą, nachalne przekonywanie do swoich poglądów. Czym innym jest merytoryczna krytyka lub przekazanie swojego odmiennego zdania, a czym innym jest chęć niszczenia drugiego człowieka podczas dyskusji, czyli krytykanctwo.
 5. Ukazywanie samego siebie jako guru, jako mającego jedynie słuszne poglądy, jako posiadającego ostateczną prawdę – szczególnie połączone z agresją, arogancją, wielkim ego.
 6. Nękanie grup społecznych i mniejszości bez udowodnienia bezsprzecznej winy danej osoby lub grupy osób. Przykłady: rasizm, antysemityzm, homofobia, mizoginizm, ale też: mizoandria, chrystianofobia, antypolonizm. Podpunkt ten nie dotyczy islamu.

II. Treści bezwzględnie zabronione:

 1. Ideologie neoliberalna, popieranie partii usprawiedliwiających wyzysk ekonomiczny (PO, Nowoczesna, PSL, Teraz, Koalicja Obywatelska itp), popieranie Unii Europejskiej.
 2. Propagowanie islamu, szerzenie ideologii multikulturalizmu (multi-kulti). Taki komentarz oznacza natychmiastowy i nieodwracalny ban. Nigdy nie będzie możliwe odblokowanie możliwości komentowania.
 3. Propagowanie kibolstwa, dresiarstwa, kodeksu ulicznego, subkultury więziennej itp.
 4. Teoria płaskiej / wklęsłej ziemi . Oznaczają nieodwracalny ban już po pierwszym komentarzu tego typu, jak i usunięcie komentarza. Nigdy nie będzie już możliwe odblokowanie możliwości komentowania.
 5. Linki do stron z rosyjską propagandą (xPortal, Sputnik Polska, Russia Today, Gajowy Marucha i inne) są zabronione. Komentarze będą od razu usuwane, a autorzy mogą być czasowo zawieszeni lub zbanowani.
 6. Treści, które bezspornie i bezsprzecznie godzą w Rację Stanu Rzeczpospolitej Polskiej i zagrażają bytowi lub istnieniu naszego państwa.

III. Treści niemile widziane. Mogą skończyć się banem w niektórych przypadkach. Komentarze tego typu mogą być usuwane, np wtedy gdy będzie ich za dużo pod jednym wpisem, lub gdy uznam to za konieczne: .

 1. Propagujące internetową agendę #TTDKN czy #Neuropa. Zainteresowani dobrze wiedzą o co chodzi.
 2. Konserwatywne. Rzadko mogą być usuwane, np gdy będą połączone z agresją, wielkim ego, lub gdy będzie ich bardzo dużo pod jednym artykułem.
 3. Straszne czy śmieszne teorie spiskowe, inne przejawy „oszołomstwa” – mogą być usuwane.
 4. Treści typu: „ban*derowcy”, „cha*zarzy” itp, treści dawno zdemaskowane jako kłamliwe lub propagandowe, treści zawierające przemoc. Będą one konsekwentnie usuwane, a autorzy mogą być zawieszeni lub w skrajnych wypadkach zbanowani.
 5. Sugerowanie że posiadam inne nicki (nawet gdybym chciał to nie mam na to czasu), zarzucanie mi cenzury (cenzura była, jest i będzie, bo inaczej w komentarzach panowałby chlew).

IV. Treści budzące kontrowersje wizualne, stylistyczne, i prawne, które mogą być modyfikowane lub w niektórych wypadkach kasowane:

 1. Komentarze będące przeklejkami artykułów z innych stron. Jeśli zamieszczasz takie treści, to nie wklejaj całego artykułu. Wklejaj jeden, ostatecznie dwa akapity i poniżej link do artykułu. Wpisy długie mogą być usuwane. Pod jednym wpisem możesz wkleić maksymalnie dwa takie komentarze. Potem poczekaj, aż inni zaczną komentować. Gdy komentarzy innych Czytelników przybędzie, możesz wkleić znowu dwa komentarze z linkami do artykułów. Chodzi o przejrzystość i czytelność panelu komentarzy.
 2. Cytaty z książek, z wypowiedzi znanych osób lub z innych stron – wklejaj maksymalnie po dwa pod jednym artykułem. Dobrze gdyby nie były to cytaty bardzo długie, zawierające więcej niż 10 akapitów. Gdy komentarzy innych Czytelników przybędzie, możesz wkleić następne dwa. Tutaj też chodzi o przejrzystość i czytelność.
 3. Nachalne i agresywne promowanie treści uderzających w agendę demokratyczno-liberalną (UE, Merkel, Macron, Clinto-Obama, Soros). Takie treści można ująć w inne słowa. Jako admin odpowiadam prawnie również za komentarze. Miej to na uwadze.

V. Zamieszczenie komentarza na mojej stronie oznacza automatyczną akceptację całości regulaminu i wszelkich konsekwencji wynikłych z tego regulaminu. Jak i konsekwencji wynikłych z netykiety, norm społecznych, prawa polskiego i międzynarodowego, które też u mnie obowiązują.

VI. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Admina – Jarka Kefira. Zastrzegam sobie prawo do własnej interpretacji warunków regulaminu, do nie stosowania lub stosowania wybiórczego jego podpunktów, jak i do jego zmiany w każdej chwili i wobec każdego. „Admin ma zawsze rację” – stety lub niestety, jest to chyba najważniejsza zasada każdej porządnej strony, gdzie nie ma anarchii i gdzie kultura dyskusji jest zachowana. Wynika bezpośrednio z norm społecznych, które stosowane są w każdym domu, szkole, rodzinie, firmie, korporacji. Wynika to też z samej natury internetu, który zapewnia względną anonimowość.

VII. A tak poza tym, to panuje u mnie względna „wolna amerykanka”, więc jeśli nie jesteś chamem i nie masz złej woli, to nie przejmuj się. 🙂

Jarek Kefir, 14 grudnia 2019