Zastrzeżenia prawne

Informacje zamieszczane na stronie Jarek-Kefir.org i na profilach facebookowych („Jarek Kefir Bez Cenzury„,
Ciekawe i niesamowite: zdrowie, wiedza, duchowość, psychologia„, i inne) służą wyłącznie do celów edukacyjnych, informacyjnych, poglądowych. Są prywatnymi opiniami i poglądami. Nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np lekarza. Wszelkie rady które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Taka jest zasada całego życia, w każdym jego aspekcie. Cokolwiek robiąc, TO TY PONOSISZ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Bo świat zakłada, że jesteś osobą nie tylko dorosłą. Ale też: dojrzałą, świadomą, odpowiedzialną, pełną wiedzy. W kwestiach zdrowotnych, zachęcam Cię do tego byś był świadomym pacjentem. Który nie odrzuca całkowicie medycyny oficjalnej (akademickiej), jak i nie boi się zabobonnie medycyny alternatywnej.

Zachęcam Cię, byś nie był debilem, który przeczytał coś w internecie i idzie teraz wykupić pół apteki. Jeśli na coś chorujesz, musisz dogłębnie zbadać temat. Zasada jest taka, że zawsze masz mniej wiedzy, niż myślisz, i mniej niż mógłbyś mieć. Medycyna oficjalna zostawi Cię samego sobie. Lekarz na NFZ, o ile się do niego dostaniesz, na pięciominutowej wizycie wypisze Ci receptę. Lekarz prywatny poświęci Ci 15, może 30 minut i wypisze taką samą receptę.

Zaś w medycynie naturalnej / alternatywnej jest mnóstwo oszołomów i teorii z dupy wziętych. Trafienie na lekarza, który nie boi się stosować metod alternatywnych, jest bardzo ważne. Poczytaj opinie w internecie i idź do takiego lekarza prywatnie. Od zawsze jest tak, że osoby nie posiadające wiedzy – czyli osoby pełne ignorancji, padają ofiarami tych, którzy wiedzę posiadają. To uniwersalne prawo świata dotyczy także medycyny – która obecnie obłąkana jest chorą rządzą zysku.

Jesteś pozostawiony więc samemu sobie. Twoja pomyślność, asertywność i zdrowie zależy od wiedzy, jaką posiadasz. O Twoje zdrowie nie zadba naukowiec, który publikuje takie wyniki badań, jakie życzy sobie finansujący badanie. Nie zadba o nie dziennikarz czy ekspert z TV, który mówi to, co mu każą. I nie zadba o nie lekarz, bo on dba o to by nie podpaść centrali i by wypisać jak najwięcej sponsorowanych recept. W końcu za coś muszą jechać na te Malediwy, prawda? 😉

Nie ma większego grzechu czy zbrodni na świecie, niż brak wiedzy i brak świadomości. Czyli IGNORANCJA. To z niej wydaje się pochodzić wszelkie zło. Jeśli nie masz wiedzy, dojrzałości, asertywności – to wtedy rządzą Tobą inni. I jesteś ich ofiarą – w mniejszym lub większym stopniu.

Jarek Kefir