Apokalipsa na żywo [VIDEO] Rezultaty wstrząsającego eksperymentu

virtual realityTechnika HD stosowana w telewizorach ma już swoje lata, a sami producenci telewizorów ciągle udoskonalają jakość obrazu. Jednak firma LG posunęła się raczej za daleko w reklamowaniu niezwykłej realności swoich produktów. Otóż udało się przekonać im kilku ludzi, że to, co widzą na telewizorze, to efekt apokaliptycznej zagłady, odbywającej się w czasie rzeczywistym – tu i teraz!

Spece od reklamy wpadli na szokujący pomysł. Wykorzystali oni olbrzymi telewizor mierzący aż 84 cali, który wmontowali w ścianę tak, aby wyglądał jak okno. Później zaproszono do tego pokoju kilku ludzi, z którymi przeprowadzono fikcyjną rozmowę o pracę. Wyniki tego eksperymentu przeszły wszelkie oczekiwania. Pokazuje to, jak bardzo tzw „paranoja milenijna” zakorzeniona jest w ludzkich umysłach.

Na początku telewizor, wyglądający jak okno, pokazywał zwyczajną panoramę miasta. Jednak później owa panorama została rozświetlona czymś, co przypominało gigantyczną asteroidę, planetoidę czy też kometę. Chwilę później, obiekt ten uderza w miasto, wkręcani w eksperyment ludzie słyszą potężny huk i mogą zobaczyć falę uderzeniową generowaną przez kosmiczny obiekt. Następnie światło zostaje wyłączone, co jest dodatkowym bodźcem działającym na psychikę – oto wszyscy zginą!

Ludzie wkręceni w ten viral byli niewyobrażalnie przestraszeni i wręcz zszokowani, jednak, na szczęście, nikomu nic się nie stało. Przecież tak silna dawka niezwykle realnych emocji w wymiarze HD mogła spowodować udar, zawał czy choćby atak lękowy bądź psychotyczny.

Jest naprawdę trudne do określenia, czy taki eksperyment jest czymś moralnym i akceptowalnym. Wirtualna rzeczywistość wzbudza coraz większe emocje i coraz silniej ingeruje w nasze życie. W pewnych sferach życia – np w sferze relacji damsko męskich – wirtualna rzeczywistość i generowane przez nią wirtualne emocje już od dawna jest czymś uznanym i akceptowalnym, a sami oszukani w tej materii ludzie, wręcz ją zachwalają..

Za: http://zmianynaziemi.pl/

STAR TREK INTO DARKNESS

Jedna myśl w temacie “Apokalipsa na żywo [VIDEO] Rezultaty wstrząsającego eksperymentu

  1. Życie jest snem .Żyjemy śniąc ,ale nie wiadomo czy nasze życie nie jest iluzją wprowadzoną po to aby czegoś nas nauczyć. Mamy zakodowane w umysłach pewne wartości do których powinniśmy dążyć ,jednak nie pamiętamy dokładnie co powinniśmy osiągnąć lecz odczuwamy to instynktownie .Stad tak wiele pomyłek co do realizacji zamierzeń. Słynne powiedzenie ,, Słyszeli ,że gdzieś dzwoni ,ale nie wiedzieli w którym kościele,, jest ściśle powiązane z nieświadomością celów do których człowiek powinien dążyć . Człowiek ,,ciemny,, który nie dba o rozwój świadomości ani nie poszerza horyzontów myślowych działa na oślep. angażuje się w ,,ślepe,, miłości ,niby kogoś kocha ,ale sam nie wie dlaczego .Po omacku tak jak w ciemności próbuje ułożyć swoje życie i nie wie po co i dlaczego tak się stara. Nie dąży do realizacji swoich wewnętrznych przekonań ani pragnień czy potrzeb ,tylko przystosowuje się do utartych w świecie schematów i zawsze jest w jego życiu coś nie tak .Coś go uwiera, odbiera spokój i dobre samopoczucie ,gdyż jest człowiekiem nie spełnionym i niezrealizowanym. Człowiek powinien dążyć do uzyskania światła w swojej własnej sprawie a dopiero potem w sprawie globalnej . Jego zadania ziemskie są ukryte ,po to aby wyrobił on w sobie prawdziwe wartości które są ugruntowane po przez działania zgodne z wewnętrznymi potrzebami .Gdyby ludzie wiedzieli o jakie wartości trzeba zabiegać i dbać ,robiliby to bez zastanawiania się ,bez walki ,bez trudnych wyborów między dobrem i złem. Byłoby to działanie powierzchowne które nic nie reformuje ani nie buduje ,tylko powoduje przyzwoite zachowania się w środowisku ponieważ tak trzeba .

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.