Specyficznie ustawione zasady w sportach drużynowych wpływają na podświadomość kibiców

Komentarz Jarek Kefir: NIE JESTEM fanem futbolu i innych rywalizacji sportowych pokazywanych nagminnie w TV, gdyż uważam je za celowe działania władz – zajęcie mas ludzkich bezproduktywnym działaniem, np kibicowaniem czy napieprzaniem się na ustawkach.

Poza tym uważam, że kibicowanie to inaczej podsycanie animozji między państwami, miastami, dzielnicami. W średniowiecznym Konstantynopolu pojedynki kibiców dwóch zwaśnionych drużyn rozwinęły się tak bardzo, że kilkutygodniowe walki doprowadziły do zagłady miasta – taka ciekawostka.

Wklejam poniższy tekst po to, by pokazać Wam, jak łatwo jest manipulować ludzkim umysłem i jak wielka jest skala manipulacji i konspiracji w dzisiejszym świecie.

„Spisek rządzi światem” – chciałoby się powiedzieć. Kto by pomyślał, że zasady futbolowe mogą mieć wpływ na ludzką podświadomość? I mają, a futbol to taka nowa świecka religia – religia ponad miliarda ludzi!

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Cyt. ”
Ok, a teraz spisek, który może wydawać się niektórym mniej ważny od tych tutaj dyskutowanych, ale według mnie o jednakowej ważności.

Jest to mianowicie wprowadzenie zasady „spalonego” do najlepszego sportu zespołowego (i najbardziej popularnego) na świecie, czyli piłki nożnej. Podobno „offside” został wprowadzony do zasad gry w piłkę dopiero w 1848 (źródło: Wikipedia). Zatem piłka w pierwotnej postaci nie była skażona tym haniebnym posunięciem.

„Spalony” niszczy piękno gry! Przez niego wpada mniej bramek, nie licząc niezliczonych, które zostały anulowane przez sędziego liniowego! Usunięcie „spalonego” zwolniłoby z przykrego obowiązku sędziów liniowych, którzy biegają w te i we wte po linii prostej jak jakieś szczury w klatce. Sprawiłoby, że gra byłaby bardziej widowiskowa. Ile bramek mogło by paść po genialnych, długich podaniach z obrony prosto do ataku, tak jak w koszykówce?! Piłkarze musieliby więcej biegać, zmieniłaby się taktyka – jednym słowem oglądalibyśmy futbol TOTALNY, a nie te dzisiejsze zachowawcze gierki.

Futbol jest najpopularniejszym i najbardziej lubianym sportem zespołowym na świecie. Ilość fanów tego sportu idzie prawdopodobnie w miliardy osób. Jest to gigantyczne pole do manipulacji dla manipulatorów (hehe :-) ). Jaki jest wpływ takiej asekuracyjnej gry i sztucznie narzuconych zasad? Co to przekazuje podprogowo podświadomości ludzkiej? Odpowiedź: Zasady są nadrzędne, ważniejsze od piękna i naturalności gry. Nie dyskutuj zasad – takie są i masz je przyjmować. Jaki jest wpływ brzydoty gry na pierwotną potrzebę estetycznego piękna, którego człowiek pragnie doświadczać. I w końcu last but no least (jak mawiał Lem) – jaki jest wpływ na ludzi niesprawiedliwe usuwanie gola przez sędziowską pomyłkę „spalonego”?! Ludzie zamiast zająć się rozpracowywaniem hierarchii elity i zapytywaniem kto rządzi światem, dyskutują o niesprawiedliwym odpadnięciu ich ulubionej drużyny, bądź jeszcze gorzej narodowej reprezentacji…

Są to wszystko sprawy nie do przecenienia. Piszę to pół żartem, pół serio, ale z naciskiem na serio. Gdyż piłka nożna to coś, więcej niż „gra”. To jest życie. To jest filozofia życia. Piękno piłki (joga bonito) przenosi się do oglądu świata i jeśli gra jest podstępnie niszczona, to ludzie także są atakowani, w ten nikczemny i wyrafinowany sposób – niczym jak ze strojeniem muzycznym w 440 Hz.

Na koniec polecam manifest „Joga Bonito” (po hiszpańsku): http://farm2.staticflickr.com/1178/1372206404_c5a7d8275e.jpg

Nie pozwalajmy się robić w konia w taki sposób! Żądajmy USUNIĘCIA SPALONEGO! ”
Koniec cytatu
(Źródło nieznane)

2 myśli w temacie “Specyficznie ustawione zasady w sportach drużynowych wpływają na podświadomość kibiców

  1. Czytam tego bloga ostatnimi czasy, ale ten tekst to jakieś kosmiczne jaja. Rozumiem, że na potrzeby bloga tworzymy teorie spiskowe, ale szukanie ich w każdym miejscu nie przysporzy powagi temu blogowi, niestety.

    Po pierwsze – spalony nie zabija żadnego piękna gry, a granie długich klag z lini obrony do ataku jest koszmarne i nie ma przypadku w tym, że to własnie najpiękniejszy futbol gra się w Hiszpanii, czy Niemczech, gdzie długich piłek stara się unikać. Spalony jest potrzebny, bo daje równe szanse obrońcy i napastnikowi. W momencie podania piłki obaj są w jednej linii i pojedynek wygrywa szybszy, bystrzejszy, bardziej spostrzegawczy i sprytniejszy zawodnik, ten, który lepiej reaguje. Brak linii spalonego to dramat, chaos, brak jakiegokolwiek poukładania na boisku. Zasady nie obrzydzają gry, ale wymuszają na człowieku bardziej wytężoną pracę, co udowadnia, że można osiągnąć cel trzymając się właśnie zasad, których człowiek powinien nie tylko trzymać się w świecie futbolu, ale i w życiu codziennym.
    Idąc tokiem myślenia tego artykułu – po co rozwiązywać problemy w relacjach ludzkich argumentami i dyskusja, skoro możemy nie trzymać się zasad, zabić drugiego człowieka i rozwiązać tym samym problem. Łatwo i szybko :))

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.