OTO PRAWDZIWE OBLICZE „WYZWALANIA” UKRAINY!

Litewski artysta zrobił makietę przestawiająca „sukcesy” w rosyjskiej „de.na.zyfikacji” Ukrainy. 😅 Wśród zdobyczy wojennych jest też tak luksusowy dla Rosjan kibel, dla nas i dla Ukraińców będący czymś zwykłym, codziennym. 😉

➡️ W ogóle jak Polak może w tej wojnie stać po stronie Rosji? Nie pojmuję tego w żaden sposób.. Logika, rozum, historia, serce, moralność, etyka, sprawiedliwość – wszystko to razem wzięte mówi mi bardzo wyraźnie, po czyjej stronie powinienem stać w tej wojnie.

Rozumiem, że ktoś może czuć sceptycyzm co do naszych relacji z Ukrainą, ale to, co przedstawiają niektórzy to entuzjastyczne poparcie interesów Rosji, nawet przeciwko naszym, polskim interesom. Co innego sceptycyzm, a co innego obrona interesów wrogiego nam, Polakom, imperium.

➡️ Polecam trzy komentarze znajomych z dyskusji:

1️⃣ Cytat: „W interesie niepodległej i silnej Polski leży zwycięstwo Ukrainy oraz przegrana a nawet klęska Rosji. I to jest tak proste jak budowa cepa oraz tak jasne i oczywiste jak fakt, że słońce wschodzi na wschodzie. 😉

Rosja – jako wybitnie faszystowska dyktatura i skrajnie bandyckie, agresywne i imperialne państwo – musi tę wojnę przegrać, a najlepiej – zakończyć katastrofą, upadkiem i rozpadem…
Rosja, która zawsze była – obok Niemiec – największym i śmiertelnym wrogiem narodu polskiego. Jak można o tym nie pamiętać?”
(Koniec cytatu)

2️⃣ Cytat: „Prześledziłam troszkę źródeł prorosyjskich.. Są zgrabnie zmanipulowane – nie ma chyba na świecie narodu bardziej wyspecjalizowanego w tworzeniu propagandy, nienawiści, podziałów.. Łatwo jest się nabrać na haczyk, szczególnie tym, którzy chcą wiedzieć więcej niż inni.

Łapie się za ego fałszywymi wiadomościami człowieka, a ten myśli, że jest lepszy bo poznał tajemnicze wieści, o których nikt nie mówi w publicznych mediach. Paradoks jest zaś taki, że wieli ludzi nie wierzy już prostym zwykłym faktom – bo tylko to co odjechane, pokręcone, spiskowe wydaje się prawdą. I tak ławice spiskowców poruszają się za ręką iluzjonistów rosyjskich.”
(Koniec cytatu)

3️⃣ Cytat: „Można zrozumieć, że ludzie w tej nowej sytuacji próbują się jakoś odnaleźć, ale widać niestety, że w trakcie tego „odnajdywania się” łatwo zgubić zwykłą empatię. Wedlug mnie przeszkadza w tym propaganda, która jak wiadomo jest po każdej ze stron. Ale poza nią można też zauważyć zwykły dogmatyzm i wręcz zabetonowanie we własnych jedynie słusznych przekonaniach. To bardzo szkodzi realnemu oglądowi rzeczywistości. Dla przykładu wynajmuję dom, w którym mieszka około 20 Ukraińców. Bardzo dobrze mi się z nimi mieszka. Opowiadają o swoich rodzinach, doprowadzają tu bliskich..

Widzę ich często zapłakanych, z podkrążonymi od niewyspania oczami. I to jest real, na który nie chcą spojrzeć Ci, co wiedzą już wszystko najlepiej. I tu jest zagwostka: jak można być rozwojowcem nie będąc otwartym na informacje z zewnątrz? Jak można być rozwojowcem wiedząc z góry już wszystko najlepiej, bo obejrzało się lub posłuchało kilku filmów z you tuba? Gdyby człowiekowi zależało na zobaczeniu realu poszedłby np na dworzec w większym mieście i spędziłby trochę czasu z ludźmi, którzy wycieńczeni opowiadają historie z ich życia. Te realne a nie memowe.

Jarek stracił już setki czytelników. Ale nie wyobraża sobie sytuacji, w której powielałby ten trend „rozwojowy”. Osobiście zdaje sobie sprawę, że jesteśmy we mgle dezinformacyjnej, bo na tym też polega niestety wojna. Jednak wystarczy spojrzeć na te kobiety z dziećmi na dworcach.. To nie jest fejk, to się dzieje naprawdę.” (Koniec cytatu)

🔥 Ku przemyśleniu!

AUTOR: Jarek Kefir Bez Cenzury. Publikuję prawie nieprzerwanie od 2009 roku. Potrzebuję Twojej pomocy w finansowaniu tej strony na serwerze. Jeśli chcesz wspomóc pracę niezależnych mediów, to patrz niżej:

🟢 Na konto:
Nr konta: 16102047950000910201396282

🟢 Dla wpłacających spoza Polski:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

🟢 Na Pay Pal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

3 myśli w temacie “OTO PRAWDZIWE OBLICZE „WYZWALANIA” UKRAINY!

 1. Gdzieś czytałem o jakiś badaniach że problemem są pewne różnice w budowie mózgu i prawdopodobnie np: prawica nie jest w stanie zrozumieć do końca argumentów lewicy i odwrotnie. Pewnie jest podobne z innymi problemami w świecie.

  1. „GDZIEŚ czytałem, o JAKICHŚ badaniach (…) i PRAWDOPODOBNIE…”

   Dziękuję! KOCHAM KONKRETY!

   tak, to na pewno wszystko mózg a ludzie nie decydują, co robią.
   Jak dobrze, że to mózg jest winny, jest na kogo zwalić sprawstwo.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.