Bareizmy

Liberalizm Korwina Mikke to najgłupsza religia na świecie. Jest totalnie oderwana od rzeczywistości

Liberalizm Korwina Mikke to najbardziej idiotyczna religia na świecie. Jest totalnie oderwana od rzeczywistości

janusz korwin mikke ekonomia gospodarkaDziś zapraszam na krótki artykuł przedstawiający pewne fakty. Jak zawsze, (neo)liberalizm – religia promowana przez proroka Janusza Korwina Mikke, nie wytrzymuje w starciu z faktami. Od zawsze jest tak, że ideologie i religie idą swoim ślepym torem, a życie realne idzie swoim torem. Od zawsze jest tak, że chaotycznego, nieprzewidywalnego i wielowymiarowego życia, nie można przypasować do sztywnych ram żadnej z istniejących ideologii. Owszem, były podejmowane takie próby w XX wieku – faszyzm i komunizm – z wiadomym skutkiem.

Tak, jak nie ma jednoznacznego dobra i zła, tak samo nie ma jednoznacznej odpowiedzi na problemy i pytania ideowe. To, czy rozwiązanie „X” będzie dobre, średnie, ledwie działające lub absolutnie złe, zależy od mnóstwa czynników. Które to czynniki na ogół nie są brane pod uwagę przez ideologistów. To, co w sytuacji „Y” może się sprawdzić, w sytuacji „Z” może być zaś bardzo szkodliwe.

A teraz przejdźmy do meritum sprawy.

Kolejny już raz „niewidzialna ręka wolnego rynku” zostaje totalnie „zmasakrowana” przez widzialną i realną rękę życia.
Dlaczego twierdzę że religia Janusza Korwina Mikke jest totalnie oderwana od wszelkich realiów życia? Zilustruję to na prostym przykładzie.

-witamina B1 to koszt około 2 złotych za opakowanie 50 tabletek
-witamina B2 to koszt około 4 złotych za opakowanie 50 tabletek
-witamina B6 to koszt około 6 złotych za opakowanie 50 tabletek
-ale już witamina B5 (biotyna) kosztuje minimum 7 zł za bardzo małą dawkę (0,1 mg) do max 40 złotych za dawkę już konkretną (5 mg). Opakowanie zaledwie 30 tabletek

Dlaczego? Gdyż witamina B5 została, właściwie przez przypadek, wypromowana w mediach jako remedium na problemy skórne i cudowne panaceum na zdrową cerę i włosy. A że każdy lubi wyglądać atrakcyjnie pod kątem seksualnym, więc sztucznie zawyżono jej cenę. Zrobili to wszyscy producenci tej witaminy, więc zmowy cenowe jednak istnieją.

Nie muszę chyba mówić, jakie to jest bezzasadne? Aby mieć zdrową cerę, należy dostarczać wszystkich witamin z grupy B, nie tylko B5 – ale także: B1, B2, B3 (PP), B6, B12, kwas foliowy. Najlepiej tych naturalnych.
Na takim obrocie sprawy tracą pacjenci, którzy muszą zażywać wszystkie witaminy, np z powodu stwierdzonych braków bądź bycia w różnych grupach ryzyka.

Ot, triumf korporacyjnego „wolnego rynku” w najczystszej postaci!

Oczywiście, jest to tylko pojedynczy przykład, ale jest to przykład jeden z wielu, jeden z milionów milionów. Opisuje on pewien schemat i odpowiada na pytanie, dlaczego ideologia „niewidzialnej ręki wolnego rynku” nigdy nie będzie działać w warunkach „tu i teraz”. A przyszłość? Że ideologia liberalizmu obiecuje tak wiele, gdy wprowadzi się 100% jej założeń? To mnie już nie obchodzi, bo liczy się życie realne w chwili obecnej, a nie mrzonki typu „co by było gdyby”.

Zauważyłem, że każda ideologia / religia obiecuje „raj”, „ziemię obiecaną”, „liebensborn”, ale dopiero po wprowadzeniu 100% jej założeń. A że taki obrót sprawy nie był, nie jest i nie będzie nigdy możliwy? Cóż. Ów ideologiczny „raj” to tak naprawdę kij i marchewka, którymi traktuje się podległych owej ideologii osłów.

Polecam też artykuły o zbrodniczej ideologii liberalizmu:

1. Religia Korwina Mikke (liberalizm) to ludobójstwo dokonywane na Polakach
2. Zwolennicy Janusza Korwina Mikke, nie dajcie się ogłupić! To wszystko już było!
3. Liberałowie! Wyborcy Korwina, PO, itp! Jesteście w ciemnej dupie! [+18]
4. Czy Janusz Korwin-Mikke popiera ludobójstwo Polaków?! “Za Hitlera podatki były niższe”
5. Korwinizm: szokujące fakty. Jest po to, by bogaci mieli więcej, a biedni mniej
6. “Ekonomiactwo” Korwina-Mikke i Balcerowicza w REALNYM życiu

Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

 

Warto wspierać niezależne media! (kliknij tutaj po informację)
Dzięki wsparciu czytelników moja strona “Kefir 2010″ nie potrzebuje “sponsorów” i może zachować niezależność.

janusz korwin mikke postawa roszczeniowa

gospodarka i ekonomia korwin mikkeliberalizm korwin mikke knpjanusz korwin mikke liberalizm gospodarczy

8 odpowiedzi »

  1. Autor tych śmieszności jest skażony marksistowskim podejściem do człowieka. Czyli traktuje go jak bezrozumne bydlę. Poza tym co ma wspólnego korporacjonizm z wolnym rynkiem? Objaśnię autora, że korporacjami zarządzają managerowie na kontraktach, czyli mówiąc wprost robole, tyle że w białych koszulach. Poza tym autor nie rozumie systemu w jakim działa wolny rynek. Ale to już zupełnie inna bajka….

    • Szkoła austriacka to mentalne średniowiecze. Tyle mojego komentarza, bo z dwiema grupami – korwinistami i racjonalistami nie rozmawiam, tylko ich banuję.
      Jeszcze jeden taki wpis i perm ban na IP i adres mail.

  2. Nie zauważyliście,że to rządzące szambo,rządząca Polską kloaka,która wyprodukowała z Polek prostytutki na Zachód?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.