Liberalizm Korwina Mikke to najgłupsza religia na świecie. Jest totalnie oderwana od rzeczywistości

Liberalizm Korwina Mikke to najbardziej idiotyczna religia na świecie. Jest totalnie oderwana od rzeczywistości

janusz korwin mikke ekonomia gospodarkaDziś zapraszam na krótki artykuł przedstawiający pewne fakty. Jak zawsze, (neo)liberalizm – religia promowana przez proroka Janusza Korwina Mikke, nie wytrzymuje w starciu z faktami. Od zawsze jest tak, że ideologie i religie idą swoim ślepym torem, a życie realne idzie swoim torem. Od zawsze jest tak, że chaotycznego, nieprzewidywalnego i wielowymiarowego życia, nie można przypasować do sztywnych ram żadnej z istniejących ideologii. Owszem, były podejmowane takie próby w XX wieku – faszyzm i komunizm – z wiadomym skutkiem.

Tak, jak nie ma jednoznacznego dobra i zła, tak samo nie ma jednoznacznej odpowiedzi na problemy i pytania ideowe. To, czy rozwiązanie „X” będzie dobre, średnie, ledwie działające lub absolutnie złe, zależy od mnóstwa czynników. Które to czynniki na ogół nie są brane pod uwagę przez ideologistów. To, co w sytuacji „Y” może się sprawdzić, w sytuacji „Z” może być zaś bardzo szkodliwe.

A teraz przejdźmy do meritum sprawy.

Kolejny już raz „niewidzialna ręka wolnego rynku” zostaje totalnie „zmasakrowana” przez widzialną i realną rękę życia.
Dlaczego twierdzę że religia Janusza Korwina Mikke jest totalnie oderwana od wszelkich realiów życia? Zilustruję to na prostym przykładzie.

-witamina B1 to koszt około 2 złotych za opakowanie 50 tabletek
-witamina B2 to koszt około 4 złotych za opakowanie 50 tabletek
-witamina B6 to koszt około 6 złotych za opakowanie 50 tabletek
-ale już witamina B5 (biotyna) kosztuje minimum 7 zł za bardzo małą dawkę (0,1 mg) do max 40 złotych za dawkę już konkretną (5 mg). Opakowanie zaledwie 30 tabletek

Dlaczego? Gdyż witamina B5 została, właściwie przez przypadek, wypromowana w mediach jako remedium na problemy skórne i cudowne panaceum na zdrową cerę i włosy. A że każdy lubi wyglądać atrakcyjnie pod kątem seksualnym, więc sztucznie zawyżono jej cenę. Zrobili to wszyscy producenci tej witaminy, więc zmowy cenowe jednak istnieją.

Nie muszę chyba mówić, jakie to jest bezzasadne? Aby mieć zdrową cerę, należy dostarczać wszystkich witamin z grupy B, nie tylko B5 – ale także: B1, B2, B3 (PP), B6, B12, kwas foliowy. Najlepiej tych naturalnych.
Na takim obrocie sprawy tracą pacjenci, którzy muszą zażywać wszystkie witaminy, np z powodu stwierdzonych braków bądź bycia w różnych grupach ryzyka.

Ot, triumf korporacyjnego „wolnego rynku” w najczystszej postaci!

Oczywiście, jest to tylko pojedynczy przykład, ale jest to przykład jeden z wielu, jeden z milionów milionów. Opisuje on pewien schemat i odpowiada na pytanie, dlaczego ideologia „niewidzialnej ręki wolnego rynku” nigdy nie będzie działać w warunkach „tu i teraz”. A przyszłość? Że ideologia liberalizmu obiecuje tak wiele, gdy wprowadzi się 100% jej założeń? To mnie już nie obchodzi, bo liczy się życie realne w chwili obecnej, a nie mrzonki typu „co by było gdyby”.

Zauważyłem, że każda ideologia / religia obiecuje „raj”, „ziemię obiecaną”, „liebensborn”, ale dopiero po wprowadzeniu 100% jej założeń. A że taki obrót sprawy nie był, nie jest i nie będzie nigdy możliwy? Cóż. Ów ideologiczny „raj” to tak naprawdę kij i marchewka, którymi traktuje się podległych owej ideologii osłów.

Polecam też artykuły o zbrodniczej ideologii liberalizmu:

1. Religia Korwina Mikke (liberalizm) to ludobójstwo dokonywane na Polakach
2. Zwolennicy Janusza Korwina Mikke, nie dajcie się ogłupić! To wszystko już było!
3. Liberałowie! Wyborcy Korwina, PO, itp! Jesteście w ciemnej dupie! [+18]
4. Czy Janusz Korwin-Mikke popiera ludobójstwo Polaków?! “Za Hitlera podatki były niższe”
5. Korwinizm: szokujące fakty. Jest po to, by bogaci mieli więcej, a biedni mniej
6. “Ekonomiactwo” Korwina-Mikke i Balcerowicza w REALNYM życiu

Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

 

Warto wspierać niezależne media! (kliknij tutaj po informację)
Dzięki wsparciu czytelników moja strona “Kefir 2010″ nie potrzebuje “sponsorów” i może zachować niezależność.

janusz korwin mikke postawa roszczeniowa

gospodarka i ekonomia korwin mikkeliberalizm korwin mikke knpjanusz korwin mikke liberalizm gospodarczy

13 myśli w temacie “Liberalizm Korwina Mikke to najgłupsza religia na świecie. Jest totalnie oderwana od rzeczywistości

 1. Niby co ma udowadniać ten przykład z witaminką b5? Przecież taki przekręt może zrobić zarówno prywatne korpo jak i państwowe, w obu przypadkach jedynym ratunkiem jest informowanie ludzi z zakresu farmakologi i kupowanie witamin u uczciwych producentów, protesty i bojkot oszustów a nie nacjonalizacja firmy.

 2. Autor tych śmieszności jest skażony marksistowskim podejściem do człowieka. Czyli traktuje go jak bezrozumne bydlę. Poza tym co ma wspólnego korporacjonizm z wolnym rynkiem? Objaśnię autora, że korporacjami zarządzają managerowie na kontraktach, czyli mówiąc wprost robole, tyle że w białych koszulach. Poza tym autor nie rozumie systemu w jakim działa wolny rynek. Ale to już zupełnie inna bajka….

  1. Szkoła austriacka to mentalne średniowiecze. Tyle mojego komentarza, bo z dwiema grupami – korwinistami i racjonalistami nie rozmawiam, tylko ich banuję.
   Jeszcze jeden taki wpis i perm ban na IP i adres mail.

   1. Co jasno i jednoznacznie świadczy o tym, że nie masz żadnych racjonalnych argumentów. Przekroczyłeś granice żałosności. Tak samo jak na forum GW… żegnam.

 3. Błazen mikke pisze, że po obniżeniu podatków pracodawca będzie płacić tyle samo, a pracownik będzie zarabiał więcej ;).
  Korwin to debil, człowiek chory psychicznie, ale fajnie, że swoimi nieustającym i kompromitacjami jest źródłem beki na cały dzień :D.

 4. Nie zauważyliście,że to rządzące szambo,rządząca Polską kloaka,która wyprodukowała z Polek prostytutki na Zachód?

 5. Lekarstwem na ultraliberalizm i bezrobocie jest wprowadzenie ograniczenia posiadanego bogactwa:
  „WYJAŚNIENIE DLA KONIA”.
  Zakładamy, że jakiś człowiek (koncern) ma 10 tysięcy stacji benzynowych (lub sklepów lub innych…), które przynoszą mu określony zysk. Ile on potrzebuje domów? 1, 2, 5? Ilu murarzy zarobi? 1,2,5? I tyle. Co zrobi z nadmiarem bogactwa? Będzie budował imperium finansowe (banki, korporacje), bo nie chce i nawet NIE JEST W STANIE wydać swoich pieniędzy, nawet po zaspokojeniu wymyślnych potrzeb (link). Mało tego, będzie sponsorował kampanie wyborcze politykom w zamian za sprzyjające mu przepisy prawne żeby powiększać swoje imperium i kolonizować następne rynki zbytu… Czy jego pracownicy mogą wybudować sobie domy zarabiając 1500 zł brutto? HA HA HA
  A teraz zakładamy, że jest 10 tysięcy właścicieli pojedynczych (lub kilku) stacji benzynowych (sklepów lub innych…), które przynoszą im określony zysk. Ile wybudują domów? 10 tysięcy? Może 20, bo trzeba pomóc dzieciom. Jak interes dobrze idzie to nawet 30 tysięcy, bo fajnie mieć domek za miastem. Ilu murarzy zarobi? 20 tysięcy? Murarze też chcą sobie budować i urządzać domy, bo mają sporo pracy i ich stać. Nawet swoim dzieciom mogą pomóc. Kupują pralki, lodówki, samochody, ubrania i inne dobra… O, inni zaczynają sprzedawać pralki, lodówki, samochody, ubrania, to też ich stać budować domy… Wzrasta produkcja…
  O jej, nie ma bezrobocia, bo wszyscy są zajęci, pracują kupują, budują, jedzą w restauracjach, bo ich stać…
  O jej, brakuje ludzi do pracy, bo wszyscy są zajęci…
  Trzeba ludzi przyciągnąć do pracy. Tylko jak? Podnieść wypłaty, zaoferować inne świadczenia, bo nie będzie komu pracować… Co? Pracownicy stacji benzynowych dostali podwyżki? To mają zdolność kredytową. Też chcą budować domy, kupować pralki, lodówki, samochody i ubrania, żeby pokazać się znajomym… Istne szaleństwo! Urzędy pracy świecą pustkami. Urzędnicy się zwalniają, żeby zakładać własne stacje benzynowe lub inne interesy, bo jest dużo konsumpcji na rynku… ZUS ma tyle kasy, że obniża składki, urzędnicy dostają podwyżki, żeby nadążyć liczyć kasę w nadgodzinach… Co? Oni też chcą mieć swoje domy? Pralki? Lodówki? Samochody? Kto to wszystko ma wyprodukować? Chyba roboty…
  Teraz szybkie, proste pytanie:
  Pamiętacie ile było w Polsce małych lokalnych prywatnych stacji benzynowych, sklepów w latach 90-2010?
  Ile jest teraz?
  Coś wam to przypomina???
  Większość przejęły koncerny…. Wystarczy zobaczyć loga.
  Przychodzi przedstawiciel koncernu do właściciela stacji i mówi: Sprzedaj pan stację po dobrej cenie, bo jak nie to obok wybudujemy drugą i zniszczymy pana cenami! Starci pan wszystko za darmo, a tak dostanie pan chociaż jakieś pieniądze za to pan teraz ma. Myślicie, że ktoś ma wybór? Ich stać na zaniżanie cen latami, aby tylko wykończyć konkurencję…(potwierdzający sprawę link) (Jeszcze UE pomaga koncernom wprowadzając prawo zaostrzające wymogi środowiska np. wymiana zbiorników itp. link)
  Tak to z grubsza wygląda.
  Źródło: http://zdrowykraj.blogspot.com/p/nie-socjalizm-i-nie-ostry-kapitalizm.html

 6. Inwestujcie a pieniądze będą na siebie zarabiać. System jest jak powyżej, ale jak ktoś ma cel i się go trzyma to będzie wam zwisać jak on się rządzi. Możecie założyć firmę lub kupić akcje innych firm i nie martwić się problemami z pracownikami, kontrahentami, linią produkcyjną czy innyn eventem. Wystarczy czytać raporty i według nich określać ryzyko dzięki któremu decydować będziecie czy kupić, czekać albo sprzedać. 50% zysku rocznie od głupich 100zł miesięcznie robi kokosy po 20 latach. To jest tylko 10% minimalnej krajowej. Zamiast na fajki i pierdoły inwestujcie ludzie.

  1. To ten psychol i rasista kelthuz? xD
   A Korwin to jak najbardziej trybik systemu, który ma za zadanie wmówić Wam, nastolatkom, że praca za grosze jest w porządku 😀

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.