Przejdź przez drogę dziesięciu wtajemniczeń..

Przejdź przez drogę dziesięciu wtajemniczeń..

duchowe przebudzenie ezoterykaPrzedstawiam Wam teraz ekranizację powieści Jamesa Redfielda „Niebiańska przepowiednia”. Opisuje one dziewięć kluczowych wtajemniczeń, które, przynajmniej w teorii, powinien przejść każdy człowiek na Ziemi. Jeśli zapoznasz się z tym dziełem, polecam Ci następną książkę tego autora, będącą uzupełnieniem – „Dziesiąte wtajemniczenie”.

Nie chcę Wam psuć radości odkrywania tego dzieła, powiem tylko, że pierwsze ludzkie wtajemniczenie dotyczy zauważenia faktu, że nic się nie dzieje bez przyczyny, że zbiegi okoliczności nie istnieją. Że nawet złe wydarzenia są „po coś” – mają coś przekazać, czegoś nauczyć. Niestety, treść pierwszego wtajemniczenia kłóci się z powszechnie dziś obowiązującym, psychopatycznym modelem – ateistycznym racjonalizmem. Zwanym też „racjonalizmem naukowym”.

Ten anty-ludzki model światopoglądowy głosi bowiem odwrotne anty-wartości. Że wszystko dzieje się przez przypadek i wszystko co znamy, powstało przez przypadek. Naturalną konsekwencją tego światopoglądu są dwa bardzo niebezpieczne tendencje. Pierwsza z nich mówi, że wszelkie istoty żywe to tak naprawdę „suma oddziaływań fizyko-chemicznych między atomami” a więc tylko materia. Druga z nich głosi zaś, że nie istnieje coś takiego jak „wyższy porządek rzeczy”, więc wszelkie „prawdy” można dowolnie zmieniać i modyfikować. Jest to stawianie człowieka w miejscu Boga – Kreatora przestrzeni.

Ateistyczny racjonalizm, czyli psychopatyczny model postrzegania świata, jest obecnie właściwie jedynym dopuszczalnym światopoglądem. Także u 90% tych, którzy, choć są całkowicie ateistami, uważają, że chrzest, komunia i ślub muszą być w kościele. Trzeba naprawdę wielkiego wstrząsu, by zagubiona i przerażona ludzka jednostka przekroczyła choćby próg pierwszego wtajemniczenia. A to ledwie skromny początek przecież. Bowiem jest to początek drogi, która ma wiele zaułków, niewiadomych, błędnych szlaków.. Ale warto porzucić myślenie psychopatów, że człowiek jest tylko bryłą organicznej materii, i wejść na ścieżkę wtajemniczenia.

James Redfield – Niebiańska przepowiednia film:

http://www.dailymotion.com/video/xil854_niebianska-przepowiednia-1-5_shortfilms

http://www.dailymotion.com/video/xil89k_niebianska-przepowiednia-2-5_webcam

http://www.dailymotion.com/video/xil8cy_niebianska-przepowiednia-3-5_webcam

http://www.dailymotion.com/video/xil8i4_niebianska-przepowiednia-4-5_shortfilms

http://www.dailymotion.com/video/xil8ll_niebianska-przepowiednia-5-5_travel

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

2 myśli w temacie “Przejdź przez drogę dziesięciu wtajemniczeń..

  1. Super extra, otwiera dużo i daje kolejny element. Może w końcu poczujemy prawdziwą radość z naszej drogi. Trzymajcie się!

  2. Wolna wola to możliwość pójścia drogą wyznaczoną w scenariuszu (oczywiście to my sami piszemy ten scenariusz lub bardziej uczestniczymy w jego tworzeniu) lub podążanie pod prąd.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.