CZY BÓG POTRAFIŁY STWORZYĆ KAMIEŃ TAK CIĘŻKI, ŻE NIE MÓGŁBY GO UNIEŚĆ!?

Czy Bóg mógłby stworzyć kamień tak ciężki, że nie byłby w stanie go unieść?

To jedno z ulubionych pytań ateistów i filozofów.

Najpierw zobacz na poniższy obrazek:

.

Czy zadowala Cię taka odpowiedź na pytanie, jaka jest na tym obrazku?

A paradoks istnienia zła? Nawet nie chodzi o samą polaryzacją dobro i zło. Ale o fakt, że zła jest tak bardzo dużo. Wręcz anormalnie dużo.

Czy jest możliwe, by Bóg wcale nie był dobry i miłosierny, ale.. wręcz przeciwnie? Czyli zły, lub chociaż bardzo niedoskonały i dość bezsilny? O tym mówią gnostycy. Nie jest prawdą, że to człowiek upadł. Po pierwsze, ta sama brutalność jest w naturze – silniejszy i bezwzględniejszy wygrywa, istoty muszą walczyć ze sobą o zasoby, jeden zagryza drugiego.. Po drugie, zostaliśmy już tak zdeterminowani – taka jest konstrukcja ludzkiej psychiki (umysł, podświadomość, ego), konstrukcja totalnie „skopana.” Jest w niej nagromadzonych tak wiele złych wzorców rodowych (odziedziczonych, tzw pamięć genetyczna), jak i tak wiele traum (nabytych, np w wychowaniu, w szkole), że praktycznie każdy człowiek na Ziemi powinien chodzić na psychoterapię. Dziś ze świecą można szukać osoby zdrowej.

Ja postrzegam to tak, że oprócz sił zła (kojarzonych ze zwierzęcością, nieświadomością i z prawami natury, a także kojarzonych z demiurgiem, szatanem, jahve) są też równoważące je sił dobra. Które się nami opiekują. Przypomnij sobie, ile razy świat Ci dosłownie ratował dupę? Mi wiele razy, choć wcześniej tego nie dostrzegałem. Mogłem już nie żyć, a żyję. Ale byłem skupiony na tym, jaki to świat jest zły, więc nie dostrzegałem dobra, które było wszędzie wokół mnie, jak i nie doceniałem tego, jak wiele razy byłem cudownie ratowany.

Przez millenia ewolucji ludzkości sił dobra jest coraz więcej i więcej, choć ta ewolucja jest stopniowa i powolna. I tego właśnie gnostycy nie dostrzegają. Skupiają się tylko na złym, demiurgicznym systemie, nie widząc tego, że na Ziemi są dwa systemy, póki co nawzajem kolidujące ze sobą. System demiurgiczny (prawa natury) nie jest więc systemem jedynym. I rzeczywiście, to dla wielu ludzi może być sporym problemem. Bo zawsze znajdą się przykłady tego, że świat jest zły lub dobry. Wielu ludzi wtedy może być kompletnie skołowanych i zachodzić w głowę, o co tu chodzi. Z jednej strony dobro, a z drugiej zło. Raz tak, raz zupełnie inaczej.

Trudno jest dostrzec to, że dobro i zło pochodzą z dwóch całkowicie różnych systemów operacyjnych. Fakt, że te dwa „gryzące się” systemy operacyjne są obecne na Ziemi sprawia wiele trudności. Jesteśmy wiecznie rozdarci między tymi dwiema skrajnościami. Przykłady? Z jednej strony chcemy żyć w pokoju, rozwijać gospodarkę i naukę. A z drugiej strony, nasza zwierzęca natura i najgłębiej zakorzenione instynkty mówią nam, że już od 70 lat nie było wojny, więc trzeba ruszać w bój, by zabijać, palić i niszczyć, jak przez tysiąclecia robili nasi przodkowie i praprzodkowie, z naszymi dziadkami włącznie.

Teraz jednak ma nastąpić gwałtowny wzrost sił dobra na świecie, i być może „nadpisanie” systemu tak, by zło przestało w nim dominować. Ezoterycy nazywają to przejściem do „globalnej świadomości”, zaś chrześcijanie – królestwem bożym.

.

Autor: Jarek Kefir

Wspieraj niezależne publikacje! Darowizny finansowe to dziś w zasadzie jedyny ratunek dla niezależnych mediów. Nie mamy innych możliwości pozostania na coraz trudniejszym rynku. Info poniżej. Dzięki!

Na konto bankowe:

Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

5 myśli w temacie “CZY BÓG POTRAFIŁY STWORZYĆ KAMIEŃ TAK CIĘŻKI, ŻE NIE MÓGŁBY GO UNIEŚĆ!?

  1. Moim zdaniem dobra odpowiedz może też być taka; Tak Bóg stworzył taki „kamień” jest nim człowiek który nie wierzy w BOGA, a że BÓG dał człowiekowi własną wolę więc nie może tego zmieniać ponieważ jest słowny.Tak sam BÓG jest Miłością i nie może zamienić się w zło.

  2. Ja tłumaczę sobie to prosto: Jest tyle samo zła, co dobra; tyle samo piękna, co brzydoty, tyle samo mądrości, co głupoty itd. Wszystko ma swoje przeciwieństwo w takiej samej ilości, a więc tak, jak plus z minusem, znoszą się wzajemnie – pozostaje ZERO. Można więc wyciągnąć wniosek, że świat tak naprawdę nie istnieje: Jest złudzeniem nie wiadomo kogo. A paradoks z Bogiem i kamieniem można wyjaśnić prosto: BÓG NIE ISTNIEJE, a więc nie ma tego problemu. W ogóle, to mam wrażenie, że ludzie tracą zbyt wiele czasu na rozmyślania o pierdołach, a czas nie stoi i życie mija. Szkoda go na te pierdoły…

  3. A jeśli chodzi o komentarz pod obrazkiem na którym ani boga, ani kamienia nie uświadczysz, to nie ma czego komentować, bo to jeden wielki bełkot komplikacją zbliżony do Grupy Laokoona…
    Czego to religianci nie wymyślą, aby racja stanęła po ich stronie.

  4. Zakladajac istnienie boga .Bóg stworzył już mnóstwo rzeczy których nie mógł podnieść. Syn boży (również bóg tożsamy z ojcem – jeden w trzech osobach) chodząc po ziemi miał fizyczne ograniczenia do podnoszenia np ciezkich kamieni jednak mógł to zrobić prosząc ojca lub z pomocą aniolow czyli istot duchowych.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.