WESOŁY EZOTERYK vs BRUTALNIE SZCZERY GNOSTYK

🔴 EZO-COACH: – Aby zmienić swoje życie, musisz mieć psychikę i nerwy ze stali jak u Robocopa, charyzmę i gadkę Grzesiaka, męskość Schwarzeneggera i fortunę Rockefellera.

🟢 GNOSTYK: -Ale ja jeszcze nie mam tego. Zmieniam swoje życie aktywnie i to chyba logiczne, że nie od razu Rzym zbudowano. Poza tym uważam, że dużo moich problemów to kwestia skopanego neuroprzekaźnictwa i zaburzeń metabolizmu.

🔴 EZO-COACH: -No to niestety. Aby życie się zmieniło, musisz to wszystko mieć. Nie zmieni się, póki tego nie masz. A nie odwrotnie, jak Ty myślisz.

🟢 GNOSTYK: -I to jest właśnie Wasz problem, Wasz, wszelkich ezo-głąbów, rozumiejących fałszywie pojęcie rozwoju i wypaczający je.

Sprzedajecie ludziom rozwiązanie, ale nie podajecie, jak konkretnie je osiągnąć i jakie kroki należy podjąć. To czcza paplanina bez pokrycia w faktach.

Wmawiacie ludziom, że ich problemy z tym światem rządzonym przez uzurpatora, gdzie wszystko stoi na głowie, gdzie zło jest nagradzane a dobro karane, nie istnieją. Że to wszystko kwestia ich poglądów i postrzegania, a myśli się materializują. Co jest prawdą jedynie w niewielkiej części.

Mówicie im, że ich problemy z tym patologicznym, więziennym światem znajdują się wyłącznie w ich umysłach. I jeśli tylko ten chory, piekielny świat zaakceptują, to ich życie się zmieni na lepsze. Co prawda oczywiście też nie jest. Bo nie zmienia się na lepsze, a problemów psychologicznych z wypartymi elementami cienia przybywa.

I tym samym, niczym kapłani religijni lub ideolodzy polityczni, uspokajacie ich i usprawiedliwiacie to zło, które się na Ziemi dzieje. Gdyż taki człowiek z wypranym przez Was mózgiem twierdzi później, że wszystko trzeba po prostu akceptować i nie buntować się.

No i ten głupkowaty optymizm. A tymczasem głębia gnozy, wiedzy i poznania to nieskończony szok i nieskończony mrok, jak mówił Cioran:

Cytat: „Bujne, pełne szczęście entuzjastów płynie stąd, że nie znają oni tragedii poznania. Czemuż nie mielibyśmy tego powiedzieć? Prawdziwe poznanie to najgęstszy mrok.” (Koniec cytatu)
Emil Cioran

🔥 Autor: Jarek Kefir Bez Cenzury

🔥 WAŻNA INFORMACJA: Prowadzę stronę jarek-kefir.com już od 10 lat. Utrzymuję ją z dobrowolnych darowizn czytelników. Piszę prawdę prosto z mostu, często tę niepopularną, niechcianą. Szerzę świadomość i mam nadzieję, że przyniesie to coś dobrego. Nie wprowadzam płatnych treści. Chcę by moje publikacje były dostępne dla każdego. Jednak jeśli cenisz moją pracę, to możesz wspomóc finansowo moje publikacje i utrzymanie strony na serwerze:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal:
Kliknij poniższy link: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.