PODWYŻKI CEN ENERGII W EUROPIE SZOKUJĄ!

Plan lokdałnu kli.matycznego autorstwa Klausa Schwaba jest realizowany:

M

Oprócz podwyżek opłat za prawa do emisji ceo dwa, niskich temperatur, gdzie jest większe zużycie paliw, machlojek Rosjan przy cenie gazu i OPEC przy cenach ropy, planach zamknięcia elektrowni węglowych w Europie i atomowych w Niemczech, doszedł jeszcze jeden czynnik.

Francuski operator energetyczny, EDF, dziwnym trafem znalazł usterki w dwóch elektrowniach nuklearnych, co spowodowało ich wyłączenie. Zagrożona przestojem jest też kolejna, trzecia siłownia jądrowa w tym kraju, gdyż używana jest w niej taka sama technologia.

Dwa wyłączone zakłady są odpowiedzialne za produkcję 10% mocy we Francji. Spowodowało to niepokój na już i tak rozgrzanych do czerwoności giełdach, co może jeszcze napędzić spekulacyjny wzrost cen surowców, jak i niedobory mocy.

Ceny za 1 MWh za wyjątkiem Polski i Skandynawii już przekraczają 300 euro, a we Francji i Szwajcarii osiągają pułap blisko 400 euro.

W 2019 roku ceny za 1 MWh wahały się w przedziale 25 do 50 euro. Wzrost jest więc gigantyczny i na pewno nie jest to koniec.

Kryzysowi temu można było zapobiec. Od długich lat było wiadomo, że zamknięcie węglówek i atomówek spowoduje najpierw drastyczne niedobory mocy, a potem spekulacyjny wzrost cen na giełdach.

🔥 Jarek Kefir Bez Cenzury

🔥 UWAGA: Prowadzę stronę jarek-kefir.com od 10 lat. Utrzymuję ją z darowizn. Jeśli lubisz moje artykuły, to możesz dorzucić swoją cegiełkę na budowę lepszego świata:

1️⃣ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

2️⃣ Dla wpłacających z zagranicy:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

3️⃣ Na Pay Pal:
Kliknij poniższy link: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

4 myśli w temacie “PODWYŻKI CEN ENERGII W EUROPIE SZOKUJĄ!

 1. kostki domina lecą.

  Jeden, by wszystkimi rządzić, jeden, by wszystkie odnaleźć,
  Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
  w kainie Mordor, gdzie zaległy cienie”?

  ciekawe, że tej ostatniej frazy nie ma na wykipedii.

  jeden rząd, dla europy >>> i teraz widać, jakie to gówniane rozwiązanie.
  (wiem, wiadomo to od dawna, ale do main-streamu dotarło dopiero, dotarło gdy się zaczęło dziać, co było wieszczone).

  skracając myśl: nigdy centralne sterowanie nie jest dobre, gdy podmiotem są ludzie.
  Ludzie są różni i dlatego tworzą wspólnoty (pozamieniane na państwa później, niestety) i dzięki temu mają, jak to ludzie, pewne umiejętności, zasoby itd.. ale pod warunkiem bycia suwerennymi. z rządem centralnym, to porażka, nie wychodzi (ludzie są przekupni w większości i bardzo w pierwszej czakrze — więc pazerni, Muladara), bo idzie korupcja i znika interes narodów.

  nawet w przyrodzie organizmy pomagają sobie na wielu poziomach, to jest symbioza a nie propagandówka national geographic — walka.
  W org. człowieka jest tak samo! Jest wiele organów o przypisanych funkcjach — oczywiste. Nadrzędny jest mózg, ale… on nie decyduje nagle, że ręka ma się stać nogą, bo to by oznaczało, że jest pierd….y.

  i taką właśnie mamy „władzę”, elity.

  oj, chodzi o to, że w innym układzie, kryzysy nie miałyby miejsca, dochodziłoby do wzajemnej pomocy. Wiadomo: wiele uzależnionych od siebie podmiotów i w ich interesie jest, aby dostawca/odbiorca nie padł.

  Także, powiem to, co chyba większość (mam nadzieję) zna i rozumie:
  Wciąż jest za mało świadomych ludzi, żeby stali się siłą
  a może

  „Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili.“ — Edmund Burke

  i może tu jest troszkę problem?
  takie refleksje po lekturze wpisu.

  Wesołych Świąt, Panie kwaśne mleko 😉

 2. Ja mam tylko dwa pytania – pierwsze związane z artykułem: Nie rozumiem tych dopłat do CO2 – czy to znaczy, że mogę, jeśli mam kasę, wykupić sobie prawo do smrodzenia? bo jeśli tak, to oznaczałoby, że mogę sobie też w tej naszej UE wykupić prawo do puszczania bąków w towarzystwie i będzie ok – czy to o to chodzi?

  Drugie – niezwiązane: miałem parę dni temu dziwny przypadek: podczas zapisywania fotografii pobranej z takiego pożytecznego portalu o nazwie Printerest, wyskoczyło mi okienko z nazwiskami mojego brata zmarłego 12 lat temu i przyjaciela ze studiów, byłego gitarzysty basowego Wałów Jagiellońskich, zmarłego też wiele lat temu (zrobiłem skrina). Mam trzyletniego laptopa, do którego nigdy nazwisk obu osób nie wpisywałem, a więc w żadnym jego zakamarku być ich nie mogło – najdziwniejsze że za dwie godziny zadzwoniła córka z wiadomością, że zmarł jej teść. Zaznaczam, że jestem zdeklarowanym ateistą, człowiekiem nieszukającym sensacji, tylko rozsądnych wyjaśnień. Może ktoś ma jakiś pomysł, bo ja wyczerpałem swoje możliwości 😦

   1. Dzięki 🙂 Nie znałem tego kanału, ale teraz już jestem jego stałym gościem.
    Levin (po oczach widać, że to osobnik nie z naszego świata 😉 w samej końcówce filmu potwierdził moje przeczucia, że jest coś jeszcze, od czego zależy nasze funkcjonowanie, ale to coś najprawdopodobniej pozostanie nam niedostępne – no chyba, że z tym czymś połączymy się po ustaniu naszej „ziemskiej” egzystencji. Mój przypadek, który opisałem w drugim pytaniu sugeruje, że jest jakiś rodzaj łączności pomiędzy tym czymś, a nami. Nie narusza to oczywiście mojego ateizmu, bo z bogami w rozumieniu teistów z pewnością nie ma to nic wspólnego – ale to oczywiście tylko przejaw MOJEJ intuicji – nic więcej…
    ps. opisywałem u Kefira inny przypadek, który mnie spotkał, ale ponieważ trudno byłoby się tego opisu teraz doszukać, przytoczę go jako ciekawostkę jeszcze raz:
    Zmarła moja teściowa, co się zdarza i nie jest niczym nadzwyczajnym, ale dziwne jest to, że gdy moja żona załatwiała właśnie formalności z księdzem otrzymałem od niej (żony) głuchy telefon, odzwoniłem więc, a żona powiedziała, że właśnie dzwoniłem do niej, ale też po odebraniu nikt się nie odezwał. Potem porównaliśmy w historii czasy łączeń – były identyczne. Najciekawsze jest jednak to, że żadne z nas wtedy do siebie nie dzwoniło…

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.