WIELKI RESET SYSTEMU: NADCHODZI III WOJNA ŚWIATOWA!?

Rosja zmobilizowała na granicy z Ukrainą i w Białorusi około 120.000 żołnierzy. Trwają właśnie intensywne manewry wojskowe wzdłuż granic Rosji i Białorusi z Ukrainą. Z Syberii i Dalekiego Wschodu są ściągane kolejne dywizje piechoty i pancerne.

Rosyjski lotniskowiec wyruszył w rejs znad Morza Bałtyckiego ku Morzu Czarnemu, nad którym ten kraj leży. Alarmowa mobilizacja sił zbrojnych jest też w okupowanym Donbasie jak i w Naddniestrzu, czyli w rejonie graniczącym z Mołdawią.

Ewakuowano niedawno dyplomatów rosyjskich z Ukrainy. A dziś, 22 stycznia 2022, w trybie pilnym opuszczają ten kraj służby dyplomatyczne z USA, Izraela i innych krajów. To jasny sygnał, że wojna właściwie może być już przesądzona.

Jest jednak kilka „ale”.

1️⃣ Ukraińska armia nie jest już głu.pkowatą zbieraniną rezerwistów, jak to było 15 lat temu. Obecnie jest ona liczna – zmobilizowano już 360.000 żołnierzy i jest jeszcze rezerwa ludzi, których można powołać do armii. Oprócz tego jest potężnie uzbrojona i ciągle transportuje się tam broń, jak i dość dobrze wyszkolona.

2️⃣ A wojsko rosyjskie? Powszechnie pokutuje mit o niezwyciężoności wielkiej Krasnej Armii, która jak zacznie marsz w Charkowie na wschodzie Ukrainy, to zatrzyma się dopiero w Londynie i w Lizbonie w Portugalii. Nie, moi drodzy, to tak nie działa. Po pierwsze, realia prowadzenia konfliktów są już zupełnie inne. A po drugie, nie taka Krasna Armia wielka i straszna, jak się wydaje. Oczywiście, trzeba mieć przed nią respekt, ale też nie przesadzajmy. Rosja musiałaby mieć 500.000 żołnierzy pod bronią, by pokonać Ukrainę. I nie będzie to konflikt takiego typu, jak w Afganistanie czy Iraku, że zrzucą sobie z samolotów trochę bomb, z bezpiecznej dla siebie wysokości, i w dwa tygodnie po sprawie. Zanosi się raczej na heroiczne, okrutne starcie dwóch potężnych armii – piechoty, artylerii, pancerniaków, desantu, marynarki, lotnictwa i wywiadów.

To będą setki tysięcy dobrze uzbrojonych i zdeterminowanych ludzi, chcących się nawzajem powyżynać. Zwycięstwo, o ile w ogóle ustąpi, będzie zwycięstwem pyrrusowym. Armia Rosji będzie musiała przejść po trupach dziesiątek lub nawet setek tysięcy wojskowych i cywilów (nikt nie wie nawet ilu), jak i po spalonej ziemi. Odbije się to katastrofalnie nie tylko na morale żołnierzy i społeczeństwa rosyjskiego, ale też na gospodarce.

Inna sprawa, gdyby do konfliktu włączyły się: Kraje Bałtyckie i Polska z ewentualnymi sojusznikami z Europy Środkowej, przy małym wsparciu ze strony Zachodu (tzw. starej Unii). To byłoby w ogóle pozamiatane. Owszem, możliwe, że Rosja pokonałaby nawet te kilka krajów na raz, ale koszty takiej wojny doprowadziłyby do niemal całkowitego rozkładu i degeneracji tego i tak biednego przecież państwa.

Jeszcze inaczej sytuacja by się miała, gdyby po miesiącach krwawych walk w spartańskich warunkach zimy, bez większych sukcesów, Rosja zdecydowała się na coś w rodzaju „Opcji Sa.msona.” Czyli jedna głowica atomowa na Kijów, a druga na Warszawę. Ginie około 2 – 4 miliony ludzi, i oba kraje są w rozsypce. Ale konsekwencje takiego czynu mogłyby być wprost niewyobrażalne, i to nie tylko dla Rosji, ale dla całej planety.

3️⃣ Sankcje? Jakie sankcje. Nie o nie tu chodzi. Rosja i Niemcy wybudowały Nord Stream II. W 2021 roku Rosja przykręciła kurek z gazem, ograniczając dostawy, powodując kosmiczny wzrost cen paliw a potem wszystkiego, a przez to perturbacje na całym świecie. To było tak naprawdę rozpoczęcie tej wojny, bo teraz konflikty przeprowadza się inaczej – także w sferze gospodarczej, (dez)informacji i cyber-bezpieczeństwa.

Po co te dwa kraje to zrobiły?

Ano po to, by położyć całą Europę na łopatki. Wtedy Rosja bierze co wg niej swoje aż do granicy z Polską, Słowacją, Węgrami i Rumunią. Zaś cała Unia Europejska Oprócz krajów Bałtyckich), plus Norwegia, Szwajcaria, Serbia, Macedonia, Bośnia, Kosowo, Albania i Czarnogóra, stałyby się jednym państwem. Czyli powołano by Stany Zjednoczone Europy pod przywództwem elit Niemiec i Francji (słynne elity de.ep sta.te).

Dalej: Rosja połyka miękkie podbrzusze Azji, czyli Kazachstan (już ten kraj w zasadzie przejęła), plus Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan, Turkmenistan. Bierze też pod protektorat rządzony przez Talibów Afganistan. No i do nowego ZSRR przyłącza także Kaukaz – Gruzję, Armenię i Azerbejdżan.

Chiny z kolei łykają lub narzucają swoje oręże Tajwanowi, Mongolii, Korei Południowej, Wietnamowi, Tajlandii, Kambodży, Laosowi, Birmie, Bhutanowi, Nepalowi, Malezji, Filipinom. Biorą także pod protektorat sojuszniczy Pakistan jak i wielką Indonezję.

4️⃣ Nowy Ład światowy to ledwie kilka wielkich potęg:

🇨🇳 Chiny i kraje zależne, jako centrum ziemskiej cywilizacji, zarządzane przez de.ep sta.te;

🇷🇺 Nowy ZSRR z krajami, które wymieniłem powyżej;

🇩🇪 Stany Zjednoczone Europy pod przywództwem germańskim;

🇬🇧 Osamotniona w Europie Wielka Brytania;

🇺🇸 Zmarginalizowane w wielobiegunowym świecie Stany Zjednoczone;

🇹🇷 Turcja mieszająca w Syrii, Iraku i ogólnie na Bliskim Wschodzie;

🇮🇷 Rywal Turcji, czyli Iran;

🇮🇳 Indie, otoczone z zachodu, północy i Wschodu przez Chiny i ich sojuszników lub ich protektoraty.

➡️ Ot i cała filozofia Wielkiego Resetu i Nowego Ładu światowego. Gra toczy się o zmiany na globalnej szachownicy i o połknięcie mniejszych krajów przez mocarstwa.

AUTOR: Jarek Kefir Bez Cenzury. Więcej na stronie: jarek kefir com [Wpisz w wyszukiwarkę]

SERDECZNA PROŚBA! 🙂 Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę, jak i docierać z demaskacjami i ukrywaną wiedzą do tysięcy ludzi. Wesprzyj moje publikacje, jak je lubisz. Byt wolnych mediów jest teraz skomplikowany i od dobrej woli Czytelników zależy ich istnienie:

1️⃣ Na konto bankowe:
Numer konta: 16102047950000910201396282

2️⃣ Dla wpłacających z zagranicy:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

3️⃣ Na Pay Pal:
Kliknij poniższy link: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

5 myśli w temacie “WIELKI RESET SYSTEMU: NADCHODZI III WOJNA ŚWIATOWA!?

  1. Rosja zgniecie upadłą i zgniłą tzw.”Ukrainę”(w której prawie połowa ludności to osoby rosyjskojęzyczne) w ciągu godzin,najwyżej dni.Walczyć tam będą tylko banderowcy i najemnicy…reszta się podda…tak jak było na Krymie…

  2. a co z usa? a raczej korporacjami tam sie gniezdzacymi? to oni korzystaja na tym kryzysie – sprzedaja bron za grube miliony, chca tez przejac dostawy gazu (juz kupujemy przeplacony gaz dostarczany tankowcami) – ukraina to ich sposob by wywolac kryzys i na nim zarobic – ten sam walek co 1 i 2 wojna. A potem wjada bohatersko w ruiny i zaczna „bild back better” niewolnicza praca tych, co przezyli… Rosji wojna niepotrzebna, maja duzo terenow, po co komu taki rozwalony, zdziczaly kraj jak Ukr?

  3. Wojna caly czas trwa, ofiary koncza bezrobotni, bezdomni, chorzy, w dlugach nie z wlasnej winy tylko takie byly dzialania operacyjne, ktorych prawie nikt nigdy nie udowodni a to efekt domina.Czy to Ukraina czy Polska, to kraje w ktorych dzialaja agentury rosyjsko-zachodnie. Dobry przykladem jak to dziala jest obstawianie swoich ludzi na synekurach z rodzin takze umocowanych partyjnie i w instytucjach zdrowotnych (dostep do lepszych lekow, informacji, wiedza o handlu organami, ludzmi, dziecmi, to umacnia taka osobe w srodowisku bo ma dostep do wrazliwych informacji) podatkowych (haki, know-how,znajomosc luk, sprawy z zycia wziete, jak organy sie zachowuja w okreslonych przypadkach) np. w USA, wtedy moga rzadzic takim miastem czy panstwem bo rodziny takich osob, ktore dostaja prezenty maja zbyt duzo do stracenia. i beda podejmowac decyzje pod jakies kraje, tu nie ma miejsca na prawo i sprawiedliwosc, platforme obywatelska, ruchy spoleczne, stronnictwa ludowe. Najczystsza forma łapówki to kariera, latwiej ukryc o ile obdarowany skonczyl odpowiednia szkole dlatego sa numery z tym ze albo ktos nie ukonczyl jakiejs uczelni (niedoszly mgr prezydent Kwasniewski, ciekawe co mu nagle wypadlo, warto by przeanalizowac wszystko politykow co im wypadalo nagle zanim cos musieli zrobic waznego, np skonczyc szkole, ozenic sie, wyjechac, miec dziecko, wazny zabieg) albo nieuczciwie i maja na niego haki. To nie sa przypadki, oni znaja zasady. Kariera w uznanej miedzynarodowej korporacji z dyplomem dobrej uczelni, dobrym wizerunkiem i mowa, to po prostu pralnia brudnych ukladow i korupcji, to nie czasy tylko banknotow w kopertach. To sa programy ktore przejmuja tereny ukladami, projekty wiezi, linki, ktorych nie oplaca sie ucinac a najlepiej dla operatorow gdy biora w tym udzial osoby dobre, moralne ktore nie zdaja sobie sprawy z tego w czym biora udzial tylko operator zdaje sobie sprawe, a nawet jesli zdaja sobie sprawe to sa zbyt slabi, albo wmawiaja sobie ze tak ma byc. Innym przykladem wjazdu na okreslony teren byly loterie wizowe do USA, ktos kto im pasowal do ukladu wygrywal loterie wizowa, dostawal prace w USA, bral tam kredyt, sluchal jak to kraina miodem i mlekiem plynaca tylko niewdzieczni imigranci zlodzieje w ktorych inwestuje sie szkolenia po prostu wyjezdzaja, a prawda jest taka, ze podstawa szantazu i kontroli jest projekt „dlug” czy tez bardziej szara strefa dlugu jak niewdziecznosc i szantaz moralny. Jesli ktos ma kredyt,zone,dzieci,kochanke to jest wpakowany w chory uklad i bedzie slal kase do funkcyjnej rodziny np w Polsce czy na Ukrainie, Litwie zeby zalatwic decyzje administracyjne. Podobnie dzialaja malzenstwa zachodnich managerow z kobietami z krajow satelitarnych ktora sa koscia niezgody miedzy USA a Rosja, np Ukrainkami, Litwinkami, Lotyszkami, to sa projekty tunele, ale ludzie nie maja pojecia jak dziala rzeczywisty swiat.
    Innym przykladem jest np kasus Emila Czeczko i jego wiarygodnosc, nie wiadomo, ale czy gdyby on mial racje czy media mogly mu ja przyznac? A jesli media opiniotworcze nie moga mu jej przyznac i pisza o nim jednostronnie to w jaki sposob opinia publiczna jest warunkowana i co staje sie prawda a co falszem, wtedy gdy nawet pare procent ludzi ma inne zdanie to nie moga jej wyglosic gdyz wiodaca narracja zapoczatkowana przez z gory przegrana informacyjnie sytuacje jest nieuczciwa.
    Tego brakuje w szkolach, realiow, psychologii spolecznej i to co mozna, czego nie mozna i jakie to ma konsekwencje. a nie tylko zaslaniac sie regulaminami „wolno,nie wolno”.

  4. Putin ma całą armię prostytutek na południu Europy które zarabiają więcej niż feministki w korpo w krajach północnej Europy, nie płacą żadnych podatków a burdele stały się ekskluzywnymi ośrodkami z basenami, spa, wyżywienie gratis.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.