KIM SĄ FAKTYCZNI WŁAŚCICIELE ŚWIATA!?

Czy korporacje to naprawdę Ci, którzy rządzą? Jak się okazuje, też nie, a taki Zuckerberg jest tylko nadzorcą interesu. Cały artykuł

➡️ Cytat: „Tak pokrótce jak działa świat. wg postu Marka Kleciaka, opracowanego na podstawie wywiadu z Prof. Schmalz

Mamy około 10 tysięcy firm które „kontrolują” świat gdyż należy do nich ponad połowa światowego produktu brutto. Te z kolei należą do 450 koncernów. Te z kolei należą w 95% deo trzech funduszu inwestycyjnych z których największy to tzw Blackrock. Pewnie nigdy nie słyszeliście tej nazwy. Badał to ekonomista Prof. Dr. Martin Schmalz z Uniwersytetu w Oksfordzie. Stwierdził on, że ponieważ tego typu fundusz inwestycyjny posiada większość akcji koncernów niby ze sobą konkurujących to dochodzi do zjawiska które opisał pod nazwą common ownership.

Koncernom mniej zależy na walce o klienta niż na walce o inwestora. Nie ma już więc na tym etapie wolnej konkurencji . Przykładem podawanym przez prof. Schmalza było przejęcie większości udziałów linii lotniczych w USA przez Blackrock. Ceny biletów wzrosły tam w bardzo krótkim czasie o około 10%.

To monstrum któremu nie są w stanie przeciwstawić się ani politycy ani nawet koncerny. Taki np. FB, Microsoft czy Google nie jest wcale w większości własnością Cukerberga, Gatesa, Grina lecz właśnie Blackrock. Fundusz ma oczywiście największe udziały w bankach (np. Deutsche Bank), koncernach naftowych, samochodowych, firmach farmaceutycznych, producentach żywności itd. Jakiś czas temu w Niemczech był sobie taki kandydat na kanclerza, Friedrich Merz. Przegrał z kandydatem Merkel. Nikt z szaraczków nie wiedział że pracował on dla Blackrock.

Tak właściwie to jedynie globalna zmiana reguł może spowodować rozbicie tego monstrum. O ile nie jest już za późno. Prof. Schmalz zauważył sucho pod koniec wywiadu prowadzonego z nim przez niemiecką telewizję że nie może oprzeć sie wrażeniu że również niezależnie niby instytucje naukowe są pod władaniem tego tajemniczego Funduszu, należącego z kolei do garstki ludzi których nazwisk mamy nie znać.” (Koniec cytatu).

➡️ Witaj. Publikuję na Jarek Kefir Bez Cenzury (Facebook) i na stronie Jarek Kefir Com (Witryna internetowa), od około 2011 roku. Nie organizuję warsztatów, na których mówi się o dziwnych rzeczach i jeszcze trzeba za to płacić. Wolę pisać prawdę prosto z mostu, nie pasjonuje mnie zarabianie na słabych, choć przyjemnych materiałach.

Ale utrzymanie strony internetowej (Jarek Kefir Com) na serwerze jak i nawet sama chęć publikacji wiąże się z różnymi wyzwaniami. Np z kosztami, które czasami mnie przerastają. Jeśli cenisz moją pracę, uważasz, że moje publikacje wniosły coś dobrego do Twojego życia, to możesz wspomóc moje publikacje finansowo.

Dzięki dobrowolnym darowiznom mogę utrzymać stronę Jarek Kefir Com, która jest obszernym magazynem artykułów z wielu lat, jak i docierać z ukrywaną wiedzą do wielu ludzi. Teraz od dobrej woli Czytelników zależy istnienie wolnych mediów:

➡️ Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16102047950000910201396282
Tytułem: Darowizna

➡️ Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

➡️ Na Pay Pal – poniższy link:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=QFQ8UFRVAKUCG

Jedna myśl w temacie “KIM SĄ FAKTYCZNI WŁAŚCICIELE ŚWIATA!?

 1. ” Chiny mają nową broń. To może być przełom na morzu
  Dotąd jeszcze żadna armia świata nie mogła się pochwalić tego typu uzbrojeniem – Pekin wprowadza do służby okręt sterowany przez sztuczną inteligencję (AI), który ma być platformą dla autonomicznych dronów.”
  https://cyfrowa.rp.pl/drony/art36361821-chiny-maja-nowa-bron-to-moze-byc-przelom-na-morzu
  „Pomimo trwającego kryzysu energetycznego, na rynku spot ceny gazu radykalnie spadają. Osiągnęły poziom najniższy od czerwca, a w najkrótszych kontraktach osiągnęły nawet wartość… ujemną.”
  https://businessinsider.com.pl/gospodarka/ceny-gazu-nawet-ponizej-zera-analitycy-mowia-dlaczego/3jlm3mg
  GAZ ZIEMNY
  Kurs odniesienia: 5,75 (10-01-13)
  Data początkowa: 2010-01-13
  Data końcowa: 2022-10-25
  Zmiana: -0,17%
  GAZ ZIEMNY
  Kurs odniesienia: 5,31 (21-10-22)
  Data początkowa: 2021-10-25
  Data końcowa: 2022-10-25
  Zmiana: 8,29%
  https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=GAZ-ZIEMNY
  „Ceny węgla w październiku 2022 biją rekordy. Cena tony węgla w Polsce wzrosła od zeszłego roku z 800-1000 zł za tonę do 3000-4000 zł – tyle średnio trzeba zapłacić za ekogroszek, węgiel orzech czy groszek. Węgiel w kopalniach, czy u największego producenta PGG jest tańszy, ale bardzo trudno go kupić. Aktualne ceny węgla w składach dochodzą do 4000 zł za tonę, jeśli w ogóle jest w nich węgiel, bo polskie składy zostały praktycznie bez węgla.”
  https://www.muratorplus.pl/biznes/wiesci-z-rynku/ceny-wegla-w-pazdzierniku-2022-w-polsce-skladach-cena-tony-wegla-w-pgg-aa-2Wgb-NFp1-kFbJ.html
  ” CENY WĘGLA
  Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia
  Aktualna wartość
  267,50 USD
  Richards Bay (RPA)
  Aktualna wartość
  248,00 USD

  Cena w USD/t, kontrakty miesięczne

  https://www.wnp.pl/gornictwo/notowania/ceny_wegla/

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.