Ekonomia i gospodarka

Dzikie gęsi wracają do Polski, idzie wiosna! :-)

Dzikie gęsi i bociany zwiastunem nadchodzącej wiosny i odrodzenia

Dzisiaj idąc do miejsca pracy natrafiłem na niecodzienny widok. Usłyszałem znajome i lubiane przeze mnie gęganie dzikich gęsi. Ostatnio słyszałem je gdzieś w połowie października, gdy odlatywały.

Zawsze lubię, gdy te klucze dzikich gęsi przelatują koło mnie. Już od dzieciństwa 🙂 Odlot dzikich gęsi i ich charakterystyczne gęganie odbywa się już pod koniec sierpnia i jest w zasadzie pierwszą oznaką zbliżającej się jesieni i zimy. Czuję wtedy dziwną nostalgię – rok, który jeszcze kilka miesięcy temu się zaczął, powoli dobiega końcowi.

Przemijanie, koło życia i tak dalej. 😉

Teraz jednak, ze względu na zmiany klimatyczne, jeszcze w ciepłym jak na Polskę październiku odlatywały ostatnie klucze tych wędrownych ptaków. Z kolei gdy widzę i słyszę je na wiosnę, to czuję radość. Że po długich, ciemnych i zimnych miesiącach, zbliża się wiosna. Że życie się odrodzi, i to już niedługo.

Gdy widziałem je dziś rano, od razu szukałem na niebie charakterystycznych, ptasich kluczy w kształcie litery „V”, z liderem gęsiej gromady na samym początku. Nietrudno było je znaleźć na niebie. Większość gęsi to dorosłe osobniki, ale pewnie były wśród nich takie, które widzą nasz piękny kraj po raz pierwszy. Pomyślałem wtedy: „Witajcie z powrotem w domu.”

Klucz przeleciał tuż nade mną, czego rezultatem są moje dwie poniższe fotografie. Przypominają one scenerię rodem z apokaliptycznego horroru Science-Fiction. Ciemne, mroczne niebo, czarne korony drzew pozbawione liści, i one – pierwszy zwiastun nadchodzącej odwilży. Są to więc fotografie nastrojowe, ale w specyficzny, bo podwójny sposób. 🙂

.

.

.

Życzę Ci swojej własnej wiosny w Twoim życiu i sercu, i szerzej – wiosny dla naszego kraju i naszej Ziemi. Odrodzenia.

No i żeby tutaj nie było żadnych aluzji politycznych, haha. Wpis ten nie jest związany z nową partią „Wiosna” Roberta Biedronia. Choć jest to partia trochę antysystemowa i jest u nich trochę aktywistów chcących zmienić nasz kraj na lepsze, to główne zarzuty jakie wobec niej mam to finansowanie z obcych srebrników (rząd niemiecki), zbytnie lewicowe odchyły i niestety, neoliberalne ekonomicznie ciągoty. Nie popieram tej partii i nie będę na nich głosować, ale to wciąż mniejsze zło, niż „nowoczesne” czy „obywatelskie” partie ludzi bez skrupółów, okradające nasz kraj na grube miliardy.

Chciałem się z Wami podzielić swoimi uczuciami, marzeniami o wiosennym odrodzeniu życia i fotografiami, które, przyznajcie, wyszły klimatycznie. 😉

Autor dwóch fotografii: JarQ. Wszelkie prawa zastrzeżone © ® / All rights reserved by: JarQ i Tajemnice Świata
Autor tekstu: JarQ

Witaj! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nieocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

2 odpowiedzi »

  1. „Usłyszałem znajome i lubiane przeze mnie gęganie dzikich gęsi.” Dlaczego dzikich? Żyjących na wolności, czyli – wolnych gęsi. Wolność ptactwa powietrznego, to swoista, wiosenna, cykliczna rekomendacja dla ludzkości. „Popatrzcie na ptaki na niebie: nie sieją, nie żną, nie gromadzą w magazynach, a wasz Ojciec niebieski je żywi.” (Mt 6:26).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.